Florin Calinescu

sub lumina lanternei magice

Vreti sä-l revedem pe Florin Cälinescu ?

DA, exact ca si pânä acum
3
30%
DA, în formatul de început (de la Pro TV)
1
10%
DA, într-un format nou
2
20%
NU
4
40%
 
Voturi totale : 10

Florin Calinescu

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 2:33 am

Am auzit de la cineva ca cica a fost dat afara de la ProTv.Stie cineva sa-mi zica daca e adevarat si daca da, de ce?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 12, 2002 2:54 am

a plecat de multishor de la protv
Acum e patron la Tele7ABC si cica o sa faca o super televiziune acolo :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Mar 12, 2002 3:06 am

Se zvonea ca o sa isi inceapa emisiunea la inceputul anului....
Din cate am auzit nu a facut-o.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 12, 2002 5:38 am

Nu..nu a facut-o ! Dar de cand e el director la Tele 7...parca se simte ! Macar..ca au inceput sa dea filme clasice romanesti...si filme clasice sovietice...care fie vorba intre noi..sunt filme de arta !
Si daca tot a deschis Bobo acest subiect...haidetzi sa ne dam cu parerea despre Calinescu !

Mie imi palceau showurile lui..desi de multe ori mai sarea si calul..adica cand trebuia sa fie serios..facea poante neadecvate.
Nu prea imi placea..nici la meciurile din Champhions League...se dadea mare cunoscator de fotbal....dar nu prea era.
In rest...omul e bun ! Mult mai bun decat ce a fost pe piatza...la ora cand facea el Chestiunea Zilei !
Sa-l vedem la Tele 7 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Calinescu vs Dinescu

Mesajde Aliosha » Mar Mar 12, 2002 5:59 am

A fost geniala faza cand Dinescu povestea despre intalnirea de la restaurant intre el Petre Roman si Constantinescu - el povestind obsesiv si intentionat ca serveau Stella Artois si pe urma o alta Stella Artois....
Calinescu il ruga sa termine cu "publicitatea mascata" iar Dinescu zicea "ete caca"
"... si dupa ce am servit al doile rand de Stella Artois am sunat la cutare sa il chemam si pe el sa bea cu noi o Stella Artois"
..."pe masa erau numai sticle de Stella Artois" si tot asha...

iar pe Calinescu il treceau toate transpiratiile.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 12, 2002 6:19 am

..eu tin minte..ca tot asa..la o emisiune cu Dinescu...injura Dinescu de totzi mortzii...ii baga pe totzi in pi*** masii !..etc.
Calinescu..era domol....ii tot zicea lu Mircea..." Mircea..ne mananca CNA-ul....vezi ca nu avem patrat rosu ! " ..etc.
Dar dupa ora 12 noaptea..n-a mai suportat nici Calinescu...luase foc...si a inceput si el sa injure ,mai ceva ca Mircea Dinescu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Mar 12, 2002 6:37 am

Cred ca era aceeasi...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 7:28 am

Dar tot nu mi-ati raspuns la o intrebare, de ce nu mai e la ProTv?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 12, 2002 8:28 am

Am impresia ca cele mai bune paritii la tv ale lui Dinescu au fost la Tuca :D
Calinescu nu mai e la protv, pentru ca s-a certat cu Sarbu... din cauza $-lor cred.
Calinescu amenintza in decembrie ca o sa lanseze o noua grila pe la sfarsitul lui martie, grila cu care Tele7 o sa acapareze o mare parte din cei care se uita la tv (spunea el ca emisiunea de stiri poate sa nu existe in anumite seri, atunci cand nu au stiri importante de prezentat si ca nu o sa inventeze stiri ca alte televiziuni).

Eu cred ca tipul e prea sictirit de viatza ca sa mai aiba succes cu emisiuni proprii... imi aduc aminte ce plin de viatza era acum 6-7 ani la emisiunea de dimineatza... dar incet incet, s-a ingrasat, si-a pierdut din reflexe si din simtzul realitatii.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde KickAss » Mar Mar 12, 2002 8:32 am

Istoria scurta ar fi cam asa: Pro tv-ul are o gramada de datorii la stat. Vine guvernul Nastase si ii pune lu' alde Sarbu sula-n coaste zicand:"Bagati o emisiune cu Paunescu ca-i d-al nostru si face publicitate PSD-ului. Cand toate astea erau in plina desfasurare si se anunta prima emisiune a lu' Paunescu, Calinescu pleaca zicand: "Nu suport sa stau si sa vad cum generatia Pro Tv devine generatia Porc Tv".

Pt. ailalti: cea mai de kkt faza care a facut-o, si si-a si luat-o in bot atunci, a fost cand era in plina desfasurare scandalul Patapievici-CNSAS. La emisiunea respectiva, Calinescu tot facea misto de Patapievici, pana cand acesta s-a sucarit si i-a tras-o rau.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 9:16 am

Initial trimis de KickAss
Istoria scurta ar fi cam asa: Pro tv-ul are o gramada de datorii la stat. Vine guvernul Nastase si ii pune lu' alde Sarbu sula-n coaste zicand:"Bagati o emisiune cu Paunescu ca-i d-al nostru si face publicitate PSD-ului. Cand toate astea erau in plina desfasurare si se anunta prima emisiune a lu' Paunescu, Calinescu pleaca zicand: "Nu suport sa stau si sa vad cum generatia Pro Tv devine generatia Porc Tv".



Mersi KickAss,d ar pe cand o fost asta?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Mar Mar 12, 2002 10:16 am

Pai a plecat anu trecut, cred ca prin vara. La tele7 cred ca joaca table cu masinistii si sta pe beri toata ziua, ca de juma de an de cind e pe acolo tot anunta schimbari, da cred ca e ca aia de-si fac circiuma sa bea pe gratis, si-a luat si el televiziune sa aiba unde sa plece de acasa.

Mai serios vorbind, ultima data anuntata pentru mari schimbari la tele7 ar fi cica luna asta, spre sfirsit.

Faza aia cu Stella Artois a fost antologica! 'Si beam un Caraiman... da si o Stella!' etc....
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 12, 2002 12:44 pm

am mutat subiectul la Cinema & Tv.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 6:30 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
am mutat subiectul la Cinema & Tv.


Ok sopra, greseala mea de la inceput ca nu l-am pus direct aici:D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde digital divide » Lun Mar 31, 2003 4:36 am

Stie cineva ceva concret despre Florin Calinescu ??? Concret nu inseamna oficial, poa' sa fie si numai zvonuri, dar vreau sa stiu si eu ceva mai mult decat "in alta parte" sau "cutare" cum am auzit in ultima Chestiune a zilei de vineri, 28 martie.
Am inteles ca s-ar fi scris niste chestii in nu stiu ce ziar acu' vreo saptamana-doua, dar nu pot citi nici eu toate ziarele ...
Multam' fain pentru orice contributie ;)
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

Vreti sä revinä Florin Cälinescu ?

Mesajde digital divide » Mar Apr 01, 2003 11:50 am

Cred cí¤ audienta lui Florin Cí¤linescu a fost subestimatí¤. Nu stiu de cine depinde revenirea lui in televiziune, dar plecarea lui e o pierdere pentru noi toti.

Dací¤ faceti parte din "minoritatea" care l-a vizionat vreodatí¤ (pe vremea cand era la Pro TV) sau il apreciati cat de cat, ví¤ rog lí¤sati aici un mesaj despre ce v-a plí¤cut si ce nu v-a plí¤cut din emisiunile lui.

De exemplu, pe mine m-a enervat cel mai tare muzica destul de nasoalí¤ pe care o dí¤dea uneori in ultima parte a show-ului, fapt pentru care si schimbam intotdeauna postul pe la ora 22 :P

Dací¤ simtiti nevoia unor optiuni suplimentare in sondaj, let me know !!!
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

Vreti sä revinä Florin Cälinescu ?

Mesajde digital divide » Mar Apr 01, 2003 12:35 pm

Cred cí¤ audienta lui Florin Cí¤linescu a fost subestimatí¤ :cry:
Pentru asta l-a "ajutat" enorm si ratingul (din start) invizibil al postului Tele7.

Nu stiu de cine ar depinde revenirea lui in televiziune - sper cí¤ si de noi (dupí¤ spusele lui) - dar consider plecarea lui din TV o mare pierdere pentru societatea romaneascí¤.

Chiar dací¤ nu esti de acord cu mine, dací¤ faci parte din "minoritatea" care l-a vizionat vreodatí¤ (inclusiv in perioada ProTV) sau il apreciezi cat de cat, spune-ti pí¤rerea si motivele pentru care emisiunile lui ti-au plí¤cut sau displí¤cut. Care ar fi dupí¤ tine formatul ideal al unei emisiuni de succes ?

Ví¤ multumesc din suflet tuturor celor care participí¤ :kiss:
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

Mesajde digital divide » Mar Apr 01, 2003 1:21 pm

De exemplu, pe mine m-a enervat muzica (de obicei) destul de slabí¤ din ultima parte a show-ului (la Tele7), fapt pentru care si schimbam postul pe la ora 22 :P

Nu cred cí¤ era neapí¤rat nevoie nici de asemenea muzicí¤, nici de un mega-concurs cu premii pentru a castiga o (*anumití¤*) parte a audientei, care e oricum incapabilí¤ sí¤ te aprecieze (dupí¤ cum s-a si ví¤zut). Ca sí¤ nu mai amintim cí¤ existí¤ astfel riscul de a pierde o parte din audienta realí¤.

Cel mai mult mi-a plí¤cut "Chestiunea zilei" si emisiunea gen dezbatere, fí¤rí¤ a renunta la monologul de inceput. Cu alte cuvinte formatul "Late Show" de la NBC (David Letterman, Jay Leno) / die Harald Schmidt Show (Sat1, pentru cine cunoaste) - scurtat, lungit, rí¤rit, indesit sau cum se mai doreste ...

In concluzie, nu cred cí¤ mai are nevoie de atatea fonduri si atatia sponsori, de premii si cantí¤ri. :hi:
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

NTV

Mesajde becali » Mar Apr 01, 2003 2:36 pm

Pana pe 30 septembrie va aparea un canal de televiziune National TV, al fratilor Micula, unde se pare ca Florin Calinescu ve pleca dinspre "mereu saracul" tele7
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Thanks !

Mesajde digital divide » Mie Apr 02, 2003 4:06 am

Mersi pentru vestile bunicele. Mai bine mai tarziu decat niciodatí¤ :ham:

Desi am impresia cí¤ pauzele astea prelungite nu-i prea fac bine imaginii, ii va lua din nou ceva timp paní¤ sí¤-si reintre in rol.

P.S. Poate-mi dezví¤luiti si mie niste "surse" din care se pot afla chestii dintr-astea, se pare cí¤ eu citesc ziare prea conservatoare [-(
You must stand for something ;a or you will fall for everything ;M
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

Mesajde vali » Mie Apr 02, 2003 5:00 am

pentru mine, formatul de late show, gen jay leno, este perfect.
sa se intoarca insa la o televiziune unde sa poata face ceva, unde sa existe deja o audienta, nu la un post de televiziune de bloc. exista totusi niste limite.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde becali » Mie Apr 02, 2003 8:38 am

http://www.mediaexpres.ro, http://www.libertatea.ro, http://www.gardianul.ro
Am mai gasit date despre acest lucru si pe diferite forumuri, dar deocamdata nu-mi aduc aminte
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Mie Apr 02, 2003 1:07 pm

Imi placea Calinescu pe vremea ProTV-ului, insa ceea ce face la Tele7 este o shusha de 2 lei, unde se vede ca nu mai exista un producator capabil. O vedeta nu face prea multi bani fara oamenii din umbra si sper ca daca se va muta la un post TV normal, isi va reveni, deoarece acum a cam inceput sa-mi provoace mila cu eforturile lui disperate de a atrage audienta.
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Votat "nu"

Mesajde Necuratu' » Mie Apr 02, 2003 2:25 pm

Nu mi-a placut nici pe vremea cand era la ProTv si cu atat mai putin imi place la Tele7abc. Desi am auzit ca la o emisiune de acum a avut ca invitati pe Trooper.
In schimb sunt fan Andrei Gheorghe
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Apr 02, 2003 4:14 pm

Asa, ca sa nu te las fara nici un raspuns, vreau sa-ti zic ca mie imi pare extraordinar de bine ca a plecat din protv calinescu, nu-i simt lipsa absolut deloc, si cand in mod cu totul si cu totul intamplator ajung pe tele7, si-l vad acolo, schimb imediat.

Deci, nu mi-a placut niciodata si nu cred ca o sa-mi placa vreodata!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

pentru moderatori

Mesajde Ayrton » Mie Apr 02, 2003 4:16 pm

Nu credeti ca ar trebui unite cele 2 subiecte despre Calinescu?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde digital divide » Mie Apr 09, 2003 10:19 am

1. Mersi, becali, pentru link-uri. Vad ca ai o sectiune mass-media simpatica si originala pe site-ul tau :)
2. Sunt si eu de parere ca cele 2 subiecte trebuie unite.
digital divide
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mar 31, 2003 2:05 am

Marele Florin

Mesajde mariana buzench » Dum Apr 13, 2003 11:37 am

Suntem inpreuna? Singurul star pe care-l avem cu adevarat,restul sint niste FITOSI. TE IUBIM FLORIN.
mariana buzench
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 23, 2003 2:54 pm

CORNULET CU LAPTE

Mesajde mariana buzench » Dum Apr 13, 2003 11:54 am

Aceasta melodie a fost cintata in prima auditie in emisiunea ALO FLORIN,si nici decum la 13-14 cum s-a afirmat in media .
mariana buzench
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 23, 2003 2:54 pm

Mesajde Ayrton » Joi Iul 31, 2003 8:44 am

Procesul Etapei cu Flooooooooorin Calineeeeeeeescu...

Procesul Etapei va continua la Pro TV cu un nou prezentator, Florin Calinescu care ii ia astfel locul lui Ovidiu Ioanitoaia care va realiza la Antena 1, “Recursul Etapeiâ€Â
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori