Muzica Romaneasca , cum crezi ca s-a scris anul ce tocmai a trecut istoria la noi?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Muzica Romaneasca , cum crezi ca s-a scris anul ce tocmai a trecut istoria la noi?

Mesajde AnDrEi » Joi Feb 06, 2003 2:21 pm

Eu unul cred ca e bine ca s-a mai atenuat curentul manelelor , ca au reaparut cateva nume , ca VH2 cu Gabi Cotabita si Mihai Pocoroschi , ca se fac remixuri ca cel al trupei Unu ( Mof Records :D ) , dupa George Nicolescu , ca Phoenix a avut un succes dominant.Ma bucura comeback-urile.Ma bucur ca sunt trupe care au gasit reteta succesului - desi nu sunt de acord cu aceasta - si merg pe ea.Ma refer la Voltaj , Parlament . Nu ma bucura ca se mai fabrica idoli de mucava , care poarte eventual fesuri si ochelari de soare.Aici nu dau nume.Respect trupele care evolueaza .Sunt putine , insa , din pacate.Avem foarte multe voci care nu sunt puse in valoare.La noi sunt aduse inca la rampa doar produsele bune de vandut!
Astept si parerile voastre!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde withesitar » Mar Aug 25, 2009 2:25 pm

...ai dreptate si as spune ca sunt multi artisti care nu au loc de 'prefabricatele muzicale' ...promovate aiurea de moguli media
withesitar
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Aug 25, 2009 2:02 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron