Need for Speed Underground 2

Need for Speed Underground 2

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 14, 2004 6:46 pm

De putin timp l-am instalat...si mi se pare DEMENTZIAL ! Grafica si muzica de nota 10, se comanda excelent, multe optiuni noi fatza de Underground 1. Ce sa zic ? Cred ca o sa pierd multe ore cu el.

Interesant noul mod de joc Street X cu multe curbe la 360.

Totusi o mica precizare : desi conduc masini scumpe si am boxele date la maxim cu muzica rock de calitate...tot nu se compara cu Supernova mea...pe DN1. Tu ce zici, Hades ?
Cum iti place noul Underground ?
Tie, monk ?


Revin cu noi comentarii...dupa ce aprofundez bine jocul.
Astept pareri......
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Dum Noi 14, 2004 6:48 pm

jocul este super tare, dar are foarte mici scapari ... nu au lasat melodiile originale .. adica de ce au scos injuraturile ?

jocul e superb in rest
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Fuma » Mar Noi 16, 2004 1:20 pm

Sunt la 35% din joc si m-i se pare super, am o pv naspa si nu pot sa il joc pe detalii maxime :(, dar si asa jocul m-i se pare super, btw am reusit aseara un king drift de 110.000, eram wet deja :D
Powered by: vBulletin Version 3.0.1
Copyright ©2000 - 2004, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2003 FanClub.Ro
Avatar utilizator
Fuma
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde snow » Mar Noi 16, 2004 2:56 pm

Super fain jocu!Singuru lucru care nu imi place sunt piesele care nu sunt toate prea reusite cum erau in under1.In rest toate bune si frumoase(ma refer la fetele de pe copertzile revistelor :A )
Avatar utilizator
snow
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mar Noi 16, 2004 3:06 pm

fainutz jocu, da ma enerveaza ca la visual rating fibra de carbon rulz... arata ca naiba masinile si cica 10 * ... give me a break
se poate si altfel, ii drept... da is io o vita.. asa ca aveti si voi grija sa va puneti upgrade-urile unicate toate la o masina daca se poate.. ca iese faina... nu cum am io roti la una, wide body la alta, vreo cateva de performance la alta si am gatat cu una fara nimica si aia-mi place :(
ah.. plus.. criminala faza cu catching up... adica io fug de ala cu 340 la ora si el ma ajunge in 10 secunde cu tartareata lui pe care era s-o rastoarne curentu care l-am facut cand am trecut pe langa el :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Mar Noi 16, 2004 3:17 pm

loool luminoux mi-a placut ultima fraza:D Da e super tare faza cu chatching up eu fug de ala ca disperatu si vine si el din spate, am stat la unu vreo 15min pana l-am batut... aa si l-am batut pe unu in 3-4sec, trec pe langa el il iau la intrecere si pe urma ii dau cu nos-u si fac 300m aproape instantaneu
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Mar Noi 16, 2004 7:25 pm

nu l-am luat inca, tre sa-l comand pt PS2 sa vad, dar dupa ce zic ultimi doi oamnei aici pare un joc Sf , nu de curse cu masini. Prefer jocurile realsite de aia si NFS U 1 l-am jucat mai mult asa de distractie ca in rest era destul de slab
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Noi 16, 2004 7:41 pm

AI-ul e destul de idiot.

Nu o sa inteleg niciodata rationamentul in urma caruia un individ care ia curba in acelasi timp cu mine (numai ca pe interior), in loc s-o tina in continuare pe drumul lui, prefera sa se rezeme in mine si sa ma duca pana in parapet, unde sa insiste in continuare ca si cum m-ar fi prins la nevasta-sa, chiar daca toate astea il costa prima pozitie.

edit: asteptam opiniile lui Mastah-Shade-Vinil
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Mar Noi 16, 2004 8:24 pm

Da e un pic cam idiot dar nu inteleg inca o chestie cum unu care e langa mine in cursa ia curba la dreapta (sa zicem) pe langa parapetul de pe aceasi parte si o ia la super mare viteza si nici nu are tendinta sa se departeze si eu ma dau cu capu de parapetul din stanga?? :o
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde radiation » Mie Noi 17, 2004 8:42 pm

jocu e prea marfa ...numa ca eu ca un dobitoc nu am avut masina cu 6 stelutze (am avut de5.75) si nu ma putut sa trec mai departe ... am staqt 2 zile asa iurea pana a terminat un terminat jocu inaintea mea si mi-a spus ce sa fac :(( deci pana la urma eu sunt terminatu ...In rest acum sunt spre al termina !! pe joc :D imi place tare mult
radiation
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 20, 2004 9:59 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Hawkeye » Mie Noi 17, 2004 8:51 pm

Cica asta ar fi masina pe la 37% din joc >:) Echipata cu Audio level 1, NOS Purge, si mi se pare ca am si ceva de level 3 :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde radiation » Mie Noi 17, 2004 9:48 pm

a pai uite masinutza mea:D.... luminoux zi si mie unde esti ..ai terminat jocu?
radiation
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 20, 2004 9:59 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde radiation » Mie Noi 17, 2004 9:51 pm

nu mi-a pus imaginea nush de ce:(
radiation
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 20, 2004 9:59 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Hawkeye » Joi Noi 18, 2004 1:14 am

Pai am mai facut cate ceva, din ce nu se vede la masinutza are NOS Purge level 3 - verde din capota si albastru din roti, hydraulics level 2 siiiii audio layout 2 sau 3 nu mai tin minte (ai pe mijloc 2 locuri unde sa-ti pui si doua pe lateral ) si sunt cam la 40% din joc:) si cica 76% din upgrade-uri le am la masina. E printre primele masini care le-am avut si tot ii rad pe astia de se kk pe ei, e mai usor decat NFSU1. O recomandare uitativa la cate magazine ati gasit, apasand pe "t" si daca nu le-ati gasit mai cautati ca va faceti cu upgrade-uri:)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Joi Noi 18, 2004 1:06 pm

erm.. da .. am terminat.. intr-un fel... adica l-am batut pe "ala rau" dinainte sa postez despre jocu asta, dar asa la general am completat 86% din joc. Cand am terminat eram pe la 70.. am mai jucat asa vreo cateva curse de plictiseala si din curiozitatea de a afla daca mi-o da si la magazin toate wide body kits... ca io, inteligient din fire.... mi-am pus singuru wide body kit de care am facut rost la masina care nu mi-a mai placut dupa aia... ca arata si rau :)
eh.. asta e.. daca nu si nu poate am s-o iau de la capat... yeah right..

pics.. a3-u cu wide body care trebuia sa-l pun la tt-u din mijl.. si tt-u cu wide-u ala.. primele 2 is din career, a 3-a e facuta in customize... nu tare m-a preocupat culoarea si vinilurile, dupa cum se vede... da fata la tt u vapor e super.. si la a3 ii oki, da spatele.... bleah... in schimb e fain spatele la tt-u ala fara wide body :)
is foarte nehotarat, da :)

Edit : P.S. mare dezamagire ultima cursa... dupa ce pana atuncea castigam si io ca omu la o secunda-doo.. mai la 2-3 sutimi :) .. ultima cursa.. care dupa ce tine juma de ora nici nu l-am vazut pe nenea chelu... o ajuns la 17 sec dupa mine... :-?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Sydney » Vin Noi 19, 2004 9:57 am

Jocul e super-tare.Drifturile sunt mult mai mijto ca in NFSU1.Soundtrakul e tare.E o schimbare radicala fatza de primul.Si mai sunt si jeep-uri...!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Hop si io :)

Mesajde eXtazy » Sâm Noi 20, 2004 12:54 pm

Deocamdata atat.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Sâm Noi 20, 2004 6:28 pm

A fost atat de usor jocul asta pe medium ca m-am plictisit si l-am sters.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Dum Noi 21, 2004 11:28 pm

am terminat jocu pe hard .. cu toate cacaturile unlock-ate.

nasol ca nu ai politzie si nu se strica masina :(
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 21, 2004 11:38 pm

Mie imi place ca e jocu asa usor...ca nu ma enervez. Pur si simplu conduc de placere..pentru peisaj si muzica.

Mie imi pare rau ca nu sunt trasee diversificate...cum erau in NFS High Stakes...sa mergi pe malul marii, prin sate....sa asculti cum bate vantul sau tzipa pescarusii.

Oricum...e de nota 10 si asa.

Am ajuns la 11 %....si nu ma grabesc sa-l termin, ca alti maniaci :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Lun Noi 22, 2004 12:12 am

mai eu sunt pe la 55% nu am mai jucat de vreo zi ca am fost la intalniri cu fosti colegi, chestii, trestii socoteli;) e super jocu pana acum am pus mana pe skyline incerc sa-l fac si pe asta de nota 10 si pe dinafara si pe dinauntru (chit ca nu se pune ce e sub capota la stelutze) am si eu 10 stele si ceva.
Tot cu celica mea, super masina nu se compara cu nimic, foarte manevrabila si vitezomana, pentru cei care au de gand sa castige drag-urile cu celica nos-u se da din viteza a 2-a, si daca nu mult drift in coada lu ala din fata ta:P, a mea prinde cica vreo 330-340, parca.
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Lun Noi 22, 2004 11:51 am

Pt cei care vor sa castige dragurile cu celica: fiti atenti la drum si mai dati nos din cand in cand. Am reusit sa castig o cursa cu un short shift si restul over rew, si mi s-a si luat de drag in momentu ala.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde [stryder] » Lun Noi 22, 2004 12:05 pm

n-am jucat decat pana la 20%...mi se pare plictisitor, momentan e on hold :)


cellica e buna in drifturi, stiu ca-i rupeam cauciucurile in nfsu.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Lun Noi 22, 2004 12:24 pm

sunt la 11% fff plictisitor jocu... parca a fost mai calumea partea I... cred ca il sterg...
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde God » Lun Noi 22, 2004 1:46 pm

L-am terminat aseara..super joc...mai greu ca nfsu1, mult mai multe optiuni, f complex.Am completat 90% si 100% la parts unlocked! In afara de circuite care sunt de-a dreptul aberant de lungi si multe jocul merita nota 10!

Am facut 5 masini cu visual rating 10!! Miata mx5, mazda rx8, ford mustang gt, skyline si evo 8 !!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Lun Noi 22, 2004 1:54 pm

Mai greu ca NFS1? Asta e cel mai idiot proof joc care l-am jucat pana acu.
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde God » Lun Noi 22, 2004 1:55 pm

Se vede ca nu ai jucat mult!!La inceput e extrem de usor de la jumate incolo se impute treaba!!! Te invit sa joci un circuit pe la final sa vezi cum am spart eu monitorul!! :D
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Shade » Lun Noi 22, 2004 3:04 pm

Am terminat jocul, si la cursa cu super smecherul ala am terminat cu 25 secunde avans, obtinute numai pe ultimul tur de pista. Si asta mergand din zid in zid. Jocul e atat de greu ca root era cat pe ce sa poata castiga o cursa de drag cu un escalade. Cursa la care participau masini normale.

Uite si un exemplu de nfsu2 power: http://www.proarena.com/downloads/lolnfsu.avi
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Lun Noi 22, 2004 7:57 pm

am jucat si eu in sfarsit jocu asta, si cum ma asteptam e o gluma. M-am amuzat copios razand de cat de penibil e (un joc de curse in care poti sa pui neone, sisteme audio si spinners ~p ~p ~p). O sa m-apuc sa-l joc pe career dar s-ar putea sa ma plictisesc repede.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Lun Noi 22, 2004 8:50 pm

alea-s nimica... mult mai folositoare sunt lcd-urile din portbagaj :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron