Ce stiti si ce parere aveti despre trupa de clujeni, HARA ?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

tzau!

Mesajde Gabrielle » Sâm Mai 08, 2004 2:42 pm

ce sa mai zic.. incep si eu sa o iau pe urmele lui Copilutz :))) mihay mama ...app .. in caz ca nu ti`ai dat seama eu sunt cea de pe #HARA cu nikul HARA .. am vb intr`o seara ... :) am si eu inca o rugaminte la tine :) : se zicea ceva , de niste poze .. le potzi trimite si la mine ? am eu o shusta si caut cit mai multe poze cu cei de la HARA , inclusiv de la Fani care au facut poze cu ei :) deci ... astept :) Pau !
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

se pare ca tot eu ... si numai eu ....

Mesajde Gabrielle » Dum Mai 09, 2004 5:30 pm

noah ppl.. a venit momentul sa imi dau si eu cu parerea dupa o analiza mai amanuntzita a celor postate mai de mult. In primul rind as vrea sa spun ca ma bucur enorm ca nu numai Flavius e cel care vine si ne pune la curent cu ceea ce se intimpla ... chiar daca nu a mai intrat de un car de ani. dar speram intr`o revenire pe cit de spectaculoasa , pe atit de incintatoare .
Acum o sa incerc sa dau cu parerea un pic despre ceea ce am citit . Am observat ca Copilutz saracu` se strofoca el si trec si zile in care nu posteaza nimeni in afara de el ! te anuntz cu placere ca de acum vom fi 2 nebuni care o sa postam la greu ... in limita timpului pe care il am ..dar sa trecem peste asta ca nu am intrat sa ma pling Am observat , de altfel , ca sunt pareri si pareri depre trupa .. ce pot sa zic ? respect pentru cei care sunt fani HARA sau le plac muzica lor si un "Doamne ajuta " pentru cei care considera ca munca lor e zadarnica si ca melodiile lor sunt naspa . E drept ca parerile nu se discuta insa frate , eu nu inteleg daca nu iti place o trupa si nu ai nimik in comun cu ei , de ce mama supararii intri pe un forum dedicat lor si te faci de kkt ? cei care nu au nimik de zis sa nu zica , nu ? au si ei dreptul la parere insa ... cu argumente ! Spre exemplu mie mi`a placut HARA de cind am ascultat o data o melodie la radio ... sincer nu mai stiu exact care era .. apoi am vazut clipul la Cine ? si atunci am ramas traznita! mi`a placut in special look`ul lui Flavius , ochii lui Bassy , prestatzia lui Tenea ( eu facind vioara de mica , cam de la virsta lui , pot sa zic ca vorbesc din experientza :> ) iar pe Nicu nu prea l`am zarit prin clip decit foarte putzin , insa mi s`a parut simpatic si el . Apoi insa , in vara lui 2003 m`am intilnit cu un amik care mi`a zis ca HARA sustzine un concert la Deva si m`am hotarit sa ma duc si eu ... pot sa zic acum ca acela a fost momentul in care am realizat adevarata valoare a trupei . Nu numai ca a energizat publicul insa pur si simplu a creeat o isterie generala ..sau sa fi fost parerea mea ? ma indoiesc... oricum , un singur concert m`a transformat in cea mai infocata fana al trupei si asta cred ca pot sa o spuna si baietzii , daca isi mai amintesc , cum mai ma agitam si mai zbieram cind s`a terminat concertul , in sperantza ca vor mai urca pe scena . Aici e momentul in care trebuie sa`i dau dreptate lui Anna Bella , pentru ca atunci , in scurtele momente cit am apucat sa`i cunosc mi`am dat seama ca sunt niste oameni de milioane .... stiu sa trateze fanii cu respectul pe care simt si ei ca`l primesc de la fani si sunt dragutzi cu toata lumea, fara fitze de vedeta . Ziceti`mi si mie , citzi dintre membrii vreunei trupe ar fi plecat din spatele scenei pina la hotel sa aduca postere ? va zic eu ..... nici unul ! Majoritatea ar fi zis ca nu se poate , ca nu au si etc... atunci mi`am adus aminte de un concert al celor de la 3trei S E & AnimalX si C.R cu campania anti drog in care atunci cind s`au coborit din autobuz au inceput sa ne injure ( cei din trupa ) si sa reactzioneze intr`un mod mult prea ciudat . Uite ca cei de la HARA , in ciuda epuizarii pe care o creeaza un concert live , si`au adunat puterile sa vorbeasca cu fanii ,sa deie autografe , sa faca poze cu noi . Cit despre prestatzia live ... i`m speachless .. nu ai cum sa nu ramai marcat de vocea lui Flavius , care contrar parerii lui catharsis , care spunea ca atunci cind vb are o voce ciudata , trebuie sa`l corectez spunandu`i ca are o voce chiar sexy si calda , chiar si cind vb , nu numai cind cinta. Timbrul lui vocal e super special si se vede clar ca a fost nascut sa faca asha ceva .. despre Tenea am zis si mai sus si tzin sa`mi intaresc spusele , cu riscul de a ma repeta ... imi place contributzia lui la toate melodiile , insa melodiile unde mi se pare ca exceleaza sunt "Mai frumoasa" (in final ) , "Undeva" , melodie care fara contributzia lui ar fi ... mult mai ... goala si unde se vad anii multzi de scoala ... si ascultind ceea ce cinta el ma face sa regret ca am renuntzat la scoala de muzica chiar inainte sa o termin ... soarta ..anyway .. revenind .. asha cum sunt destule piese unde se aude clar influentza lui Tenea , asha pot sa zic ca piesa "Nu`mi pasa" este cea in care talentul lui Nicu este pus in evidentza .. nu stiu daca el a batut la tobe (desi nu cred ca putea sa fie altul ) insa trebuie sa recunosc faptul ca simte muzica si stie sa improvizeze .. clar cit despre bassy ... cum se putea sa uit de el ;) , trebuie sa`l contrazic din nou pe catharsis , spunand ca mie NU mi s`a parut ca se manifesta ciudat , ci pur si simplu este degajat pe scena si se comporta asha cum simte pe moment . Mai bine nebunatic si zglobiu decit sa steie tzeapan pe scena , ca un poster . mie mi s`a parut chiar dulcic , mai ales cind zimbeste iar ochii lui m`au dat pe spate (eu avind o slabiciune pt ochi ) . Mi s`a parut dulce ca se uita mai pe shestache la partea in care eu ma agitam ca un sifon si urlam ca o bezmetica , chiar daca nu stiam melodiile , insa le invatzam cu ei . Atunci le`am facut o promisiune , ca atunci cind voi fi la urmatorul concert cu ei voi sti versurile la perfectie , sa nu fie numai Flavius cel care isi solicita vocea ... uite ca acum stiu melodiile insa astept un nou concert cu voi .. sa ma desfashor mai bine la melodii . Atunci , dupa concertul ala nu am avut voce 2 zile , d`apai acuma ? cred ca o saptamina nu o sa mai vorbesc ( de unde ? cu ce ? ) insa eu zic fara sa ma gindesc ca merita !!!!!
Acum ca am terminat cu istorisirile as avea si eu niste INTREBARI , atit pentru cei de la HARA cit si pentru Mihay
1. (pt HARA ) am inteles ca in vara (nu stiu exact luna ) vetzi sustzine un concert la Fagaras , de zilele orashului ! este adevarat ? eu am auzit asta de la prietenul meu care este de acolo ... insa nu stiu nimik sigur . Desigur ca daca nu se va suprapune cu Bacu` sau cu Admiterea voi fi extra , super mega prezenta ..insa astept detali
2. (tot 4 HARA) Se auzea ceva de un nou album sau un nou single .. cam pe cind ?
3. (4 HARA) se poate sa primim si noi (fanii ) o lista cu concertele pe care le sustzinetzi in tzara , data si localitatea ? ne`ar prinde foarte bine , in special mie , fiind horatita la vara sa va "urmaresc " peste tot in tzara.... sau la mare :D
4. (4 Mihay) pe cind primesc si eu pozele alea cu HARA ? sunt cu vechea compozitzie ? oricum trimite dar eu caut mai mult cele recente ... cum am mai zis ... am si eu o ... treaba
wooow .. cred ca o sa ma opresc aici pentru ziua de azi ca nu stiu care o sa aiba stare sa citeasca tot :D
v`am pupacit dulce , pe rind pe totzi , ca este de unde ...
sa ne citim cu bine , si sa ne auzim cit mai curind
Pau
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai

Mesajde Gabrielle » Lun Mai 10, 2004 2:35 pm

aaaaaaaaaaaaalllllllllllllooooooooooooooooooooooo strig de nebuna si`mi raspunde numai ecoul :(( chiar am ramas eu in locul lui Copilutz ??? toata lumea s-a saturat de forumul asta ???? :(((( Flavius si trupa !!! trezirea mai ... :(
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Gabrielle » Mar Mai 11, 2004 7:17 pm

deci se pare ca chiar numai eu sunt pe aici ... sheet :(
PS : acum mi`am aus aminte de o gafa pe care a facut`o Copilutz, atitcunoscatorul de muzica HARA : michelle zicea o data ceva de genu` “mi placea inca de la prima lor melodie,aia cu "pleaca si ma lasa" “ iar tu ci corectat`o imediat : “dragutza michele,prima lor piesa care a avut si clip, nu e "pleaca si ma lasa" , cu clipul filmat prin padure , ca e "lasa" si atat! “ !?!?!? o fi mama ... insa eu zic ca piesa la care se referea este “Nu`mi pasa “ si nicidecum “Lasa “ asculta din nou piesele , ca tot zici ca le sty , si zi`mi si mie in care strofa de la “Lasa “ auzi tu “pleaca si ma lasaâ€Â
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Gabrielle » Mar Mai 18, 2004 7:45 pm

se pare ca numai e bintui pe aici ... :(((
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 26, 2004 5:06 pm

Salutu-te! Pozele sunt pe un film foto, facute de un an de zile...si nu m-am mai strofocat sa le scot pentru ca le-am tot amanat.In timpul asta mi-am strans bani de o camera digitala ... asa nu o sa mai treaca ani pana o sa vad pozele pe care le am facut :) . Te anunt eu.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Finaly

Mesajde Gabrielle » Dum Mai 30, 2004 4:27 pm

hay ca ma bucur ca nu vb singura , de nebuna! :) I`m ;e right now si o sa ma agit in limita bunului simtz :P acum te las ca am ceva de ;w si .. noah mai vb .. till then ...ne www si ...sms .. HAY PA :)
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde bestrom » Mie Iun 02, 2004 1:29 pm

ce mai fac baietii de la hara? exista vreun site oficial de/al lor sau ceva de genul asta?
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde Gabrielle » Mie Iun 02, 2004 6:29 pm

salut mai Bestrom! baietzii de la HARA , ultima data cind am aflat eu erau bine . Ultimele stiri pe care le stiu in legatura cu ei ca au sustzinut un concert la Fagaras! sper sa mai aflam vesti despre ei ..cit despre un site oficial se tot promite insa nu am aflat nimik inca ...de indata ce aflam se va gasi scris pe aici ... btw ... s`a inregistrat oficial canalul #HARA pe Irc si cu ocazia asta invit pe totzi fanii HARA sa ni se alature! Canalul a fost facut de fani HARA pentru fani HARA !
va pup }{
PS : Bine ai venit pe Forum . Iti urez un calduros "WELCOME " si sper sa intrii cit mai des . Daca ai observat , in vremea cind forumul era mai populat intrau si cei de la HARA ... sa speram ca va reveni asha cum era ... kiss kiss
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde bestrom » Joi Iun 03, 2004 12:15 pm

mersi de urari si informatii. daca poti lua legatura cu ei, spune/le sa revina mai des pe forum. si sa posteze ca doar e interesul lor ca lumea sa stie ce mai fac.
p.s. oare de ce muzicienii autohtoni nu le au cu pr/ul?de ce nu comunica cu fanii lor?
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde Gabrielle » Joi Iun 03, 2004 5:10 pm

bestrom scrie:mersi de urari si informatii. daca poti lua legatura cu ei, spune/le sa revina mai des pe forum. si sa posteze ca doar e interesul lor ca lumea sa stie ce mai fac.
p.s. oare de ce muzicienii autohtoni nu le au cu pr/ul?de ce nu comunica cu fanii lor?

deci nu stiu ce ai vrut sa zici la faZA cu "cu pr/ul" .... probabil vroia sa fie privat ? sau ce ? ei comunica cu fanii insa acum sunt cam ocupatzi si cu ingegistrarea si cu un nou viitor videoclip (din cite am inteles eu ) si mai au si turnee prin tzara... deci eu zic ca putem sa`i intzelegem :) pina revin baietzii insa putem sa discutam : ce melodii itzi plac , ce iti place la trupa , de cind esty fan .. etc .. asta pina revin baietzi si discutam cu ei !
te`am pupat si sper sa fii mai activ decit ceilaltzi :)
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Lun Iul 05, 2004 5:59 pm

un nou concert in Zalau...o noua bucurie!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

ieeeeee

Mesajde Gabrielle » Mar Iul 06, 2004 11:44 pm

bine ai revenit mai Mihay printre noi ... dar oare de ce ma bucur ca parca vad ca nu te tzine mult :) :( de concertu` din Zalau nu stiam dar stiam ca pe 28 luna trecuta or avut concert in Brasov ... dar din moment ce am vazut ca nu intereseaza pe nimeni ... oricum nu am avut timp sa intru sa postez mesaj pe forum dar sa fim seriosi .. cine l`ar fi citit in timp util ? Ca tot veni vorba. ... eu am tot zis mai Copilutz ca daca vrei sa aiba succes forumul asta sau tentativa asta de forum trebuie sa facem un pic de reclama ... eu de 3 luni fac reclama la forum pe Irc pe canalul facut special pentru voi , fanii Hara , dar pe care din pacate nu prea vad multzi din cei de pe forum , dar mai mult de atit nu am vazut nici o miscare . Daca vrei lume , eu zic ca trebuie un pic insistat ... dar daca e numai parerea mea ..... soarta ! hay ca inchei aici ca sunt un pic .... ca noah ..... sunt cam obosita :) prea multa chefuiala de fericire zilele astea :) nu ca m`ash plinge ....
v`am pupat }}}}}}}}}}}}}}}}}}{{{{{{{{{{{
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Vin Iul 09, 2004 7:40 pm

Nu cred ca reclama printre oamenii de pe irc ar aduce mare lucru in plus. Cui ii place trupa ajunge pana in panzele albe ca sa dea de un subiect ce are legatura cu asta.
In Zalau, un concert superb, ca de fiecare data , ca dintotdeauna,asa cum numai Hara stie sa faca.Bravo!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Aug 09, 2004 8:31 pm

Hara inregistreaza un nou material.Vom auzi cat de repede noutati de la ei si despre ei.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Alien

Mesajde TheBeachParty » Mar Aug 17, 2004 10:09 pm

Singurul lucru cu care se fac remarcati baietii de la Hara, sunt urechile imense ale solistului!
TheBeachParty
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Aug 17, 2004 9:46 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Mie Aug 18, 2004 10:06 pm

interesant...eu chiar nu am observat!felicitari,ai un spirit de observatie iesit din comun!tine-o tot asa!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Sep 13, 2004 12:23 pm

la Mamaia au prezentat o piesa noua.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Dec 16, 2004 6:23 pm

Trupa Hara a avut lansare de album si de site web pe data de 14 Decembrie 2004 in Coyote Club.
De acum,puteti accesa deci site-ul trupei : http://WWW.hara.RO
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Gabrielle » Mie Mar 30, 2005 8:02 pm

Felicitari baietzilor pentru noul album si pentru noul site care , zic eu , va fi fabulos! te pup mihay !
[B]Si sti ca o lume fara culori viatza mea ar fi fost , de n`atzi fi fost .. va ador .. va respect..va tzuc[/B]
Avatar utilizator
Gabrielle
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron