Alegere harti

Alegere harti

Mesajde The vTx » Mar Mai 04, 2004 7:20 pm

Regulament: "Fiecare jucator va alege cate o harta (diferita) si se va juca. In caz de egalitate jucatorul cu cele mai putine fraguri va
elimina o harta din cele 3 ramase, adversarul va elimina la randul lui o harta din cele 2 ramase si se va juca baraj pe harta ramasa" - end quota.

Propunerea mea este urmatoarea: la inceput sa elimine fiecare cate o harta, dupa aceea fiecare alege una din cele ramase, si in caz de egalitate mai este o singura harta ramasa.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde SpanKissimo » Mar Mai 04, 2004 8:57 pm

da, dar asa toti o sa joace 4 harti si t7 sau hub o sa ramana pe afara, un fel de "hai sa gasim o menevra sa ne fofilam pe langa hartile noi".
SpanKissimo
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Apr 16, 2004 7:56 pm
Localitate: Pe val

Mesajde EroarE » Mar Mai 04, 2004 8:59 pm

:monkey: ... de ce sa incepem iar discutii "neverending"?...e bine asa cum e... zic eu
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mar Mai 04, 2004 10:30 pm

O problema adevarata ar fi aici:
    Fiecare jucator va alege cate o harta (diferita) si se va juca.

Cine alege primu? ... dar ne gandim noi pana atunci si gasim ceva "ca cum" spunea un om mare "adminii aia e superoameni" (aici am parafrazat putin).

Btw, vtx cu ce nick te-ai inscris?
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde The vTx » Mar Mai 04, 2004 10:40 pm

Inca nu m-am inscris, vrem sa ne inscriem toti odat astia din bv ... de venit vin soto
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde the_real_Silviu » Mar Mai 04, 2004 11:36 pm

parerea mea:
din 5 harti fiecare elimina 1
dintre cele 3 ramase vine kshu cu un :z ( adica cu o moneda) si se da cu :z u cine alege primu!!
the_real_Silviu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Dum Apr 18, 2004 10:00 am
Localitate: bucale

Mesajde dorinn » Mar Mai 04, 2004 11:53 pm

fiecare ar trebui lasat sa arate cat de bine poate sa joace, mai exact sa arate asta pe harta lui preferata de aceea mi se pare normal sistemul actual
sa arunci cu banul nu mai tine de skill -> in prim plan intra bulanul si sa nu uitam ca unii il au setat pe 1 in cfg :D
sa scoti hartile la inceput mi se pare o prostie, iar te bazezi pe noroc; daca joci intai harti itzi dai seama de nivelul adversarului - poti vedea cu ce arma trage mai bine - si in functie de asta elimini harta de la baraj
si totusi ar mai fi o posibilitate: inainte de fiecare meci se tine o partida de k1 si astfel atotputernicul invingator alege hartile ce se vor juca :p
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde Spawn » Mie Mai 05, 2004 8:53 am

initial fiecare isi va alege o harta din cele 5 - fiecare are o harta preferata si trebuie sa aiba sansa sa joace pe ea fara sa fie cumva eliminata de oponent...
in caz de baraj, se poate prin eliminarea unei harti (cel cu fraguri mai putine elimina primul) de catre fiecare si se joaca harta ramasa...

cum se face alegerea initiala a hartii? - simplu: se da cu banul care alege primul, dupa care pe masura ce se trece la un meci urmator (nu harta, ci 2 din 3), cel care are fraguri mai putine alege (elimina) primul s.a.m.d.

e ok asa?
Spawn
 

Mesajde EroarE » Mie Mai 05, 2004 9:51 am

:-? pai ce rost mai are sa dai cu banu' din moment ce prima harta e la alegere? ....datul cu banu' nu ar trebui sa apara decat atunci cand se ajunge la baraj si amandoi jucatorii au acelasi numar de fraguri facute... in rest nimic... de fapt ala care are fraguri putine e ala care are mai multe fraguri facute pe adversar..nu?... sa nu existe dubii..
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Mie Mai 05, 2004 10:11 am

chestia cu banul se refera la: jucatorii se invita unul pe altul care sa alega primul pana se risca unu' :D
Spawn
 

Mesajde FaXiU » Mie Mai 05, 2004 10:40 am

[quote="kshu"]O problema adevarata ar fi aici:

  • Fiecare jucator va alege cate o harta (diferita) si se va juca. [quote]
o problema si mai adevarata ar fi aici:
cum se va juca meciul daca 1 alege t4 si altu dm6? deci concluzia este ca nu se poate juca un meci in conditii bune daca fiecare este pe alta harta...
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Joi Mai 06, 2004 5:02 am

eu chiar nu inteleg ce nu intelegeti voi!! Vor fi 5 harti si dupa ce se vor juca cele doua harti alese de fiecare, ei vor elimina cate una si va ramane ultima baraj!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Joi Mai 06, 2004 9:17 am

o chestie ar fi ca in toata lumea astea problemele si le face fiecare...ele nu exista pana nu le "inventeaza" careva... si de aici discutii interminabile, se mai ajung la certuri din cand in cand, si tot asa... da', asta e, e si asta un mod de ocupare a timpului.;D


faxule, translate pls... ;i
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde rthc.ro|mav » Joi Mai 06, 2004 1:48 pm

Vai da ce probleme mari discutati voi aici daca sa se elimine sau daca sa se aleaga..VAX
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Vin Mai 07, 2004 12:08 pm

mai e o problema.
Cine alege primul? Deoarece daca x-ulescu vrea hub3 ca pe aia o stie mai bine, si eu vreau tot hub3 sa zicem, insa nu stie fiecare ce vrea celalalt, daca el alege hub, eu o sa aleg a doua favorita... a mea, care poate nu e a doua a lui.Daca ii iau partida pe hub, poate el uraste harta mea si am terminat. Iar daca eu aleg primul, se intampla invers. Deci zic sa se dea cu banul si la cine alege primul harta. Cine isi comunica primul optiunea. Asta ca sa detaliez ce a zis silviu... :sal:
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Vin Mai 07, 2004 12:16 pm

complicati mai sunteti... serios
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Vin Mai 07, 2004 12:19 pm

Ce a zis dSp am zis si eu mai sus, intr-adevar e o mica problema. Si o rezolvare ar fi sa dam cu banu cine alege primu sau ne mai gandim pana atunci.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde dorinn » Vin Mai 07, 2004 12:33 pm

callvote map pro-q3dm6
se suie un jucator la rachetor, celalalt sta la mh, cel de sus sare fara a trage, cel de jos baga lg-ul la greu...pe urma fac schimb...cel ce a dat dmg mai mare pana jos hotareste care alege primul :D
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde s1nn3r » Vin Mai 07, 2004 12:37 pm

rofl(roling on floor laughing)
"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering."
Avatar utilizator
s1nn3r
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Apr 17, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Vin Mai 07, 2004 1:35 pm

Wtf (what The Fuck!) :x


on topic
mai oamenilor...da pana acuma nu v-ati pus problema asta..acum brusc incepeti sa aveti tot felul de problemutze... cum de ati supravetuit pana acuma? (:|
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron