Se face sau nu PlayBack in muzica romaneasca

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Se face sau nu PLAYBACK in Romania?

DA (argumenteaza cine si de ce o face)
30
88%
NU (argumenteaza cine si de ce nu face)
3
9%
NU stiu / NU ma intereseaza / NU sint curios
1
3%
 
Voturi totale : 34

Mesajde mihaitzu » Mie Sep 03, 2003 4:57 pm

Eu atata stiu, ca cel mai bun live acompaniat de un super dans este facut de catre Andreea Balan.
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

Mesajde SCORPY » Dum Sep 07, 2003 11:39 am

Mihaitzule, lasa-ne, te rog eu mult de tot! Nu ne mai tot stresa atat cu Andreea a ta.

Este clar ca se face la greu playback in muzica romaneasca.
Ultima dovada de nesimtzie in acest sens a fost chiar la Mamaia 2003, la Slagare. Cand regulamentul spunea clar ca se canta pe viu, au venit cei de la Class, mai shmecheri, si l-au incalcat, facand un playback de zile mari. Doar la refrenul final au cantat pe viu.
Rushine!
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Lun Sep 08, 2003 1:58 am

Raspuns: Da!!! Numai playback prin muzica romaneasca... Mici exceptii: Holograf, Iris si lista continua cu cei care au castigat respectu` publicului!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Normal ca se face!

Mesajde I`m With You » Lun Sep 29, 2003 7:00 pm

Si eu am asistat la concerte playback !! Normal ca se face playback... in romania?! Da`credeti k numai aici!? Nu nu nu ..
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mar Ian 13, 2004 9:00 am

Mai toate formatiile fac...MAi putin cele de rock..LA manelisti nu trebuie mentionat faptul ca aia si in concerte fac playback...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Aphex Twin » Mar Ian 13, 2004 11:06 am

noua moda a la animal x se numeste "playlive" cand zbiara si ei peste melodia pusa pe fundal(nu negativ ci chiar melodia cu vocile lor cu tot)

...hiennaaaaaaaaaaaaa,soparlaaaaaaaaaa, viermeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
...therefore there are patterns everywhere in nature.
Aphex Twin
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 6:46 am

Anterior

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron