WarCraft3 - ce parere avetzi?

WarCraft3 - ce parere avetzi?

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Feb 23, 2002 10:04 pm

parerea mea e ca jocul e de kko, nu o sa se ajunga sa se joace la nivel pro cum a fost si este StarCraftul - unitati prea putini si prea mari, posibilitati de strategii prea putine...
Jocul practic seamana cu AOE, numai ca are efecte 3D. L-am jucat si nu am ramas impresionat de nimic... e joc pentru oameni care joaca relativ putin... nu cred ca o sa se poata face diferentza foarte usor intre un jucator bun si unul mediocru.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: WarCraft3 - ce parere avetzi?

Mesajde Aragorn » Dum Feb 24, 2002 6:03 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
parerea mea e ca jocul e de kko, nu o sa se ajunga sa se joace la nivel pro cum a fost si este StarCraftul - unitati prea putini si prea mari, posibilitati de strategii prea putine...
Jocul practic seamana cu AOE, numai ca are efecte 3D. L-am jucat si nu am ramas impresionat de nimic... e joc pentru oameni care joaca relativ putin... nu cred ca o sa se poata face diferentza foarte usor intre un jucator bun si unul mediocru.


Sopra eu stiam ca apare in vara...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Feb 25, 2002 2:34 am

A aparut beta acum o saptamana parca...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Baluba » Mar Feb 26, 2002 11:35 pm

Seria Warcraft a avut pana acum de departe cel mai mult feeling. WC3 pare sa se conformeze stilului. Am fost dezamagit de faptul ca jocul este 3D, da' totusi n-arata rau. Probabil ca o sa fie un succes (ca toate creatiile Blizzard de altfel).
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

despre joace noi...

Mesajde Shrek » Mie Feb 27, 2002 11:34 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
parerea mea e ca jocul e de kko, nu o sa se ajunga sa se joace la nivel pro cum a fost si este StarCraftul - unitati prea putini si prea mari, posibilitati de strategii prea putine...
Jocul practic seamana cu AOE, numai ca are efecte 3D. L-am jucat si nu am ramas impresionat de nimic... e joc pentru oameni care joaca relativ putin... nu cred ca o sa se poata face diferentza foarte usor intre un jucator bun si unul mediocru.



Sa stii Sopra ca cei de la Blizzard n-au facut un game asa ca sa se afle in treaba...daca te uiti un pic pe el afli ca e totusi jucabil desi are o tenta de copiere a altor joace de tipul 3D unde nu este nevoie de cine stie ce resurse psihice ca sa termini nivelul respectiv...sa retinem ca Q1/Q2 erau versiuni jucabile si in single...dar dupa un timp s-a creat vs.Q3 care e numai network...deci n-ar trebui sa fii surprins de decizia celor de la Blizzard de a face un astfel de joc.


Daca esti interesat de un game cu adevart de inteligenta...joaca American McGee's Alice...si surpriza e facut de EA games..firma producatoare de joace sportive...se pare ca au dat dovada ca pot implica mai mult de un picior sau cosh de baschet in realizarea misiunii..chiar creierul....si apropo a aprut si American McGee's Alice 2....iti garantez ca daca iti plac joacele de tip adventure unde trebuie sa-ti pui headerul la contributiune...nu te vei mai dezlipi de jocul asta.


Over & Out.

B Y E.
It's a question of mind over matter.
If you don't mind it don't matter.
Shrek
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Vin Feb 08, 2002 3:04 pm
Localitate: Pe scaun, de obicei

Mesajde Shade » Vin Mar 01, 2002 6:21 am

Alice joc de gandire :)
ce varsta ai ma Shrek :p
daca vrei joc de gandire baga un MTG ceva

pt Sopra:
- bai nu uita ca e BETA deci startegii o sa mai apara si oricum o sa echilibreze la sange rasele
-odata cu primul expansion o sa apara si unitati(deh sa faca si ei un ban in plus)
-poate vrei sa explici legatura cu aoe

pt baluba:
-jocul foloseste doar un engine 3d care le permite efecte grafice deosebite fara sa rupa procesorul, in rest e la fel de 3d ca warcraft 2 + modul de vedere cu perspective on la Diablo2
-arata totusi bine :D :D :D pune baiatule jocu in 1024*768 cu toate detaliile la maxim si taci si admira :D
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Baluba » Sâm Mar 02, 2002 1:50 pm

Initial trimis de Shade
pt baluba:
-jocul foloseste doar un engine 3d care le permite efecte grafice deosebite fara sa rupa procesorul, in rest e la fel de 3d ca warcraft 2 + modul de vedere cu perspective on la Diablo2
-arata totusi bine :D :D :D pune baiatule jocu in 1024*768 cu toate detaliile la maxim si taci si admira :D [/B]


De unde iau si io jocu'? De la tigani?
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Shade » Sâm Mar 02, 2002 2:45 pm

Initial trimis de Baluba


De unde iau si io jocu'? De la tigani?


Jocul nu a aparut orice ar zice tiganii :D

E inca in beta si se gaseste pe net impreuna cu niste crackuri sa poata fi jucat in lan si pe servere nonBlizzard
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Baluba » Sâm Mar 02, 2002 4:45 pm

Initial trimis de Shade


Jocul nu a aparut orice ar zice tiganii :D

E inca in beta si se gaseste pe net impreuna cu niste crackuri sa poata fi jucat in lan si pe servere nonBlizzard


Ok, atunci m-apus sa astept single-player-ul.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Game Over » Joi Mar 07, 2002 12:10 pm

Initial trimis de Baluba


Ok, atunci m-apus sa astept single-player-ul.



Ashteapta mult shi bine Warcraftu' 3, nu se shtie cand va aparea, unii zic ca va aparea in a doua jumatate a anului 2002 dar eu zic ca va aparea atunci cand va arata bine (am jucat pe net si LAn shi arata ca un kkt, nu mi-a placut aproape deloc)!!!
Are cateva chestii dragute dar nu se ridica la nivelul asteptarilor nici pe departe! prefer sa joc Starcraft (BrodWar) care arata mai bine de 1000 de ori shi e scos de cativa ani buni ;)!!!!
If you wanna play something don't play Warctraft 3!!! :)
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Game Over » Joi Mar 07, 2002 12:14 pm

Initial trimis de Baluba


Ok, atunci m-apus sa astept single-player-ul.



Btw, cei de la departamentul "grafica" shiau batut joc de Warcraft 3 (s-a incercat 3D'ul in combinatie cu 2D shi arata execrabil, beax )!!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Shade » Vin Mar 08, 2002 12:36 am

parerea ta
Avatar utilizator
Shade
 
Mesaje: 229
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Offcourse

Mesajde Game Over » Vin Mar 08, 2002 12:18 pm

Initial trimis de Shade
parerea ta


Bineinteles dragutza!!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Lighionu » Lun Mar 25, 2002 6:04 am

Parerea mea e ca in afara de grafica, nu aduce nimic interesant fatza de Broodwar. Si grafica, pana la urma, devine obositoare.
Nu se ridica nici de departe la nivelul Broodwar-ului. Diversitatea e un pic prea artificiala, iar nivelul tehnologic din joc il limiteaza la o simpla extensie a Warcraftului de acum catziva ani buni. Nimic nou. Dezamagire gen Tiberian Sun. Sper totusi ca versiunea finala sa aduca schimbari radicale.
Lighionu
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Mar 25, 2002 5:20 am

Optimism exagerat sau nu !!!

Mesajde Game Over » Lun Mar 25, 2002 12:51 pm

Bai eu sunt pesimist !!!
Ce draqu' ma, credetzi ca se va mai schimba asha mult de la beta pana la versiunea finala (eu nu cred), poate foarte putzin, oricum sunt foarte dezamagit de grafica shi gameplay :( !!!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Intrebare

Mesajde Lighionu » Lun Mar 25, 2002 4:23 pm

Cate rase se zvoneste ca ar fi in versiunea finala de W3 ?
(si eventual care sunt ele)....daca a auzit/citit/mirosit cineva.
Lighionu
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Mar 25, 2002 5:20 am

Re: Intrebare

Mesajde Game Over » Lun Mar 25, 2002 5:29 pm

Initial trimis de Lighionu
Cate rase se zvoneste ca ar fi in versiunea finala de W3 ?
(si eventual care sunt ele)....daca a auzit/citit/mirosit cineva.


Citeshte aici:
http://www.blizzard.com/worlds-warcraft.shtml
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Apr 08, 2002 7:10 pm

Asta e un post mai degraba pentru linkuri funny dar aici cred ca are mai mult impact.
L-a descoperit fratimiu-junior, warcraft 3 freak.

E vorba de clanuri care la jumatea jocului se dezailaza (exista cuvantu ? ) si isi omoara coechipierii.
Dati click sa vedeti screenshoturile cu dialogurile. E prea comic

http://www.wcbackstab.com/Scripts/ssg.cgi
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Amuzant pana la disperare !

Mesajde Game Over » Mar Apr 09, 2002 11:13 am

Initial trimis de Aliosha
Asta e un post mai degraba pentru linkuri funny dar aici cred ca are mai mult impact.
L-a descoperit fratimiu-junior, warcraft 3 freak.

E vorba de clanuri care la jumatea jocului se dezailaza (exista cuvantu ? ) si isi omoara coechipierii.
Dati click sa vedeti screenshoturile cu dialogurile. E prea comic

http://www.wcbackstab.com/Scripts/ssg.cgi


dezailaza nu cred (vorba lu' ..., copyright?) poate dezaliaza!
Foarte amuzant Aliosha, dar trist shi naspa pentru cei care sunt atacatzi pe nepregatite de catre foshtii aliatzi :hehe: !
Dialogurile sunt cool shi ..... pline de feeling ;) (la fiecare propozitie se adauga shi ceva legat de un fuck recomandat :hehe: cred )!
Btw: deja sunt clanuri la W3? Eu credeam ca nu-l mai joaca nimeni la cat de naspa e realizat jocu' !
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Apr 09, 2002 11:07 pm

Am tastat gresit. Ma refeream la "dezaliaza" cand am pus intrebarea. De obicei revad ce scriu dar de data asta se pare ca m-am grabit.

Daca sunt clanuri? Cica nu inca. El se joaca in draci. Acu 2 ani avea manie cu age of kings si imi scotea ochii ca e nr 24 in top dar ca acum a cazut pe 66. Nu stiu daca asta e ceva important printre gameri. A si mi-a mai facut capu patrat cu Baldur's Gate care sta acum aruncat prin sertare.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

W3 vs WarLords Battle Cry 2

Mesajde Game Over » Mie Apr 10, 2002 11:17 am

Initial trimis de Aliosha
El se joaca in draci. Acu 2 ani avea manie cu age of kings si imi scotea ochii ca e nr 24 in top dar ca acum a cazut pe 66. Nu stiu daca asta e ceva important printre gameri. A si mi-a mai facut capu patrat cu Baldur's Gate care sta acum aruncat prin sertare.


Ii recomand (fratelui tau) un joc cool de strategie care-i mai mishto decat W3: WarLords battle Cry 2 (nici nu se compara cu W3, este de 1000 de ori mai fain shi la grafica shi la gameplay + ca are shi elemente noi fatza de jocurile anterioare ceea ce-i confera dupa parerea mea (bineinteles) locul I la jocurile se strategie) !
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

nu e de kk0

Mesajde Joao » Vin Apr 12, 2002 12:41 am

dar in compartatie cu SC nu va fi jucat nici pe aproape
credeam ca atunci cand va aparea lumea se va lasa de SC dar acum cred ca intr-1 an nu-l va mai juca nimeni;P
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: W3 vs WarLords Battle Cry 2

Mesajde Aliosha » Vin Apr 12, 2002 1:41 am

Initial trimis de DarKKiller


Ii recomand (fratelui tau) un joc cool de strategie care-i mai mishto decat W3: WarLords battle Cry 2 (nici nu se compara cu W3, este de 1000 de ori mai fain shi la grafica shi la gameplay + ca are shi elemente noi fatza de jocurile anterioare ceea ce-i confera dupa parerea mea (bineinteles) locul I la jocurile se strategie) !


O sa-i transmit recomandarea.... cand o sa-si schimbe vechiul computer ca sa nu mai vina la mine in camera zilnic cand mi-e lumea mai draga. :)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Re: W3 vs WarLords Battle Cry 2

Mesajde Game Over » Vin Apr 12, 2002 10:07 am

Initial trimis de Aliosha


O sa-i transmit recomandarea.... cand o sa-si schimbe vechiul computer ca sa nu mai vina la mine in camera zilnic cand mi-e lumea mai draga. :)


:hehe:
Zii atunci ca a aparut o noua versiune de Solitaire ;D !
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

WarCraft III -Reign of Chaos

Mesajde L|quid » Dum Iun 16, 2002 10:17 pm

Ce parere avetzi?

Eu l-am jucat astazi cam 2 ore si sincer e o deosebire fantastica intre cel vechi si acesta.

http://www.blizzard.com/war3/screenshots/

Abia astept sa iese si crack-ul pt multiplayer
L|quid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Iun 10, 2002 3:56 am
Localitate: usa

Re: WarCraft III -Reign of Chaos

Mesajde Game Over » Vin Iun 21, 2002 12:20 pm

A aparut versiunea 1.0 full.
Am terminat campania cu Human shi acum joc a doua campanie cu Undead Hoarde!
E fu**re cum se leaga o campanie cu alta!
Iar filmuletele sunt bestiale! :D
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde 2PAC » Mie Iun 26, 2002 11:21 pm

Bai am vazut si io joculu' la un tovaras si la prima vedere mi-a placut faptul ca este foarte bine realizat din punct de vedere grafic(dar altii neaga acest lucru).O sa-l i-au sa-l butonez si io putin dupa care voi putea sa spun mai multe,dar dupa cum am spus la prima vedere mi-a facut o impresie buna.
Avatar utilizator
2PAC
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde L|quid » Sâm Iun 29, 2002 12:32 am

Da cine va spus voua ca este versiune beta?....

Jocul iese pe piata oficial in 02/iulie/2002

A fost "furat" de catre unul din memgri grupuilui Razor 1911 de la o expozitie de calculatoare din NY si scos neoficial ISO Friday June 14th, 2002

Deci jocul e versiunea finala.....

Si inca ceva....nu cred ca o versiune Beta a unui joc are 679 Mb
L|quid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Iun 10, 2002 3:56 am
Localitate: usa

Mesajde Game Over » Sâm Iun 29, 2002 10:35 am

Initial trimis de L|quid
Da cine va spus voua ca este versiune beta?....


Bai nea Lichid uita-te shi tu la data la care a fost postat mesajul in care se spune ca e beta. Ai vazut? E cam din martie?! So!?
Atunci era versiunea beta.
Acum stim shi noi ca e versiunea 1.0 ;D .
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde L|quid » Sâm Iun 29, 2002 1:15 pm

Ok greseala mea....sorry!
L|quid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Iun 10, 2002 3:56 am
Localitate: usa

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron