Videoclipurile Romanesti

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Mesajde NEVERMORE » Sâm Noi 10, 2001 2:48 pm

Sincer ma bucur ca nu am televizor acasa si ca nu vad ce se difuzeaza pe Atomic sau MCM.Am apucat totusi sa vad intimplator unele productii de gen made in RO si sincer de cele mai multe ori a trebuit sa schimb canalul,de obicei pe Animal Planet:)Eu cred ca trebuie sa mai treaca timp pina ce romanii sa ajunga la standarde occidentale cu privintza la acest capitol.si cind spun asta ma refer atit la regie cit si la montaj si la tot ce implica un videoclip.Putine sunt cele care se apropie de ce ar trebui sa fie si sa reprezinte un adevarat videoclip.Cele mai jalnice apartin unor trupe gen Animal x sau 3 Sud-Est,care culmea au si posibilitati financiare deosebite.Cind am vazut videoclipul de la "te voi pierde"m-am oripilat.Nu are nici o legatura cu melodia,e tras de par si e extrem de prost realizat.Intr-adevar,BUG Mafia au ceva mai special.Poate ca si cel de la HI-Q..de la "da muzica mai tare"..Oricum ar trebui sa mai invetze meserie studentii de la ATF-multimedia,ca altfel ne ducem draq!
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Mesajde alina » Dum Noi 11, 2001 9:25 pm

mult reason nevermore sunt perfect de acord cu tine si cred ca toti sunt
am vazut si eu in sfarsit videoclipul para e fainutz imi plac fazele cu andrelele in locu roscatei ii dadeam blondei un upercut(daca asa se numeste lovitura in barbie ):D
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Noi 18, 2001 12:43 pm

Clipul de la Shoot Yourself!/ Parazitii arata foarte bine.
Mi se pare filmat K. Impresia e dublata si de melodie/ versuri.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

videoclip

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Noi 21, 2001 3:21 pm

bah fratilor am vazut ieri un videoclip pe tv.....bah fratilor de la atomci si mcm cenzurati si voi!
e o tipa georgiana sau cam asa ceva...e urata rau(si nu va vorbeste un frumos)...mi-a avotrtat nevasta cand a vazut o secventa....acu' trebuie sa ma chinui iara!
nu mai lasati toti uratii afoni pe tv!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: videoclip

Mesajde gaga » Mie Noi 21, 2001 3:40 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer
bah fratilor am vazut ieri un videoclip pe tv.....bah fratilor de la atomci si mcm cenzurati si voi!
e o tipa georgiana sau cam asa ceva...e urata rau(si nu va vorbeste un frumos)...mi-a avotrtat nevasta cand a vazut o secventa....acu' trebuie sa ma chinui iara!
nu mai lasati toti uratii afoni pe tv!


Cine canta? Care nevasta?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: videoclip

Mesajde Rockeru'Somer » Joi Noi 22, 2001 12:34 pm

Initial trimis de DANA


Cine canta? Care nevasta?


tu nu auzi ca e ceva de genu' georgiana sau georgia....
pai nu o stii pe Gina?????
pai ne-am chinuit atata timp sa ramana insarcina ...si acum a trecut prin fata tv-ului cand era videoclipul asta si a doua zi l-a dat afara pe sobolan....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

SHOMERE

Mesajde gaga » Mar Noi 27, 2001 8:51 am

Cred ca in sfarsit am vazut clipul, e cu una urata rau care se uita dupa tipe mishto pe strada... e PENIBIL!!!! (stie cineva cum o cheama pe-a de-l canta ca io am uitat...)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde shinee » Mar Noi 27, 2001 4:14 pm

Georgia o cheama.
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Mie Noi 28, 2001 11:41 am

Da mah shinee, asha este, thanx... de mult n-am mai vazut asa un clip urat si asa o fatza pe post de prim-solista... si tipul ala din clipul "Come to Daddy" al lui Aphex Twin e mai frumos...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Mie Noi 28, 2001 12:05 pm

Georgia :)
Lasa ca e bine ca n-are complexe.

Ce parere aveti de clipul alora de la 4U. Eu n-am rezistat sa privesc mai mult de 10 secunde din el.
Cum pot sa fie atat de retarzi?????????????
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Noi 28, 2001 12:13 pm

Initial trimis de Aliosha
Georgia :)
Lasa ca e bine ca n-are complexe.


Bah aliosha nu ma asteptam la asa o replica... nu stiu cum sa o numesc. Artistii trebuie sa arate bine pentru ca sunt meniti clatirii ochiului sau urechii. Daca e o persoana care canta OK, sa arate cum draq vrea daca shi canta prost arata si rau, ma intereseaza prea putin complexele si viata particulara, e suficient ca ma face sa schimb postul. Hai sa vedem daca ti-ar place sa o vezi pe teo la un concurs de miss la proba cu costumul de baie (ca nici dansa n-are complexe)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Mie Noi 28, 2001 12:40 pm

Initial trimis de DANA


Bah aliosha nu ma asteptam la asa o replica... nu stiu cum sa o numesc. Artistii trebuie sa arate bine pentru ca sunt meniti clatirii ochiului sau urechii. Daca e o persoana care canta OK, sa arate cum draq vrea daca shi canta prost arata si rau, ma intereseaza prea putin complexele si viata particulara, e suficient ca ma face sa schimb postul. Hai sa vedem daca ti-ar place sa o vezi pe teo la un concurs de miss la proba cu costumul de baie (ca nici dansa n-are complexe)


Muzicienii, sau cantaretii trebuie sa sune bine nu sa arate bine.
Da, la anumite genuri un mare procent din reusita lor este data de look, dar asta e o tema pe care am mai discutat-o: prea multe haine si culori in cap prea putina minte si talent.
Ce am zis eu despre Georgia era la misto: bagasem si un smiley face.
Oricum daca lasam muzica jalinca pe care o face, fizic nu mi se pare departe de Minodora, si altele care acum nu-mi vin in minte.
Pe mine m-ar face sa schimb postul chiar daca ar fi "o bucata" pentru ca n-ar avea rost sa-mi clatesc ochii si in acelasi timp sa-mi infund urechile.

Cat despre Teo este evident ca e complexata pt ca de ani de zile de cand apare la Tv e imbracata la fel...cu niste huse de frigider.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Noi 28, 2001 12:56 pm

Initial trimis de Aliosha
Muzicienii, sau cantaretii trebuie sa sune bine nu sa arate bine.
Da, la anumite genuri un mare procent din reusita lor este data de look, dar asta e o tema pe care am mai discutat-o: prea multe haine si culori in cap prea putina minte si talent.
Ce am zis eu despre Georgia era la misto: bagasem si un smiley face.
Oricum daca lasam muzica jalinca pe care o face, fizic nu mi se pare departe de Minodora, si altele care acum nu-mi vin in minte.
Pe mine m-ar face sa schimb postul chiar daca ar fi "o bucata" pentru ca n-ar avea rost sa-mi clatesc ochii si in acelasi timp sa-mi infund urechile.

Cat despre Teo este evident ca e complexata pt ca de ani de zile de cand apare la Tv e imbracata la fel...cu niste huse de frigider.


Am vazut io :) dar mi s-a parut un subiect destul de serios... de aia am si extins spunand "Artistii trebuie sa arate bine pentru ca sunt meniti clatirii ochiului ..." in artisti neincluzand numai cantaretii de aicea facand legatura cu teo si costumul de baie. La partea cu muzica vs. aspect ai si nu ai dreptate dat fiind ca in anumite cazuri, chiar la trupe bune, frontmanii care canta si arata bine aduc mai mult succes decat cei nashpa... de aici pot pleca mai multe cai in care sa vorbim despre imagine/aspect/talent dar ramane tot o chestie de gust ce varianta alegi (manelos, nu da mah ca doare!)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

georgia II

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Dec 03, 2001 10:21 pm

pentru ca m-a scarbit fiinta asta atat de mult astia de la atomic tv au revenit cu un alt videoclip...mai groaznic!
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

o emisiune noua!

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Dec 03, 2001 10:27 pm

o emisiune noua pe mcm...e sambata pe la 17-18,arata de la filmarile videoclipurilor....emisunea e mai buna in comparatie cu cea de pe atomic deoarece interviurile sunt luata la un paharde lapte \,de apa etc ,nu luate la botu' calului din spatele camerei!
uitati-va sapt viitoare..videoclip endless zone!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: georgia II

Mesajde gaga » Mar Dec 04, 2001 10:16 am

Initial trimis de Rockeru'Somer
pentru ca m-a scarbit fiinta asta atat de mult astia de la atomic tv au revenit cu un alt videoclip...mai groaznic!


Da, am vazut si io, nu numai ca e stramba si nu are voce, dar se fataie groaznic, cam asa cum se zbatea un gup de-al meu cand a sarit din acvariu. Acuma io am pus gupu' la loc in apa, da pe-aia de ce draq nu o ineaca nimeni??:mad:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

videocpli romania

Mesajde Rockeru'Somer » Joi Dec 13, 2001 9:56 am

am vazut un videclip al formatiei romania...video facut pe banii min tur.
faza ce imi place este ca apar imagini din cazane.....imagini pe care putini le stiu....DEcebal.....Manastirea de sub ape.....cazanele mari&mici...felicitatri pnetru ideee..pentru muzica suck me!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Off-topic

Mesajde Rolf » Joi Dec 13, 2001 11:40 am

Shomere, te rog da si mie 2 detalii:
1. L-au terminat pe Decebal?
2. Ce manastire de sub ape? Pe unde e? Chiar una inecata sau aia de se construieste acu pe mal?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Re: Off-topic

Mesajde Rockeru'Somer » Dum Dec 16, 2001 10:30 pm

Initial trimis de Rolf
Shomere, te rog da si mie 2 detalii:
1. L-au terminat pe Decebal?
2. Ce manastire de sub ape? Pe unde e? Chiar una inecata sau aia de se construieste acu pe mal?


1.nu l-au terminat....am vorbit cu cel care se ocupa de lucrare...prin 2004 daca nu mai trag de timp sa-l mai ciuguleasca pe dragan de bani....da' se vede super de pe dunare sau de pe pod!
2manastirea de sub ape este fosta manastire a mraconiei....care acum este sub apele lacului de acumulare PFI...acum s-a construit una noua (80% e gata),da' din pacate e lucuita de doi calugari doar vara....a la cateva sute de metri de decebal!ce bine ca sunt ghid turistic mai fac si eu reclama zonei!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Merita

Mesajde Rolf » Lun Dec 17, 2001 12:02 pm

Fa reclama, ca merita.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

un nou videocplip bun!

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Dec 24, 2001 12:12 am

un nou videoclip adevarat de la Omul cu Sobolani...fiind si melodia mea preaferata de pe album este super!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mocsha

Mesajde Karinna » Lun Dec 24, 2001 1:13 am

Melodia imi place foarte mult, dar clipul nu mi se pare exceptional. Acceptabil poate.
Karinna
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 24, 2001 1:11 am
Localitate: Constanta

Re: Mocsha

Mesajde Rockeru'Somer » Dum Dec 30, 2001 6:08 am

Initial trimis de Karinna
Melodia imi place foarte mult, dar clipul nu mi se pare exceptional. Acceptabil poate.


mie si video mi se pare bun la pretul lui....super putin
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Akcent au un clip K afara.

Mesajde Vizitator » Mie Ian 02, 2002 11:50 pm

AKCENT - Ti-am Promis

e un clip cu o imagine super buna de departe una dintre cele mai bune.Parazitii si Mafia mai au clipuri cu o astfel de imagine.
Curat si de efekt.
iaR ei parca nu ar fi romani.
Vizitator
 

Re: Akcent au un clip K afara.

Mesajde Vizitator » Mie Ian 02, 2002 11:52 pm

AKCENT - beton

DL Problema e varza!
Vizitator
 

antract

Mesajde Vizitator » Joi Ian 03, 2002 6:51 am

ca imi adusei aminte, astia de la antract nu gasesc shi ei niste fete mai de doamne ajuta sa bage in clipurile alea, ca in ultimele au fost numai nashpete.
Vizitator
 

Mesajde onk » Joi Ian 03, 2002 7:47 pm

si vorbesc acu de videoclipuri:
endless zone sunt deosebiti, convingatori si occidentali chiar de canta romaneste
zdob si zdub au ei ceva dragut, dar se bazeaza (parerea mea) pe racait nostalgii apuse :bub: :bub: :bub:
holografu io zic ca profita de simpatiile/tristetile oamenilor ca sa-si faca ei reclama la muzichiile lor

pe ce s-au dat bine banii? pe un2si 3de0
pe ce s-au aruncat o gramada de bani de-a nashpelea? pe videoclipurile Loredanei (cine-o fi?)

si acu referitor la ideea ca daca tb sa arate bine frontmanii - nu neaparatt, -macar Tracy Chapman n-a mai facut videoclipuri (sau eu nu stiu)- da pe langa talent trebuie sa aiba si un vino-ncoa, nu sa sperie copiii mici sau sa-ti sparga ecranul (vezi georgia sau mai e una dezarticulata care zice ceva de house)
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

onk

Mesajde gaga » Vin Ian 04, 2002 5:35 pm

Taman vazui un clip cu Tracy (offtopic, huh?) da' nu m-am uitat din ce an este. Io nu l-am mai vazut pana acum si cred ca e recent.

Cat despre videoclipurile groazei (zisa si loredana) bleak... sunt cele mai penale, naspa, penibile... fara sare si piper fara pic de bun simtz (de unde concluzionam ca nu banu' face pe om, oricatzi ar avea tot tzoapa ramane)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

t.e.n.

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Ian 07, 2002 6:22 am

un videoclip super e cel al celor de la t.e.n.
unvideocplip varza e cel al gergiei ca re are 3 videoclipuri!
un 2 luni de aparitie 3 video!
bravi fa!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Kryszti » Sâm Ian 19, 2002 1:46 am

Videoclipurile romanesti: Aproape totul tine de bani! In plus, se stie ca sunt facute de aceiasi oameni si se simte criza de idei. Parca se repeta aceleasi si aceleasi! Apoi: sunt tare bune cele facute afara sau ca afara: Tonic - Original, Jojo - ...
Preferatul meu: Omul cu sobolani - Zbor
Altele bune: AB4- Hol, Stigma - toate,

Felicitari pentru clipul cu Antract!!!
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori