Preferi muzica romaneasca sau straina?

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Preferi muzica romaneasca sau straina?

Mesajde Faded Existence » Lun Apr 28, 2003 11:27 am

Ce preferi? Muzica romaneasca sau muzica straina si de ce?
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde SiMiCs » Sâm Iun 07, 2003 11:07 am

Sincer eu prefer mai mult muzica straina.;m..e mult mai mistho ...dar nu zic ca muzica romaneasca nu e mistho!!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Sâm Iun 07, 2003 11:43 am

Eu prefer muzica straina. In muzica romaneasca au aparut tot felul de afoni. Sunt cateva trupe mai bune, dar majoritatea sunt varza.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Iun 07, 2003 12:08 pm

Bineinteles ca muzica straina e mai bune,ca acolo nu dispar imediat cantaretzii...la noi unele melodii sunt k-lumea,dar dispar formatiile romaneshti dupa o saptamana...shi apar altele :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Iun 29, 2003 2:31 am

muzica romaneasca nu se poate compara nici pe departe cu muzica straina...
cum poti compara Pink FLoyd, R.E.M. , Guns `n Roses, etc cu o trupa romaneasca?? CUm poti compara versurile de afara cu cele din romania care deobicei merg ceva de genu: of viata mea, mi-e dor de tine, vino la mine, bla bla bla?
as far as i can see...the answer is very clear!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

MUZICA ROMANEASCA

Mesajde visa » Mar Iul 29, 2003 7:22 pm

PREVER MUZICA ROMANEASCA DEOARECE NE AMINTESTE CA SUNTEM ROMANI
visa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 25, 2003 9:54 am
Localitate: alba iulia/ romania

MUZICA ROMANEASCA

Mesajde visa » Mar Iul 29, 2003 7:23 pm

PREVER MUZICA ROMANEASCA DEOARECE NU SE COMPARA CU CEEA STRAINA. ESTE DE CALITATE BUNA
visa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iul 25, 2003 9:54 am
Localitate: alba iulia/ romania

Mesajde Nightmare » Sâm Aug 02, 2003 11:02 pm

Visa, muzica straina este de multe ori mai buna decat cea romaneasca.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde andrei2003 » Dum Aug 03, 2003 2:37 pm

dar nu intotdeauna!!!
andrei2003
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 11:54 am
Localitate: Romania, Bucuresti

Mesajde Nightmare » Dum Aug 03, 2003 2:44 pm

Nu cred ca ai inteles sensul in care am zis. Am vrut sa zic ca este de multe ori mai buna (de 2 ori, de 3, de 5,...).
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde StudioWorks » Vin Aug 08, 2003 4:52 pm

Formatiile romanesti care or aparut acuma.. ca ciupericile dupa ploaie.. au multe de invatat .. majoritatea sunt penibili .
StudioWorks
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 08, 2003 4:42 pm
Localitate: StudioWorks

Mesajde dj_jaxxx » Vin Aug 08, 2003 10:17 pm

Muzica Romaneasca cum o stiu eu inainte de a pleca din tara era destul de misto dar acu au inceput sa copieze la greu si gasesc ca s-a degradat rau de tot deci in concluzie pentru mine muzica straina este superioara in calitate.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde matzu » Lun Aug 11, 2003 7:09 pm

ascult si muzica romaneasca si muzica straina.
matzu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Aug 07, 2003 10:52 pm
Localitate: Romania,Timisoara

Re: MUZICA ROMANEASCA

Mesajde broos » Lun Aug 11, 2003 8:23 pm

Initial trimis de visa
PREVER MUZICA ROMANEASCA DEOARECE NE AMINTESTE CA SUNTEM ROMANI


Esti unul dintre putinii la care ii dau dreptate 100%. Pai deocamdata stam in Romania, la noi specificul national este asa cum ni l-am creat.
Ar mai fi de spus ca manelele , muzica de-o vara , cea unde unul canta iar ceilalti mimeaza, muzica unde cantaretele nu au nici o treba cu cantatul ci mai mult cu un dansat subtil la bara, toate astea in parte ni se datoreaza noua. Noi le cumparam muzica(sau de cele mai multe ori le-o piatam de pe net sau de pe cd-uri). O vina o mai au impresarii care le organizeaza tot felul de concerte peste tot, ca doar romanu' asculta arice "orice muzica-i place"(Vita de vie). Un producator care si-a irosit ceva timp cu realizarea unui disc fie bun sau rau tre' sa-si scoata ceva asa se face o promovare super eton la un produs super prost. Ascultatorii de muzica dupa cumpararea albumului raman doar cu reclama aia beton in minte caci muzica e de nci o treaba.
In legaura cu muzica rock si cu formatiile amintite de unii si de altii , formatii care au ramas in discografia mondiala, sigur nu putem comenta, mai ale ca noi nu avem o limba internationala ca ei. In al doile rand piesele ale ale lor au fost un fenomen pentru acei ani, poate daca am vrea o comparatie , vara si anii cand 3 sud est scoteau hituri care se auzeau peste tot, si toata lumea sarea in sus pe muzica lor.
Hai sa nu le mai cumparam muzica acestor artiti buni de nimic de care se vorbeste pe-aici si poate se va reusi vreun progres.


~~~~~~~~~~~~~
Manelele vor fi cel mai greu de inlaturat...tine de cultura unora si altora.
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

muzica romaneasca

Mesajde ady99 » Lun Aug 18, 2003 2:47 pm

de ce se asculta mai muilt muzica straina decat muzica romaneasca?
ady99
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Mar 23, 2003 4:43 pm
Localitate: galati

Mesajde Nightmare » Lun Aug 18, 2003 8:21 pm

Pentru ca este mai buna.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde clumsy » Lun Aug 18, 2003 9:59 pm

Logic ca e mai buna!Mi se par penibile formatiile astea care apar peste noapte si care nu stiu sa faca altceva inafara de PLAYBACK. Muzica romaneasca nu se compara cu cea straina. Sunt si formatii bune in romania cum ar fi omul cu sobolani, partizan(din pacate i-am vazut si pe ei facand playback dar nu intotdeauna ca altele), travka etc
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde lamina » Vin Aug 29, 2003 5:58 pm

depinde la ce formatii romanesti te referi.. :p avem si noi formatii bune, dar ce e adevarat mai putine.nu spun ca formatiile straine nu sunt bune, unele sunt chiar mai bune ca ale noastre, dar cred ca ar trebui sa ne mandrim si noi cu ce avem.
de fiecare data cand tatal meu critica o formatie romaneasca, eu ii spuneam ca daca nu-i convine, sa se apuce el sa faca musik mai buna deecat aceea pe care o critica...
asta ar fi valabil si pt. voi... :mad:
don`t push me far,
i`m a crazy girl
lamina
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 02, 2003 11:22 am
Localitate: iasi


Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator