heroes 3

Mesajde K-Dogg » Lun Ian 31, 2005 5:16 pm

Aha, vb, itzi dau eu un pm ceva shi stabilim tot ce trebuie!
eXtazy, te ashtept sa-mi aratzi k nu shtiu ce spun! Cu tine dublez suma k vad k te crezi vreun zeu!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde eXtazy » Lun Ian 31, 2005 6:47 pm

Eu nu ma cred zeu, cel putin nu la heroes, am spus doar ca sunt jucator foarte buni in romania, pe unii ii cunosc chiar personal. Am un post de acu vro 6 luni in care explicam cum se joaca heroes pe net, adica intre cei mai buni din lume, insa nu vreau sa ma repet.
Totusi, o sa explic cel mai popular mod de joc, random discovery:
Harta XL, template 8xm8 sau 6LM10 (detaliez daca e necesar), random hero, random castle, exclus cloak of the undead king, 1 minut tura, quick combat cu exceptia batailor intre eroi. Singura regula, exclus cloak of the undead king.
Pentru concursuri, exista 6 harti de might si 6 de magic, 3 close quarters, 3 mai largi la fiecare categorie, unde se joaca doar cu 1 erou, pe care il alegi la inceputul competitiei si cu castelul aferent lui. Hartile sunt balansate complet, si acolo se joaca fara quick combat.. cu diplo daca vrei, desi monstrii sunt savage toti.
Hai ca am scris destu, mai cautati pe net si pls nu mai intindeti pariuri degeaba, ca o sa pierdeti banii pe care vi-i dau parintii.
Spor la joc.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Lun Ian 31, 2005 7:56 pm

Tu vino, joaca shi lasa tu grijile de banii mei!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde K-Dogg » Mie Feb 02, 2005 2:16 am

Incerc sa imi fac timp weekendul asta, oricum, vroiam sa stabilim... minim 3 meciuri sper k e bine, da? Deci vreun milion jumate sa ai la tine, sa fie interesant! Sper sa acceptzi! Shi jucam toate meciurile, nu daca bate unu' din noi primul meci o dam in jucat la pace sau pe Cola, k suntem jucatori de Heroes nu loseri, okay? Mai postez zilele astea sa stabilim ce shi cum! Ashtept reply, eu zic k e acceptabil!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde kos » Mie Feb 02, 2005 2:53 am

mama, da ce fumuri are asta in el...o fi vreun mare campion si nu stim noi....sunt curios care va fi rezultatul....sa ne tineti la curent cu evolutia confruntarii.... pariez pe sephinoroth :D
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Mie Feb 02, 2005 1:04 pm

k-dogg, in afara de dimension door, care este spellul non-combat pe care il folosesti cel mai des? Daca nu sunt indiscret (sa nu faci vro greseala sa iti divulgi strategia, poti sa imi raspunzi si dupa ce joci cu Sephinroth)
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Mie Feb 02, 2005 1:33 pm

uichendu' ăsta e perfect!
tocmai pentru că suntem jucători de heroes te rugasem să iei in considerare rugămintea mea de a juca open-combat!
suportu' financiar nu trebuie să te neliniştească.
propun să purtăm conversaţia asta pe pm să nu facem oftopicuri aiurea sau foloseşte nickul meu de pe forum ca id pe ym.
mulţumesc pentru incredere, kos!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Mie Feb 02, 2005 4:41 pm

kos, daca tot eshti tare-n gura shi pariezi, vino shi tu frate shi pariaza k lumea k sa ma umplu shi eu de bani... Daca il bat pe sephinoroth, urmezi la masa?
eXtazy, strategiile tre' sa le simtzi pe pielea ta, tu vino in Buc!
sephinoroth, ok!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde eXtazy » Mie Feb 02, 2005 6:16 pm

:sal: Hmm... eu vin in bucuresti catzelule, dar nu ca joc heroes. Am clescut male si vleau femei, salsa, onX si carlsberg, iar banii daca vlei sa mi-i iei, jucam 8ball clasic. Mesele din texas mi se pal acceptabile. In rest, poti sa te umfli in pene cat dolesti, ca tot pene raman. Hai spor, eu palasesc threadu.
:sal:
Later edit: nu pariez pe margine, dar Sephinroate, daca il bati, iti dau si io niste beri.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Mie Feb 02, 2005 7:44 pm

Hahahaha, ai dat-o in 8ball? Parca erai tare-n gura la Heroes! Vino la un H3 sa matur cu tine pe jos shi pe urma discutam noi shi de 8ball :)) I-auzi seph, te imbata daca ma batzi, sa te antrenezi bine =))
Btw, daca vrei 8ball pe bani macar joaca in IDM k in Texas s-ar putea sa ai surprize!
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde nodingat » Vin Feb 04, 2005 1:36 am

incepand din dupămasa asta pentru mine incepe uichendu'!
aştept să confirmi un loc de intalnire şi o oră!

eXtazy, tks pentru suport, poate bem o bere cand treci prin bucureşti indiferent de soarta meciului! :D
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde SSS » Joi Feb 10, 2005 2:18 am

Sa ne pove despre meci.
SSS
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 10, 2005 2:14 am
Localitate: SUA

Mesajde nodingat » Dum Mar 20, 2005 12:59 pm

K-Dogg!? 2005 crezi că e un an bun?
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Dum Mar 20, 2005 2:19 pm

mda, se dubleaza dwelling-ul

voi ati mai jucat atunci sau nu?
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Dum Mar 20, 2005 10:10 pm

am schimbat pm-uri intr-o palidă incercare de a stabili o zi, o oră, un loc.
acu' incerc cu anu', cine ştie, poate am noroc!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

8XM8 template

Mesajde DOOM » Lun Mai 09, 2005 3:25 pm

sal everyone. am auzit ca exista o posibilitate de generare a hartilor random 8XM8. fiind cel mai bun template in H3 - ma intereseaza. probabil e sub forma unui patch sau ceva de genul asta. the point is ca... il vreau! daca stiti ceva despre subiectul asta - my atention is all yours. thx anticipat.

P.S.: daca nu sunteti la curent - hartile create pe baza template-ului 8XM8 sunt, fara discutii, cele mai tari. de cativa ani buni ma chinui de fiecare daca inainte sa incep un heroes in retea - caut 8XM8. uneori dureaza si un sfert de ora.. chiar si mai mult. este enervant, cel putin. deci caut o solutie de generare a hartilor random - numai 8XM8.
DOOM
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 09, 2005 3:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde bhuttu » Lun Mai 09, 2005 5:07 pm

Am vazut ca exista versiuni de WOG care au o caruta de optiuni, nu stiu daca poti sa-ti si alegi template-ul, dar oricum merita sa cauti ultima varianta de WOG.
In alta ordine de idei, e hazardat sa spui care e cel mai bun template. 8XM8, mai ales daca il joci pe nivele de dificultate mari, se poate dovedi prea dificil ca sa se merite jucat, mai ales in retea.
Opinia generala e ca 6LM10 si 8XM8 sunt cele mai bune, dar poti sa nimeresti un joc bun si cu template 8MM6 sau Meeting in Muzgob.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde el chicone » Lun Mai 09, 2005 6:53 pm

am eu asa ceva :D si fara sa ma rogi te ajut pt. ca si eu is fan 8XM8
da un mail sau ceva de genu sa ti-l trimit
el chicone
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 04, 2004 10:05 pm
Localitate: cj

Mesajde DOOM » Vin Mai 13, 2005 9:23 am

guys... thx pt raspuns operativ! pana acu' am primit 3 fisiere rmg.txt! deja l-am incercat de cateva ori si... no comments - e o solutie ideala pt a economisi timpul :) guess what... nu mai trebuie sa dau la map info ca sa vad dak e 8XM8... it's 8XM8 all the time :). ...eram cat pe ce sa pun pe unul din programatorii nostri la treaba pt a crea ceva de gen "patch" pt heroes ca sa dea 8XM8 :) dar uite cat de simpla a fost solutia. thx again si... ready to help ya whenever u want.
DOOM
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 09, 2005 3:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde el chicone » Sâm Mai 14, 2005 6:52 pm

np man :D
daca mai ai vre-un of posteaza si poate te putem ajuta

later edit: poate ii pui pe programatorii aia ai tai sa imi faca programul de dizertatie (ceva cu inteligenta artificiala in electroenergetica) :D A-)
el chicone
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Apr 04, 2004 10:05 pm
Localitate: cj

Mesajde killer234 » Lun Mai 30, 2005 1:04 pm

exista rmg.txt pt 8xm8 ?
pls trimiteti-mi si mie pe killer@ritm.ro
mersi
killer234
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 30, 2005 1:01 pm
Localitate: sb

Sal

Mesajde uzdrubah » Sâm Sep 09, 2006 12:14 am

Are cineva rmg.txt pt 6LM10,plss?Va rog sa imi trimiteti pe uzdrubahc@yahoo.com.Thx
uzdrubah
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 09, 2006 12:12 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Zorrox » Vin Oct 13, 2006 3:31 pm

Va rog ...il caut de 4 ani(de cand m-am apucat de SOD)...vreau si eu rmg -ul pt 8xm8...plsssssssssssssssss Mii de multumiri celui care mi-l da.....florin_curtean@yahoo.com
Zorrox
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 13, 2006 8:51 am
Localitate: sibiu

News

Mesajde Dj_stef » Lun Oct 30, 2006 5:37 pm

Sal all! am aici cv nouatzi! sa-mi spunetzi ce credetzi :D

Imagine
Imagine
IMG]http://i13.tinypic.com/2dv26o2.jpg[/IMG]
IMG]http://i13.tinypic.com/35195dt.jpg[/IMG]
Imagine
Dj_stef
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 30, 2006 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dj_stef » Lun Oct 30, 2006 5:42 pm

umm...incerktzi za scrietzi la Adress in ,, : " si ,, / " in lok de ,, :/ "...e interesant za jtitzi ;)
Dj_stef
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 30, 2006 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dj_stef » Sâm Noi 04, 2006 2:04 pm

sper k d data asta za mearga :|

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Dj_stef
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 30, 2006 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde danut010 » Dum Oct 25, 2009 9:08 pm

Daemon scrie:eu cel mai mult joc cu Dungeon cu un erou specializarea Logistics(imi scapa numele acush)...ca skiluri la tipu asta dezvolt Pathfinding shi logistics
ma mishk ca innecatu'...nu va datzi seama
shi minotaur kings sunt superbi de buni...viatza multa,damage mare,moral cat cuprinde... :wazzup:


are dreptate...Gunner la nivel mare poti sa te deplasezi dintr-o parte in alta a hartii lejer..dc ai expert aer si dimenshion dorr..pfff..rupe..sa nu uitam la dungeon dragonii negrii care-s imuni la toate vrajie..eu in unele situatii jucam cu dragonii numai cu ei si armaghedon..knolage si mana sa ai..;w
danut010
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Oct 25, 2009 9:02 pm
Localitate: vaslui

Mesajde danut010 » Lun Oct 26, 2009 8:40 pm

RkD scrie:Nu se spune k Heroes III e preferatul din toata seria, am jucat si 2 si 4. 4 a fost dezamagire totala si 2 a fost bunicel pana a aparut 3`u.
Eroi preferati: depinde de adversar, dar d obicei joc ori cu Tazar ori cu Kyrre, iar impotriva la necro cu erou p necromancy...necro si eu ..k nu tine altceva.
Creatura preferata: Mighty gorgons -> au un avantaj impotriva oricarei creaturi d level 7
Skilluri` : trebuie neaparat water magic, e indispensabil skillu` acesta
in plus mai merge un earth, leadership, moral, armorer, resistance, wisdom, si learning si ar mai fi tactics si offense.cam astea sunt skilluri`le
Artefacte: parerea mea e k poti cel mai usor sa faci armor of the damned si elixir of life...si merg si impreuna, iar dak adversarul nu are water magic... \:/

Nushtiu ce zice-ti voi dar parerea mea ca in h3 artefactul suprem este acela de lichi..cand apuci sa faci zeci de mii de lici jocul este castigat de mult..eu de obicei cand joc cu baietii joc fara diplo..combinatia asta de artefacte..pus quick combatul deoarece sa stai oleaca cu morcovul in tine cand se bate calculatorul..si stiu ca se bate prost..ce mai..mighti gorgons is buni fiindca au death stearu..dar unitatea suprema dupa mine este behemonthul.nui rau nici arhanghelu...speed mare..mai da un resurection..da cu damage mazix..ce mai zicem de dragonii negrii care-s imuni la vraji..mi se par slabe phoenexy..dar vorba aia..proaste da multe..vin cate 4 in castel..mai invie cateva pe parcursul luptei si au cel mai mare speed din h3.La combinatie de aartefacte mi se pare calumea Angelic aliance..prayer pe toata lumea..+ nushtiu cat la skiluri..se face greu dar merita..pe un 8xm8..h3 ramane dupa mine cel mai misto joc din serie,si cel mai jucat..
danut010
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Oct 25, 2009 9:02 pm
Localitate: vaslui

Re: heroes 3

Mesajde dumi4ever » Mar Apr 16, 2013 10:44 am

Sunt si eu interesat de rmg.txt pt 6LM10 si 8XM8
Daca e cineva care ma poate ajuta, astept mail pe adresa dummii4ever@yahoo.com
Multumesc anticipat ;)
dumi4ever
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 16, 2013 10:41 am

Re: heroes 3

Mesajde kant emir » Joi Apr 18, 2013 9:25 pm

dumi4ever scrie: astept mail pe adresa

Daca tu astepti sa-ti raspunda cineva care a postat in urma cu patru anisori, nu cred ca-ti lipseste optimismul - tine-o tot asa!
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron