cum vedeţi eventuala evoluţie a Quake4-ului în Ro

cum vedeţi eventuala evoluţie a Quake4-ului în Ro

Mesajde yoy » Mar Noi 01, 2005 2:15 am

De fapt vreau să mă refer la problema aceea mai vechi legată de PGL şi Q3, cand parcă PGL-ul refuza orice fel de colaborare sau iniţiativă in vederea implicării şi a Q3-ului in concursurile organizate de ei. Acum că a venit Q4 - probabil că nu tocmai in forma finală, dar văd că pe afară au inceput să se anunţe viitoare concursuri Q4 - se va implica PGL in organizarea de concursuri in care să fie inclus şi Q4?. Cel mai probabil se va intampla la preliminariile wcg, unde cred că va fi prezent şi Q4 printre jocuri, dar ar mai fi valabilă sau posibilă o eventuală colaborare cu comunitatea romanescă de quake, in vedere organizării şi a altor concursuri pregătitoare, pană la preliminariile wcg. Zic şi eu, ştiu că era o mare discuţie mai demult, dacă s-a mai discutat undeva subiectul ăsta şi anume pe cg forum, nu frecventez sry :D

ps:
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Mar Noi 01, 2005 4:21 pm

pai mai bine incepi sa frecventezi dupa ce dai copy paste acolo.
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde dorinn » Mar Noi 01, 2005 5:13 pm

hehe tu vrei bani mah ;)
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde p1tbull » Mie Noi 02, 2005 9:59 am

si print-o simpla apasare de buton, toti banii din lume vor fi ai mei!!!
Where the bad guys go when they die? They don't go to heaven where the angels fly!
Avatar utilizator
p1tbull
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mie Noi 02, 2005 8:27 pm

sa nu te ineci cu banii lichizi
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde <negru> » Joi Noi 03, 2005 11:50 am

Cum va evolua Q4 in RO? simplu - prost; motivele...
Pei daca luam de ex comunitatea noobilor care incearca si ei marea cu dejtu din care oricum nu ar trece prea multi la pro si dam un trace pe problemele lor o sa vdm ceva de genul calculator mediu spre prost majoritatea - cativa reusesc sa umble la config sa-l faca jucabil cativa au calcuri bune - ajung pe net si acolo intra cativa noobi care au incercat si ei Q3 le dau mucu si ies oamenii pe capete (eu cel putin asa patesc in ffa la fl 30 termin cu 15 fraguri in fata)
Daca luam comunitatea de Q3/Q2 o sa vedem ca si ei mai au unii probleme cu calcurile dar sa zicem ca majoritatea se descurca - atunci o sa vdm ca cei mai multi care au jucat pro Q3 acum ori nu mai au timp munca/scoala ori se enerveaza cand vad cate buguri si neajunsuri are Q4 si prefera sa astepte ori sa faca rost de bani sa-si ia macar un 6600 ori sa iasa patchuri .. timp in care in afara lumea deja organizeaza concursuri. Bineinteles cativa continua sa joace indiferent de situatie, dar unde nu exista competitori nu exista nici prea mare progres. In timpu asta PGL , care sa zicem ca nu mai are nimic cu comunitatea de quakeri si cu proarena si chiar ar vrea sa faca ceva da un scan si vede ca nu avem nici un om care ca concureze cat de cat afara si se lasa si ea pagubasa.
Ca o concluzie .. ne vom misca incet ca de obicei si nu vom tine pasul cu ce e afara.
Solutiile care le vad eu ar fi: Organizat imediat un LAN sa se adune si cei vechi si cei noi - in felul asta luam pulsul comunitatii + ca de la cei mai versati pro-gameri pana la cei mai noobi toti invatam cate ceva interactionand direct.
Under all speech that is good, for anything there lies a silence that is better.
So STFU ....DEL DEL DEL DEL DEL
Avatar utilizator
<negru>
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Joi Noi 03, 2005 12:03 pm

yoy..chill man..asculta niste manele..tuneaza-ti dacia...joaca niste cs...k doar asa o sa ajungi in pgl..
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde o-neill » Joi Noi 03, 2005 2:15 pm

ahahhhahahahhahahahhahaha =)) . groparoo n1 frate , super tare faza :D
Avatar utilizator
o-neill
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Joi Noi 03, 2005 11:05 pm

Groparoo scrie:yoy..chill man..asculta niste manele..tuneaza-ti dacia...joaca niste cs...k doar asa o sa ajungi in pgl..


Pt. satisfacţia lu' olică, era ceva la cazul general, nu se făcea referire la mine. Groparule, crezi că doar genul ăsta de oameni pot ajunge, sau există in comunitatea PGL sau ce o fi...?! Dacă aşa crezi, inseamnă că mentalitatea ta, care se intalneşte şi la mulţi alţii, ar putea fi un motiv pentru ritmul in care inaintează aşa incet lucrurile in lumea quakeului din ro, după cum spunea negru anterior. Nu zic că nu sunt tot felul de ciudaţi in PGL, mai ales la capitolul CS , dar PGL nu inseamnă doar CS, cscscscs, nu văd de ce disperi aşa, PGL are şi w3, şi fifa la prelimariile wcg, unde sunt rezultate bune, sau cel puţin au fost, şi unde nu sunt genul ăsta de oameni. DAcă tu cataloghezi toţi oamenii care joacă cs drept manelişti, ţărani şi etc...atunci tind să cred că ai remuşcări ceva, există şi oameni cu capul pe umeri care ştiu să se limiteze şi să se diferenţieze de aceia. sunt obiectiv, la urma urmei, mi se şi rupe de fapt, dar eram curios ...că na...a a venit şi mult aşteptatul Q4 şi nu văd nici un fel de mişcare :),
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde o-neill » Joi Noi 03, 2005 11:28 pm

bai ioiopartz , eu nu ma refeream la tine personal ... doar am apreciat ironia omului si stim cu totzii cui ii erau adresate cuvintele alea , so ... chill again
Avatar utilizator
o-neill
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:00 pm

Mesajde <negru> » Vin Noi 04, 2005 9:10 am

hai nu transformati si thread-ul asta intr-o lupta stupida a orgoliilor, asteptati sa intre baietii rai care stiu exact care e treaba cu pgl-u si sa ne lumineze si pe noi, nu de alta dar sa putem arunca si noi tot felul de trivialitati "legal" :)
Under all speech that is good, for anything there lies a silence that is better.
So STFU ....DEL DEL DEL DEL DEL
Avatar utilizator
<negru>
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Dum Noi 06, 2005 11:40 pm

yoy bro...ur my dog..nu ma refeream la tine...sau la oricine altcineva din q3.ro...si da..stiu k is oameni chiar talentati sau atleti in pgl..doar k nu cred k o sa ajunga comunitatea q3 in pgl..nu ne inghit aia..sa-si bage pglu in c*r..n-avem nevoie de pgl...makr sa avem noi jucatori de q4 care sa se ridice la standardele de afara..pana acu n-am avut nevoie de pgl..dak o sa mai fie oameni dedicati (ex:spawn, kshu, root, shade) si o sa se implice in organizarea unor lanuri atunci de ce ne-ar mai trebui pgl?..
faza cu csu a fost o gluma :D ...de fapt eu chiar joc cs in timpu liber.. :P...yoy..u ai dacie??
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Lun Noi 07, 2005 12:18 am

da, e tunată :dir: :cow: :* ;k
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde GoD2.0 » Dum Noi 20, 2005 10:33 am

Dar dintre cei care vorbesc pe acei thread, niste oameni mai putin dedicati care sa ajute la organizarea unui concurs online se gasesc? [-o
GoD2.0
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Apr 23, 2004 10:00 am
Localitate: Deasupra tuturor...

Mesajde Beboza » Mar Noi 22, 2005 1:11 am

Organizarea unui concurs ar fi destul de dificila din cauza cerintelor exorbitante de sistem :( anyway sper si eu sa miste cineva in front cu o organizare.. as face si eu ceva dar nu cred ca intentioneaza sa vina cineva pana in Cluj :D.
_|_
Beboza
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Noi 16, 2004 11:00 am
Localitate: Cluj

Mesajde dorinn » Mie Dec 14, 2005 4:37 pm

PGL q4

ps: threadul asta ar cam trebui mutat ...
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron