Videoclipurile Romanesti

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Mesajde shinee » Sâm Oct 20, 2001 9:16 pm

Tapinarii nu e clip, e un film de facultate anu' 3...prost, dupa parerea mea. Taxi- Comunitaru' e bunutz si montat bine si cred ca ai mei colegi de la On Air Production s-ar bucura sa afle ca place - a fost primul lor clip...
Shomere, tu ai intzeles despre ce e vorba...

CELE MAI ORIBILE CLIPURI (de la nume mari, nu asa, fitecine fraier, care a dat paraiu pt clip)
1. Holograf- Undeva departe
2. A.S.I.A - ala cu elicopteru'
3.Anda Adam - singurul clip (nu ala cu R.A.C.L.A)
4. Tapinarii - sunt fericit
5. Nu stiu cum - Jimmy Jimmy si toate clipurile din vara aia
6.Adrian - Despartirea
7. Costi Ionita- Dio D' Amore


CLIB BUN - Deceneu - nu stiu cum se cheama
CLIP BUN - AB4 - Hol
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Lun Oct 22, 2001 9:59 am

Pentru ganja - merci de raspuns, ma bucur ca am inteles bine

Pentru Rockeru' Shomer si shinee. Clipul cu Catalina (bun sau prost) intra in categoria clipurilor urate de mine din tot sufletul. Si sa ma explic: nu am nimic cu o fata frumoasa care canta (imi place Faith Hill de ex.). Dar si la noi si afara au aparut o multime de nulitati (din punctul meu de vedere) care in loc sa cante se dezbraca cat mai mult ca e la moda. Eu cand dau pe un post TV de MUZICA vreau sa vad muzica. Daca vreau femei goale ma uit la alea interzise (video, TV, ma rog...). Eu asi face un canal separat (Play Boy pe muzica) unde le-asi lasa pe astea sa se unduiasca in voie. Nu e din rautate sau gelozie (pe bune) dar ma enerveaza sa butonez in neshtire cautand clipuri (de urmarit urmaresc tot ce-i romanesc) si dau numai peste buci si Lopez dandu-si tricoul jos.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Lun Oct 22, 2001 3:10 pm

Tapinarii daca il iei ca film nu e cine stie ce, dar cu muzica cu tot mi se pare ca merge. De ce e nasol ca film nu pot sa argumentez ca nu ma pricep la cinema, e doar chestie de gust.
M-am tot gindit ce clip imi place si nu imi venea, dar acu trebe sa plagiez si sa subscriu la Deceneu - 7 zile (imi place si piesa si versurile, deci imi place tot la clipul ala).
A, mi-a mai placut si Endless Zone - Pleaca, desi cred ca era un montaj dupa altceva, dar si piesa e misto si iti vine sa te uiti la clip. Si ultimul Endless Zone e mistocut, dar l-am vazut doar o data.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde shinee » Mar Oct 23, 2001 12:02 am

[quote]Initial trimis de Rolf

si mie imi plac in general clipurile lui Endless Zone.
Draga Dana, eu vorbesc de CLIIIIIIIPPPP!!! Adica de imagine, mesaj artistic, scenariu, regie, culori, beta!!!1
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Mar Oct 23, 2001 9:32 am

Draga Shinee M-AM PRINS!!!!! Dar mie nu-mi place! Eu ti-am zis ca-mi place de mor ultimul clip al lui Limp Bizkit si asta nu inseamna ca imi place cum canta, ii urasc! (p.s. stiu ca e vorba de clipuri romanesti dar n-am avut alt exemplu la indemana)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

printre cele mai frumoase

Mesajde Vizitator » Mar Oct 23, 2001 9:40 pm

iti mai aduci aminte - kripton
Vizitator
 

Re: printre cele mai frumoase

Mesajde shinee » Mie Oct 24, 2001 3:42 am

Initial trimis de vali
iti mai aduci aminte - kripton



o parere neasteptata de la vali... ce ti se pare ok la acel clip? ca mie singurul lucru care mi se pare relativ ok e...piesa.


Dana, as vrea sa stii ca la mine adjectivul "draga" nu este folosit in mod peiorativ!!!
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

za place

Mesajde Vizitator » Mie Oct 24, 2001 4:34 am

the place, mai diar, locatia
Vizitator
 

Mesajde gaga » Mie Oct 24, 2001 10:16 am

Vali ai mare dreptate... cum sa nu-ti placa Sighisoara? Si mie imi place clipul ala...

shinee, nu caut sense ascunse, peiorativ sau nu I don't give a shit, ti-am raspuns in spiritul topicului
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

top personal

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Oct 24, 2001 5:12 pm

bah !
1."country of nobody" neurotica
2.implant pentru refuz
3.videoclipuri quartz

lista deschisa
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

cargo

Mesajde Vizitator » Joi Oct 25, 2001 12:05 am

cantecul pastelui - cargo & dorin teodorescu

imi place, e concert, e atmosfera semi-sumbra, e actiune, e joc de lumini
Vizitator
 

Mesajde gaga » Joi Oct 25, 2001 9:07 am

Asta cu cantecul pastelui am sustinut-o si eu in alta parte (du-te draq bah vali, o sa-mi platesti copywritu' in bere). Dar unde ai vazut tu concert in Cantecul pastelui? Ca nu e nici un concert... Pune media inca odata, uite-te mai bine si daca tot mai vezi concert unul din noi trebuie sa-si puna ochelari (mai bine tu ca stau mai bine, au suport LOL)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Dana...

Mesajde shinee » Vin Oct 26, 2001 3:09 am

Poate ca Vali a fost dus putin de val cand a zis concert. Poate s-a gandit la acel concert "Sarbatoarea luminii", sustinut de Cargo, cu sprijinul Connex, de Craciun. Decorul semana mult cu o biserica si lumina era verzuie, dar primea uneori accente abastre, cum e in Cantecul Pastelui... un concert extraordinar...

Rocker, de acord cu Neurotica, desi e cam prea simbolist, pe alocuri.
Dana, o.k.
Vali& Dana, si mie imi place Sighisoara. da' asta nu inseamna ca trebe sa-mi placa clipul. Si totusi, imi place baiatul.:)
Clip care are o atmosfera placuta : Vita de Vie - Liber
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Vin Oct 26, 2001 12:22 pm

Clipul ala cu vita de vie l-am prins intotdeauna la sfarsit... nu stiu cum naiba butonez. hehehe... chiar acum da piesa la radio!!!
Oricum nu prind decat ultimele versuri: e moale pielea ta e ca de catifea insa nu e buna nu-i pentru haina mea. (acum e Whitesnake... si-au revenit fraierii aia de la radio??)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

videoclipuri???

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Oct 31, 2001 11:37 am

"Clipul meu preferat din cele facute de mine: Antract - M-am obisnuit cu tine... "
asta a spus shinee in primul mesaj....daca asta e un videoclip bun eu sunt rapper mare....
cum se face ca pe geamul care pica sde vad amprentele celor care l-au pus ...lipsa totla de profesionalism!!!
iar daca zici ca antract su uitau la tatele aleia cand le-ai dezbracat0o acolo(nu am inteles de ce nu era imbracata,ai vrut un ceva socant?)...,antract sunt niste lichele ,de fapt au inceput bina da' acum s-0au stricat in ultimu' hal!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Mie Oct 31, 2001 12:04 pm

Da aline, mie mi-a scapat fraza aia. Piesa "M-am obisnuit..." imi place tare, e poate singurul Antract nou care imi place. Dar clipul... Se vede un geam murdar, tipei i se vad toti porii, nu stiu poate era camera prea sensibila dar arata ca un home video si pana si la o camera de amatori poti da niste efecte...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: videoclipuri???

Mesajde shinee » Mie Oct 31, 2001 4:04 pm

n-am zis ca e bun, am zis ca mie-mi place...sigur ca are greseli:)
dar amprentele nu sunt ale celor care au pus geamul, ci chiar ale celor de la Antract:) Daca iti aduci aminte, ei chiar pun mana pe geam, incercand sa mangaie statuia...

Iar fata nu e imbracata tocmai pentru ca e o mstatuie si tot clipul e, oarecum un simbol.
Repet, insa, n-am zis ca e un clip buna. Am zis ca-mi place mie:)
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: videoclipuri???

Mesajde Rockeru'Somer » Joi Noi 01, 2001 10:43 am

Initial trimis de shinee
n-am zis ca e bun, am zis ca mie-mi place...sigur ca are greseli:)
dar amprentele nu sunt ale celor care au pus geamul, ci chiar ale celor de la Antract:) Daca iti aduci aminte, ei chiar pun mana pe geam, incercand sa mangaie statuia...

puteau sa fie si ale mele si tot nu trebuiau sa apara!!!asta e clar!


Iar fata nu e imbracata tocmai pentru ca e o mstatuie si tot clipul e, oarecum un simbol.
Repet, insa, n-am zis ca e un clip buna. Am zis ca-mi place mie:)


simboluri???pai ziceai catev posturi in urma ca Neurotica au prea multe simboluri(a fost o capcana in care ai picat!HA-HA-HA!)....pai daca nu-ti plac simbolurile de ce le folosesti la greu????
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Apropos

Mesajde gaga » Joi Noi 01, 2001 10:47 am

btw, dupa ce a deschis Cosmin topicul cu Rafael mi-am adus aminte ca mie imi place clipul ala. E decorativ Rafael. Teatral, egocentric dar decorativ de-a binelea...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Apropos

Mesajde Peter » Joi Noi 01, 2001 2:37 pm

Videoclipuri bune romanesti:

Future Groove - Analogue Dawn Age
Future Groove - Vortex
DJ Vasile - Nu vrei?
Suie Paparude - Invataturi
Paranoia - Paranoia (nu sunt sigur ca ii zice si melodiei tot Paranoia)
Suie Paparude - Mutatia

Mai sunt si altele da' nu imi vin acum in minte.
Peter
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 01, 2001 2:15 pm
Localitate: Tandarei sau P6

Re: Re: Re: videoclipuri???

Mesajde shinee » Dum Noi 04, 2001 3:48 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer


simboluri???pai ziceai catev posturi in urma ca Neurotica au prea multe simboluri(a fost o capcana in care ai picat!HA-HA-HA!)....pai daca nu-ti plac simbolurile de ce le folosesti la greu????


nu ca n-ar fi o mare diferentza intre "prea multe simboluri" (abundenta, exagerare) si "un simbol", dar probabil ca tu, Rockere, esti prea ocupat ca sa ma faci pe mine de porc, de cate ori ma prinzi, asa ca nu mai reusesti sa citesti randurile.
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Apropos

Mesajde Rolf » Lun Noi 05, 2001 10:06 am

Initial trimis de Peter
Paranoia - Paranoia (nu sunt sigur ca ii zice si melodiei tot Paranoia)


Ha, nu credeam ca mai stie cineva clipul lui Paranoia. Shinee, stii cumva cine l-a facut? Astia au inceput sa cinte intr-un bar de linga restaurantul Budapesta (zona Unirii) si nu se astepta nimeni sa ajunga sa aiba si un clip. Doar ca de atunci nu au mai facut nimic, nici nu i-am mai vazut prin localul respectiv decit ocazional.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Re: Re: Re: Re: videoclipuri???

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Noi 05, 2001 10:42 am

Initial trimis de shinee


nu ca n-ar fi o mare diferentza intre "prea multe simboluri" (abundenta, exagerare) si "un simbol", dar probabil ca tu, Rockere, esti prea ocupat ca sa ma faci pe mine de porc, de cate ori ma prinzi, asa ca nu mai reusesti sa citesti randurile.



hai ca nu vreau sa te faultez de cate ori te prind.....cand ai avut dreptate te-am aprobat!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Mar Noi 06, 2001 8:51 am

Clip bun romanesc este ultimul Parazitzii, pot spune ca e un clasic in domeniu iar mishto-ul deloc subtil pe care il fac la adresa trupelor de dance m-a uns pe suflet (in special animalutzele alea infipte in bete). Versurile nu le stiu ca nu sunt in domeniu dar faza aia cu "play-back poate face chiar si-o surdo-muta" e o gaselnita de nota 10.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

????

Mesajde alina » Mar Noi 06, 2001 10:22 pm

ce piesa ,dana?
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Noi 07, 2001 10:59 am

hmm, alina, stii ca nu sunt fan al genului, am vazut doar clipul. Verifica si tu pe hip-hop ca sigur a pus ganja pe acolo un subiect cu asta... Oricum clipul e super (si mesajul e de nota 10)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Apropos

Mesajde shinee » Mie Noi 07, 2001 12:36 pm

Rolf...

videoclipul l-a facut Mari Dinescu, un coleg de-al meu care a facut si Invataturile lui Suie Paparude, dar si Vin e o zi al lui Holograf...
nu stiu ce-au mai facut de-atunci, dar cred ca n-au rezistat abundentei de muzica" buna" de pe piatza...stiu sigur ca unu din ei lucra si cu John Mitzalis la Endless Zone, dar intre timp a disparut din formula aia...
Dana, aferim, foarte bun clip Parazitii... foarte bun
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Re: Apropos

Mesajde Rolf » Mie Noi 07, 2001 2:55 pm

Initial trimis de shinee
Rolf...

videoclipul l-a facut Mari Dinescu, un coleg de-al meu care a facut si Invataturile lui Suie Paparude, dar si Vin e o zi al lui Holograf...
nu stiu ce-au mai facut de-atunci, dar cred ca n-au rezistat abundentei de muzica" buna" de pe piatza...stiu sigur ca unu din ei lucra si cu John Mitzalis la Endless Zone, dar intre timp a disparut din formula aia...
Dana, aferim, foarte bun clip Parazitii... foarte bun


Aha, mersi. Ala care lucra si cu Endless Zone e ala blond, tuns nici scurt nici lung? Habar n-aveam ca nu mai e in trupa.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde alina » Mie Noi 07, 2001 11:18 pm

ar fi cazul sa mai deschid tembelizorul din cand in cand
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Noi 08, 2001 8:44 am

Nu e musai alinutza, cum spunea cineva: " TV-ul e chewing gum pentru ochi". btw, ceva mai nou (si bun) nu a aparut inca de la Para incoace?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator