Diablo II

Diablo II

Mesajde badboy » Lun Mar 04, 2002 3:17 am

Probabil unul dintre cele mai bune RPG-uri care exista. cel mai bun, dupa parerea mea. iar Expansion Set face din el un joc de nota 10+.
Daca mai exista jucatori pe care i-a prins jocul asta la fel de mult ca si pe mine, as vrea sa stiu.
Sunt curios cine a reusit sa creeze cel mai tare erou pe aici? erou real, nu editat, ca se cunoaste :) si nu-i frumos.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Re: Diablo II

Mesajde Aragorn » Lun Mar 04, 2002 4:40 am

Mi-e imi palce la nebunie jocul si l-am jcuat de am tampit, dar acum nu prea mai am timp...Expansionul e marfa si am facut si descoperirea aia uluitoare (vezi celalate subiecte pe tema asta) sia cum am eroi de level astronomice facuti cinstit (level 40+ la sfarsitul lu Normal), si am un babar pe hell level 81, si o asasisna de level 83 pe Hell.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Diablo II

Mesajde badboy » Lun Mar 04, 2002 10:02 pm

da, suna frumos. eu n-am reusit decat un druid level 75 dar asta fara sa bag simularea de multi-player.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Re: Re: Re: Diablo II

Mesajde Aragorn » Lun Mar 04, 2002 10:16 pm

Initial trimis de badboy
da, suna frumos. eu n-am reusit decat un druid level 75 dar asta fara sa bag simularea de multi-player.


Pai sa stii ca acum nu mai joc fara simularea aia ca n-are rost ca am un priten care o terminat si hellul cu o sorcerita si a avut abia level 67, adika foarte mic fata de ce se poate ajunge, si in plus gasesti si lucruri mai misto pe simulare, plus daca ai versiunea 1.09 + gasesti multe unice, deoarece la celalate versiuni numa 15% din unice sunt active...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Diablo II

Mesajde Game Over » Joi Mar 07, 2002 12:23 pm

Da intr-adevar cred (de fapt sunt sigur 1000%) ca este cel mai bun RpG (nu este chiar Rpg, dar fiindca trebuia sa fie incadrat la o sectie a fost clasat ca gen RPG). Am jucat cu toti eroii inclusiv cu eroii din expansion (shi am terminat pe hell cu barbaru',necro shi sorceritza). Mi-a placut Druidul extrem de mult, are foarte multe chestii f?tere de mishto (dar shi necro' e cool, am ajuns sa sumonez 60 de creaturi)!!


The BEST of the BEST!!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Diablo II

Mesajde Aragorn » Vin Mar 08, 2002 12:48 am

Initial trimis de DarKKiller



The BEST of the BEST!!!!


Da, e foarte bun jocul, si mie mi-a placut mult si Diablo 1.
Dar oricum mi se pare mai misto sa-l joci in 4-5 oameni (ma refer la D2)...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo II

Mesajde Game Over » Vin Mar 08, 2002 12:01 pm

Initial trimis de B-O-B-O


Da, e foarte bun jocul, si mie mi-a placut mult si Diablo 1.
Dar oricum mi se pare mai misto sa-l joci in 4-5 oameni (ma refer la D2)...



Aaa, da, trebuia sa precizez caci cred ca e cel mai bun joc RPG, atat single-player cat shi multi-player:)!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo II

Mesajde Aragorn » Vin Mar 08, 2002 10:05 pm

Initial trimis de DarKKiller



Aaa, da, trebuia sa precizez caci cred ca e cel mai bun joc RPG, atat single-player cat shi multi-player:)!!


Deci jocu asta din cate citeam eu pe net adineaori se zice ca e RPG & Quest combinate, sau ceva de genu...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 09, 2002 3:48 am

"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aragorn » Sâm Mar 09, 2002 4:44 am



LOL

Best wishes from me too...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aragorn » Sâm Mar 09, 2002 4:45 am

Bah aliosha uitasem, si prietena mea joaca diablo2 de rupe...:D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Game Over » Sâm Mar 09, 2002 1:28 pm

Initial trimis de B-O-B-O
Bah aliosha uitasem, si prietena mea joaca diablo2 de rupe...:D




Shi prietena mea e amatoare de jocuri (Diablo 2) dar am conoscut-o inainte de a juca Diablo 2 ;). Hehehehehe!!!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aragorn » Sâm Mar 09, 2002 4:41 pm

Initial trimis de DarKKiller




Shi prietena mea e amatoare de jocuri (Diablo 2) dar am conoscut-o inainte de a juca Diablo 2 ;). Hehehehehe!!!!!


Ce coincideanta, si eu am cunoscuta inainte de a juca jocuri seriosa (juca numa solitaire:D ) si de la mine s-a molipsit cu Heroes, Diablo, Pharaoh, Zeus, Age of Empires, etc.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Game Over » Lun Mar 11, 2002 10:59 am

[quote]Initial trimis de B-O-B-O


Ce coincideanta, si eu am cunoscuta inainte de a juca jocuri seriosa (juca numa solitaire:D ) si de la mine s-a molipsit cu Heroes, Diablo, Pharaoh, Zeus, Age of Empires, etc.
[

Aseara prietena mea (juca inainte Solitaire shi Hearts) a terminat Diablo 2 (pe nightmare) cu sorceritza (level 58)!!!! Cel mai mult m-a amuzat cum se bate cu monstrii mai tari ;) (Diablo,Baal) :y ??? Sta cate "juma' de ora"!! Hehehehe!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aragorn » Lun Mar 11, 2002 6:39 pm

Initial trimis de DarKKiller
Initial trimis de B-O-B-O
[B]

Ce coincideanta, si eu am cunoscuta inainte de a juca jocuri seriosa (juca numa solitaire:D ) si de la mine s-a molipsit cu Heroes, Diablo, Pharaoh, Zeus, Age of Empires, etc. [

Aseara prietena mea (juca inainte Solitaire shi Hearts) a terminat Diablo 2 (pe nightmare) cu sorceritza (level 58)!!!! Cel mai mult m-a amuzat cum se bate cu monstrii mai tari ;) (Diablo,Baal) :y ??? Sta cate "juma' de ora"!! Hehehehe!! [/B]


A mea e mai dure joaca cu Barbarul si Amazoana :) si are levele de genu 70-75 dar are si din aia mai micuti din fiecare natie :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Game Over » Lun Mar 11, 2002 7:44 pm

Initial trimis de B-O-B-O


A mea e mai dure joaca cu Barbarul si Amazoana :) si are levele de genu 70-75 dar are si din aia mai micuti din fiecare natie :)



Ba da rele se mai fac fetele astea cand joc Diablo. De cand a inceput Diablo nu mai pot sa joc nimic, mai face shi ea o pauza atunci cand ii vine cheful de-o partida ( :eat: :kiss: ), in rest nimic ;w. Shi eu stau shi :U langa ea !!! Tre' neaparat sa mai cumpar un calculator!!!1
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 12:15 am

Initial trimis de DarKKiller



Ba da rele se mai fac fetele astea cand joc Diablo. De cand a inceput Diablo nu mai pot sa joc nimic, mai face shi ea o pauza atunci cand ii vine cheful de-o partida ( :eat: :kiss: ), in rest nimic ;w. Shi eu stau shi :U langa ea !!! Tre' neaparat sa mai cumpar un calculator!!!1


DA si eu am problema asta , numa ca uneori o rog frumos sa ma lase si pe mine :) sid aca nu merge nici asa o iau de manuta si emrgem la un club sa jucam in retea :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Game Over » Mar Mar 12, 2002 11:47 am

Initial trimis de B-O-B-O


DA si eu am problema asta , numa ca uneori o rog frumos sa ma lase si pe mine :) sid aca nu merge nici asa o iau de manuta si emrgem la un club sa jucam in retea :D


Hehehehehe!!!!! Cumpara-ti inca un calculator !!!!! Mie imi place mai mult sa ma joc acasa decat la sala (e mai relaxant, pot sa beau o bere linishtit, sa fumez o tigara, sa dau volumu' cat vreau eu de tare, mai fac o pauza :moon: !!!!), deshi recunosc ca ma duc des la sala (o data la 2 zile sau poate 3 ;w). Chestia naspa ca aproape in fiecare dimineatza parca sunt un zombie ;t ;s !!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 5:54 pm

Initial trimis de DarKKiller


Hehehehehe!!!!! Cumpara-ti inca un calculator !!!!! Mie imi place mai mult sa ma joc acasa decat la sala (e mai relaxant, pot sa beau o bere linishtit, sa fumez o tigara, sa dau volumu' cat vreau eu de tare, mai fac o pauza :moon: !!!!), deshi recunosc ca ma duc des la sala (o data la 2 zile sau poate 3 ;w). Chestia naspa ca aproape in fiecare dimineatza parca sunt un zombie ;t ;s !!!!


Si mie imi place mai mult acasa normal dar: can ziceam aia cu pritena era cand mai satteam in ro adika inainte de a pleca in canada si vara trecuta. Aici am 3 compuri (in canada). SAi probabil ca o sa se intample la fel vara asta cand vin in ro iara :)...dar cealalta vara numai pt ca....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net:

Mesajde Game Over » Mar Mar 12, 2002 6:14 pm

Initial trimis de B-O-B-O


Si mie imi place mai mult acasa normal dar: can ziceam aia cu pritena era cand mai satteam in ro adika inainte de a pleca in canada si vara trecuta. Aici am 3 compuri (in canada). SAi probabil ca o sa se intample la fel vara asta cand vin in ro iara :)...dar cealalta vara numai pt ca....


BTW, de unde eshti din Romania (ce localitate). Poate treci prin Iasi sa facem un heroes ;) !!!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe net

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 6:22 pm

Initial trimis de DarKKiller


BTW, de unde eshti din Romania (ce localitate). Poate treci prin Iasi sa facem un heroes ;) !!!!


Hehe is din Timisoara, cam departe, nu?;)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urata pe

Mesajde Game Over » Mar Mar 12, 2002 6:33 pm

Initial trimis de B-O-B-O


Hehe is din Timisoara, cam departe, nu?;)



Cam asa e da daca ai drum prin Iasi poate imi tragi un e-mail ;w !!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o urat

Mesajde Aragorn » Mar Mar 12, 2002 6:51 pm

Initial trimis de DarKKiller


[b]
Cam asa e da daca ai drum prin Iasi poate imi tragi un e-mail ;w !!
[/B]


normal ca da
Dar pana atunci poate vrei sa incercam, un diablo in retea?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasesti o

Mesajde badboy » Mar Mar 12, 2002 10:18 pm

DarKKiller, si tu tot din Iasi? si eu :). poate tragem un diablo candva sau o retea si cu B-O-B-O.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasest

Mesajde Aragorn » Mie Mar 13, 2002 1:53 am

Initial trimis de badboy
DarKKiller, si tu tot din Iasi? si eu :). poate tragem un diablo candva sau o retea si cu B-O-B-O.


Ar fi misto numa sa fie compurile tari si netul cat de cat bun ca sa nu aiba vre unul din noi lag ca e nasol de tot...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti gasest

Mesajde Game Over » Mie Mar 13, 2002 11:23 am

Initial trimis de badboy
DarKKiller, si tu tot din Iasi? si eu :). poate tragem un diablo candva sau o retea si cu B-O-B-O.


Great !!! Unde mergi sa joci de obicei (in G1 ?)??
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-ti ga

Mesajde Game Over » Mie Mar 13, 2002 11:28 am

Initial trimis de B-O-B-O


Ar fi misto numa sa fie compurile tari si netul cat de cat bun ca sa nu aiba vre unul din noi lag ca e nasol de tot...


Stai fara nici o grija BOBO sunt calculatoare bune shi multe in G1 SHI G2 (vreo 36) ;w !!!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti sa-t

Mesajde Aragorn » Mie Mar 13, 2002 8:50 pm

Initial trimis de DarKKiller


Stai fara nici o grija BOBO sunt calculatoare bune shi multe in G1 SHI G2 (vreo 36) ;w !!!


G1 si G2???
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diablo 2, sau cum poti

Mesajde badboy » Mie Mar 13, 2002 9:51 pm

nu prea merg pe la sala de obicei. imi place sa joc acasa mai mult.
dar, oricum, poate stabilim un joc candva. la G1 suna bine.
I love living single, drinking double, and sleeping triple.
badboy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 12:41 am
Localitate: romania

Mesajde Aragorn » Joi Mar 14, 2002 12:19 am

Ce e mah G1 & G2?
Sali de jocuri?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator