Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Re: Re: Merci mult Flavius !

Mesajde UnCopilutz » Mie Iul 09, 2003 2:52 pm

Initial trimis de HARA
Vom lansa curand un videoclip care sa promoveze albumul,la o piesa care se numeste CINE?-asa numitul single,intre timp pregatim si un site oficial al trupei si infiintarea unui fan-club(mai exact FRIEND CLUB) cu "filiale" in toata tzara asa ca...fitzi pe faza!!!

Tzinem legatura
te si va salut!
numai bine

















[/B]


Asta e un raspuns la tot ce am scris noi aici...dar e mai vechi! Si , Mythos...uite ca Flaviu de multa vreme vrea sa faca asa ceva.Si eu vreau ... sau .. acum..am vrut sa fac acelasi lucru pe care vrei sa il faci tu acum.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

despre fan club

Mesajde Mythos » Joi Iul 10, 2003 11:47 pm

Draga Copilutz, nu pot decit sa ma bucur stiind ca mai exista oameni cu adevarat simt al valorilor prin tara asta.Incepusem sa cred ca poporul din care fac parte inseamna intr-adevar numai lene, inselatorie si durere...
Well,tot ce iti pot replica este ca sunt ferm hotarit sa fac ceea ce mi-am propus.Iar faptul ca am si sprijinul baietilor,si ca pot sa ma hazardez sa afirm ca am reusit sa ii cistig de partea mea ca prieteni, conteaza enorm in aceasta intreprindere.In aceasta idee,astept vesti ceva mai detaliate de la tine cu privire la ce ai vrut sa faci, ce ai reusit sa faci si ,mai ales, cum vezi tu ideea acestui <friend club|. Poate vom lucra impreuna,cine stie?...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

UN ARDELEAN

Mesajde sorinake » Vin Iul 11, 2003 4:18 pm

HARA ESTE CEA MAI BUNA TRUPA DIN ARDEAL SI DE GEN.
SA NU UITI DE UNDE PLECI CA NA-I SA STI UNDE VREI SA AJUNGI!
sorinake
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Iul 09, 2003 11:26 pm
Localitate: spania zaragoza

Re: UN ARDELEAN

Mesajde lusno » Vin Iul 11, 2003 4:37 pm

Initial trimis de sorinake
HARA ESTE CEA MAI BUNA TRUPA DIN ARDEAL SI DE GEN.


Trupe din Ardeal: Celelalte Cuvinte, Phoenix, Neurotica, Blazzaj, Kumm, Implant Pentru Refuz, Bosquito...
Nu te hazarda :-)
lusno
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iul 09, 2003 1:37 pm
Localitate: regie

Re: Re: UN ARDELEAN

Mesajde sorinake » Vin Iul 11, 2003 5:54 pm

Initial trimis de lusno


Trupe din Ardeal: Celelalte Cuvinte, Phoenix, Neurotica, Blazzaj, Kumm, Implant Pentru Refuz, Bosquito...
Nu te hazarda :-)
bine daca zici tu.oricum e doar o parere.P3AC3 MAN.
SA NU UITI DE UNDE PLECI CA NA-I SA STI UNDE VREI SA AJUNGI!
sorinake
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Iul 09, 2003 11:26 pm
Localitate: spania zaragoza

Mesajde catharsis » Vin Iul 11, 2003 8:33 pm

sorinake, inteleg ca ai plecat din tara, dar ipr, blazzaj, pheonix, neurotica sunt din timisoara, care e banat, nu ardeal...
lusno, in opinia ta bosquito este o trupa buna, eventual mai buna decat hara?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

raspuns

Mesajde sorinake » Vin Iul 11, 2003 9:31 pm

eu nu am pomenit deloc de trupele alea doar de hara.
imi pare bine ca l-ai corectat pe lusno.
SA NU UITI DE UNDE PLECI CA NA-I SA STI UNDE VREI SA AJUNGI!
sorinake
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Iul 09, 2003 11:26 pm
Localitate: spania zaragoza

Mesajde UnCopilutz » Dum Iul 13, 2003 6:11 pm

Initial trimis de Mythos
Draga Copilutz, nu pot decit sa ma bucur stiind ca mai exista oameni cu adevarat simt al valorilor prin tara asta.Incepusem sa cred ca poporul din care fac parte inseamna intr-adevar numai lene, inselatorie si durere...
Well,tot ce iti pot replica este ca sunt ferm hotarit sa fac ceea ce mi-am propus.Iar faptul ca am si sprijinul baietilor,si ca pot sa ma hazardez sa afirm ca am reusit sa ii cistig de partea mea ca prieteni, conteaza enorm in aceasta intreprindere.In aceasta idee,astept vesti ceva mai detaliate de la tine cu privire la ce ai vrut sa faci, ce ai reusit sa faci si ,mai ales, cum vezi tu ideea acestui <friend club|. Poate vom lucra impreuna,cine stie?...


Bai frate , nu stiu daca am eu sau nu un adevarat simt al valorilor , dar de prima data cand am auzit cantand Hara , am zis : asta-i trupa care-mi chiar place . Si prima melodie care am auzit-o de la ei a fost "Lasa",super-piesa. Acuma de o bucata de vreme am gasit alta piesa de la ei , de care nu stiam : "N-ai habar",super piesa si asta...
Toate piesele trupei imi plac,si eu foarte rar patesc asta,sa aflu eu trupa a carei piese sa le stiu si sa le plac...in intregime, zic.
Bun,uite,eu am un mail ... k_gula@yahoo.com . Vorbim acolo despre fanclub si toate alea...ok? Chiar vreau sa fac si eu ceva bun pentru Hara :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

raspuns

Mesajde Mythos » Mie Iul 16, 2003 12:00 pm

Nu inteleg de ce va tot certati cuprivire la "cea mai buna trupa din Ardeal" care este X sau Y...
E clar totul o chestiune de gust.De altfel,si mie imi plac trupe ca Celelalte Cuvinte( superconcert la Bucuresti pe 12..au sunat excelent!) sau Phoenix.
dar cind va vad cum saritzi la gitul celuilalt pentru asemenea subiecte...grow up,people!!

in alta ordine de idei, pentru Copilutz: "n-ai habar" e piesa mea favorita a Hara, si una dinpiesele de suflet cele mai dragilui Flavius. Dar nu am auzit-o in concert decit o singura data-tocmai datorita incarcaturii emotionale.
Amluat nota de mailsi iti voi scrie.pentru toti ceilalti,mailul meu este ascetic_mouse@k.ro.

see you soon!
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mie Iul 16, 2003 7:07 pm

Deci nu doar mie mi place N-ai habar...
Ok...multam,astept ceva mailisor! Va salut
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

nu..nu doar tie

Mesajde Mythos » Joi Iul 17, 2003 8:31 pm

Da, nu doar tie iti place N-ai habar...la mine are chiar o oarecare semnificatie subiectiva.
de fapt,multa lume are ce are cu piesa asta...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Concert

Mesajde Mythos » Sâm Iul 19, 2003 11:56 am

Aseara in Otopeni a fost concert Hara.Eu nu amreusit sa ajung. sa vedeti:eram la gara cu prietena mea pe care o conduceam la tren,dimineata la 7.30, cind ea exclama:Hei,ulte-l pe Flavius!Si Flavius & co erau,intr-adevar.asa am aflat de un concert care nu a fost promovat pe nicaieri,si de care nici baietii nu stiau sigur. ar fi trebuit sa fie pe 12,dar...Whatever.presupunind ca cineva de aici a fost acolo,linga ei,astept o mini-cronica a ceea ce s-a petrecut pe otopeni,k?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

smile

Mesajde Mythos » Sâm Iul 19, 2003 11:57 am

by the way,ala din poza sunt eu...nu va grabitzi cu downloadu'...:):):):):)
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Hallo!

Mesajde Mythos » Dum Iul 20, 2003 10:39 pm

Atzi adormit,people? astept raspunsuri de la voi. si rpd, Flavius&co au nevoie de voi!!!!cind ne intilnim ca sa discutam problema?pina saptamina viitoare sper sa avem un canal de chat inregistrat...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Lun Iul 21, 2003 10:01 pm

uite mai mythos...n am auzit nici eu de concertul ala...ca poate ajungeam pe acolo,cine stie,ca din greseala s si io prin bucuresti zilele astea.
na,si zici ca te ai intalnit cu ei? cum o mai duc?ei de ce nu mai intra p aici ,ca multe promiteau cu catva timp inainte...?
ti am vazut si poza...aleaalea :)
ei,canal de chat?nu stiu zau...intrati pe #TrupaHARA si l-om face noi mai incolo...
am vrut sa ascult si eu albumul nou si cum nu l am cumparat,tare fericit am fost cand l am vazut in carrefour..da era defect aparatu ala unde se putea asculta hara..
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Iul 21, 2003 10:03 pm

era intrebare la atomic ,cica : ce inseamna hara? ceva concurs...stiu io?
io am citit prin vreo carte ...si n am tinut minte... =[
care stie?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

HARA ...lansare!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Aug 02, 2003 1:55 pm

Hara va avea lansare pe data de 7 in frumosul meu orasel , Zalau. Mythos,daca ai tu vreun numar de telefon...de-al lui Flaviu sau ceva prin care sa dau de ei...ca sa ajung sa si vorbesc cu ei atunci cand vin..e ok. Astept ceva vesti,cat de repede.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

:) R U DEAD???

Mesajde Mythos » Mar Aug 05, 2003 10:23 pm

Fost-am la Sighisoara si l-am vazut acolo pe Tudor Rucanu...


In alta ordine de idei...mai traiti,mai?Dati si voi un semn...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

nr-ul cerut

Mesajde Mythos » Mar Aug 05, 2003 10:26 pm

pentru Flavius,suni aci...
0722337379
sa fie cu noroc,kids...
Mythos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 07, 2003 10:27 am
Localitate: Bucuresti

Bucuros sunt si eu!

Mesajde UnCopilutz » Joi Aug 07, 2003 3:16 pm

Toata lumea e fericita. Azi,de cateva ore...a avut loc un soi de mini-lansare a albumului "Mai frumoasa" a celor de la Hara.Normal, am fost si eu prezent acolo.M-am dus sa iau un autograf..si.. cand m-a intrebat dom`soru Flavius pt cine,ce nume sa scrie , am zis asa...incetut : pt UnCopilutz. Vai , si ce mai bucurie pe toata lumea...m-a prezentat si lui Tenea si tot ... a fost tare frumos. Sunt dragutzi toti , sunt oameni de treaba , fara figuri de vedete...Asta-mi place mie. Deseara o sa vorbesc mai multe cu ei.A,Mythos,merci pt. numar dar mi-a dat Flavius numarul lui.E mai bine decat ma asteptam.A zis ca trebuie sa vorbim ... ei,despre fan-club si astea....
Ne,azi am avut o zi tare buna.Ma intelegeti , nu?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Aug 07, 2003 3:46 pm

Vizitati si voi si vedeti una,alta...Bafta!

http://www.cat-music.ro/home.php?identifier=hara
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

Mesajde FLixandru » Dum Aug 10, 2003 4:46 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Este una , daca nu trupa care imi place cel mai mult dintre toate trupitzele astea de prin Romanica. Solistul are o voce tare dragutza si interesanta , versurile sunt patrunzatoare si la fel de dragutze , muzica...ce sa zic , merge , in plus si clipurile trupei imi plac . Au vreo doua : la "Lasa" si la "Vreau" , daca nu ma insel.
Pacat ca nu este prea mediatizata trupa despre care vorbesc , sunt oameni care nici macar nu au auzit de ei , si intr-o vreme erau difuzati pe Atomic , dar nu foarte mult , ca strica ... dar pe Cristiana Raduta ...o poti vedea peste tot .
Eh , daca cunoasteti trupa , daca va place ...daca ... daca...postati aici!



Hara este cea mai naspa trupa din Romania, in frunte cu solistul vocal.
FLixandru
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 10, 2003 3:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mie Aug 13, 2003 1:26 pm

Ei , fiecare cu parerile lor si ... fiecare crede ca are dreptate . Respect parerea ta , frate , si chiar nu m-as chinui pentru nimic in lume sa te conving ca e gresit ce zici .
Ce sa va spun ... Am reusit sa-i cunosc personal pe toti membrii trupei , pot sa spun ca mi-au facut o super-parere ... Stai de vorba cu ei si nu ai zice ca sunt ei cunoscuti in tara (acuma ... , atata cat sunt de cunoscuti) . Nici o urma de figura de vedete ori something ...
Mai nou este vorba despre un fan-club ... si despre siteul trupei , care este in constructie . Cred ca va fi http://www.Hara.Ro . Asteptam noutati !
Albumul nou este tare dragutz , melodii la fel de patrunzatoare ca si pe primul ... Treaba buna fac baietii . Vor pleca pe litoral intr-un turneutz ... si cam asta ar fi .
Daca vreti sa le spuneti ceva ...
Mailul trupei : trupahara@yahoo.com
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

mda

Mesajde limbutza » Sâm Aug 16, 2003 8:19 pm

Felicitarile mele...Copilutzule.. :P pt...toata chestia asta cu Hara!
Pt ca azi nu ai venit p Irc...am tot citit din mesajele astea...si`am reusit sa ma inregistrez si eu odata si`odata.
Imi place Hara pt ca au versuri frumoase...si mai mult de atat nu ma simt in stare sa comentez...sa o faca altii...parerea mea.
Bafta in continuare...!
p.s. n`ai habar :P :)
limbutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Aug 16, 2003 8:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Lun Aug 18, 2003 7:17 pm

Pai ... chiar nu merit nici o felicitare. Cand am deschis subiectul m-am gandit ca o sa fie 2-3 oameni care o sa intre de curiosi , or sa injure si gata si ma bucur ca este lume care .. totusi isi da cu parerea si stie despre ce e vorba.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

Mesajde maite » Mar Aug 19, 2003 2:02 pm

[quote]Initial trimis de UnCopilutz
Este una , daca nu trupa care imi place cel mai mult dintre toate trupitzele astea de prin Romanica. Solistul are o voce tare dragutza si interesanta , versurile sunt patrunzatoare si la fel de dragutze , muzica...ce sa zic , merge , in plus si clipurile trupei imi plac . Au vreo doua : la "Lasa" si la "Vreau" , daca nu ma insel.
Pacat ca nu este prea mediatizata trupa despre care vorbesc , sunt oameni care nici macar nu au auzit de ei , si intr-o vreme erau difuzati pe Atomic , dar nu foarte mult , ca strica ... dar pe Cristiana Raduta ...o poti vedea peste tot .
Eh , daca cunoasteti trupa , daca va place ...daca ...

daca...postati aici!
[/QUOTE


CORECT ,PE CAPRA DE RADUTA O VEZI PESTE TOT
maite
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Aug 18, 2003 2:14 pm
Localitate: undeva

Re: Re: Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

Mesajde maite » Mar Aug 19, 2003 2:04 pm

ITI PLACE kELLY FAMILY
maite
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Aug 18, 2003 2:14 pm
Localitate: undeva

Mesajde clumsy » Mar Aug 19, 2003 10:41 pm

nu stiu nimic despre aceasta trupa dar suna tare. Tipul ala chiar canta misto!
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

Mesajde UnCopilutz » Mie Aug 20, 2003 5:26 pm

Initial trimis de maite
ITI PLACE kELLY FAMILY


maite,nu,nu-mi prea place Kelly Family . Cand eram mai mic ii ascultam,acum gata,pot spune ca nu mi plac deloc.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

hm

Mesajde limbutza » Mar Aug 26, 2003 9:58 am

bun,so...alea 2-3 persoane pe care le credeai tu in stare sa scrie aici s`au inmultit peste noapte. nu?
bai...d fapt..cred k pt trupa asta ar conta sa fie cat mai cunoscuti,si mult mai apreciati pt muzica pt care o fac. ca...slava Domnului...sunt destule trupe care n`au nici o treaba cu muzica,si`s mult mai mediatizati.
da` sa zicem ca am incredere in trupa asta ca va reusi mult mai mult. cu ceva sustinere din partea fanilor..pot ajunge sus de tot,nup?
word up` 4 ya` Copilutz`! :))
"...iar eu sunt de-acolo de unde tu nici nu gandesti, de unde soarele rasare doar daca-l platesti..."
limbutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Aug 16, 2003 8:03 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron