Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Hara

Mesajde HARA » Lun Mar 17, 2003 7:14 pm

Salutare tuturor!
sunt Flavius Buzila,vocalistul si initiatorul Hara am auzit de forum si iacata-ma-s!
Ma foarte bucura interesul vostru pt trupa si tocmai de aceea vreau sa aflati cat mai multe despre noi.

Am inceput HARA in mod oficial la inceputul anului 2000,cand am inregistrat prima varianta a piesei Lasa pe care am trimis-o la radio si a avut un mare succes.Aveam doar 2 colaboratori atunci ...
M-am miscat rapid si am dus piesa la Atomic si unele case de discuri,rezultatul fiind o propunere de videoclip si alte cateva pentru contracte de productie.Am format o noua echipa,de data asta din 5 oameni,am reinregistrat Lasa si i-am dat batai cu videoclipul pe care l-am platit eu din buzunar...la asta s-au adaugat alte greutati financiare si nu numai legate de numeroasele deplasari la Bucuresti,instrumente adecvate,sala de repetitii,scule si o imensa munca de lobby.
Am inteles ca daca nu esti pe sticla practic nu existi asa ca am facut tot posibilul sa ajunga primele piese la persoane importante din showbiz.
Piesele i-au impresionat pe Florian Pittis,Teo Trandafir,Horia Brenciu si altii de unde si primele aparitii nationale la radio si tv.
Am semnat apoi un contract de productie cu Cat Music si am inregistrat primul disc,Aiurea,lansat la sfarsitul lui 2000.Albumul a facut ceva valva dar mai mult la nivel underground in prima faza urmand sa iasa in fata cu clipurile la Nu-mi pasa si Vreau.
A fost o perioada cu multe greutati dar am ramas pe baricade,asta a fost visul meu dintotdeauna!
Nu stiu daca putem vorbi de un stil de muzica aici,eu am vrut sa fac MUZICA asa cum simt si cred eu.
Oricum mi se pare esential pentru un artist sa nu caute doar un stil,sa nu se intepeneasca intr-o singura directie ci sa caute si sa se caute mereu.
De aceea albumul 2 nu va fi o clona a primului iar albumul 3 nu-l va imita pe cel de-al 2-lea...nu rezolvi nimic daca te intorci mereu in trecut si traiesti acolo,trebuie sa gasesti resurse si inspiratie pentru ceva NOU...HARA inseamna in esenta ENERGIE POZITIVA,optimism si forta de a merge mai departe asa ca asta o sa facem!
In ideea asta albumul 2,care o sa apara curand,sper,va aduce elemente si idei noi fata de ce am aratat in primul,dar va da si el celor catre il vor asculta sentimente si stari adevarate,profunde ex[primate direct,cu curaj..Daca e mai mult sau mai putin rock sau pop sau etno cred ca conteaza mai putin si tine mult si de gusturile fiecaruia,important e ca e MUZICA si nu poti sa-i pui eticheta pana nu o asculti cu atentie!

Va salut acum ca trebuie sa merg la repetitii,dar mai vorbim...

Spor la tot ce faceti!
HARA
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 17, 2003 6:03 pm
Localitate: Cluj Napoca

Merci mult Flavius !

Mesajde UnCopilutz » Lun Mar 17, 2003 8:41 pm

Merci ca ai aparut si tu pe aici , sa stii ca eu te asteptam . Am tot vrut sa iti scriu mail sa fiu eu cel care te invita sa postezi mesaje aici , printre fanii tai , dar vad ca mi-a luat-o altul inainte , si cred ca Dodo a fost acela. Oricum , frumos din partea ta.
Multumesc pentru tot ce ne-ai spus tu aici , cred ca si ceilalti si-au facut o imagine cat de saraca despre trupa , ca , am mai spus si in alte mesaje , de la tv nu prea avem cum sa aflam despre trupa.
Faceti foarte bine ce faceti . "Lasa" , "Vreau" , "Aiurea" , "Care pe care" , au fost melodii care chiar mi-au placut , iar Hara este printre primele trupe pe care le ascult cu placere , din ROmania zic!
Concerte prin CLuj ?? Nu se aude nimic ? Ca as veni si eu cu drag! As face o suta de kilometri ca sa v-aud cantand!
Am observat ca aveti mare trecere la Teo Trandafir , ea v-a invitat de cele mai multe ori la emisiune , vreau sa zic ca la ea v-am vazut de cele mai multe ori. CHiar va place .
Nu stiu...iti spun spor la treaba si ... succes in continuare!
Faceti tot ce puteti ca sa ajungeti mai des pe sticla , ca o sa fie OK!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Merci mult Flavius !

Mesajde HARA » Mar Mar 18, 2003 5:38 pm

Merci si eu pt initiativa,avem nevoie de asa ceva pt a "prinde aripi" si merge mai departe!

Deocamdata nu avem programate concerte in Cluj sau prin imprejurimi,e oricum un sezon destul de sarac in evenimente concertistice ,o sa se sparga gheatza odata cu dezghetzul..:)))

Acum tragem tare cu albumul 2,facem presiuni diplomatice sa se miste treaba cat mai repede pt ca,vezi tu,tot ce tine de lansare,promovare,prezenta la radio si tv,in presa,tine de producatorii si distribuitorii nostri si legaturile pe care ei le au cu toate institutziile mass-media.
Cu alte cuvinte este o munca de echipa foarte importanta in care daca un membru nu isi face bine treba strica sau cel putzin intarziie munca celorlalti.
Oricum sunt multe lucruri "de culise" pe care voi toti iubitorii de muzica buna va trebui sa le aflati pt a va forma o parere cat mai obiectiva despre tot ce se intampla si in masura timpului pe care o sa-l am o sa va raspund cu placere la intrebari.
Deocamdata pot sa va spun ca daca vreti sa ascultati piese de pe noul disc sariti cu frecventza din cand in cand pe Radio Romania Actualitati,Cultural,sau Tineret care,fiind radiouri de stat,au libertatea sa difuzeze ceea ce considera ei de calitate fara vreun contract semnat in acest sens cum se procedeaza la radiourile comerciale,unde o sa fim auziti cam in tr-o luna probabil.
Vom lansa curand un videoclip care sa promoveze albumul,la o piesa care se numeste CINE?-asa numitul single,intre timp pregatim si un site oficial al trupei si infiintarea unui fan-club(mai exact FRIEND CLUB) cu "filiale" in toata tzara asa ca...fitzi pe faza!!!

Tzinem legatura
te si va salut!
numai bine

















Initial trimis de UnCopilutz
Merci ca ai aparut si tu pe aici , sa stii ca eu te asteptam . Am tot vrut sa iti scriu mail sa fiu eu cel care te invita sa postezi mesaje aici , printre fanii tai , dar vad ca mi-a luat-o altul inainte , si cred ca Dodo a fost acela. Oricum , frumos din partea ta.
Multumesc pentru tot ce ne-ai spus tu aici , cred ca si ceilalti si-au facut o imagine cat de saraca despre trupa , ca , am mai spus si in alte mesaje , de la tv nu prea avem cum sa aflam despre trupa.
Faceti foarte bine ce faceti . "Lasa" , "Vreau" , "Aiurea" , "Care pe care" , au fost melodii care chiar mi-au placut , iar Hara este printre primele trupe pe care le ascult cu placere , din ROmania zic!
Concerte prin CLuj ?? Nu se aude nimic ? Ca as veni si eu cu drag! As face o suta de kilometri ca sa v-aud cantand!
Am observat ca aveti mare trecere la Teo Trandafir , ea v-a invitat de cele mai multe ori la emisiune , vreau sa zic ca la ea v-am vazut de cele mai multe ori. CHiar va place .
Nu stiu...iti spun spor la treaba si ... succes in continuare!
Faceti tot ce puteti ca sa ajungeti mai des pe sticla , ca o sa fie OK!
HARA
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 17, 2003 6:03 pm
Localitate: Cluj Napoca

Oao!!

Mesajde UnCopilutz » Mar Mar 18, 2003 9:00 pm

Dar vad ca dumneata ai de gand sa iti petreci din ce in ce mai mult timp printre noi , de fapt , mai nou , numai printre raspunsurile mele , ca vad ca lumea cam doarme . oricum ...
Am vazut ca ieri a fost pe forum Dodo Runcanu dar nu a postat aici , nu stiu care e problema , daca esti tu el nu mai poate raspunde ? Ehhhh, noi il asteptam pe aici !!!
Zici ca intr-o luna va auzim pe radio si tv, abia astept.
Ce sa iti mai spun eu tie ... vreau sa stiu daca difera atat de mult albumul asta care o sa iasa de primul album . Intreb pentru ca mi-au placut tare mult piesele care le-ati scos atunci , pe primul , si imi pare tare rau ca nu am avut ocazia sa pun mana pe un exemplar , dar am facut rost de piese de pe ici , de pe colo ...dar de acum incolo incerc sa vi le iau pe toate care o sa le scoateti. De materiale zic . Si asta pentru ca stiu ca parte din banii care-i dam noi pe casete , cduri , ajung in mana voastra , cei care scoateti pentru fani , lucrati pentru fani etc.
Sa inteleg ca trupa Hara este tot prin Cluj mai nou ? Voi toti stati in Cluj Napoca , nu ?
Ehhhhhhh , abia asteptam aparitia site-ului oficial HARA , uite , la partea asta , ati afla pe multe persoane care sa va ajute in updatarea lui , si as fi si eu printre acestia , poate ! Vorbesc serios , as face tot ce pot ca sa va ajut ... Ca totusi , dupa aparitia unui site , trupa ar deveni mai cunoscuta printre net- junkerii astia care nu au altceva ce face decat sa surfeze toata ziua pe web...
Fan Cluburi ? ... Ehhhhhhhhh, fa bine , ia pixul , agenda si fa o rezervare pentru viitorul fanclub din Zalau al trupei voaastre , eu fericit l-as conduce ... Dar vreti sa faceti fan-cluburi prin toata tara sau vreti sa deschideti unul si bun ?
Te salut voios si te mai astept cu raspunsuri !
Daca te-as ruga sa ne spui cateva despre fiecare membru al trupei ... ce ai face?
Salutu-va,salutu-te!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

parerea ta "UnCopilutz"

Mesajde SuCiuL » Mar Mar 18, 2003 9:13 pm

mai "un copilutz"..in mare parte ai tu dreptate...hara nu s-a bucurat de atentia cuvenita...dar pe cristiana raduta de ce o bagi aici??...ea e cu totul speciala..hara e o trupa din cluj;nu vreau sa critic pe nimeni,dar vezi tu mai colilutzule...fanii trupei sunt putini...daca erau baieti destepti,cei de la hara se faceau cunoscuti mai bine..isi puteau face numele mult mai cunoscut..ei insa au ales sa renunte..cristiana raduta este una dintre cele mai mediatizate personaje din tara si si are de ce...e "buna"...fara doar si poate..si si canta bine...despre hara nu pot decat sa zic ca au fost dezavantajati asa cum au fost dezavantajate mai multe trupa din romanica...succes hara!
SuCiuL
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Ian 18, 2003 7:50 pm
Localitate: Romanica,Orasul Sexi-Papusilor

Mesajde alina » Mar Mar 18, 2003 11:05 pm

chiar azi mergand acas' de la faculta pe cine vad in matei corvin pe flavius buzila cand ajung aici iar flavius buzila ce sa zic welcome printre noi.

parerea mea despre hara mi-am mai zis-o pe alt thread si nu vreau sa ma repet.sper ca urmatorul album sa fie mai bun ca primu' ca asa-i frumos!bafta!


ps:flavius din curiozitate .ai fost invatator?
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Cu bine !!!

Mesajde Vax Poetic » Mie Mar 19, 2003 2:24 pm

Salut Copilutz


Nu stiu ce as mai putea eu sa scriu aici atita vreme cit a aparut Flavius, liderul trupei, vocea autorizata, cel care a dat bani din buzunarul lui pentru diverse proiecte si videoclipuri si scule daca bine am inteles, cel care a facut trupa asa cum a vrut el, in fine cel care e cel mai in masura sa va raspunda la intrebari. Eu zic sa-l ascultati cu mare atentie, eu ii doresc succes sa le poata duce pe toate...
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Re: Cu bine !!!

Mesajde UnCopilutz » Mie Mar 19, 2003 7:46 pm

Initial trimis de Vax Poetic
Salut Copilutz


Nu stiu ce as mai putea eu sa scriu aici atita vreme cit a aparut Flavius, liderul trupei, vocea autorizata, cel care a dat bani din buzunarul lui pentru diverse proiecte si videoclipuri si scule daca bine am inteles, cel care a facut trupa asa cum a vrut el, in fine cel care e cel mai in masura sa va raspunda la intrebari. Eu zic sa-l ascultati cu mare atentie, eu ii doresc succes sa le poata duce pe toate...



Bai baiatule , fa bine si nu fi asa . Da , ne bucuram toti ca a venit Flavius , dar sa nu uitam ca de la tine a aflat de subiectul asta de pe forum , si doar cu ajutorul tau a aparut el aici, sa nu uitam ca si tu ai fost in trupa si ne poti spune mai multe despre asta . Din cate ai scris te vad suparat pe lumea ce te inconjoara si pe tot . Ia spune-i si copilutului motivul pentru care nu mai esti printre membrii trupei . V-ati certat in vreun fel ? Nu stiu , poate asta nu ma intereseaza pe mine , nu ar trebui sa ma bag eu in astea , sunt un simplu fan ... poate nici ala prea mare... al trupei ...
Oricum , sa stii ca te rog in numele tuturor sa postezi in continuare aici . Merci anticipat!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

UN SALUT

Mesajde Vax Poetic » Lun Mar 24, 2003 3:26 pm

SALUTARE TUTUROR !!!
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Mesajde Anna Bella » Lun Mar 24, 2003 6:50 pm

Buna!


Vad ca lucrurile merg tot mai bine pentru cei de la hara si ma bucur foarte mult. Eu i-am vazut de doua ori in concert in Bucuresti, i-am asteptat multa vreme sa vina si pe la noi, ca o buna perioada au stat mai mult pe la ei prin Ardeal... Ce sa zic...nu imi ajung cuvintele.... Sint grozavi! Au o muzica proaspata, originala, mie asta imi place in primul rind la ei...faptul ca fac ce vor ei... probabil de aia si concertele lor au o atmosfera atit de adevarata, iar ei sint asa de misto...se vede pe ei ca se simt bine cu muzica pe care o fac... se simte ca fac nu ceea ce li se cere, ci ceea ce simt... Nu au fitze, sint foarte prietenosi...Pe mine m-a dat gata solistul! Are o caldura, o chestie, ceva, care te face sa te simti in largul tau, de parca l-ai cunoaste de o viata... Mi-am facut si eu rost de album (cam greu, ce-i drept) si am vazut ca el face muzica si versurile. Pai sa stiti ca muzica asta se simte ca o face el. E optimista si calda. Pe mine ma face sa vad partea frumoasa a vietii. Sper sa apuc sa il cunosc mai bine, cred ca omul asta e extraordinar.
....
Mai, voi ziceti ca baietii de la Hara nu se promoveaza bine. Eu zic ca ar fi bine sa incercati sa va informati mai bine despre ce se petrece in spatele scenei, pentru ca e cu totul altceva. Depinde foarte mult de cine e in spatele tau. Cu cit mai banos, cu atit mai bine. Uite, vad ca pe aici mai pica si oameni care din pacate nu prea stiu cu ce se maninca industria divertismentului. Zicea cineva de Cristiana Raduta.. e drept, e frumoasa, are voce, dar citi dintre voi stiu ca are un sot foarte bogat? Si ca spatiul TV si radio si din reviste se cumpara? Si ca daca ai bani esti prezent peste tot? Depinde nu de desteptaciune, ci de bani... cei care au talent si n-au bani intimpina foarte multe greutati. Toate videoclipurile pe care le vedeti, toate piesele de la radio pe care le ascultati.... s-a platit pentru ele...de aia apar. Chiar si pentru alea care merita se plateste. Asta e capitalismul! Asa ca cerneti un pic lucrurile, nu luati de bun tot ce vedeti. Celui care o apara cu atita inversunare pe Cristiana, care cica apare atit de mult PE MERIT, sa citeasca Academia Catavencu, sa afle dedesubturile industriei de divertisment... Tipii astia scriu despre cine apare si de ce apare....Citi dintre voi sint care merita sa se afirme si nu apar? Si de ce nu apar? Pentru ca nu au sustinere. Adica cit mai multi bani.

Eu mai zic ceva...cei care practica sportul asta pe care eu il numesc *stat deoparte si bagat de vina*.... sa faca bine sa incerce sa faca ceva, sa vada ce greu e... si apoi sa isi dea cu parerea.

Si solistul de la Hara cind mai apare in forum poate ne povesteste ceva si despre el si colegii lui, ca la emisiuni nu apuca sa zica multe despre ei... iar pe mine m-a facut curioasa rau de tot...Vreau sa aflu si eu cum e posibil sa existe cineva atit de sensibil si de cald si mai ales cum face sa ramina asa... intr- o lume atit de plina de sh*t ;-)

Cam atit am avut de zis.. succes baietilor de la Hara!!!!!!!!!!!!!

Pa!
Anna Bella
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 24, 2003 5:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Oao!!

Mesajde HARA » Lun Mar 24, 2003 7:02 pm

Ehei,s-au inmultziit intrebarile,mishto!

Hai sa le iau pe rand
albumul 2 nu va fi FOARTE diferit de primul,nu e vorba de o schimbare majora de stil,doar ca asa cum spuneam nu il trage la xerox pe primul,aduce si altceva ,dar continua oarecum linia inceputa cu piesa Aiurea
IMa repet:mi-e greu chiar si mie sa-i pun o eticheta de stil,e foarte variat...piesele nu sunt la fel in schimb sunt sigur ca daca o saauzi una o sa stii sigur ca e Hara!

Imi prinde bine oferta ta de ajutor pt site si fan-cluburi,te tzin la curent!

Suntem in Cluj acum dar numai pt cateva zile,o roim spre capitala curand sa stam pe capul "autoritatilor"...

Colegii mei de trupa: Tenea(e baiat!:))) ) cu vioara, Uhli cu tobele si Bassy cu bass-ul,numele intregi o sa le tot vedeti si auziti...
Tenea e absolvent de Conservator, Uhli se inscrie in toamna la acelasi Cons iar Bassy e student la ISE
toti avem studii muzicale (scoala de muzica,liceu sau scoala populara de arta) dar in primul rand suntem niste autodidacti convinsi...cu varste intre 24 si 30 ani(ha,ha ,ce bine suna!!)

Fostii mei colegi de trupa(in ordinea aparitiei):Nasu-la tobe-acum la trupa Sistem,Dodo Runcanu-chitara electrica,voce Mihai Pop-bass,Doru Dejeu-vioara
Nasu a plecat cu Sistem(nu putea face parte din 2 trupe),Mihai a plecat din tara la sfarsitul lui 2001 daca nu ma insel, iar de Dodo si Doru ne-am despartit la inceputul lui 2002 din cauza nepotrivirilor de conceptii,pareri,idei etc

In ce-l priveste pe Dodo-ca tot ati facut cunostinta -teoretic totul a fost ok ,practica in schimb ne-a cam omorat,eu am constatat ca suntem mult mai diferiti decat credeam asa ca am luat-o pe drumuri diferiite.
Oricum daca doi oameni se despart nu inseamna ca unul e valoros si altul nu ci pur si simplu altfel.Dovada si piesele pe care Dodo le-a compus,Departe si Hara.

Sa stii ca de forum am aflat de la un ziarist de la Evenimentul Zilei care era incantat de idee si mi-a dat de stire imediat.Vezi? Nici nu stii cine mai trece pe aici...

Ok,te salut si va salut pe toti si, vorba ceea:See you soon!
Bye

















Initial trimis de UnCopilutz
Dar vad ca dumneata ai de gand sa iti petreci din ce in ce mai mult timp printre noi , de fapt , mai nou , numai printre raspunsurile mele , ca vad ca lumea cam doarme . oricum ...
Am vazut ca ieri a fost pe forum Dodo Runcanu dar nu a postat aici , nu stiu care e problema , daca esti tu el nu mai poate raspunde ? Ehhhh, noi il asteptam pe aici !!!
Zici ca intr-o luna va auzim pe radio si tv, abia astept.
Ce sa iti mai spun eu tie ... vreau sa stiu daca difera atat de mult albumul asta care o sa iasa de primul album . Intreb pentru ca mi-au placut tare mult piesele care le-ati scos atunci , pe primul , si imi pare tare rau ca nu am avut ocazia sa pun mana pe un exemplar , dar am facut rost de piese de pe ici , de pe colo ...dar de acum incolo incerc sa vi le iau pe toate care o sa le scoateti. De materiale zic . Si asta pentru ca stiu ca parte din banii care-i dam noi pe casete , cduri , ajung in mana voastra , cei care scoateti pentru fani , lucrati pentru fani etc.
Sa inteleg ca trupa Hara este tot prin Cluj mai nou ? Voi toti stati in Cluj Napoca , nu ?
Ehhhhhhh , abia asteptam aparitia site-ului oficial HARA , uite , la partea asta , ati afla pe multe persoane care sa va ajute in updatarea lui , si as fi si eu printre acestia , poate ! Vorbesc serios , as face tot ce pot ca sa va ajut ... Ca totusi , dupa aparitia unui site , trupa ar deveni mai cunoscuta printre net- junkerii astia care nu au altceva ce face decat sa surfeze toata ziua pe web...
Fan Cluburi ? ... Ehhhhhhhhh, fa bine , ia pixul , agenda si fa o rezervare pentru viitorul fanclub din Zalau al trupei voaastre , eu fericit l-as conduce ... Dar vreti sa faceti fan-cluburi prin toata tara sau vreti sa deschideti unul si bun ?
Te salut voios si te mai astept cu raspunsuri !
Daca te-as ruga sa ne spui cateva despre fiecare membru al trupei ... ce ai face?
Salutu-va,salutu-te!
HARA
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 17, 2003 6:03 pm
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde neatza » Mar Mar 25, 2003 10:24 am

deci.... aaaaa... ce se'ntampla? io zic sa va lasatzi de muzica shi sa va apucatzi de fro treaba mai serioasa. parerea mea! cinci fani, shi aia dezavantajatzi psihic... cam nasol!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Eheeeee

Mesajde UnCopilutz » Mie Mar 26, 2003 9:39 pm

Initial trimis de neatza
deci.... aaaaa... ce se'ntampla? io zic sa va lasatzi de muzica shi sa va apucatzi de fro treaba mai serioasa. parerea mea! cinci fani, shi aia dezavantajatzi psihic... cam nasol!


Chiar nu va mai inteleg. Nu inteleg de ce va bagati daca vedeti ca sunteti pe dinafara , nu inteleg de ce luati locul posturilor noastre, nu inteleg...nu mai inteleg nimic.
Bine ca esti tu frumos(oasa)!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Eheeeee

Mesajde neatza » Joi Mar 27, 2003 9:09 am

Initial trimis de UnCopilutz


Chiar nu va mai inteleg. Nu inteleg de ce va bagati daca vedeti ca sunteti pe dinafara , nu inteleg de ce luati locul posturilor noastre, nu inteleg...nu mai inteleg nimic.
Bine ca esti tu frumos(oasa)!


hai sa-tzi esplic cum devine treaba: tu intrebi ce parerea are lumea despre o trupa anume (care tzie itzi place sau nu). postezi intrebarea asta pe un forum. lumea vede, intra, raspunde. acum ai intzeles?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

pentru Copilutzul initiator al forumului

Mesajde Anna Bella » Joi Mar 27, 2003 5:29 pm

Parerea mea e ca "neatza" asta e cineva care se plictiseste si vorbeste gura lui fara el, iar cel mai bine ar fi sa nu il bagam in seama. Sint multi prosti pe lumea asta, cu cit mai prosti cu atit mai aroganti. Haide sa ii ignoram si sa ne vedem despre discutiile noastre serioase.

Salutari
Anna Bella
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 24, 2003 5:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: pentru Copilutzul initiator al forumului

Mesajde neatza » Joi Mar 27, 2003 5:34 pm

Initial trimis de Anna Bella
Parerea mea e ca "neatza" asta e cineva care se plictiseste si vorbeste gura lui fara el, iar cel mai bine ar fi sa nu il bagam in seama. Sint multi prosti pe lumea asta, cu cit mai prosti cu atit mai aroganti. Haide sa ii ignoram si sa ne vedem despre discutiile noastre serioase.

Salutari


HA! este ca nu ai mai mult de zece ani?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mar 27, 2003 5:40 pm

Neatza, aici nu e Barfe Online. Se cere putina decenta inainte de a posta. (si mai ales argumente)
Nu transformati threadul intr-o disputa personala.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde neatza » Joi Mar 27, 2003 5:47 pm

Initial trimis de Aliosha
Neatza, aici nu e Barfe Online. Se cere putina decenta inainte de a posta. (si mai ales argumente)
Nu transformati threadul intr-o disputa personala.


ok. orcum plecam.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Joi Mar 27, 2003 10:09 pm

Am privit fugitiv pe mesajele de mai sus si am observat 3 posturi de la unul dintre cei din trupa! bravo ! :)
nu am citit tot ce au spus pe acolo ..
dar eu vreeau sa-mi spun parerea despre ei .. despre muzica lor mai mult.

Imi plac mult.. imi place vocea solistului si in general melodiile lor sunt linishtitoare.din pacate nu am decat o singura melodie de-a lor , " vreau" care imi place mult si o ascult cu placere .... sper sa fac rost de mai mult ....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Vin Mar 28, 2003 6:48 pm

Flavius Buzila : "Fostii mei colegi de trupa(in ordinea aparitiei)asu-la tobe-acum la trupa Sistem,Dodo Runcanu-chitara electrica,voce Mihai Pop-bass,Doru Dejeu-vioara
Nasu a plecat cu Sistem(nu putea face parte din 2 trupe),Mihai a plecat din tara la sfarsitul lui 2001 daca nu ma insel, iar de Dodo si Doru ne-am despartit la inceputul lui 2002 din cauza nepotrivirilor de conceptii,pareri,idei etc"

Si zici ca doi tipi de la SISTEM au facut parte din Hara voastra ? Frumos... dara ! Si despre Dodo , dupa cum vorbeste de cand ai intrat tu pe forum (parerea mea) , m-am gandit eu ca nu v-ati prea inteles... in trupa si de acolo si plecare lui . Gresesc ? Oricum , daca nu iti face placere sa vorbim despre asta , trecem peste asa cum am si ajuns aici !
Tu ce mai faci ? Ce face trupa ?
Ia spune-ne si noua de unde vine numele de Hara ! E un cuvand..din...nu stiu ce limba...care inseamna...? De fapt nu stiu nimic , stiam dar am uitat. Am dat peste cuvantul hara undeva..dar nu mai tin minte ce insemna si din ce limba provine .
Am o treaba cu tine , Flaviuse , pot sa iti scriu un mail , nu ? Imi poti raspunde ? Merci anticipat !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Poze!

Mesajde UnCopilutz » Mie Apr 02, 2003 5:09 pm

Cu ocazia asta ii multumesc mult lui Dodo - Vax Poetix pentru pozele cu trupa pe care mi le-a trimis. a trecut multa vreme si nu le-am atastat aici , le-am tinut in mail si doar acum mi-am adus aminte. Bafta!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Inca una..

Mesajde UnCopilutz » Mie Apr 02, 2003 5:13 pm

Cea de a doua
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Si inca una...

Mesajde UnCopilutz » Mie Apr 02, 2003 5:18 pm

...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Inca una?

Mesajde UnCopilutz » Mie Apr 02, 2003 5:21 pm

Uite-o si p-asta!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Heei!!

Mesajde UnCopilutz » Mar Apr 08, 2003 9:00 pm

Flavius , Dodo? Unde v-ati ascuns?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Salut cu soare

Mesajde Vax Poetic » Mar Apr 22, 2003 3:08 pm

SALUTARE


Copilutz mi-a spus sa mai scriu si eu din cind in cind sau sa mai dau macar un semn de viata. Iata ca il dau. Asteptam sa vad ca apare albumul 2, si il rog si pe aceasta cale pe Flavius sa-mi trimita citeva piese noi la radio sa le promovam... daca vrea ca stiu ca nu vrea ca e suparacios. O zi frumoasa va doresc !
dodo
Avatar utilizator
Vax Poetic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mar Apr 22, 2003 5:35 pm

Salutare ... tot cu soare!
Pai de ce e suparacios Flavius ? Si de ce s-ar supara daca altii vor sa ii faca un bine , promovand piesele trupei din care face parte ?
Mi se pare mie sau nu a mai intrat pentru ca lucreaza la albumelul care urmeaza sa iasa ?
Uite , numai intrebari ... fa bine si mai intra pe forum sa gasesc si niste raspunsuri :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Mai 05, 2003 5:45 pm

Daca ascultati Radio Contact aveti ocazia sa ascultati din ora in ora sau poate si mai des ultima piesa a trupei Hara . "Cine" se numeste si suna tare bine . Versurile sunt mai bune decat melodia in sine ... Bravo baieti!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde adrianne » Joi Mai 08, 2003 12:04 am

salut hara-isti si tare ma bucur ca existati, chiar daca putini deocamdata. i-am auzit prima data pe cei de la hara la atomic (pe vremea aceea stateam ore intregi cu nasul in calculator si cu televizorul pe atomic) cu piesa "lasa" si am simtit asa... un iz de tinerete si de suflet printre multele muzikii aiuristice promovate pe la noi. de atunci am inceput sa intreb in dreapta si-n stinga de un album. am primit cele mai ciudate raspunsuri, toate traducindu-se scurt prin "nu am auzit". cel mai simpatic a fost un vinzator de la o taraba plina cu cd-uri: noi abia am facut rost de citeva de-astea de-ale noastre, romanesti si dvs ne intrebati de formatii straine?!"
intr-un timp incepusem sa cred ca am eu halucinatii, ca intrebam de hara persoane care stiam ca mai tot timpul se uita pe atomic si puteau sa-mi dea tot felul de informatii despre diverse formatii sau solisti, dar de hara n-auzisera. apoi am constatat ca si teo de la protv are aceleasi halucinatii si m-am mai linistit...
acum am citeva cintece de pe primul album si le tot ascult, ca nu ma mai satur.
cam atit deocamdata. mult succes baietilor de la hara si sa ii asculte cit mai multa lume.
adrianne
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 07, 2003 10:52 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Joi Mai 08, 2003 4:33 pm

adrianne,ma bucur ca ai aparut si tu pe aici.
zi-mi daca iti place ultima piesa semnata Hara , "cine" !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator