Cheeky Girls, o gluma proastra ???

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Cheeky Girls, o gluma proastra ???

Mesajde £ucas » Sâm Noi 16, 2002 1:26 pm

Urmaream asta-vara la tv emisiunea POPSTARS: The Rivals si am ramas surprins sa vad doua roamance care isi incercau si ele norocul. Pt faptul ca au incercat n-am ce zice, God loves a tryer! Dar performanta lor a fost sub orice critica si mi-am zis "Ce bine ca nu ne mai pot face de ras tara in continuare...", totusi nu a durat mult si un producator a pus mina pe ele si, surpriza!!! au scos primul single: Cheeky Song. Unii zic ca surorile (gemene) Irimia vor avea succes si ca vor fi urmatoarele Spice Girls,hih :)

link: http://www.cheeky-girls.co.uk

Dati-va cu parerea!(videoclip la mijlocul paginii)
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Re: Cheeky Girls, o gluma proastra ???

Mesajde frum » Mie Dec 11, 2002 5:14 pm

mama mama ce penale erau

n-am prins decit cu coada ochiului pe BBC si n-am stiut ca sint romance

...pai plina e lumea de lucruri de ignorat...

pe de alta parte mult m-as bucura sa le vad vedete cot la cot cu Posh si Britney, ca nici alea nu is mai breze
frum
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Dec 10, 2002 1:15 pm
Localitate: London, England

Re: Re: Cheeky Girls, o gluma proastra ???

Mesajde the radical » Joi Dec 12, 2002 2:51 am

desigur o gluma proasta; ceea ce nu inseama ca nu vor face o groaza de bani; personal cred ca mama lor-cea raspunzatoare pt aceasta gluma, e dusa rau.
Mda, inca o dovada ca orice se poate, orice se vinde bine, mai ales prostia.

forget their sluty look, the lyrics are the best.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

aveti dreptate

Mesajde stefan_tim » Dum Dec 15, 2002 6:01 pm

la inceput, inainte de a le vedea pe fetele astea, am spus ca e ceva de capul lor. se pare ca m-am inselat. dar vorba aia, nu trebuie decat sa arati bine, pentru ca de restul se vor ocupa oamenii cu banuti. daca sunt pe maini bune, vor face bani garla. sa nu credeti ca in vest "poporul", adica gramada, asculta altfel de muzica. e ca la noi
stefan_tim
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 15, 2002 5:52 pm
Localitate: timisoara

Re: Cheeky Girls, o gluma proastra ???

Mesajde £ucas » Vin Dec 20, 2002 10:07 pm

Se pare ca fetele vor face bani, fara indoiala, pt cva judecand dupa sound, chiar unul din membrii juriului de la Rivals (Waterman, fost producator la Kylie si la alti artisti cu renume) a pus mina pe ele. Ma chinuie totusi ideea ca mama lor vrea sa le mai "compuna" cateva "perle" asemanatoare :)
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Mesajde gabuba » Vin Dec 20, 2002 10:39 pm

E adevrat ca muzica e dezgustatoare precum si costumatile de scena, ale lor, dar sunt de apreciat ca sunt sincere, si au ambitite. Pana in mom. de fata cu muzica buna sau nu, sunt singurele din Rom. care au reusit sa se redice...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde £ucas » Joi Ian 09, 2003 6:54 pm

touch my bum, this is fun,
un, doi, trei ...si!
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Mesajde nederlande » Dum Ian 19, 2003 8:13 am

gluma proasta ?! ... ori un proiect bine planificat de promovare a valului 'gay' [nu fac comentarii in legatura cu 'valul' pentru ca nu sunt nici pro nici contra]

either way, asta e viata, ele isi "castiga o existenta" super si voi barfiti pe la colturi ... so have fun
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde nederlande » Dum Ian 19, 2003 12:58 pm

ce mai stiti de clujencele noastre ... ce au mai facut pe acolo in UK?

au mai incropit vreun single?
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 20, 2003 10:43 pm

in momente ca astea mi-e rusine ca sunt roman!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Ian 20, 2003 11:02 pm

no , eu nu stiam ca sunt romance pana nu mi-a zis o irlandeza ca ce mijto is romancele de la Popstars , si uite ce melodie misto au , mama lor a compus-o...etc etc" . mi-a cazut fatza , nu alta !

am auzit melodia asta la radio ( de m-a tampit ) , in pub ( nu mi-a mai tihnit nici berea , nici compania ) si mai deunazi am trecut pe langa Virgin megastores ( un magazin de muzica destul de celebru pe aici ) si ce melodie m-a pocnit in fatza ? da , ati ghicit , Cheeky Girls .

ah , nu mai spun de povestile care au aparut in presa despre ele...cea mai noua e declaratia cu "men are always after my girls , but they are still virgins "
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Noutate :-)

Mesajde AnDrEi » Mie Ian 22, 2003 10:16 pm

Pe 13 Ianuarie 2003 fetele si-au petrecut ziua cu fanii lor care au avut ocazia sa danseze "cheeky dance " cu fetele.la intrunire au fost peste 300 de fotografi.
Pentru luna Februarie fetele au programat sa faca un videoclip pentru al doilea single
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Vin Ian 24, 2003 10:10 pm

off-topic: £ucas, vezi ca parerea ta a aparut intr-un articol special din obiectiv, fiind mentionat si site-ul fanclub.ro
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

LE-AM VAZUT CLIPUL :)

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 01, 2003 12:31 am

Am tot auzit despre fatutele astea ca ar fi romancute de ale noastre si ca ar fi mari vedetisme prin Americi . Ei , bravo lor , ce sa zic . Dar cum au ajuns acolo fara sa auda Romania de ele (sau eu sunt singurul care nu am auzit decat acum) , asta e lucrul care imi place cel mai mult . Asa si trebuie sa faca toata lumea : sa sara direct in AMERICA , in topurile lor , de ce sa mai inoate prin rahatul muzical de aici ? Ei , singura problema ar fi ca fatutele astea chiar nu stiu sa vorbeasca engleza , nu ca nu ar canta aproape ca si Britney sau altele de acolo de la ei . Ati vazut si voi ce accent de ardelence prostute au?
Am vazut clipul azi . Nu e rau deloc . Fetele-mi par cam uratele , cu mutre de romancute ... Se tot bat pe fund in fata limbilor scoase ale strainilor si... ne fac tara de rusine ?!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: aveti dreptate

Mesajde Dee Dee » Sâm Feb 01, 2003 4:17 am

Initial trimis de stefan_tim
dar vorba aia, nu trebuie decat sa arati bine, pentru ca de restul se vor ocupa oamenii cu banuti


:con: dar eu nu vad unde arata bine astea ?!!?!!?
uitati-va si voi putin la dintii lor.....sunt dezgustatoare.....
Aberante....tzarancutze...romance ..... :( (din pacate)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Feb 05, 2003 8:12 pm

nu e deloc o gluma proasta .. ci e chiar bataia de joc .. am citit zilele trecute un articol despre ele pe http://www.muzicabuna.ro si mi-am facut intr-adevar o parare despre ele: sunt jalniceeeeeee
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:10 pm

Am vazut si eu clipul! Nu pot sa cred ca asa ceva place britanicilor!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde £ucas » Joi Feb 06, 2003 2:04 am

Initial trimis de catharsis
off-topic: £ucas, vezi ca parerea ta a aparut intr-un articol special din obiectiv, fiind mentionat si site-ul fanclub.ro



COOOL !!!! ai vre-un link sa vad si io? Thnx!
£ucas
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:10 pm
Localitate: Dej

Oh rautatilor!

Mesajde deca » Vin Feb 07, 2003 7:55 am

As vrea sa zic si eu ceva despre surorile Irimia alias " Cheeky Girls ".
Traim intr-o lume in care banul guverneaza totul si atunci ori produci ceva ce se vinde ( munca, books, medalii la Olimpiade, music, e.t.c. ) ori faci modelul Bonnie & Clyde sa devina o realitate.
Ce aveti cu fetele? Au facut si ele ceva pe dincolo si HOP, sar conationalii pe ele! " Penale, jalnice, taranci, taraturi " astea sunt epitete pe care le-am citit in toate topicurile de pe acest subiect. Nimeni nu a emis o opinie in alt sens. Cu destule rezerve o fac si va invit sa va raliati. Fetele dezvolta un proiect din care e posibil sa iasa ceva. Iar daca exista si consumatori ai muzicii lor, cu atat mai bine. Sa vedem ce iese. Poate vom reusi sa dezlipim odata si odata eticheta pe care ne-a atasat-o Larousse... Pentru cine nu stie, prestigioasa publicatie a pus un semn de egaliate intre Romania si patru tigani rupti in cur si hlizindu-se fericiti la fotograf intr-un decor "autentic romanesc" : un bordei darapanat langa o groapa de gunoi.
Si cand mai incerca cate unul sa placa, pe masura posibilitatilor, sar formatorii de opinii in categoria certitudini...
Brava!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliks_2003 » Sâm Feb 08, 2003 10:04 pm

;P Nu va mai bateti joc de ele!!!Totushi sunt momentan singurele romance care au ajuns sa fie pe locu' 2 in Anglia.
:) EEE,mie totushi imi plac...nu ma bateti,fiecare cu gusturile lui...:cool:
Avatar utilizator
Aliks_2003
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mar Feb 04, 2003 12:00 am

jalnic

Mesajde OLiX » Sâm Feb 08, 2003 11:26 pm

Aliks_2003 hahaha .. precum ziceam altundeva .. cum poa` sa-ti placa asa ceva ?! esti cumva fost coleg de scoala cu ele ?! sau .. esti prietenul vre-uneia dintre ele ?! :sperm: ....
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

impresie ..

Mesajde OLiX » Mie Feb 12, 2003 7:28 pm

asa .. am stat .. m-am uitat la ele .. l-am si ascultat si le ascult zilnic de cateva ori la radio. SUNT JALNICE ! si alea de la TATU au o engleza mai buna ... mulllta mai buna decal a lor. ganditi-va ca fetele astea reprezinta tzara noastra acolo .. pentru inceput au facut o impresie buna .. au multi fani .. dar .. in randul "profesionistilor" muzicii de acolo .. va zic eu ca .. au lasat o impresie foarte proasta ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde }Sk8er_Girl{ » Mie Feb 12, 2003 7:47 pm

Io cred ca sunt shi lesbiene....le copiaza pe TATU....nesimtzitele....
Avatar utilizator
}Sk8er_Girl{
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Mie Feb 12, 2003 12:00 am

aaahahahah

Mesajde OLiX » Mie Feb 12, 2003 8:26 pm

aaaahahahahah loooooooooolix .. nah .. ca la asta chiar ca nu m-am gandit .. LESBIENE ?! muuuuhahahahha :) hai mha .. doar sunt surori ce naiba ?! :)) defapt .. you never know :P
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde genicon » Mie Feb 12, 2003 8:49 pm

Mai, eu cred ca Cheeky Girls -urile astea s=au lansat pe 1 aprilie. Si faptul ca au un asa mare succes in Anglia nu ma face decat sa cred ca englezii sunt totzi niste drogati care nu mai stiu de capul lor si nu-s obisnuiti cu genul de fete/curve de la noi.
Engleza lor pute, la fel ca si gurile lor probabil, la fel ca si dintii lor strambi pe care ii tot arata in prim-plan. Versurile sunt cretine si ele arata ca dracu la fatza. Probabil ca funduletele alea au fost frecate si rasfrecate pana sa ajunga cu ele pe locul 1 sau 2, pe cat or fi ele... In ceea ce priveste titlul melodiei, pe mine ma cam duce cu gandul la Las Ketchup (Las ketchup song - asereje) Pe voi nu?
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Re: aaahahahah

Mesajde Titina » Dum Feb 16, 2003 8:14 pm

Initial trimis de OLiX
aaaahahahahah loooooooooolix .. nah .. ca la asta chiar ca nu m-am gandit .. LESBIENE ?! muuuuhahahahha :) hai mha .. doar sunt surori ce naiba ?! :)) defapt .. you never know :P


Da,....ce,ca oricum orice se poate!Nimic nu este imposibil.
Sunt putin de-acord cu }Sk8er_Girl{.Nu ti se par shi tie intr-un fel...ciudate,deci ....cam ca tATu,lesbiene?Au o privire din aia...nu shtiu cum sa explic..eee.Dovada:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Dum Feb 16, 2003 11:08 pm

hahaha .. dah .. nush .. poate ca sunt .. poate ca nu .. nush .. dar oricum .. mi se par asa .. cam penibile .. adica.. intr-un fel .. ele incearca sa le copieze pe astea de la Tatu .. dar .. interesant e ca .. nici macar nu arata foarte bine sau .. stiu eu ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

deci

Mesajde ograsa » Lun Feb 24, 2003 12:59 am

da.. de prost gust intr-adevar proabil nu aveai ce face? ah bine ca obsesia dupa bani macar de-ar inveta ca n-aduc feiricirea .. "ii intretii" mdeah..
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Feb 24, 2003 11:38 am

Ce chestie!!Poza aia cu cheeky girls caream pus-o ptr. a dem. ca ele sunt pe invers a avut 10 downloaduri...se pare ca totushi familia lor a intrat pe net sa le downloadeze... :p:p
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Mar Feb 25, 2003 2:59 pm

Cu siguranta Cheeky Girls reprezinta o gluma proasta. La corp, ce-iu drept, arata bine, dar fata lasa de dorit si vocea lor nu este buna de nimic. Parerea mea e ca mai bine s-ar lasa de meserie si s-ar apuca de altceva care li s-ar potrivi mai bine si cred ca stiti cu totii la ce ma refer!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori