UNU' - Hard Breakbeat

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Mesajde UnCopilutz » Mar Mai 27, 2003 8:16 pm

Puteti vota si UNU` la premiile MTV pe http://www.mtv.ro , nu stiu la ce sectiuni...Ma grabesc!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Mai 28, 2003 10:39 am

Unu' sunt nominalizati la 2 sectiuni: "Best New Act" si "Best Video" (pentru Cantec pentru sanatatea ierbii)...
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Concert UNU'

Mesajde soricelul » Mar Iun 03, 2003 9:16 am

Festivalul Tuborg , Bucuresti
Piata Constitutiei
Miercuri ora 19:00
Concert UNU'
buhaha
soricelul
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 27, 2003 8:35 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Joi Iun 05, 2003 1:59 pm

ALEXANDRA UNGUREANU & UNU -
„Lumea viseaza" impreuna cu ei

Unul dintre cele mai bune clipuri care au aparut In ultimul timp la tv este cel al trupei Unu’ alaturi de Alexandra Ungureanu. „Lumea viseaza" este o piesa cu o stare speciala, iar vocea Alexandrei subliniaza cel mai bine acest lucru. Unu’ s-au ocupat de regia clipului, iar majoritatea imaginilor au fost filmate la New York.

Baietii cu iarba ne prezinta un nou single extras de pe primul lor album. Se numeste „Lumea viseaza", iar vocea este a Alexandrei Ungureanu. Aceasta va fi penultima melodie promovata de pe albumul care poarta numele trupei - „Unu’" - dupa „Cantec pentru sanatatea ierbii" vs. George Nicolescu si „The Jam" cu Dru Klein. Iar ultima va fi piesa „Tine pasul cu mine", cu Dan de la Omul cu Sobolani.
Piesa va aparea in aceasta vara. Cei doi baieti din Unu’, Bogdan Popoiag si Dan Griober, se ocupa personal de toate detaliile proiectului lor, tocmai de aceea nu au apelat la serviciile unui regizor profesionist pentru clipurile lor. Bogdan este cel care a semnat regia clipului „Lumea viseaza", acesta fiind deja al doilea clip pe care l-a realizat, (dupa „The Jam"). Dar nimeni nu ii poate convinge sa apara in clipurile lor mai mult de cateva secunde, pentru ca nu tin neaparat sa ii cunoasca lumea, ci mai degraba sa fie cunoscuta muzica lor. Si mai vor ca lumea sa o cunoasca pe Alexandra Ungureanu. Ei au mare incredere in fata care este cunoscuta ca vocea celor de la Sistem si sunt de parere ca era timpul sa aiba si ea un clip.



sursa : http://www.bravonet.ro
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Iun 06, 2003 1:38 am

Unu' au castigat premiul pentru cel mai bun debut la MTV
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Sâm Iun 07, 2003 11:10 pm

si UNU` ar fi trebuit sa castige si la "cel mai bun videoclip"... ! merita premiul pentru debut...felicitari!!! au venit la premii si cu George Nicolesco si pe scena cu ei a fost si Dru Klein "keep it green keep it clean" :) foarte mishto! ma bucur pt ei! asta ar trebui sa fie un motiv in plus pentru ei ca sa mai scoata un album! go boys... ! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mar Iun 17, 2003 10:29 pm

Albume vor mai scoate cu siguranta :))
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron