heroes 3

heroes 3

Mesajde whatever » Lun Mai 10, 2004 9:25 pm

thread doar despre heroes 3 al carui fan sunt de cand a aparut pe piata.As vrea daca se poate sa nu se faca comparatii intre 1,2,3,4, si viitorul 5 care oricum nu mai apare sub 3DO, ci doar sa se vorbeasca despre heroes3(castel favorit, erou, artefacte, tactici de lupta, creaturi preferate, recorduri personale, etc etc)

sunt convins ca jocul are multi fani si astept raspunsurile voastre.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde God » Lun Mai 10, 2004 10:06 pm

Castel favorit....necro, erou isra...
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde RkD » Mar Mai 11, 2004 6:02 am

Nu se spune k Heroes III e preferatul din toata seria, am jucat si 2 si 4. 4 a fost dezamagire totala si 2 a fost bunicel pana a aparut 3`u.
Eroi preferati: depinde de adversar, dar d obicei joc ori cu Tazar ori cu Kyrre, iar impotriva la necro cu erou p necromancy...necro si eu ..k nu tine altceva.
Creatura preferata: Mighty gorgons -> au un avantaj impotriva oricarei creaturi d level 7
Skilluri` : trebuie neaparat water magic, e indispensabil skillu` acesta
in plus mai merge un earth, leadership, moral, armorer, resistance, wisdom, si learning si ar mai fi tactics si offense.cam astea sunt skilluri`le
Artefacte: parerea mea e k poti cel mai usor sa faci armor of the damned si elixir of life...si merg si impreuna, iar dak adversarul nu are water magic... \:/
Imagination is more important than knowledge...
Albert Einstein
Avatar utilizator
RkD
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 02, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Mai 11, 2004 9:27 pm

da, e chiar dragut sa dai un expert curse si adversarul sa nu aiba water magic. Oricum de un lucru mi-am dat seama de multa vreme. Orice erou de putere distruge un magician pe orice random map(sanse de peste 80% zic eu sa dai de Orb of Inhibition,daca nu, ghinion)

eu de regula joc cu Tower si cu Neela, dar imi place foarte mult si Rampart cu Kyrre(pentru Logistics desigur).RkD, de ce iti place learning ? Eu sincer il detest, numai daca nu e la WOG, unde e chiar util, dar la h3 normal nu imi pare prea folositor. Eu prefer la skills neaparat Logistics, scolile de magie daca nu merg pe mana unui barbar :) Wisdom(uneori, v-am zis, merg la risc si caut orbul-asta doar pe random map), umm... si offense si tactics.Oricum...majoritatea skillurilor sunt bine gandite si foarte utile.

Ca si artefact iubesc angelic aliance(bine...e cam greu de facut), si ii dau dreptate lui RkD, la armura si elixir, iar la creatura...umm...imi plac foarte mult Naga Queens.De ar avea viteza mai mare....aoleu :)

ps : leadership si moral sunt acelasi lucru :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

wass up

Mesajde GoD_Spawn » Mar Mai 11, 2004 9:44 pm

sal.. e super jocu', va recomand h3mm wake of gods.. e super cool :sal:
tot felu de artifacte si unitati.. rase preferate: castle si rampart.. rampart pt sharpshoters ;w
Avatar utilizator
GoD_Spawn
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde RkD » Mie Mai 12, 2004 10:29 am

corect whatever.. am gresit.. am vrut sa scriu leadership&luck.. dar deh... :)
learning aleg dak joc in XL cu underworld..k faci mai multa exp&creste nivelu`&la Tazar e bine sa ai nivel mare :)
whatever is right again...eroii p magie au un mare dezavantaj...cu orb of inhibition...la mighty gorgons imi place death stare`u
Imagination is more important than knowledge...
Albert Einstein
Avatar utilizator
RkD
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 02, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Mai 12, 2004 11:35 pm

da, asa e, Tazar la nivel mare e aproape invincibil(cand vine Arhanghelul, da in Dragon Fly si face damage 7 sau ceva :P ), si ai dreptate la faza cu learningul.Mighty gorgons sunt superbe pt. death stare, sunt numai bune sa spargi Dragon Utopia in luna 1 :)

leadership si luck merg mana in mana, si de ai si minotauri in armata, ufff...prapad.Spawn, mie nu imi place wog`ul, a stricat heroesul intr`un fel. E facut de rusi, campaniile sunt oribile, nu se pot termina, nu se pot juca bine de fapt si unicul avantaj de la el sunt comanderii si creaturile de level8. Artefactele nu imi place, si oricum majoritate sunt pentru comanders.Ps - rampartu` nu prea da sharpshooteri, doar daca esti cu Gelu care oricum nu il prea gasesti la harti.

ps - ce parere aveti despre campania cu Adrienne ? e cam preferata mea(dezvolti eroina perfect, in jur de 70-80 la toate skilurile de joci bine, si iarasi povestea e draguta, si la final imi pare superb sa joci cu Swampu` contra Necro)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Daemon » Vin Iun 25, 2004 7:25 am

eu cel mai mult joc cu Dungeon cu un erou specializarea Logistics(imi scapa numele acush)...ca skiluri la tipu asta dezvolt Pathfinding shi logistics
ma mishk ca innecatu'...nu va datzi seama
shi minotaur kings sunt superbi de buni...viatza multa,damage mare,moral cat cuprinde... :wazzup:
Daemon
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iun 22, 2004 8:17 am
Localitate: Galati

Mesajde RaU1103 » Vin Iun 25, 2004 9:02 am

Pai eu am terminat H3 cu toate addon-urile ( Shadow of Death, Armagedon's Blade etc ) pe nivel de easy si medium ( inca nu stiu pe cineva care sa fi terminat pe hard ) , si castelel meu preferat pt. multiplayer este Dungeon, iar unitatile mele preferate :Black Dragons.
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde Daemon » Mar Iul 20, 2004 12:45 pm

da fratziloe...toate ca toate ca unitatzile de lvl.7 sunt extra(parca-s putzin mai bune alea de lvl.8...da lasa :eat: )cre' ca atzi intzeles mesaju'..da' la Dungeon e un erou shmecher cu spec de Minotauri...shi...sa ma scuzi...dak voi spunetzi ca Tazar e rau la level mare ganditziva putzin...ca asta e criminal...aproape ca nici nu'l atingetzi...de ce credetzi ca nu sau facut eroi cu spec de creaturi lvl7???oricum am terminat ce vroiam sa va spun...da' chiar...care joaca Utopia de aicea???
Daemon
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iun 22, 2004 8:17 am
Localitate: Galati

Mesajde matrix.ro > T-X » Mie Iul 28, 2004 3:26 pm

Eu de obicei joc pe harta random ....si tot random limita de 1min. si fara diplomatie :) ...e de rahat...
in Cluj si obesrvator C3 astea sun regulile ... jucam 1vs1 ,2vs2 , 3vs3 sau chiar mai multzi. Noaptea cind vine plictiseala pe noi Heroesu ne asteapta. :) . Eu nu ma pricep super bine dar sunt altzi care sunt zeiii daca pot spune asha. Dezo, reev, sairoh ...ei se stiu super bine ...au gasti si unele buguri..

bye
matrix.ro > T-X
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 28, 2004 2:56 pm
Localitate: medias

Mesajde matrix.ro > T-X » Mie Iul 28, 2004 3:27 pm

Joaca cineva the five pillars? joc de mult ...e super...

In caz afirmativ cauta la Order of doom (OD)

pt noobs,.. the five pillars seamana cu utopia :)

http://www.thefivepillars.org/
matrix.ro > T-X
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 28, 2004 2:56 pm
Localitate: medias

Mesajde Foxem » Mar Ian 18, 2005 3:07 pm

re all de-abia m-am inscris in acest forum
as dorisi eu heroes 3 complete am auzit ca e o versiune pe 2 cd
nu am vazut-o nicioadata


ps : eu nu am jucat heroes cu calculatorul sau prea putin eu am jucat doar cu alti playeri de heroes si ce ati spus voi mai sus cred ca sunt pt incepatori :))
treaba cu diplomatia e foarte adevarata nu se joaca cu diplomatie de obicei cine joaca cu adela a castigat (cine stie sa joace cu adela)
iar cel mai tare caste e necro vidomina sau isra daca ti-ai facut uniunea de artefacte ejti invincibil
apoi conflux cu monere sau ciele
celelalte castele sunt degeaba doar sa ai noroc cu carul poti bate pe cineva
:)))
specific pt harti pe rege si random
pt harti usoare desa sau craighag ca iti faci behemontii in prima saptamana
la heroes am terminat doar prima campanie si mi sa parut plictisitoare de atunci nu mai joc campanii
daca vrea vreo cineva sa invete heroes 3 foxem@myrealbox.com
Foxem
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 18, 2005 2:52 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Foxem » Mar Ian 18, 2005 3:15 pm

record personal :)
ma mandresc cu asta
in 5 ore am batut 7 calculatoare aliate toate contra mea
pe harta xl random la rege
eu am jucat cu vidomina si nu am gasit artefactele sa fac alianta insa tot i-am batut
Foxem
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 18, 2005 2:52 pm
Localitate: Brasov

Mesajde K-Dogg » Dum Ian 30, 2005 3:24 am

Cineva din Bucureshti care se risca la un meci de H3 pe bani? :) Asha, de frumusetzea pariului! :)
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde nodingat » Dum Ian 30, 2005 6:28 am

hai să vedem dacă ştii sau nu să muţi calu'!
zii o sumă un loc şi o zi(de preferat noapte)! :D
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Dum Ian 30, 2005 4:10 pm

Suma este de 500k, locul ramane de stabilit... o sa itzi scriu conditziile in postul urmator, acum nu prea am timp...
In mare, impossible, 1 minut, quick combat...
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde eXtazy » Dum Ian 30, 2005 5:01 pm

se pare ca dl. k-dogg stie modul random discovery :)
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Dum Ian 30, 2005 5:32 pm

K-Dogg scrie:Suma este de 500k,(....) impossible, 1 minut, quick combat...


toate bune mai puţin partea cu quick combat-ul!
dacă nu te deranjează un net de prin centru ar fi perfect.
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Dum Ian 30, 2005 6:14 pm

quick combat? si pretinzi ca joci strategie?
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Dum Ian 30, 2005 7:01 pm

Deci, tovarashe, conditziile sunt: H3SOD ala cu dimension de apa [nush daca e ultimul],
Impossible, 1 minut, quick, harta m sau l, fara diplomacy... cam astea, daca le acceptzi!
Acum am treaba cu Opa-Opa, replica zilei ii apartzine!
Tovarashe, nu orice prost joaca pe quick! Am fost jucator de normal, m-am dat pe quick pentru k e mai bine asha! Jucam Heroes, nu sah! Bataia intre noi se face pe normal evident, da' daca nici harta nu itzi permitzi sa o batzi pe quick, n-ai ce sa discutzi cu mine la H3!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde Opa-Opa » Dum Ian 30, 2005 7:20 pm

Deci numai prostii merituosi ajung sa joace pe quick?

Heroes ESTE sah. Si atat timp cat in bataia dintre humani diferenta o poate face un singur imp sau o vraja pe care calculatorul ti le pierde la un quick, declar quick combat-u o prostie.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Dum Ian 30, 2005 8:12 pm

joc h3 pentru că-mi place, in concluzie iţi accept toate condiţiile, te rog insă să iei in considerare rugămintea mea de a nu juca pe quick combat, iţi promit că in economia jocului timpul cheltuit in plus datorită open combat-ului va fi nesemnificativ.
războiul declarativ de pe forum n-are nici o finalitate aşa că aştept propuneri privind locaţia şi data la care vrei să jucăm.
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Lun Ian 31, 2005 11:37 am

Opa-Opa scrie:quick combat? si pretinzi ca joci strategie?

Opa nu vorbi fara sa stii...
later edit: hmm... k-dogg imi dadea impresia ca stia despre ce vorbeste, dar de fapt... nu.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Lun Ian 31, 2005 1:23 pm

vrei sa zici ca n-am dreptate dsp?
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Lun Ian 31, 2005 3:36 pm

Treci prin Buc dupa ce termin shi eu sesiunea sa vedem daca shtiu despre ce vb sau nu... poate marim suma de pariu k sa nu mai comentezi aiurea eXtazy!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde Opa-Opa » Lun Ian 31, 2005 3:41 pm

flame... ^^
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Lun Ian 31, 2005 3:51 pm

K-Dogg, eu SUNT in Bucureşti! Tu vrei să jucăm partida aia sau nu?
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Lun Ian 31, 2005 4:21 pm

Nu cu tien vb mah, vb cu eXtasy.. cu tine o sa joc curand, acum sunt super-ocupat.. vb noi!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde nodingat » Lun Ian 31, 2005 5:13 pm

cand te hotărăşti imi spui, mă găseşti aici, indicat e in sesiune pentru că timpu' trece altfel! :)

să ai baftă!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator