Doom 3

Mesajde kshu » Lun Aug 09, 2004 2:31 pm

Nu sunt multumit de cum arata inca vreun cfg si n-am stat sa incerc comenzi multe. Mi-a dat shade un cfg, il atasez. Ce mi-a zis el ... citez acest mare om "ideea e sa te joci cu comenzile "r_skip..." kshu-le ...".
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde Arkon » Lun Aug 09, 2004 4:16 pm

Kshu , imi place ca nu iei partea nimanui. Tot cred ca D3 e esec , adica ce se anuntase ca va fi ... Single player merge sa omori timpu , multiplayer e cred sub quake2.
Avatar utilizator
Arkon
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Apr 30, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Lun Aug 09, 2004 6:32 pm

am cetit pe undeva pe esr cum ca D3 a fost gandit de karmac sa nu fie afectat strafe-ul de FPS. Dar tin sa spun totusi ce diferenta enorma este intre strafe-ul la 12 fps acasa si 63 la munca. Oricum ce am vazut pana acum la el nu ma face nici sa il cumpar (dar pana in sept mai e ceva) si nici sa alerg ca disperatul sa imi fac upgrade la computer. Astept un an 2005 sau 2006 sa bag bani in el pt. Q4. sper acum ca Raven sa nu o dea in bara.
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Lun Aug 09, 2004 6:52 pm

Spawn
 

Mesajde 1337 » Lun Aug 09, 2004 7:26 pm

io oricum nu-l cumpar si nici q4 n-o sa-l cumpar daca o sa fie servere fara cdkey in romania
1337
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Apr 04, 2004 9:45 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde The vTx » Lun Aug 09, 2004 8:44 pm

Puii mei, poate io am jucat alt joc fata de ce vorbiti voi aici.
Ce sa nu-ti placa la grafica din d3 ? Grafica din d3 e superba. Daca joaca unu pe 640 pe low sa taca draq din gura ca habar n-are cum arata de fapt jocu. Grafica din d3 este revolutionara fara discutie.
Ca e intunecat ... ma doare pe mine in banana cum e ... adevaru este ca e singuru joc unde m-am speriat bine de tot(cine a urcat gamma sau brightness a jucat degeaba d3 fara discutie).

La sunet am fost cu toti de acord ca e super si asta.

Sunet + grafica de exceptie = engine de calitate. Deci de acum o sa stea Carmac vro 2,3 ani fara sa faca nik, si o sa scoata din engine de 10 ori cat au facut cu jocu propriu-zis.

PS. FarCry are grafica OK(candy-eye oriented), dar e sub d3, oricand as prefera sa joc un joc cu engine de d3 unuia cu engine de farcry.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Mar Aug 10, 2004 9:20 am

l-am terminat si eu de vreo 3 zile. Intr-adevar, feeling k lumea in primele 2 ore de joc, dupa care devine plictisitor.
Nu am net si de-aia nu am cum sa-l testez in MP. Sper ca "OSP" ul de Doom sa fie destul de radical. E nevoie.
Si cerintele mi se par mult prea mari comparativ cu , calitatea grafica.
Quick question, eu nu am consola. Si daca am vazut ca nu am, nici nu m-am chinuit sa o caut. Trebuie facut ceva?
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Mar Aug 10, 2004 9:45 am

ctrl+alt+`
com_allowconsole 1
`
`
`qtabenter
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Mar Aug 10, 2004 5:59 pm

Spawn
 

Mesajde RooT » Mie Aug 11, 2004 3:19 pm

dsp zice bine ... grafica asta nu merita pretzul placilor pe care mere decent ... insa adevaru e ca si noi poate vroiam ceva mai mult ... suntem maniaci de mp si in concluzie de frameuri multe ... viteza ... limpezime .... io cand vad fragmentare ma ia cu durerea de cap :) ... ce-mi place la d3 e ca a pastrat ceva din mishcarea q123 ... cu alte cuvinte nu e ca si celelalte FPS-uri sa mergi frumos pe unde trebe .. sa nu poti mai mult ... Am vazut deja niste trickuri mishto la kshu ... Cine shtie .. s-ar putea sa aibe elemente de mishcare care nu se cunosc inca super mishto ... si imi place ca mishcarea nu e sacadata ca la ut

Imi pare rau insa ca jocu nu mere decent nici pe placi de peste 100$ si deci nu prea o sa pot sa-l joc klumea ... decat pe la prieteni ... Din cate shtiu io despre FPS multiplayer din cs si q23 ... feeling mishto in mp o sa avem de la 70-80 FPS constant in sus ... stie cineva ce placa imi trebuie pentru asta si cat costa ? ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Mie Aug 11, 2004 3:37 pm

mai asteapta si tu o luna-doua pana scot astia niste moduri klumea, poate un osp, un patch eventual , o sa optimizeze jocul si pt mplayer ...intr-adevar se misca infect in hartile de mplayer, am citit pe niste siteuri ca placi grafice de la ati 9600 in sus cu tweakuri la maxim au 60 fpsuri constant...si eu vreau sa-mi schimb placa video pt d3 dar mai astept...mai ales ca acum nu prea joaca nimeni pe la noi jocul pe net...btw ce placa ai?
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mie Aug 11, 2004 3:41 pm

zi mai bine ca daca vezi fragmentare te bagi intr-un colt si astepti sa treaca... io unu n-as avea curaj sa joc pe "Lights Out" cu tine :D

ask "umbra" despre cum ii merge pe 5900+-50-ul lui si orienteaza-te in functie de asta.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Mie Aug 11, 2004 3:51 pm

eXtazy scrie:Quick question, eu nu am consola. Si daca am vazut ca nu am, nici nu m-am chinuit sa o caut. Trebuie facut ceva?


da edit la shortcut astfel:

"D:\Games\Doom 3\doom3.exe" +seta com_allowConsole 1 +disconnect

1st + baga consola
2nd + skip intro movie

pe 5900xt cu orice cfg am incercat sunt zone din harti unde variaza intre 40 la 60...
Spawn
 

cd keys for free

Mesajde kos » Mie Aug 11, 2004 11:46 pm

daca voi mai avea internet la toamna cand ajung in bucuresti promit sa dau la toti cei interesati cd keys.....(nu kkturi generate cu mizeriile alea de programele)....evident for FREE....
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mie Aug 11, 2004 11:49 pm

am vreo sansa sa il fac sa mearga pe un xp 1800+, 256ddr si fx 5200 sau il copiez degeaba???
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde 1337 » Joi Aug 12, 2004 12:31 am

io am xp 1600+ 256 ddr mx440(64 MB) si merge, daca bagi si cfg poate il aduci la 20-30 de fps, poate mai mult
1337
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Dum Apr 04, 2004 9:45 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Opa-Opa » Joi Aug 12, 2004 12:49 am

xp 2100+, 256 ddr, leadtek A170 (gf4mx440)

fara config fancy, mi-a mers in sensul ca puteam sa ma plimb de colo colo pe harta, insa nu e jucabil.

fx 5200 e sub a mea ca performante si daca mai e si pe 64 de biti... sry dar cred ca il copiezi degeaba
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Joi Aug 12, 2004 10:34 am

procesorul pot sa il duc pana la 2200+ fara probleme (sistemul e stabil), as putea sa ma imprumut de la un prieten un modul ddr 266 (eu am 333) si sa la pun tot ramul la 266 si placa video e un gigabyte fx 5200 pe 128 biti si cu 128 ddr (250/400 - nu merge oc ) si scoate 5100 in 3dmark 2001 (leadtek 440 scoate 5900) dar in 3dmark 2003 e mai buna mizeria mea :D.....dupa toate chinurile astea sper sa mearga....:D
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Joi Aug 12, 2004 11:49 am

ma o sa-ti mearga...dar nu te astepta la cine stie ce performante...eu am un barton oc la 3200+ (2300Mhz) 512 DDr PC3200 (2 x 256 in dual) si gf4 mx400 64 mb DDR si merge intre 20-45 fpsuri cu totul pus pe low in 640x480...in multiplayer merge infect cu toate cfgurile de high fps...iti recomand o placa sanatoasa, de la ati 9700 sau gforce 5900 incolo
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Joi Aug 12, 2004 2:07 pm

mersi mult....am sa imi iau intro luna sau doua un geforce 4 titanium (sper 4600 dar merge si un 4200)....pana la 9700 mai trebuie ceva bani.....e prea mult :D
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Joi Aug 12, 2004 9:40 pm

Eu am un 3200+ cu un TI4200 Abit Siluro overclockat de sare din carcasa si merg intre 50 si 90 frameuri.... 130-140 pe la colturi intunecoase. Dar nu sunt multumit deloc. Am scos 14.022 in 3d mark 2001 dar pe 2003 nu pun placa sa nu o arunc pe geam. Ca sa joci decent --> radeon 9500 Modabil !!! Adica 150$ + cautare intensiva (nu se mai fabrica). Radeon 9500 poate fi facut 9700 prin punerea in functiune a celor 6 pipelanuri nefolosite (din motive comerciale)
NU MERGE LA 9500 mai noi de 2003 iulie parca. E cea mai ieftina solutie. Spor.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Joi Aug 12, 2004 10:04 pm

dsp, vorbim de acelasi joc?

[...] the Doom 3 engine is specifically capped at 60FPS, so you cannot exceed this framerate [...]

Tweakguide
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Vin Aug 13, 2004 7:31 am

am promis acum doua zile ca daca voi mai avea internet la anul in buc voi da cd keys la toata lumea.....ei bine am o veste buna si o veste proasta ~) ...
pe care vreti sa o auziti prima??.....bine bine incep cu aia buna....
vestea buna e ca ma voi tine de promisiune chiar acum.....daca vreti sa jucati doom 3 online vizitati http://www.cosmmin.home.ro ....nu am avut prea mult timp la dispozitie pentru ca abia am terminat downloadul la joc (si surprinzator merge cel putin acceptabil....se mai poticneste dar e jucabil)....am sa incerc sa fac update zilnic la site.....sper sa reusesc sa fac rost de mai multe seriale in zilele urmatoare....
si acum vestea proasta....pe care majoritatea deja o stiti....jocul e INFECT in multiplayer......te misti ca o ciubota (nu sunt eu artist in quake - dar asta e prea de tot).....pentru mine jocul e o mare dezamagire.....(mai ales la cat lam asteptat.....il joc cu o grafica de kkt.....dar nu grafica e lucrul care ma deranjeaza....jocul mi se pare inspirat in mare masura din half life - aceeasi research facility unde ceva se duce dracu si drept curge jocul-, care pe langa faptul ca era original era si mult mai bine realizat - parerea mea)...
oricum sper sa apara moduri cat de cat decente in curand.....asta e singurul motiv pentru care ma chinui cu cd keyurile astea.....

deocamdata sunt doar 2....asa ca daca tabarati toti pe ele ....tot degeaba...vor merge doar pentru cei mai insistenti....intr-o saptamana sau doua ar trebui sa fie destule pentru toata lumea.....
http://www.cosmmin.home.ro in caz ca l-ati uitat.....bafta!!!
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Aug 13, 2004 8:52 am

Nu prea le am cu jocurile, dar am incercat si eu Doom3 (avind in spate Doom 1-2/Quake1-2). Jocul asta a primit 5 stele peste tot prin internet de la public, fara macar sa fie jucat de cineva.Toti vorbesc de lumini. Umbre. Contrast. In teorie. Eu inca mai incerc sa fac diferenta dintre "nu pot sa vad nimic" si "nu pot sa vad nimic dar impusc de aiurea prin colturile intunecoase si ceva ce arunca cu bile de foc in mine". Acelashi interior ca in doom-urile/quake-urile anterioare. O gramada de tzevi, substanta toxice, rugina, etc. Actiunea se petrece in viitor. Pai, ce fel de viitor este ala, daca singura sursa de lumina este o lanterna? Si de aici incep problemele: daca ai lanterna echipata, nu te poti apara, dar vezi cine te omoara. Daca nu o ai, te poti apara, dar nu vezi cine te omoara. De exemplu, stii ca viata iti scade din cauza unui paianjen din ala nebun, dar nu stii unde este, ca toate luminile sint stinse si de fiecare data cind te musca, dai capul pe spate 185 de grade, ca un copil din ala inapoiat, care doar ce a lins o lama. Nici o idee originala. Monstru apare in fatza, in acelahi timp unul in spate. Aceeashi monotonie continua...

Stiu ca o sa va suparati pe mine, dar poate sint singurul om din universul asta, al nostru, care este prea prost sa inteleaga ca impushcind paianjeni intr-o uzina intunecoasa este ceva teribil de misto. Asta a fost in ´94, cind primul doom a aparut. Eu nu vreau sa impusc paianjeni. Nu vreau sa impusc butoaie care explodeaza, nu vreau sa impusc numai cind imi pun lanterna in buzunar, dupa care bineinteles, nu mai vad nimic.

Gata va las. Ma duc pina jos, ca au ieshit copii in cartier, si vreau sa le explic ca dinozaurii nu au existat niciodata si ca daca nu ma cred, vor ajunge in iad.
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Vin Aug 13, 2004 8:56 am

joaca-te morrowind, maimutoiule :D

kos, miscarea si implicit viteza sunt dependente de fps
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Vin Aug 13, 2004 10:02 am

pai chestia cu viteza depinzand de fps nu era in quake (asa numitul bug care nu putea fi corectat - si care banuiesc ca au facut-o in doom???)...nu sunt expert....dar intrebare....la 100 fps sari ca in quake?? sa stiu si eu daca ma apuc sa bag banii in calculator.....si chiar daca ar fi asa raman la ideea conform careia in momentul actual multiplayerul e de cacao....adik daca as avea supercalculator si as vrea sa joc in multiplayer.....as avea de ales intre quake si doom.....as alege quake....
mai bine sa mi-o iau pe cocoasa cu 30 la -2 de la vreun bazat in quake decat sa vad hartile alea mizerabile din doom.....
e doar o parere extrem de subiectiva.....
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde dark_pixel » Vin Aug 13, 2004 11:28 am

mah, bani de calc va trebui pt quake 4... ala se vrea jocu de multi pt concuretnza... dar cum nu se aude nimic de el, pm... tot q3 rulz... ca doom 3 nu are nici o shansa cu armele alea...
dark_pixel
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:07 am
Localitate: bucureshti

Mesajde GlugA » Vin Aug 13, 2004 11:35 am

Si eu asa am zis de ut2004 ca nu are nici o shansa cu armele alea si movement-ul ala sacadat , dar se joaca. Eu sper ca vor face ceva patchuri si mod-uri ca sa il faca jucabil.
Acuma vbesc si eu din ce am citit pe forum , pt ca inca nu am vazut cum arata doom3-ul :)
Sofer de tir
GlugA
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Apr 21, 2004 11:00 am
Localitate: in corpul lui sluga

Mesajde kos » Vin Aug 13, 2004 11:07 pm

site updated :) http://www.cosmmin.home.ro :o

Mi-ar fi utile doua, trei pareri despre site....vi se pare util sau mai bine o las balta?? :-?
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Sâm Aug 14, 2004 2:12 am

De obicei cd key -uri de genul asta nu rezista mult. Se conecteaza multi cu acelasi si f. curand nu vor mai fi valide. (din cate stiu eu)

Intrebare :): ai cautat doom3 pe dc++ pe huburi din afara si ai downloadat fisieru doom3key? :)

La QuakeCon anul asta id au tinut si o sedinta pe tema moduri doom3. Un rezumat (sursa):

There are bbout 780,000 lines of code in Doom3. 200,000-300,000 lines will be released.

Doom3 patches will be available for download as a stand alone file and through the game's auto update system.

The SDK will include one map with a buggy vehicle. Fred Nilsson mentioned that a monster can get stuck under the vehile's wheels.

The first Doom3 patch is reasonably close to being done. It will not fix any connectivity issues but rather Multiplayer exploits.

Games are being made using the Doom3 engine that support twenty-four players.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron