Doom 3

Mesajde kshu » Joi Aug 05, 2004 7:25 pm

Am gasit un ghid pe care il fac niste baieti. Link: http://ucguides.savagehelp.com/Doom3/Doom3Guide.htm . E util.

Am mai citit ca setarile care aparent nu merg in mplayer, merg cu "set" sau "seta" in fata. Eu am incercat cu "seta" doar si a mers sa scot "bob"-ul si sa modific fov-ul.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Doom 3 ...????

Mesajde emy_ct » Vin Aug 06, 2004 2:32 pm

dorinn scrie:d c va certati pe presupuneri? stati sa apara jocul, sa apara (daca apare) versiunea ISO si mai apoi puteti sa va certati cat vreti, acum nu-si are rostul mai ales ca poate e jenant si n=o sa vrea sa-l joace nimeni :yD



Bvo mai dorinn,multzam' ca ma luminashi.Am crezut ca a aparut game-ul shi eu dormeam ca Boul pe P*LA .Cand e estimata lansarea mult ashteptata ?

La naiba,hai la plaja ca acu' se termina vara !!!!
emy_ct
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 28, 2004 1:22 pm
Localitate: constanta

Mesajde FaXiU » Vin Aug 06, 2004 3:27 pm

pai asa dormeai, a aparut versiunea ISO. Daca vrei manualul in romana astepti pana in septemre parca.
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Vin Aug 06, 2004 5:35 pm

Lol! Mai sus se discuta de cum ne merge jocu, ce probleme sunt, comenzi de consola, cum ca a aparut deja si un server de doom3 la noi si tu deduci din postu ala de acu 2 saptamani ca inca nu a aparut. OK! U're cool.

Revenind la doom3 ... a aparut un subforum pe orangesmoothie.com. Gl 2 them.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde FaXiU » Sâm Aug 07, 2004 9:59 am

La mine e o situatie oarecum amuzanta. Acasa nu ma tine calcu sa joc d3 peste 7 fps, iar la munca tre sa stau cu ochi belitzi la usa sa nu intre v-un boss. Si faza tare a fost cand a stranutat un coleg de la biroulk din spate si am sarit ca ars de pe scaun :D. E spooky rau de tot jocu' asta. Si am vaga impresie ca e si mai scary daca il joci fara umbrele alea. Eu m-am speriat cand a iesit 1 de dupa colt, in schimb un coleg cu shadow enabled a vazut intai umbra aparand si...
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde p1tbull » Sâm Aug 07, 2004 1:16 pm

a terminat cineva sarcia asta de joc?
Avatar utilizator
p1tbull
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Sâm Aug 07, 2004 2:22 pm

Ce e pitbulle?? nu iti place??? ;P


Offtopic....am venit de la mare :(
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Sâm Aug 07, 2004 6:15 pm

kshu scrie:Am gasit un ghid pe care il fac niste baieti. Link: http://ucguides.savagehelp.com/Doom3/Doom3Guide.htm . E util.



+ http://www.d3-center.com/

http://www.planetdoom.com
Spawn
 

Mesajde Huci » Sâm Aug 07, 2004 6:28 pm

p1tbull scrie:a terminat cineva sarcia asta de joc?

DA e grav , recunosc l am terminat ku coduri ptr k in 2-15 fpsuri nu prea aveam ce sa fac (si eram curios ce si cum se termina) si cu coduri e greu la ultimu level :P si e lung ffs !!! am crezut k se va terminat de vreo 2 ori si mi am luat tzeapa ..ulimu bos e animal !! moare din vreo 5 soul cuburi
Huci
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde God » Sâm Aug 07, 2004 9:35 pm

Codatu dreq...varzo :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Sâm Aug 07, 2004 11:17 pm

Am jucat ceva la el ... dupa mine e superb jocu !!! Grafica de exceptie, sunet OMG (incercati numa un surround), atmosfera super. Fara umbre e alt joc parca ... nici nu se compara (cica la placile mai vechiutze shadows = 0 => 33% boost performanta). Faza cu lanterna sa n-ai arma cand ai lanterna mi se pare de larga inspiratie(cand nu vezi unde e animaluu care zbiara pe langa tine si termini un incarcator de mg fara sa-ti dai seama de frica). Ce m-a surprins un pic ... am facut un demo in sp de vreo 1 min -> ajungea pe la 80 de mega, nush ce sa zic.

ID a reusit un super-joc(mai bine zis un super-engine) AGAIN !!!
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde p1tbull » Dum Aug 08, 2004 12:54 am

Ma Huci eu nu reusesc sa omor Guardianul ala cu seekers :) si soulcube nu am :(
Avatar utilizator
p1tbull
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Dum Aug 08, 2004 7:14 am

Omori seekers (e usor cu rakete, gasesti munitie prin centrul hartii) si apoi cand face bila aia albastra ca sa sumoneze tragi in ea. Repeti pana moare :) (voi nu jucati cu sunet, ca-ti tot explica aia din soulcube cum sa-l omori).

Scos umbre = scos umbrele dinamice date de lanterna si alte chestii. Zonele intunecate raman. De asta se pot dezactiva in mp. Oricum pe un proc la 2000+ nu reusesc sa tin 60fps constant pe edge2. Si o scadere de la 60 la 50 se simte naspa rau :(
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Spawn » Dum Aug 08, 2004 9:10 am

DOOM3 pe linux (cu winex deocamdata :D ) : /howtos/doom3/doom3.html

am jucat putin MP - exista jumpstrafe, circlestrafe (dar nu poti accelera ca in q3) rocketjump, grenadejump si un fel de combinatie de doublejump cu rampjump cand faci jump pe scari... ce mi se pare aiurea e faptul ca nu ai plasma jump si faptul ca nu ai self damage la plasma :D dar poate apar in next patch...
Spawn
 

Mesajde Huci » Dum Aug 08, 2004 10:12 am

p1tbull scrie:Ma Huci eu nu reusesc sa omor Guardianul ala cu seekers :) si soulcube nu am :(

Ideea e k parca ti a dat soulcube ala la un moment dat (cand ai scapat din hell \o sa te intorci :P) ala se incarca cand omori 5 monstri daia mai micutzi :P

Like FFS nebunii frate

"Ever wanted to look at Doom III with ultra-high settings (Ultra Quality, 2048x1536, 8AF, 16AA)? Here are some screens with these settings, but be careful - each picture has got size more than 1 Mb, however they are worth their size. "

http://home.online.no/~henryw/Diverse/Doom3.Ultra.Quality.8AF.16AA@2048x1536.Screenshots/

Nasa sa traiasca cat ram si cate placi grafice ? +ultimu proc sau dual :con:

Nijte moduri :

http://www.cyberfight.org/site/demos/search/?qry=Doom3%20mde

Full list of console commands for DOOM III

http://www.cyberfight.org/site/news/25881/
Huci
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde RooT » Dum Aug 08, 2004 10:56 am

deci arata ca o pula ... bezna totala sa nu se vada cat de laba e ... ia baga un gamma sa vezi in ce hal e defapt totu ... + ca nici nu mere pe placile actuale ... schema la cadavre e exact ca la quake 3 ... se desface in 3-4 bucatzi cu bumpmaping ... totu e megapatratzos .... dezamagitor ... noroc cu sunetu ... nici nu-mi dau seama de diferentza fatza de quake1 in afara de efectele de plasma care is uzuale in jocurile de azi... a .. si texturi uriashe ... de parca ar sta cineva sa le admire desenele.
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde EroarE » Dum Aug 08, 2004 11:50 am

ce radacina suparata :))... mie din cele 3-4 min de joc mi s-a parut fain...atmosfera faina. e destul de cool...al mp cam sucks, e drept
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Dum Aug 08, 2004 1:02 pm

deci are dreptate root...poza aia chiar nu ma impresioneaza cu nimic :(
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Dum Aug 08, 2004 7:46 pm

Spawn
 

Mesajde The vTx » Dum Aug 08, 2004 9:42 pm

Deci puteti sa ziceti orice, numa de grafica nik ... care joc arata mai bine ca asta ? MP probabil e de cacao, da grafica e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde dark_pixel » Lun Aug 09, 2004 12:41 am

da... e notabil bumpmapingu..., in rest geometrie slabutza la monshtri, level design de cacao, nivele claustrofobe, scriptat in draci , linear ca draq, a.i. cat sa mishte monshtrii spre tine, shi idee de cacao a ce inseamna horror :mega intuneric (e anu 2348762834 iar lanterna nu poate fi atashata de cap, umar, piept, pu** sau orice e apartzine marinului ... sau pm, era cazu de un light-amplifier, heat-vision, etc...ca doar e s.f.), shi inamici care se spawneaza cand treci prin puncte keie...
pm, bine ca au scapat aia de la id de o grija... prea ii seca lumea sa scoata jocu (preorder nerespectat & stuff)
dark_pixel
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:07 am
Localitate: bucureshti

Mesajde [stryder] » Lun Aug 09, 2004 8:15 am

l-am terminat...misto, hell-ul e super cool facut imo,m-a disperat ca parca nu se mai terminau nivelele pe marte... au fost prea putini monstri,pinky demons cel putin au fost maxim 10 in tot jocul:/, in schimb cacaturile de creaturi care aruncau cu bile de foc au fost pana si in wc-uri...sunetele jos palaria, foarte reusite...n-am stat la el 20+ de ore cum ziceau unii pe nu stiu ce siteuri, in ~10 ore pe dificultate medie l-am terminat...mp nici nu se compara cu cel al q3-ului,cel putin pt moment...good game, merita incercat, sper sa scoata astia si patchuri ca lumea la el si un osp acolo.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Arkon » Lun Aug 09, 2004 10:28 am

De fapt Far Cry are grafica mai buna. Asta Doom3 se misca nasol si nu stiu dc , nu vad unde e grafica revolutionara. Joc de nota 80 , cu foarte multa generozitate. Concluzie : ori s-a tampit Carmack , ori ii ajung banii din q3.
Avatar utilizator
Arkon
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Apr 30, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Aug 09, 2004 10:34 am

lol, cred ca vanzarile la d3 or sa fie mult mai mari ca la q3...

ps: terminati in sloboz cu far cryul ala de cacat!!!!!
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Lun Aug 09, 2004 10:52 am

daca iti plac desenele animate, atunci da, far cry-ul are o grafica mai buna. Nu cred ca la grafica au vrut ei sa se sparga in figuri, cat la enginul pe care e pusa grafica aia.
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Lun Aug 09, 2004 12:15 pm

Stryder nu stiu ce sa zic cu vanzarile de d3. daca se lanseasza niste zvonuri aiurea pe net ca ar fi naspa nu cred ca se va vinde asa de mult! Si intr-adevar...mai terminati cu porcaria aia de far cry
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Arkon » Lun Aug 09, 2004 12:23 pm

Voi sunteti exemplu clar ca d3 o sa aiba vanzari imense. Sunteti fanatici ID Software , daca vand un cacat ambalat in cumparati si il laudati pe forum. Mai uitati-va dreq la porcaria aia de d3 si o sa vedeti ca e un mare kkt , iar Far Cry tot un kkt e , dar are grafica mai buna. Feelinga are doom , in prima ora de joc , dupa aia :bleah:
Cand o sa faca maestru Faxiu , care numai tampenii posteaza , un joc de "desene animate" ca Far Cry , atunci sa deschida gura. Mai venea cu replici de handicapat gen cand ii tastezi re lu sluga. Terminatule!
Avatar utilizator
Arkon
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Apr 30, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Aug 09, 2004 1:21 pm

gizas, omu` asta are ceva cu faxu` :) ;e

Voi sunteti exemplu clar ca d3 o sa aiba vanzari imense

... ca zici tu sau ce?! pe ce te bazezi cand spui asta?
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Lun Aug 09, 2004 1:44 pm

Arkon, Faxiu te-a contrazis civilizat, tu nu poti sa gasesti nimik mai inteligent decat "Terminatule!"? E ok daca vrei sa ajungi la discutii de gradinita "ba da, ba nu, ba da, ba nu". Tu de fapt pe cine esti asa nervos?

D3. M-am jucat in 2 zile cate 1h-2 in fiecare, pe hartile de mplayer. Nu-mi plac mai deloc, dar probabil sunt obisnuit cu hartile de q3. Sunt f. curios cum o sa se joace la qcon, mai ales ca vor fi multe nume cunoscute prezente.

Single player nu am jucat deloc.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde [stryder] » Lun Aug 09, 2004 2:19 pm

ai incercat cfgul ala de pe de3uro? ...l-am luat si eu azi,sper sa-mi mai ridice fpsurile
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron