UNU' - Hard Breakbeat

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

the same :)

Mesajde soricelul » Mie Mar 19, 2003 10:01 pm

am niste greseli mai sus, sorry about that ? :)
buhaha
soricelul
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 27, 2003 8:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde usualflow » Vin Mar 21, 2003 5:43 pm

Cineva spunea, undeva, pe un forum, niste chestii in legatura cu UNU': "unu' a pacalit piata si a atras tot snobismul din multimea de prosti care cred ca a fuma iarba e ceva la moda si in afara de asta daca tot acest tineret bovin cumpara albumul unu' atunci au posiblitatea sa asculte si ceva muzica...care nu e atat de mainstream ....daca nu UNU' atunci cine....ca NSK nu au reusit ...Suie au imbatranit iar restul vor sa ramana underground ca sunt prea snobi sa faca ceva in privinta asta...NU condamn pe nimeni dar daca nu face nimeni educatie muzicala in tara asta...sa-i lasam pe Unu' poate cu putin noroc si sustinere din partea noastra o sa reusim sa nu mai urmarim pe canalele TV de muzica atata mizerie si excrementa muzicala.....God help us! Eu ii sustin pe UNU'//////ascultati albumul....Ba NU! Cumparati-l ca daca-l piratati nu o sa rezolvam nimic....Se duce Dracului toata miscarea si nici nu a inceput bine....Va multumesc
Mesaj trimis de > elctribe "


....si cum spunea si soricelul, o suta de mii nu e un capat de tara... cum naiba sa se ridice muzica la noi in tara, cand noi, in loc sa cumparam albumele, le copiem de pe net?

Respectati oameni buni artistii, ca si ei ne respecta pe noi in momentul in care fac lucruri de calitate.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Vin Mar 21, 2003 5:50 pm

un alt personaj incerca sa isi expuna pdv in legatura cu "fascinanta strategie UNU: -pune o melo q iarba ca sa asculte maniaci de HH (ge afroman); -pune niste bucatele house (care asculta drogati ciudateni ca Trancesetters); -pune si un pic d chill pt maniaci d sofamix; si iacasa se cumpara la greu"


...Nu stiu cine e tipul care a afirmat lucrurile de mai sus, insa l-as sfatui sa isi revizuiasca ortografierea..
Acuma, in legatura cu ce a spus el acolo, ar fi super bine daca s-ar cumpara albumul, indiferent cine l-ar cumpara, drogati, maniaci etc.... numai ca acest lucru nu prea se intampla. si chiar ii spuneam intr-o zi unui prieten care intra des in contact cu "staff-ul" de la mof records ca albumul unu mi se pare deosebit, iar el mi-a spus ca asa este, dar ca din pacate nu va prinde mai deloc.... cam trist, nu?
:con:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Mar 26, 2003 6:40 pm

Initial trimis de KoRn_bitch
in sfarsit ceva bun care iese din colaborarea cu Moga (parerea mea)


"in afara de linia melodica a vocii Alexandrei de pe "Lumea viseaza" Marius Moga nu are nici o legatura cu materialul de pe albumul UNU'..." (Dan - Unu' - in trecere prin birou)
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Mie Mar 26, 2003 6:47 pm

Inseamna ca n`a ieshit nimik bun din colaborarea cu Moga :P ... glumesc ... vreau sa zic ca n`a ieshit nimik bun din punctul meu de vedere pt ca nu`mi place nici o formatie produsa de el ... In schimb UNU chiar imi place shi auzisem ca are legatura cu Moga (da vad acum ca nu prea mare) ... anyway ... baiat destept Moga asta intr`un fel :) .. mai degraba descurcaretz
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Vin Mar 28, 2003 12:52 pm

Initial trimis de Mihai-MOF


"in afara de linia melodica a vocii Alexandrei de pe "Lumea viseaza" Marius Moga nu are nici o legatura cu materialul de pe albumul UNU'..." (Dan - Unu' - in trecere prin birou)


...pacat ca numai "in trecere"... Apropo, ce se mai aude despre site-ul http://www.unul.ro? Cand va contine si el CEVA?
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Mar 28, 2003 1:06 pm

ultima data cand l-am intrebat pe bogdan, spunea ca e in lucru...

VESTE:
se filmeaza clip la "Lumea viseaza"...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Bogdan ( UNU') » Mar Apr 01, 2003 11:23 pm

E foarte interesant ce am citit aici :) Am gasit foarte multe intrebari, critici si lipsa de informatie. Tot ce pot sa va spun e ca am ramas placut surprins ca exista oameni interesati. Am sa-l rog pe Mihai de la Mof sa va raspunda de fiecare data la intrebari. Intreba cineva de site-ul unul.ro Este inca in lucru. Vlad Radulescu sub indrumarea lui Mircea Turcan se ocupa de realizarea lui. Sper sa fie gata in curand. O sa facem tot posibilul sa gasiti mai multe informatii (mp3-uri, poze, videoclipuri, etc.) Momentan ma ocup de realizarea videoclipului "Lumea viseaza" . Chiar in momentul asta Silvana Bratu lucreaza la imaginea Alexandrei Ungureanu. Sa va dau o veste proasta? "Lumea viseaza" cred ca o sa fie ultimul videoclip din acest an. Vanzarile la acest album au mers ingrozitor de prost si din acest motiv, noi nu mai avem putere pentru o sustinere financiara in viitor. Posibil sa nu mai existe un alt album Unu'. Noi am facut acest album de dragul muzicii, nu scopul de a face bani.Noi nu traim din vanzarile UNU' , dar casa de discuri nu ne poate sustine mai departe din acest motiv. "Lumea viseaza" este al doilea videoclip pe care il sustin pe banii care ii castig din job-ul de producator, practic din muzica pe care o fac asa numitilor artisti din aceasta tara minunata. Nu era datoria mea si m-am saturat sa-mi filmez si sa-mi montez videoclipurile singur, am luat asta ca un experiment si ca un hobby mai vechi dar ma costa prea mult.Asta e Romania dragi "fani" UNU' . Pirateria ne omoara si din pacate nu exista suficient public pentru aceasta muzica. Cu parere de rau sau de bine :)
Bogdan - UNU'
Bogdan ( UNU')
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 01, 2003 10:38 pm
Localitate: Bucuresti

Gresit!

Mesajde Florin Hi-Q » Dum Apr 06, 2003 12:22 pm

Initial trimis de Bogdan ( UNU')
E foarte interesant ce am citit aici :) Am gasit foarte multe intrebari, critici si lipsa de informatie. Tot ce pot sa va spun e ca am ramas placut surprins ca exista oameni interesati. Am sa-l rog pe Mihai de la Mof sa va raspunda de fiecare data la intrebari. Intreba cineva de site-ul unul.ro Este inca in lucru. Vlad Radulescu sub indrumarea lui Mircea Turcan se ocupa de realizarea lui. Sper sa fie gata in curand. O sa facem tot posibilul sa gasiti mai multe informatii (mp3-uri, poze, videoclipuri, etc.) Momentan ma ocup de realizarea videoclipului "Lumea viseaza" . Chiar in momentul asta Silvana Bratu lucreaza la imaginea Alexandrei Ungureanu. Sa va dau o veste proasta? "Lumea viseaza" cred ca o sa fie ultimul videoclip din acest an. Vanzarile la acest album au mers ingrozitor de prost si din acest motiv, noi nu mai avem putere pentru o sustinere financiara in viitor. Posibil sa nu mai existe un alt album Unu'. Noi am facut acest album de dragul muzicii, nu scopul de a face bani.Noi nu traim din vanzarile UNU' , dar casa de discuri nu ne poate sustine mai departe din acest motiv. "Lumea viseaza" este al doilea videoclip pe care il sustin pe banii care ii castig din job-ul de producator, practic din muzica pe care o fac asa numitilor artisti din aceasta tara minunata. Nu era datoria mea si m-am saturat sa-mi filmez si sa-mi montez videoclipurile singur, am luat asta ca un experiment si ca un hobby mai vechi dar ma costa prea mult.Asta e Romania dragi "fani" UNU' . Pirateria ne omoara si din pacate nu exista suficient public pentru aceasta muzica. Cu parere de rau sau de bine :)
Bogdan - UNU'



Asa cum ti-am spus si personal, ar fi foarte rau daca te-ai lasa pagubas! Uite-te pe acest forum doar, si vei vedea cati oameni va apreciaza pentru muzica voastra! Chiar vrei sa-i dezamagesti?

Unii chiar va considera singura trupa underground care a reusit in show-biz-ul romanesc, iar voi vreti sa va opriti? Unde este ambitia voastra? Unde este credinta ca poti schimba ceva? Daca voi nu, atunci cine?

Oameni buni, nu am dreptate? Aratati si voi ca va pasa, ca ii respectati pentru muzica si pentru curaj, poate asa Bogdan si Dan se vor incapatana sa scoata muzica de calitate in continuare!!!

...
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Trist...

Mesajde UnCopilutz » Lun Apr 07, 2003 6:54 pm

Trist cand vezi ca oameni care incearca sa faca muzica in Ro. dispar asa fara ca multora sa le para rau de lucrul asta.Nu pot sa spun ca-s mare ascultator de UNU,dar , e adevarat , prima lor piesa , cea cu care s-au lansat :"Cantec pentru sanatatea ierbii" a fost chiar dragutza si multa lume a tinut-o minte inca de cand a vazut clipul. Si clipul dragutz...ce pot sa spun!
E adevarat, cum spune si Bogdan din trupa , prea putina lume ii asculta acum si prea putina lume si-a dat banutii pe un CD de-al lor . Asta doare cel mai tare. Lipsa de fani...sau lipsa de bani a fanilor. Trist!
Oricum, cu UNU , fara UNU , baietii , din cate am inteles eu , or sa se ocupe in continuare de "produs" ! Bafta mare in ceea ce faceti , UNU sau nu!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Lun Apr 07, 2003 9:05 pm

NU VA LASATI!!!!!! :) io va incurajez!!!!!! mai vreau un album pe care chiar o sa-l cumpar...k pe primu l-am imprumutat de la un mare fan de-al vostru....care a primit cadou cd-ul de la voi si are si semnaturi pe cd...si se invart autografele voastre la mine in combina zilnic :lol: nu am mai dat cd-ul inapoi saracului om!!! recunosc k nu am fost convinsa cu "cantec pentru sanatatea ierbii" ...chiar ma atacam la inceput....dar dupa ce am ascultat albumul mi-am schimbat parerea radical!!! ati zis k nu faceti muzica pentru bani, faceti atunci pentru cei care va apreciaza muzica de calitate...! asa putin cat s-a vandut dar pot sa te asigur k toti care l-au cumparat au fost 100% multumiti.....sau 200% :) unii au fost surprinsi (like me...) ! aveti o groaza de fani...nu va lasati k e pacat...really!! good luck ! ;D astept ceva nou de la voi...pana una alta se invart autografele voastre ceva de speriat :lol:
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Hehe

Mesajde UnCopilutz » Mar Apr 08, 2003 1:38 am

Si crezi ca daca ti se invart tie semnaturile in combina muzicala ,asta ii incalzeste cu ceva pe baieti?
Eh , nu mai zic nimic ...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Apr 08, 2003 1:27 pm

Initial trimis de BabyGirl
NU VA LASATI!!!!!! :) io va incurajez!!!!!! mai vreau un album pe care chiar o sa-l cumpar...k pe primu l-am imprumutat de la un mare fan de-al vostru....care a primit cadou cd-ul de la voi si are si semnaturi pe cd...si se invart autografele voastre la mine in combina zilnic :lol: nu am mai dat cd-ul inapoi saracului om!!! :



...mai, tu vorbesti de Andrei Maria aici! :) ....tin minte ca dupa ce i-am vorbit o gramada la telefon despre proiectul UNU' si l-am batut la cap ca e misto si ca e minunat ca s-a facut asa ceva in sfarsit si la noi, el a venit intr-o zi la mine cu un cd si, vesel, mi-a spus: "Uite, am autograf de la Unu'! :)" Ii sclipeau ochii de bucuros ce era, ca unui copil cand are o jucarie noua....

In fine,inchid paranteza. Ma bucur mai mult ca oricand ca am realizat acest subiect si ca Bogdan a trecut pe aici. A spus lucruri care se cereau spuse, pt ca lumea nu prea a inteles ....ceea ce trebuia inteles...sau nu. ;) Cat despre intentia lor de a "se lasa pagubasi", eu ii anunt de pe acum: cu primul drum la bucuresti, ma opresc vrand-nevrand pe la mof si il trag de maneca pe unu' din ei, oricare o fi el. CU TUPEU! Ca data trecuta nu aveam ce sa le zic, nu obisnuiesc sa ma bag in seama inutil, ma uitam la Dan ca aurolacii la masini straine. lol ... ce era sa-i zic? "Ba, sa stii ca mie imi place muzica voastra"? :D nu era cazul, nici momentul. Insa cu urmatoarea ocazie promit ca.....de fapt nu stiu...ma rog, le zic eu ceva. lol Pana atunci, poate continua Florin sa ii bata la cap...vad ca il preocupa si pe el.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: Gresit!

Mesajde usualflow » Mar Apr 08, 2003 3:35 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q



Asa cum ti-am spus si personal, ar fi foarte rau daca te-ai lasa pagubas! Uite-te pe acest forum doar, si vei vedea cati oameni va apreciaza pentru muzica voastra! Chiar vrei sa-i dezamagesti?

Unii chiar va considera singura trupa underground care a reusit in show-biz-ul romanesc, iar voi vreti sa va opriti? Unde este ambitia voastra? Unde este credinta ca poti schimba ceva? Daca voi nu, atunci cine?

Oameni buni, nu am dreptate? Aratati si voi ca va pasa, ca ii respectati pentru muzica si pentru curaj, poate asa Bogdan si Dan se vor incapatana sa scoata muzica de calitate in continuare!!!

...



...Mai Florine, zi-le tata, zi-le in continuare. bine ca le-ai zis si "live" si pe forum... apropo, mie cand imi raspunzi la mail? Just kidding. Revenind, ce sa zic? ai dreptate si tu. Oricum nu cred ca exista "fani" Unu'.
Cred doar ca cei care ii asculta si ii apreciaza pt ceea ce fac in muzica merita o sansa de a le asculta in continuare proiectele. uite eu, de exemplu, nu ma pot considera "fana" lor, in primul rand pentru ca am o antipatie declarata si iremediabila fata de notiunea de "FAN". Urasc cuvantul. Nu sunt fana nimanui si nici n-am sa fiu vreodata. Admirator al muzicii, da. Si o spun acum, in premiera mondiala :) ca muzica lor conteaza mult pentru mine, in sensul ca ma face sa ma simt extraordinar de bine. si cred ca e de ajuns. si nu sunt singura. Cred ca e un argument suficient pt a-i impulsiona pe baieti sa continue si cu proiectul lor personal, nu doar facand remixuri pt altii. Insa, in acelasi timp, ma gandesc eu asa, e greu sa tot scoti bani din propriul buzunar pt a face ceva care iti place, pt a-ti fructifica o pasiune, atata timp cat cei care se mai bucura de ea in afara de tine sunt MINORIARI. Din punctul asta de vedere ii inteleg. Esti de acord cu mine?
Numai bine. :a
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

NUUUUUUUUUUU!!!!

Mesajde Dee Dee » Mar Apr 08, 2003 6:32 pm

NUU !!
Eu nu vreau sa nu mai existe UNU` !!!!!
Nu am citit decat ce a raspuns bogdan aici pe subiectul asta .. si ar fii o mare prostie din partea lor sa renuntze.. mai ales pentru ca au zis ca lucru asta nu-l fac pentru bani..dc au zis ca albumul nu l-au scos pentru bani insemna ca nu se ashteptau la mari cashtiguri de pe urma lui.. plus d-asta cred ca se descurca ei si din alte" kestii" ca sa-si faca bani...so .. d c sa nu ne mai dati si alte albume? de dragul muzicii ...
Chiar daca nu va dfati seama sunt multi fani UNU` .. care nu ar vrea sa fie dezamagiti !!! :) Dupa cum spunea si Florin !! ...
so ..think about it .. de dragul muzicii .. :D hehe ..
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

UNU'

Mesajde Bogdan ( UNU') » Joi Apr 10, 2003 4:04 am

Cred ca s-a inteles gresit! Eu nu am spus ca as vrea sa sa castig bani din vanzarea albumului. Am spus ca oamenii care au investit niste bani in multiplicarea acestu-i album nu ii pot recupera pentru ca nu se vinde.Nu se cumpara, se pirateaza in draci.Aproape toata lumea are acest album din download de pe internet. Si atunci, pentru ei nu poate fii o afacere... Asta nu insemana ca UNU' nu o sa mai existe. Asta inseamna ca UNU' o sa faca muzica in continuare, dar de data asta in underground si pt evenimetele care se fac in cluburile mici si pentru un public restrans, la fel ca acum unu an, doi ani, sase ani. Imi pare rau, dar noi nu ne putem permite sa facem cunoscuta muzica noastra in tara asta.Nu exista public suficient.O sa fac in continuare O-zone , Akcente, Radute, Ana Lesko, si asa mai departe pentru ca asta isi doreste poporul roman sa cumpere din magazine. UNU' o sa incerce sa cante si sa faca muzica pentru o alta piata undeva in afara acestei tari minunate. Sa nu se inteleaga gresit! Nu mi-am dorit sa castig bani din vanzare de cd-uri sau din concerte.Casa de discuri nu poate considera aceasta investitie profitabila. Asta e motivul pentru care nu o sa mai puteti vedea UNU' la tv sau sa ascultati la radio. Sa facem muzica noastra cunoscuta ne costa bani iar noi nu ne permitem sa sa facem asta pe cont propriu.Si mie imi pare rau dar asta e tara in care traim. Ma iertati ca sunt atat de dur cu voi dar sunt foarte obosit in momentul de fatza si abia acum plec din studio, ma duc sa dorm si ma bucur ca existati cu totii.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Bogdan ( UNU')
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 01, 2003 10:38 pm
Localitate: Bucuresti

"music for you and me, not for the fuckin industry "

Mesajde Aliosha » Joi Apr 10, 2003 5:46 am

Initial trimis de b0mber
poola mea,in afara de lipsa de fonduri si dezinteresul caselor de discuri pentru anumite genuri de muzica,cred ca marea vina e a cacatului astuia de popor de 2 lei...intotdeauna o sa fie preferate rahaturi ca TNT sau Alina Sorescu sau sa nu mai vorbim de ****** nationale,fostele Andre,in defavoarea altora care chiar stiu sa faca muzica adevarata...asta e,mentalitatea asta balcanica a dus,pana si in industria muzicala,la limitarea atat de caracteristica romanilor...


Am citit mesajul lui Bogdan(nu am ascultat nici o melodie de la UNU, stiu de tine/voi de pe forum) de mai sus si postul lui bomber facut pe alt thread(i-am dat copy paste mai sus). In acelasi timp acum cateva luni am mai schimbat niste PM uri cu unul dintre baietii de la HI-Q - tema discutiei era oarecum similara. La ultimul dintre ele nu am primit raspuns.

bomber, "poporul asta de 2 lei" nu are nici o vina. Peste tot in lume sunt promovate si apoi sunt ascultate in proportie covarsitoare rahaturi.

Peste tot in lume se cumpara/ asculta extrem de mult teen pop (echivalentul Andrelelor si accentilor etc). Muzica in ziua de azi e o afacere (recitit postul lui Bogdan in care sa planga ca nu este profitabil din punctul de vedere al casei de discuri), si cel mai usor se pot scoate bani aplicand un sablon, o reteta. O reteta de genu asta au si Duta, Moga , Ionitza sau altii de pe la noi. Pai cand muzica de genul asta e facuta pe banda rulanta de unde sa mai ai pretentia la ceva deosebit, original ?

Cand formatii alcatuite ad hoc in urma unor showri de telviziune ajung sa vanda un numar impresionant de albume, desi sunt zero barat, ce pretentie sa mai ai ? Tu dai vina pe cei ce asculta si pun mana sa cumpere.

Pai publicul e alcatuit din 2 categorii. Cei ce se multumesc cu ce vad la TV (Atomic MTV) si isi cumpara compilatiile verii sau Tuborg top 10 sloboz si si le pun la plictis in drum spre mare sau la bairamele de pe la bloc si cei ce vor sa asculte si altceva, din curiozitate , pasiune etc. Dar in Romania e greu sa iti cultivi gusturile. Majoritatea nu au internet, aia care au au dial -up, iar un album original cu muzica straina e 500 000. Accesul la informatie (muzica in cazul asta) este minim.

Pentru Bogdan (inca odata, nu stiu nimic despre tine/ grupul tau):

Eu zic sa iti doresti sa scoti bani din muzica pe care o faci, asa e si normal. Insa decat sa devi un clovn pe scena facand ce nu iti place accepta-ti ipostaza de muzician neprofitabil. Si K-gula saracu se speteste intr-un studio ajutand pe altii sa faca muzica, anunta ca scoate album de tz ani, printre picaturi mai trage o piesa, ramane in pula goala da cu demnitatea. Ca muzician, e mai bine asa.
Cei ca aia de la Accent sau Animal X care mimeaza pe scena nu au asa ceva pt ca nu sunt muzicieni.

Cam asta e cercul vicios, prezentat pe scurt. Astept si acum raspunsul la Pm -ul de care pomeneam mai sus. Si mai bine ar fi sa ni se explice pe forum, cam pe unde se trage limita dintre talent si "reteta", demnitate si foame, muzica si abureala.

Pana atunci stati linistiti, "Totul va fi bine !".
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde electronvc » Sâm Apr 12, 2003 1:38 pm

iata ca in final marele electronvc va raspunde pt mult iubitii bogdan si dan.ei de fapt fac idm tehnic si noise numeric dar s a potrivit sa iasa si piesele astea mai umane.in genere muzica inseamna idm tehnic aritmic.nu trebuie sa ai ritm ca sa cresti in ochii publicului
electronvc
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Apr 12, 2003 11:29 am
Localitate: Constanta

Re: UNU'

Mesajde usualflow » Mie Apr 16, 2003 12:02 pm

Initial trimis de Bogdan ( UNU')
.... Asta inseamna ca UNU' o sa faca muzica in continuare, dar de data asta in underground si pt evenimetele care se fac in cluburile mici si pentru un public restrans, la fel ca acum unu an, doi ani, sase ani. Imi pare rau, dar noi nu ne putem permite sa facem cunoscuta muzica noastra in tara asta.Nu exista public suficient.(...). UNU' o sa incerce sa cante si sa faca muzica pentru o alta piata undeva in afara acestei tari minunate....


Ok...Ma numar printre cei care nu vor reusi probabil sa ajunga in cluburile respective( din simplul motiv ca nu ma infatzishez prea des in bucuresti),dar care vor dori totusi sa asculte muzica voastra. In concluzie, daca as veni la mof si ti-as spune ca vreau un material produs de voi pentru a-l asculta eu personal, pentru ca imi plce prea mult ceea ce am auzit de la voi pana acum si nu pt a-l utiliza in alte scopuri, in ce masura m-ai putea ajuta? Mi-ai da sau nu sa ascult respectivul material? Si daca depinde,.... de ce anume depinde?

....daca alta rezolvare pt. ca "piesele" sa fie ascultate si at home nu exista.....

Mersi anticipat.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde electronvc » Lun Apr 21, 2003 11:01 am

pt tine BabyGirl ..vreau sa iti zic ca ne putem distra si altfel nu neaparat cu cd ul unu` in combina.deschidem buzz ,infigem in master un sequencer in setam pe e9 si ii dam ca fx un slicer .....girl distractia e 100 la 100 garantata.i m using just high fx...dar putem reveni la unu` cd dupa if u want but i don t think so...
electronvc
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Apr 12, 2003 11:29 am
Localitate: Constanta

Mesajde Dia » Lun Apr 21, 2003 9:55 pm

Tu stii ce zici acolo!!! Esti cunoscator! si probabil k ne putem distra si asa... dar si cu cd-ul unu`... ! mie imi place foarte mult!! si nu vreau sa se lase....!! Piciulika...de Andrei Maria vorbesc... :D korekt!!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde electronvc » Mie Apr 23, 2003 1:52 am

BabyGirl suntem adulti deja..viata e frumoasa.eu sunt un baiat bine si imi plac calatoriile la munte.pasiunile mele sunt calculatorul si randomul pe calculator.pt o fata ca tine calculatorul inseamna mult si stiu ca randomul nu e totul dar viata are gust cand asculti random numeric..de asta BabyGirl noi 2 suntem fara sa vrem preteni foarte buni..daca vrei sa imi lasi mobili plz fa o.am 191 cm descaltat 85 kg caprui castaniu..gandest te ca imi voi pune si pantofi cu toc....tocul la pantofi e ca randomul la autechre..mai vb noi BabyGirl..esti scumpa rau de tot
electronvc
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Apr 12, 2003 11:29 am
Localitate: Constanta

Mesajde Dia » Joi Mai 01, 2003 9:11 pm

Astazi UNU` mai la ora UNU` am vazut noul clip UNU` cu alexandra la "lumea viseaza"! mie mi-a placut foarte mult pentru k oricum melodia imi placea dinainte!! a iesit asa cum trebuia cred.... e un clip altfel...unic la noi in tara asa cum si UNU` sunt unici ;D deci mie imi place! pareri...
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Joi Mai 01, 2003 9:59 pm

mai videoclipul e profesionist...cel putin asa il vad eu... nici nu iti vine sa crezi ca e ...Romanian.... :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Mai 04, 2003 6:20 pm

Super piesa , super clip . E cam scurtutz , dupa cate am vazut eu , dar e realizat bine ... E lucrat de doi oameni care s-au chinuit singuri sa il faca asa cum au stiut ei mai bine si au reusit ce altii nu au reusit in 13 ani de zile . Bravo si la mai mare , serios , n-are sens sa va lasati , n-are sens sa intrati din nou un underground , sa nu mai auda nimeni de voi , decat cei care pica prin cluburile pe unde cantati voi...cluburi sau ce or fi ele.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Mai 05, 2003 5:33 pm

Daca vretis a luati ultima piesa UNU` de pe net , incercati de la http://www.muzica.org , acolo am aflat-o si eu...Daca sunteti fani adevarati puneti mana si cumparati albumul , dar daca sunteti doar curiosi cum suna..eu zic ca e mai usor asa!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 9:29 am

Initial trimis de UnCopilutz
Daca vretis a luati ultima piesa UNU` de pe net


Esti foarte dragut. Stii foarte bine ca 90% din ascultatorii de muzica din romania, nu o cumpara, ci o iau de pe net. Prin urmare ii trimiti direct la sursa. Probabil ca ai mai pus o caramida la zidul dintre Unu' si un posibil viitor album.
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Hehe...

Mesajde UnCopilutz » Joi Mai 08, 2003 4:39 pm

Imi pare rau pentru ca am dezvaluit marele secret , Mihai-Mof !
Eram prea incantat de piesa si de clip si trebuia sa impart cu cineva bucuria .
Uite , eu sunt printre aia 5% care nici nu iau muzica de pe net si nici nu prea cumpara . Nu am calculator si nu am intotdeauna bani sa cumpar ceea ce imi bucura auzul.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde electronvc » Vin Mai 09, 2003 5:25 am

va voi spune un mare secret azi..ii CUNOSC PERSONAL pe cei de la unu`.....am avut ocazia sa vb cu bogdan si cu dan de la UNU`.....am ramas surprins efectiv de puterea lor interioara si nu numai..sunt 2 baieti speciali care l-au avansat mereu in grade pe celsius la nivel muzical....apropo de fete,,,sunt 2 baieti super frumosi,inalti,bine facuti si FIDEli...rar gasesti asa...traiasca UNU` dar la fel de bine sa traiasca shawn and rob de la AE
electronvc
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Apr 12, 2003 11:29 am
Localitate: Constanta

electronvc fetele te intreaba...

Mesajde usualflow » Mie Mai 14, 2003 11:47 am

electronvc ai spus niste lucruri foarte frumoase despre baieti (ai uitat sa specifici ca sunt oameni de un mare bun-simt) si cred ca toti care ii cunosc iti impartasesc parerea. Frumos gestul tau... Apropo de fidelitate, sunt fideli.....CUI?( daca tot ai lansat ideea ) :P ...sau sunt fideli unul altuia( nu va ganditi la prostii!!!! :D) sau muzicii?( ca eu de ex am un prieten compozitor care parca ar fi insurat cu muzica, nu alta!..) :))
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator