Heroes of Might and Magic 3 & 4

Mesajde eXtazy » Mar Mai 11, 2004 11:47 am

Retarzi pentru ca nu invata air magic si diplomacyu decat fffff greu. Adica in unul din 10-15 meciuri. Si fara air/diplo pierzi cu tot cu 100 defence pe tazar.
Cat despre inferno, sincer nici eu nu stiu de ce e considerat cel mai bun. Dar asa zic aia grei...
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mie Mai 12, 2004 9:55 am

eXtazy scrie:Retarzi pentru ca nu invata air magic si diplomacyu decat fffff greu. Adica in unul din 10-15 meciuri. Si fara air/diplo pierzi cu tot cu 100 defence pe tazar.


ce-mi trebe air magic cand am earth si water...am luat bataie de la RkD intr-un meci unde aveam skillui mai mari, superioritate numerica la creaturi, artefacte faine....si-a facut Armor of the Damed...si io n-am avut expert dispel...asa ca am luat un shut in rect... Wateru' e vital...airu' pt ce..pt haste...am tactics....cu 150-200 de gorgoni, un shield/prayer/bless pe ei si putin nororc iti dobor creatura de level 7 din prima runda chiar...:)
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Mie Mai 12, 2004 10:02 am

io bag air si earth, in cel mai rau caz intelligence nu diplomacy. Air in special pt mass haste/lighning bolt/teleport pe harta si earth pt town portal/blind/weakness
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde RkD » Mie Mai 12, 2004 10:42 am

de la air nu imi place decat counterstrike& iti trebuie si un teleport sau dimensior door.k sa apar castelul caut sa invat town portal.cateodata mai alege...depinde si d harta ...learning..dak e harta mare iau si learning k sa maresc levelu`...

p.s. : fiecare joaca cu c stie mai bine&dupa stilul lui... parerea mea... ;M
Imagination is more important than knowledge...
Albert Einstein
Avatar utilizator
RkD
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 02, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Mie Mai 12, 2004 10:54 am

Air pentru haste? fuck haste, fuck lightning bolt, fuck armor of the damned. De orb of inhibition ati auzit vrunu? Cu mine rar se intampla sa nu fie... Air = dimensiun door. Fara ea esti mort chiar si cu diplo. Fara diplo SI air, poti sa ai artifactu de lici din partea mea. Earth pentru town portal? da... merge, dar de view earth, view air ati auzit vrunu? mie mi se par dupa dimension door si anti magic cele mai utile spelluri. Daca mergi pe harta la lumanare nu o sa prinzi nimica decat daca ai ff mult noroc, iar cand eu am 40-40 si orb of inhibition tu o sa ai 10-10 si poti da q+tab+enter ^ ^. Intr-adevar, si eu gandeam ca si voi pana nu am dat de ceva maestrii care m-au invatzat heroes3.
recomand http://www.wwheroes.com. si blacker_ro pe yahoo messenger. Baiatu m-a facut 30-1 la meciuri de cand joc cu el. Si eu care credeam ca heroesu e joc de bulan. HA! chiar atata bulan? in 30 de meciuri numai el a avut bulan?
madoo: mie nu imi trebuie creaturi de level 7 ca se aliaza f scump. Am zis mai sus ce aliez. Si nici una nu e level 7 :> Ah da.. imi aduc aminte de un meci cand am aliat 120 de black dragons ca aveam vro 300000 gold. Culmea, am pierdut pentru ca blacker avea vro 700 de minotaurs si vro 900 de dendroid soldiers. Asta in luna a patra saptamana a doua.
rkd: tazar si crag merg exact ca si ceilalti eroi (in afara de cei cu logistics), totul depinde de ce creaturi portzi cu tine, ce speed au alea. Din cauza asta eroii de necropolis merg de zici ca stau, pentru ca poarta scheletzi cu speed 4 pe ei. Ia sfatul meu: daca joci fortress, pe eroii secundari lasa cate un dragon fly in loc de gnollul de rigoare, sa vezi cum au toti cu + la movement. 4 dintr-astia si faci un trenuletz de aduci armata juma de harta intr-o zi de acasa, pe XL.
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Mai 13, 2004 9:44 pm

mda....pai, eu am mai zis de orb of inhibition, dar nu aici, tot undeva la games, la alt thread initiat de mine. E clar ca orice erou de putere distruge un magician, oricum, nu mai repet, am scris acolo tot. In rest sunt de acord cu eXtazy, in tot ce zice pana la faza cu bataile pe net.Heroesul e chiar in mare parte joc de noroc, acuma ca baiatul te-a batut de atatea ori poate dovedeste ca a jucat mai bine decat tine, nu neaparat ca e mai bun decat tine, si oricum nu vad rostul declaratiilor altora(am tot vazut pe aici) "sunt cel mai bun", "nimeni nu ma bate" , "va sparg pe toti, dati un mail si jucam"

Mai oameni buni, lasati deoparte chestiile astea si bucurati-va de un joc superb, nu e mai bine asa ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Groparoo » Vin Mai 14, 2004 10:43 am

l-am facut odata pe Thorgrim, erou' ala de la rampart cu specialitate Resistance de level 59 parca...nu mai zic ca inamicu nu putea sa dea nici o magie pe mine da nici macar eu nu puteam sa dau spells benefice pe unitati...asa ca in cazul asta nici nu-mi trebea orbu' ihibitiei...ma rezumam i a da cu vraji in adversar :)

eu joc cu vokial...si cu un couterstrike pe vampiri..rezolv un meci fara pierderi prea mari...plec decat cu vampirii si scheletii din castel, nu pierd nimic si am si armata in castel...am tactics ca sa ajunga vampirii la arcasi, earth pt animate dead....si bineinteles water...care este vitala..
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

:nope:

Mesajde whatever » Vin Mai 14, 2004 11:37 pm

water la undead e cam inutil. am oarece dubii cu privire la necromancieri. Am jucat mult de tot cu ei, si ce imi place e faptul ca orice death knight se dezvolta perfect(uniform adica la toate skillurile) dar afara de asta, nimic special.Vampirii care iti plac tie se rezolva foarte repede(nu au viata prea mare, dai un slow pe ei-necro nu prea ataca primii, cei mai rapizi sunt dragonii care oricum sunt printre cele mai lente de level 7-si ii extermini cu arcasii), power liches sunt relativ bune, dar doar o unitate care trage de la distanta pe castel e cam putin, skeletii sunt de toata jena si te trag in jos cu viteza lor, sa nu mai zic de zombies, wightsurile si alealalte au viata 18 parca, si sug spell points(lucru bun de altfel), dar 18 ??? pe level 3! una doua iti mor.Mai raman dread knights care fac toti banii, sunt geniali, si dragonii sunt tare slabuti, de nu ai norocul sa dea un ageing pe adversar...

eu prefer oricand tower(iubesc nagile cat se poate, numai de ar avea viteza mai mare...) dar oricum, pana la urma e clar ca eroul face tot, indiferent de castel.

PS : "io bag air si earth, in cel mai rau caz intelligence nu diplomacy. Air in special pt mass haste/lighning bolt/teleport pe harta si earth pt town portal/blind/weakness"

le cam incurci, teleport e vraja de apa level 3, blind e vraja de foc, level 1 si weakness e vraja tot de apa level 2
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Groparoo » Dum Mai 16, 2004 10:19 am

atunci cu armor-of-the-damned nu aveam water....am spus la inceput de earth si water pt ca am invatat din greseli :)

si mie imi place toweru' da e prea scump...cu ce erou joci...mephala?

oricum pana iti strangi tu naga si archmag presupun...(de titani nu poate fi vorba)...eu vin cu vampirii peste tine...probabil un antimagic pe vampiri o sa rezolve slowu' ala sau o vraja low...si pt speed bag vreo doua wraiths...;)
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde eXtazy » Dum Mai 16, 2004 2:15 pm

Armor of the damned? pierzi +15 la skilluri pentru ca porti casca, sabie, armura si boots nashpa in loc sa poti Helo of heavenly enlightement, Sword of judgement, Dragon scale armor si Sandals of the saint.
Blind e de level 2 :D
Vrea unu dintre voi sa joace pls?
Serios, flawlessul pe yahoo messenger, apoi vedem cine are dreptate :-X
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Mai 16, 2004 10:22 pm

la tower de regula cu Neela, dar am inceput sa testez toti eroii la rand, iar imi place Theodorus, incepe cu Wisdom si Tactics parca.Ai fi surprins sa vezi ce repede imi fac titani :) dar oricum ideea e ca daca zici de presupusul atac, si eu nu am titani cred ca ar fi vorba de saptamana a 2`a maxim. Sincer ma indoiesc ca pana atunci tu ai expert earth magic sa poti sa dai expert anti-magic pe vampiri, si oricum, fi sigur ca la un raport de armate in favoarea ta te las sa ma ataci in castel, si atunci se schimba lucrurile.

da, blind e de 2, chiar nu eram atent.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde eXtazy » Dum Mai 16, 2004 11:13 pm

n00b. Citeste te rog posturile de mai sus, si invata heroes. Nu e nevoie de inca un reply de genu celui de mai sus...
Totusi, poti sa imi zici si mie cum ai tu titani pe 8XM8 si impossible in saptamana a doua. Si acuma ca incepi probabil sa gandesti, cam cand crezi ca ai titani pe 8xm8...?
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Mai 16, 2004 11:41 pm

si acum vrei sa ma si provoci la un joc sa imi demonstrezi prin fapte nu vorbe ca "ma spargi" ? te rog....

tu ai zis impossible, nu eu.Incearca pe expert si o sa vezi ca se poate.

ps "Citeste te rog posturile de mai sus, si invata heroes."

rascoleste prin cei 7 ani de acasa si invata bunele maniere.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde eXtazy » Lun Mai 17, 2004 12:13 am

Ideea e ca nu se joaca expert in nici un loc unde joaca experti, percepi?
Eu am zis ca NUMAI asa joc, intr-un post anterior, ce nu e clar?
Oricum nici pe expert nu ai tu titani pana in luna a doua pe 8xm8, garantez eu. Macar ai idee ce e 8XM8?
Scuze daca te-am jignit, dar, desi in primele 2 posturi unde ai zis lucruri care se incadrau in grafic parea ca stii ceva ceva, cu penultimul ti-ai dat cu firma in cap rau de tot gizas...
Avatar utilizator
eXtazy
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Apr 12, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Mai 17, 2004 10:12 pm

Eu am zis ca NUMAI asa joc, intr-un post anterior, ce nu e clar?

nu am fost atent.

Unu` la mana, eu nu ma laud cu cuceriri, cu armate, cu stiluri de joc,etc, nu am chef de dispute pe teme de jocuri, am probleme personale destul de nasoale care imi ocupa timpul care altfel l-as pierde zicand o replica cine stie ce geniala.Da, stiu ce e 8XM8, oricum ai scris si tu mai sus undeva, aia am vazut in mod surpinzator.

Doi la mana, eu nu mi-am permis sa zic despre tine ca stii ceva ceva despre heroes, nu imi pare ceva normal, dar poate eu gandesc diferit.

Las-o moarta, nu am chef de dispute, cedez in fata ta etc etc etc. Poate odata o sa apucam sa jucam heroes, si dupa aia vedem.

ps - vad ca esti din Cluj, am un prieten acolo la facultate care ma stie bine si iti poate zice multe lucruri despre Heroes 3,si despre cum joc eu, daca esti interesat da un pm, ok?

numai bine
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde nodingat » Vin Iun 11, 2004 12:40 pm

Game Over scrie:Sunt un mare fan al jocului Heroes dar daca in Heroes 4, care va aparea curand va fi ca shi in Heroes 3, diplomatie shi cartograph, ma las de jocul aste. Aceste doua chestii zic eu ca nu au ce cauta in Heroes, deshi recunosc ca le folosesc pe amandoua. :)
Daca cineva vrea sa joace heroes cu mine (daca crede ca e mai bun decat mine) contactati-ma pe ICQ :130519868.

P.S.
I forgat one thing: Best town is Castle and the bets Heroes is Tzar!
Let's play baby!

cum pt numele lu D-zeu te pot provoca la o partida de heroes daca nu reushesc sa intru cu el pa net ca cica nu-i original... :z
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde SSS » Joi Feb 10, 2005 3:21 am

gata nimeni nimic?
SSS
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 10, 2005 2:14 am
Localitate: SUA

Mesajde nodingat » Vin Feb 11, 2005 1:36 pm

cauti un partener pentru o partida de h3? :yD
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Vin Feb 11, 2005 1:55 pm

cauti un partener pentru o partida de h3? :yD
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron