Problema JavaScript in Internet Explorer

Problema JavaScript in Internet Explorer

Mesajde danielavram » Dum Iul 31, 2005 6:11 am

Am instalat de curand Win98 dupa care am facut update total, absolut tot am descarcat si instalat fara nici o problema.
Dupa aceea au inceput sa apara probleme mari in Internet Explorer, adica nu mai pot executa nici un script de tip JavaScript, daca dau click pe un link care face legatura catre o pagina prin script de tip JavaScript nu il deschide.
Ce sa fac daca se poate cat mai urgent.

P.S. Daca se poate fara raspunsuri de gen "pune windows-ul inca odata".

Multumesc anticipat
danielavram
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 pm
Localitate: Arad

Mesajde Mat » Dum Iul 31, 2005 8:17 pm

Am cateva solutii posibile, pe care le insir mai jos:

1. Arunci Windowsu' si instalezi Linux (cea mai buna solutzie)

2. Pastrezi Windowsu' dar instalezi Firefox ( http://www.mozilla.org ) si il folosesti in loc de Internet Exploder

3. Incerci sa activezi JavaScript in Internet Explorer (pe riscul tau, pt. ca are suficiente probleme de securitate chiar si cu el dezactivat) : Tools -> Security -> ... ... (parca ... n-am mai folosit de mult) .... si trebuie sa ajungi la un meniu in care bifezi "Active Scripting"

Mai e un fisier la Windows 2000+ (nu stiu daca si la 98): svchost.exe, care tot crapa, avand ca efect (adica unul dintre efecte) oprirea functionarii lu' JavaScript in Internet Explorer.

Totusi, daca ai Window$$ 98, chiar ai curaj sa intri cu el pe internet?? :stresat:
Avatar utilizator
Mat
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Dec 15, 2003 12:00 am


Înapoi la Arhiva hobbyuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator