Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Mesajde catharsis » Mie Aug 27, 2003 12:14 am

aflat la o nunta la radauti, am asistat la concertul hara ce a avut loc peste drum (era si voltaj pe acolo) si nu prea m-a impresionat prestatia lor live. flavius se ajuta foarte mult de public, are o voce cam ciudata cand nu canta, accentul lui tinde catre ciudat-enervant, iar atunci cand chiar canta, nu o face extraordinar, fiind probabil incomodat de faptul ca foloseste si chitara.
am auzit si piese de pe albumul nou, pe care nu il am, dar mi se par deocamdata mai interesante cele de pe 'aiurea'.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Aug 27, 2003 7:43 pm

Parerea mea e ca trupa se prezinta destul de bine in concerte si ca ... frate...canta bine live,ei spun ca asta fac tot timpul,dar ,fie vorba intre noi ,i-am auzit si playbackuindu-se...E adevarat,asta era la emisiuni televizate,nu era in concerte.
Dupa mine ,vocea lui Flavius este dragutza pentru ca nu am mai auzit niciuna care sa ii semene.De asta imi place mie mult...Versurile pieselor , care sunt compuse de acelasi Flavius sunt gandite,parerea mea,vioara lui Tenea suna extrem de bine langa chitari si alte alea...Totul pus cap la cap da niste melodii pe care cu greu le uiti: de la versuri la linia melodica.Asta-i Hara,asta-i trupa care-mi place.
catharsis,te asigur ca albumul al doilea, "Mai frumoasa" a fost destul de bine facut si as spune ca nu se prea poate compara cu primul pentru ca piesele suna altfel...Ei,parerea mea e ca toate piesele sunt bune,le ascult cu placere..si...le multumesc pentru tot baietilor,le multumesc ca dau lumii niste melodii atat de dragutze...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Mie Aug 27, 2003 10:43 pm

am uitat sa precizez ca basistul de la hara se manifesta chiar comic pe scena: topaie ca nebunul si mai fuge din cand in cand pe scena. incearca sa il imite pe flea de la rhcp sau asa ii place sa se manifeste?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Aug 29, 2003 6:01 pm

Nu stiu in ce masura ii place lui sau nu flea ..sau in ce masura vrea sa il imite.Poate asa ii face lui placere sa se manifeste.Punct.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Parere

Mesajde AnDrEi » Sâm Aug 30, 2003 10:41 am

Hara ? Cool , in fiecare dimineata ascultand EuropaFM pe la ora 8 si ceva ... ascult .. ghici ce? Hara ... da da .. o melodie care ma trezeste .. e cool .. o ascult ca pe un ceas desteptator !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Aug 31, 2003 6:22 pm

Andreiule...cred ca stiu la ce te referi...dar dupa cum te-ai exprimat s-ar intelege ca trupa hara are o melodie cu acelasi nume sau...ca ar avea scoasa doar o melodie.Din fericire pentru putinii care-i inteleg,au doua albume scoase deja.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Hara!!

Mesajde NiceSmil3 » Lun Sep 08, 2003 3:19 pm

E o formatie cat de cat bunicik, adica mie imi plac mult melodiile "Cine" si "Vreau"....nice...da' se poate si mai bine.
scratch my skin
and let red roses rise in rivers
cut my belly, eat my liver
and rape my body with your fingers.
Avatar utilizator
NiceSmil3
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Lun Sep 08, 2003 6:18 pm

Initial trimis de catharsis
flavius se ajuta foarte mult de public, are o voce cam ciudata cand nu canta, accentul lui tinde catre ciudat-enervant, iar atunci cand chiar canta, nu o face extraordinar, fiind probabil incomodat de faptul ca foloseste si chitara.
am auzit si piese de pe albumul nou, pe care nu il am, dar mi se par deocamdata mai interesante cele de pe 'aiurea'.



catharsis, pai uite... cu ajutorul "accentului ciudat-enervant" ... si cu tot ce ai avut tu de comentat in ceea ce priveste prestatia live a lui flavius si a baietilor de la HARA , acestia au castigat totusi un premiu pentru cea mai buna prestatie live! Eu zic , bravo dansilor , chiar merita asa ceva. Dupa cum am mai spus , canta bine live in concerte , incat de multe ori , inainte , as fi spus ca nu e live!
Baietii s-au bucurat de o reactie tare dragutza a publicului de la Mamaia de la festival si asta nu e deloc rau! Lumea incepe sa ii iubeasca si sa iubeasca ceea ce fac ei! Lumea incepe sa le prinda mesajul...si toate alea.
catharsis, de pe ultimul album , iti recomand "unde" , "spune" ...
Flavius & Co , asta e doar inceputul , vezi tu?! Felicitari , frate!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Sep 08, 2003 10:24 pm

unde au castigat baietii premiul pt. cea mai buna prestatie live? felicitari lor, dar, dupa parerea mea, sunt destule formatii care au o prestatie live mai buna decat hara, oricum nu stiu daca e corect sa ii judec doar dupa un concert.
succes trupei in continuare!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Sep 08, 2003 10:54 pm

Copilutule, ce spui tu acolo e irelevant, si Animal X au castigat premiu pentru cea mai buna prestatie live...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mar Sep 09, 2003 4:58 pm

Diferenta e ca Hara a cantat live! Merci!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Sep 09, 2003 7:07 pm

...cu placere...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

mie imi plac mult

Mesajde michelee » Dum Sep 14, 2003 6:29 pm

imi placea inca de la prima lor melodie,aia cu "pleaca si ma lasa"
nu mai stiu cum se chema...am ascultat ambele albume si sunt super...insa piesa care ma binedispune oricand este aiurea
michelee
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Sep 10, 2003 12:11 pm
Localitate: putna-suceava

Mesajde Abaddon » Mie Sep 17, 2003 12:34 am

Sunt Najpa ba :(
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Joi Sep 18, 2003 3:42 pm

dragutza michele,prima lor piesa care a avut si clip, nu e "pleaca si ma lasa" , cu clipul filmat prin padure , ca e "lasa" si atat! si "aiurea" zici ca te binedispune? intresting! asta chiar nu ma dispune niciodata si nu am cunoscut pe nimeni pe care ar putea sa il binedispuna!
va salut.
abaddon,te credem pe cuvant! pleaca!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde michelee » Vin Sep 19, 2003 6:31 am

mie imi plac hara ,desi recunosc ca nu sunt chiar atat de bine informata,ei si ce?!
e atat de important titlul?
cred ca am voie sa imi placa orice melodie ....de unde stii tu ce ar trebui sa simt cand ascult o piesa ,pe mine ma binedispune ,poate ca asa sunt eu mai ciudata....
nu cred ca nimeni are dreptul sa ma judece...
mai bine m-ai informa tu despre ceea ce nu stiu,nu?
ciao
michelee
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Sep 10, 2003 12:11 pm
Localitate: putna-suceava

i.m back

Mesajde Mythos » Lun Sep 22, 2003 7:45 pm

dupa o perioada de tacere,iata-ma din nou printre voi...:)
copilutzule, trimite-mi un mail mai detaliat o tira despre ce ai vb tu cu baietzii...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mar Sep 23, 2003 8:31 pm

da mi adresa ta si vorbim acolo.mai posteste si tu pe aici :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde I`m With You » Lun Sep 29, 2003 7:54 pm

Hmmmmm ... mie` nu`mi prea plak Hara da` sa mor eu pe posturile astea TV ajuzi hara in sus hara in jos..Nu inteleg ce vedety la ei..scuzati`ma dar nu am o parere prea buna despre ei..adik nu`mi plak. Peace !
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mie Oct 01, 2003 7:53 pm

Eu as fi fost de alta parere,cum ca Hara nu sunt prea difuzati si lumea nu prea aude de ei,dar ma bucur sa aud din gura ta contrariul.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Par_Turbat » Joi Oct 02, 2003 9:38 pm

Pentru mine aceasta trupa e nesimnificativa, adica e ceva ce n-are importanta! Au o voce, dar degeaba...pt ca are doar pt. prietenii care ii cunosc sau pt. clujeni. Pt. bucuresteni n-are nici-o importanta.Nu prea sunt in masura sa vorbesc in locul lor, dar vorbesc pt. ca pun pariu ca din 20 de personare, maxim 1 sau 2 pot spune ca le place Hara, dar nu stiu nimic despre ei. Mie nu-mi place acel gen de muzica si de aceea nu m-a interesat de unde sunt sau alte date despre ei.
Par_Turbat
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 27, 2003 8:17 pm
Localitate: UK-Greenwich

Tot eu..

Mesajde Mythos » Joi Oct 02, 2003 10:38 pm

Pai...mailul meu ar fi sinapse@k.ro

astept vesti de la voi, copii.
nu prea am mai dat pe la net din motive de timp-servic,muzica&co..
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mie Oct 15, 2003 7:28 pm

am auzit cum ca ar concerta Hara impreuna cu Voltaj la Cluj Napoca pe data de 16.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Noi 20, 2003 8:23 pm

nici o veste de la hara...care mai stie ceva,sa nu ezite sa scrie
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 07, 2003 10:50 am

Hara a sustinut un concert la balul unei facultati in cluj. din pacate , n am putut fi prezent. =[
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Dec 25, 2003 5:04 pm

Trupa Hara a scos un nou clip care ruleaza pe Atomic. Pe MTV nu am reusit sa il vizionz pentru ca de doua zile nu imi mai merge . Voi , care nu aveti Astral , mai aveti sanse .
Melodia cu pricina face parte de pe ultimul album si este una foarte linistitoare si chiar se potriveste cu clipul care ii e destinat. Enjoy!
Sarbatori fericite trupei HARA din partea mea si a fanilor care o iubesc!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Trupa Hara lucreaza in tacere...

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 23, 2004 9:02 pm

Nu se aud prea multa despre trupa Hara in ultima vreme,din nou...Decat zilele trecute au aparut si au prestat ceva melodii la Gheorghe la emisiune...
Cea mai mare fericire pe capul membrilor si a fanilor trupei lor a venit cand Hara a castigat premiul pentru cea mai buna piesa a anului 2003 , la Galele Radio Bucale . Ceva bucati scrise de Flavius, solist :

" Asadar, iata premiul VOSTRU si al nostru:
"CINE" - CEA MAI BUNA PIESA A ANULUI 2003 LA GALELE RADIO BUCURESTI
Si pentru ca sa va bucuram si mai tare, sambata 14 februarie vom participa la Festivalul Cantecului de Dragoste!, ce va fi transmis in direct la TVR. Tot cu piesa "Cine" ( a fost alegerea juriului).
Si ne pregatim si de Eurovision, cu o piesa noua pe care am inregistrat-o saptamana trecuta, o piesa care va fi o mare surpriza, cu un sound foarte actual, moderna si plina de adrenalina. Speram ca va fi acceptata in concurs si ca ne vom ridica cel putin la nivelul de anul trecut cand am fost pe locul 3 la votul publicului. "

bafta tuturor!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mar 31, 2004 7:02 pm

Trupa Hara a fost invitata azi , 31 martie in emisiunea Teodorei Trandafir unde au interpretat piesa "Nu-i future"...poate ati vazut voi restul.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Apr 08, 2004 8:02 pm

Trupei Hara un Paste fericit din partea mea si tuturor care vor sa le transmita si n-au ocazia...
Fani Hara , votati trupa voastra preferata la Romanian Music Awards, in cele 14 zile care au mai ramas . Intrati pe siteul mtv.ro si dati voturile voastre piesei "Cine" , la categoria "Best pop" . Succes trupei!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

re mai !

Mesajde Gabrielle » Sâm Mai 08, 2004 2:31 pm

UnCopilutz scrie:Trupei Hara un Paste fericit din partea mea si tuturor care vor sa le transmita si n-au ocazia...
Fani Hara , votati trupa voastra preferata la Romanian Music Awards, in cele 14 zile care au mai ramas . Intrati pe siteul mtv.ro si dati voturile voastre piesei "Cine" , la categoria "Best pop" . Succes trupei!


tzau ! uite ca am ajuns si eu intr`un final pe aici .. cam incilcit site`u si m`am cam pierdut in el dar m`am descurcat ! am gasit pe aici un mail de`a lu` Flavius si l`am "certat " un pic in el ca nu a mai postat de multishor ...acum ca este pus si pe Irc pe #HARA site`u sper ca din ce in ce mai multa lume sa fie mai populat :) in rest ... chiar daca sunt in urma cu cele scrise pe aici mi`am luat tema pt acasa paginile si le voi citi si data viitoare voi veni cu temele facute ! acuma va pup dulce , incepind cu Mihay (UnCopilutz ) fara de care nu as fi aflat despre asta si continuand cu totzi fanii HARA si nu in ultimul rind vreau sa`i pup si pe Baietzi :) }{ pt Flavius , }{ pt Vasi , }{ pt Marius si }{ pt Nick ! sper ca va datzi seama ca nu ordinea conteaza pt ca in inima mea va ador la fel de mult pe totzi :) kiss kiss si pe next time :) zbye

ce sa mai zic.. incep si eu sa o iau pe urmele lui Copilutz )) mihay mama ...app .. in caz ca nu ti`ai dat seama eu sunt cea de pe #HARA cu nikul HARA .. am vb intr`o seara ... am si eu inca o rugaminte la tine : se zicea ceva , de niste poze .. le potzi trimite si la mine ? am eu o shusta si caut cit mai multe poze cu cei de la HARA , inclusiv de la Fani care au facut poze cu ei deci ... astept Pau !

Edit (b0nechina)
Grabrielle, te rog sa apesi butonul "Edit" daca ai ceva de adaugat la un mesaj. Ai 3 ore la dispozitie pentru a-ti modifica mesajele si e de preferat sa folosesti aceasta optiune decat sa pui posturi unul dupa altul.

sory mai .. nu am stiut ca nu va place :) acum am bagat la cap si nu se va mai repeta , ok ? sory 4 the inconvenient !
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron