Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Mesajde punct » Sâm Mai 10, 2003 1:04 pm

hara?? ceva super. imi place mult desi nu i-am auzit decat de vreo 2 ori la radio21. am vazut ca si solistul a postat aici. are o voce superrrrrrrrr.
revin dupa ce imi cumpar albumul sa mai discutam:o
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Noutate!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Mai 10, 2003 8:37 pm

Cam in jur de 17 aprilie , Hara va canta cu ocazia Festivalului Portilor Deschise de la Cluj Napoca .
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Noutate!

Mesajde alina » Sâm Mai 10, 2003 11:15 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Cam in jur de 17 aprilie , Hara va canta cu ocazia Festivalului Portilor Deschise de la Cluj Napoca .


de 16 mai exact in deschidere la krypton si Iris. vor avea zile grele daca nu vor reusi sa incinga atmosfera (cre'ca bere gratis nu vor mai canta never ever in deschidere la Iris cel putin in cluj) mai ales ca va fi si multa bere he he ca si azi!

bafta!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Lun Mai 12, 2003 4:23 pm

alina , ai face bine sa ne dai mai multe informatii ?
Zi-mi si mie in ce data vor canta , in ce data e Festivalul portilor deschise , SIGUR- SIGUR , ca eu am spus doar ce am mai auzit prin lume. Si zi-mi cine va mai canta. Acuma , in week endul asta a fost un concert Voltaj , am inteles . Am fost in CLuj dar n am reusit sa ma duc la concert... :(
Eu nu prea cred ca n or sa reuseasca baietii de la hara sa incinga atmosfera...ca asta fac ei de fiecare data...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde alina » Lun Mai 12, 2003 9:33 pm

da a fost voltaj si cica am fost.

tz-am mai zis pe 16 mai (Hara, Krypton si Iris) pe 17,18 sunt numa formatii de-a pixu Directia 5, Candy,Cassa Loco etc.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Lun Mai 12, 2003 10:40 pm

Hara concerteaza si la Bucuresti cumva?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Mai 15, 2003 1:32 pm

Nu stiu zau nimic despre asta.Poate reusesc sa vorbesc cu ei dupa sau inainte de concert , ceea ce ar fi tare fain.Iti spun mai multe atunci.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde alina » Joi Mai 15, 2003 9:38 pm

daca va fi pe eroilor slabe sanse sa poti vb. cu ei va fi o inghesuiala de nedescris mi-e si groaza sa merg la concert sper ca manasturu&stuff sa ramana acas.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde num-num » Vin Mai 16, 2003 10:55 pm

Hara este o trupa excelenta..primul album mi-a placut mult..il astept cu nerabdare pe al doilea si pana atunci sper sa ii vad in concert la Bucuresti sau la Timisoara la vara..
"toa'su ,toa'su ,pasiunea mea este natura!"
Avatar utilizator
num-num
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Rahat,ghinion...oricum...

Mesajde UnCopilutz » Sâm Mai 17, 2003 5:46 pm

Vin din Zalau in Cluj ca sa ma duc la concertul Hara , sau la scurta lor cantare , si apoi sa am ocazia sa vorbesc cu ei...Ajung in Cluj la o ora , trec pe langa scena pe care urmau sa cante baietii , ii vad pe scena dar imi era prea naspa sa ma duc sa ma leg de ei cu toate bagajoaiele dupa mine.Zic, astept pana deseara , ca acum fac repetitii si .. dupa concert i-oi apuca eu cumva...
Bun. Seara , ajung la locul cu pricina , fericit ca in sfarsit o sa vad un concert Hara si o sa i ascult cantand in fata mea . Canta Krypton , Hara atunci terminase si disparusera.
Mi-a parut super rau...am terminat un pachet de tigari...una dupa alta...si a venit momentul in care sa cante trupa IRIS. Am eu in clasa o colega mare fana de-a baietilor astora si mi-a sarit gandul la ea, care nu a reusit sa ajunga in Cluj sa-si vada preferatii. Asas ca i-am dat un beep , m-a sunat si i-am pus la telefon sa asculte o frumusete de concert live... Cred ca a simtit acelasi lucru pe care l-am simtit si eu cand , intreband un tip care statea gura casca cu fata la scena daca a cantat deja trupa Hara el mi-a raspuns afirmativ.
Poate eu sunt cu un gram mai ghinionist...mie mi s-a intamplat sa ajung chiar dupa prestatia baietilor de la Hara , baieti pe care-i iubesc pentru muzica ce o fac , a doua oara. Prima oara , chiar in orasul meu , am patit la fel.Am ajuns la sfarsit.
Ghinion sau nesansa...?!?!

P.S: Colegei mele , fan mare IRIS , i-am luat si un autograf de la Cristi , ca sa moara de ciuda...ca nici eu nu-s mai prejos...de ce ea sa fie intr-o mai buna stare?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 21, 2003 12:56 pm

Tare rau imi pare ca nu mai intra Flavius pe forum...si nu cred ca o sa mai intre degraba , ca de multa vreme nu a mai postat.Dar vreau sa intreb asa, daca mai avem vreo sansa sa il avem printre noi... parintii chitaristului de la Hara sunt din Zalau?Am inteles ca e zalauan si ca vine si sta la parintii lui cateodata...Atata mai vreau sa stiu!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dandita » Mie Mai 21, 2003 5:09 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Tare rau imi pare ca nu mai intra Flavius pe forum...si nu cred ca o sa mai intre degraba , ca de multa vreme nu a mai postat.Dar vreau sa intreb asa, daca mai avem vreo sansa sa il avem printre noi... parintii chitaristului de la Hara sunt din Zalau?Am inteles ca e zalauan si ca vine si sta la parintii lui cateodata...Atata mai vreau sa stiu!


eu nu stiu exact daca sunt din Zalau...am auzit cate ceva despre asta dar nu sunt sigura, deci nu-ti pot spune ceva de care nu stiu exact!:sperm:
Dandita
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 21, 2003 4:09 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Noutate , noutate!!!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Mai 24, 2003 3:24 pm

Uitandu-ma ca in fiecare zi pe MTV , am zarit ... clip la melodia Cine , facut de trupa Hara . Clip dragutz...dar pacat ca nu l am vazut de la inceput!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Mai 24, 2003 10:04 pm

videoclipul e bine realizat si peisa e destul de des difuzata pe la radio, dar parca nu are acelsi feeling ca piesele de pe primul album... poate pt. ca vrea sa fie mai vesela...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Mai 25, 2003 4:25 pm

Da , Hara a incercat sa scoata un album mai diferit decat primul si piesa "Cine" , la randul ei difera de cele de pe primul.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde trupa HARA » Lun Iun 02, 2003 6:48 pm

Salut Copilutz, salutare tuturor!:o

Incepand din acest moment trupa HARA sta de vorba cu voi si va raspunde la orice intrebare pe care o veti adresa.
Eu sunt Tenea, violonistul trupei, si pentru ca am vazut mai multe posturi care cereau informatii despre fiecare dintre noi, am sa incep cu mine si am sa va fac o scurta biografie personala:
Numele meu complet este Astilean Marius - Tenea, sunt nascut in Cluj-Napoca la 13 Nov. 1972. Invat muzica de la 6 ani si vioara de la 7 ani. Am absolvit Liceul de Muzica din Cluj-Napoca promotia 1991, iar in 2000 am absolvit Academia de Muzica Gh. Dima din Cluj. Incepand din 1991 si pana anul trecut am fost angajat in orchestra Operei Romane din Cluj iar in paralel am avut numeroase colaborari cu Orchestrele Filarmonice din Satu-Mare, Oradea, Sibiu, Tg. Mures, Cluj, cu cvartetul Transilvan, am participat la concursuri si festivaluri de muzica de camera si contemporana, o multime de turnee prin Europa etc. Din februarie 2002 am luat locul fostului violonist al trupei si din acel moment viata mea s-a schimbat total. Acum pot sa spun ca "fac ce imi place si imi place ce fac". Pe scurt cam asta ar fi profilul meu.
Ce pot sa va mai spun? Ma inteleg perfect cu colegii de trupa, ne place sa facem muzica, traim pentru muzica si din muzica.
Ne bucura enorm si salutam initiativa lui Copilutz de a deschide acest forum despre trupa HARA.
Si acum cateva anunturi pentru voi:
-Incepand din aceasta saptamana veti putea gasi noul nostru album intitulat "MAI FRUMOASA" in magazine si in retelele de distributie a CAT MUSIC MEDIASERVICES. Luati-l, ascultati-l si va asteptam aici cu pareri, impresii si alte comentarii. Noua ne place, chiar mai mult decat primul, pastreaza acel ceva care se recunoaste in soundul nostru dar aduce un plus de dinamica si o linie mai pe gustul tuturor.
-pentru cei care sunt curiosi sau abia asteapta sa ne vada in concerte, ii anuntam ca vineri, 6 iunie vom avea concert la Tg. Mures, sambata 14 iunie la Targoviste, iar joi 19 iunie mare lansare mare oficiala a albumului cu numarul 2 "MAI FRUMOASA" in Bucuresti la clubul PIRANHA.
Cam atat pentru azi, va multumim si ne bucuram ca sunteti cu noi si va asteptam in continuare cu intrebari si sugestii.
P.S.: pentru cei care vor sa trimita mesaje personale de acum o pot face la adresa trupahara@yahoo.com, si pregatim si un site oficial al trupei.
trupa HARA
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 02, 2003 2:22 am
Localitate: universul muzicii

Mai, sa fie!

Mesajde Dada » Lun Iun 02, 2003 7:48 pm

Mariusica (si Flavius), mama, felicitari, da se poate, mai, sa aflu io de aici ca va lansatzi albumu' oficially? Pai da' cine v-a promovat pe voi la greu, cine a difuzat aproape non-stop Hara si chiar mai mult, cine a facut ca in Focsani sa aveti 100.000 de fani? Si cine a difuzat in premiera nationala piesele "CINE", "OARE" si "DOR DE TINE"?
Pai, vedeti cum sunteti? Ati uitat de Radio Dada? Uite, chiar acum ma duc sa propun topicul HARA pe forumul de pe site-ul radiodada.ro, si sa faceti bine sa apareti si pe acolo.
Salutari de la Danutz (cu bashchetzii), de la Catalini, Laris, Ana si indeobshte totzi. Si mai ales de la fetele din Focsani.

Poate prin septembrie... un nou concert... ar fi al treilea, dar de data asta as vrea sa fie in sala, cu bilete. Am incercat asta si cu Vita de vie.

Dada (Doina) http://www.radiodada.ro
Sunt alternativ... si cateodata depresiv.
Dada
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iun 02, 2003 4:30 pm
Localitate: Focsani

Mesajde Salma » Lun Iun 02, 2003 8:16 pm

Draga trupa HARA, imi place foarte mult de tine si muzica ta ma unge pe suflet, sunteti originali si valorosi si ma bucur ca exista si ceva ca voi in gramezile de maculatura muzicala care ne sufoca orice ramasita de sensibilitate. Cu toate astea, exista un lucru care ma intriga: de ce in videoclipul vostru apare Vlad Craioveanu, imaginea vie a ignorantei ridicata la rangul de calitate indubitabila, idolul unei generatii care a ratacit calea pe drumul abrupt al impulsului nervos spre scoarta cerebrala, sociopatul cu ego-ul exacerbat si simt al umorului monstruos, pseudo-jurnalistul care terfeleste microfonul dincolo de limita suportabilului? Cum se poate ca ceva asa frumos ca voi sa apara langa ceva asa urat (interior) ca el? Cand am vazut videoclipul am avut senzatia ca privesc un diamant intr-o balega. Sper sa nu imi spuneti ca e prietenul vostru, ci doar ca aveati o obligatie fata de el, pentru ca v-a difuzat la radio. Sper!
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Iun 04, 2003 1:22 pm

Ma bucur foarte mult pentru prezenta si pentru mesajul trimis de Tenea si apoi pentru promisiunile sale de a mai trece pe aici si de a raspunde fanilor . Ma bucur mult pentru ca moderatorii au dat cinci stele subiectului deschis de mine . Si eu faceam la fel . Deci mii de multumiri membrilor trupei pentru ca au trecut pe aici ca alftel noi vorbeam in gol , auzindu-ne doar ecoul.
Ce pot sa spun... o sa imi iau albumul nou si apoi o sa imi dau cu parerea , sunt sigur ca o sa imi placa...stiu...
Astept siteul HARA ... si... vesti noi!
Salutare tuturor!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

salutare tuturor

Mesajde Vax Poetic » Joi Iun 12, 2003 9:43 am

Copilutz imi tot spune sa mai postez si eu citeceva... as vrea sa te intreb Copilutz ce trebuie sa fac sa mi se aduca la zi pagina forumului caci daca nu scriu ceva nou ramine logata pagina pe ultima mea postare... ini fine. Am primit si noi la CD Radio ultima creatie a lui Flavius si suna ok. Evident ca eu as fi tras si o chitara electrica acolo caci distorsul de clapa suna artificial, dar asta e doar o parere. Bridgeul de clapa e interesant inspre final iar Nicu bate bine de tot, felicitari . Deasemenea cred ca trebuie felicitat si Copilutz pentru siteul asta, am vazut ca are cele mai multe stele si e cel in care se scrie aproape in fiecare zi citeceva, o zi din cele bune.
dodo
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Iun 12, 2003 5:17 pm

Salutare din nou Dodo,
Habar nu am care e problema cu posturile care iti raman tot aceleasi de la ultimul mesaj...Ai incercat sa postezi si pe altundeva, stiu eu... ca poate asa o sa functioneze?!
Deci dumneata lucrezi la CD Radio in Cluj sa inteleg ? A, ok.
MIe chiar nu ai de ce sa imi adresezi felicitari . Stelutele alea sunt mai mult pentru faptul ca ati intrat voi aici : tu (intai) , Flavius si apoi Tenea , care a promis ca o sa fie aici pe cat poate de des.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Iun 16, 2003 6:04 pm

Hara au fost prezenti in emisiunea TEO , la ProTv,azi , in data de 16 si au anuntat si lansarea care va avea loc in club Pirania in regie ..
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Salma » Lun Iun 16, 2003 7:34 pm

Cer scuze formatie Hara pentru postul anterior, rezultat al lipsei de informatii complete. Urmarind cu mai mare atentie videoclipul am inteles care este rostul lui Vlad Craioveanu (despre care am in continuare aceeasi parere) in cadrul "povestii", prezenta lui fiind absolut justificata. Va doresc in continuare succes.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Mar Iun 17, 2003 9:37 pm

Hara? Ce-as putea sa spun, canta o muzica dragutza, imi plac... Melodia mea preferata este "Vreau". Are versuri f. bune si catzelusu' ala care aparea in clip era super-simpatic.
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Iun 18, 2003 5:26 pm

Trupa Hara a fost prezenta azi la Reactor la Atomic tv si..mai nou e prezenta din ce in ce mai des la emisiuni si pe sticla in general.Zilele trecute am putut-o vedea si la emisiunea celei care o place si o asculta atat de mult , Teo Trandafir .
Hara e pe drumul cel bun...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Mar Iun 24, 2003 12:03 pm

Haraaa ;B......nu mersi!!!Mie nu imi plac...si nu imi place nici genul de muzica....nasol!!(parerea mea :p)
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

cat esti de inteligent!

Mesajde UnCopilutz » Mar Iun 24, 2003 7:13 pm

nici mie nu-mi place fuego. si?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Hara la Focsani!!! Din nou.

Mesajde Dada » Lun Iun 30, 2003 1:07 pm

HARA va canta joi, 3 iulie, in Piata Unirii din Focsani.
http://www.radiodada.ro
Sunt alternativ... si cateodata depresiv.
Dada
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iun 02, 2003 4:30 pm
Localitate: Focsani

despre un Fan-Club

Mesajde Mythos » Lun Iul 07, 2003 10:40 am

Servus, lume cu suflet Hara!
Numele meu e Stefan si actualmente locuiesc in Bucuresti.
I-am cunoscut de anul trecut pe baieti si mi-au parut din start extraordinari.Timpul a trecut, si m-am atasat de muzica lor intr-un mod cu totul special. Si cum ma enerveaza faptul ca toate lucrurile se fac pe dos in tara asta, incluzind aici promovarea adevaratelor valori, am decis de comun acord cu team-ul Hara infiintarea unui fan-club oficial. Acolo unde casa de discuri se va dovedi jegoasa, ne vom implica si noi- oamenii astia merita sa ajunga unde le e cu adevarat locul in muzica romaneasca.
Astept semne de la voi, pentru ca am nevoie de oameni .Doar asa putem aduce la indeplinire intreprinderea asta.

Pina data viitoare,sper sa fie semne...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

YO!

Mesajde lusno » Mie Iul 09, 2003 1:45 pm

Salut forum! Asta e primul meu mesaj, asa ca nu vreau sa supar pe nimeni. Nu im place Hara, da nu zic mai mult ...
lusno
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iul 09, 2003 1:37 pm
Localitate: regie

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator