Morrowind: The Elder Scroll III

Morrowind: The Elder Scroll III

Mesajde Game Over » Mar Aug 06, 2002 3:44 pm

Nu l-a jucat nimeni?! Pacat. Cica jocul e f. mishto dar cere resurse kklau! De asta nici io' nu l-am putut juca. De fapt am reushit sa-l joc dar cu detaliile la minim, shi cu fo' 2 framuri pe sec ;P . Deci ... cred ca trebuie neaparat sa ma duc sa-mi fac upgrade la comp. ;P
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:43 pm

Eu am GF4 MX 440 si se misca destul de rau! De aia l-am si sters imediat!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

The best

Mesajde Dragos C. » Dum Oct 12, 2003 10:27 pm

Eu am un GeForce 2 si, cu detaliile la minim, imi merge binisor. Oricum, merita sa astept cateva secunde in plus sa se incarce interiorul unei case sau o regiune noua, pentru ca jocul e incredibil. Cel mai bun pe care l-am jucat pana acum (si am calculator de 7 ani).
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Dec 31, 2003 10:47 pm

Am un prieten kre are GeForce 2 mx 400 si joaca pe rez. 1024X768 cu un Athlon XP 1700+ si se misca bine !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde To Mega Therion » Mie Iul 28, 2004 1:23 pm

Super jocul... Sunt la lev 23 si a aparut o problema...

Nu mai stiu cu cine am vorbit sau ce quest am acceptat, dar de la o vreme nu mai vrea nimeni sa faca afaceri (barter, travel, training...) cu mine... cica "you bear the mark of Zenithar". Parca mai tin minte ca am vorbit cu cineva care m-a pus sa jur pe Zenithar ca o sa fac nu stiu ce treaba da am uitat despre ce era vorba si in jurnal nu scrie nimic...

Daca stie cineva ce tre' sa fac il rog mult sa dea un post :sal:
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mie Iul 28, 2004 2:44 pm

ar fi trebuit la un moment dat sa duci 5 exquisit shirts de la unu la altu pe undeva pe langa Alderan. cauta asta prin jurnal. daca le-ai vandut poti sa cumperi altele in loc.

mai cauta si tu pt locatia exacta daca nu-ti mai aduci aminte
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde matrix.ro > T-X » Mie Iul 28, 2004 3:08 pm

Am jucat morrowind ...acum un an si ceva... nota 10!!!
Am jucat la el vroe 3 luni dar dupa ce l-am terminat mia parut rau ca nu avea cum sa te poti conecta online sau cea lan ...pacat ar fi fost f. reusit .
La ora aceea nu dispuneam de un calculator destul de performant.
Imi sacada ...dar rezolutia minima pe care lam jucat a fost 800*600 (imi sacada doar prin oras si unde eram multe NPC's).

Continuarile care urmau din pacate nu au mai ajuns si prin mainile mele ... Tribunal si Blood Moon.

...hf
matrix.ro > T-X
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 28, 2004 2:56 pm
Localitate: medias

Mesajde Opa-Opa » Mie Iul 28, 2004 3:31 pm

pacat, e un joc pe care l-as reinstala oricand (daca as avea timp sa-l joc)
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde To Mega Therion » Joi Iul 29, 2004 10:19 pm

Mersi pentru sugestie... Am reusit sa scap de buba lu' Zenithar si pot sa-mi vad linistit de questurile mai importante
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Joi Iul 29, 2004 11:14 pm

hf, farmecul jocului este dat in mare parte tocmai de aceste questuri secundare ;)
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Sâm Iul 31, 2004 11:20 am

are vreunul dintre voi idee cum pot ajunge vampir?
mi-a zis un prieten ca tre sa ma las mushcat de un vampir dupa care incep sa ma transform... m-am lasat mushcat de mi-a venit acru... degeaba!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Sâm Iul 31, 2004 12:48 pm

hehe, la fel am incercat si io :)

ba m-am dezbracat chiar si-n pielea goala ca nu treceau dintii aluia prin armura, da degeaba. Am impresia ca depinde si din ce clan de vampiri face parte "muscatoru".
Oricum, am citit ca trebuie sa astepti ceva pana te transformi.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde M3th » Dum Aug 01, 2004 3:59 pm

Daca avetzi timp la dispozitie (mult timp) e indicat sa "pierdetzi timpu' " jucand Morrowind.E un joc pe care-l recomand, poate singuru' pe care l-ash cumpara. Acum cateva zile l-am reinstalat si la faza cu "what's you name?"...l-ash fi luat de la inceput, dar am vrut doar sa vad cu se mishca pe placa video care mi-am luat-o. :) Jocul e superb--de la grafica pana la muzica, gameplay,totul.
Avatar utilizator
M3th
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde o-neill » Lun Aug 02, 2004 12:52 am

Ajunsesem sa am un wood elf la nivelu 23 cu acrobatics 100 (adica maximu) , aveam vreo 60 la blade shi la marksman ... imbracat in exquisite din cap panan picioare , cu full glass armor + nishte artifacts de nota 10 facute de mine. Eram invincibil ( in joc ) , nu exista nici o creatura sau mage care sa-mi puna probleme.Ajunsesem cam la 70 % din joc din aprecierile mele ... shi cand am vazut ca ma puneau aia sa explorez dea lungu shi dea latu lumea aia idoata de dura juma de zi omeneasca o misiuna amarata am zis ca-mi bag picioru in el de joc. Si cu toate astea am cunoscut pe cineva care la terminat de nenumarate ori pt ca ia placut extrem de mult (nebun). Jocu e super ... grafica shi sunetu -> nota 10 , storylinen-u e mishtocutz shi el.Ce e cel mai de apreciat este universu jocului , libertate de mishcare shi variatie de personaje , decor ...etc .Concluzie e joc care necesita multa rabdare un comp destul de bun shi ceva skill de gaming.
Avatar utilizator
o-neill
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Sâm Aug 14, 2004 2:23 pm

Cel mai bun RPG pe care l-am jucat vreodata...
Superb! O lume incredibila, vasta, un sistem de evolutie foarte just si un story de exceptie!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Viper2k » Joi Apr 07, 2005 7:26 pm

:o Incredibil jocul. De un an ma plimb p-acilea si tot nu ma plictisesc, ma refer un an real, nu game-year
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Viper2k » Joi Apr 07, 2005 7:27 pm

Mai ales toate modurile facute pentru MW. Damn...
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Viper2k » Joi Apr 07, 2005 7:31 pm

sephinoroth scrie:are vreunul dintre voi idee cum pot ajunge vampir?
mi-a zis un prieten ca tre sa ma las mushcat de un vampir dupa care incep sa ma transform... m-am lasat mushcat de mi-a venit acru... degeaba!


Stai sa dea in continuare. Tine cateva scroll-uri de healuire in orice caz. O sa scrie "you have been infected cu nushtiu-ce hemophylia". Omoara vampirul, sau fugi si dormi vreo trei zile. Vezi detalii pe http://www.uhs-hints.com . Acolo explica tot despre chestia asta, inclusiv cum sa scapi de vampirism. P.S. Te faci vampir-> mergi pe jos. Nu strider nu nimic :P
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Viper2k » Joi Apr 07, 2005 7:33 pm

sau scrie in consola ( tasta ~ ) "player->addspell "vampire blood aundae/berne/quarra"
Tu alegi daca vrei sa fii clanul Aundae, Berne sau Quarra. Daca esti intr-un clan, celelalte doua clanuri te ataca imediat !
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Viper2k » Joi Apr 07, 2005 7:37 pm

To Mega Therion scrie:Super jocul... Sunt la lev 23 si a aparut o problema...

Nu mai stiu cu cine am vorbit sau ce quest am acceptat, dar de la o vreme nu mai vrea nimeni sa faca afaceri (barter, travel, training...) cu mine... cica "you bear the mark of Zenithar". Parca mai tin minte ca am vorbit cu cineva care m-a pus sa jur pe Zenithar ca o sa fac nu stiu ce treaba da am uitat despre ce era vorba si in jurnal nu scrie nimic...

Daca stie cineva ce tre' sa fac il rog mult sa dea un post :sal:



Mdeah. Si eu am patit la fel. Trei sa faci questul din pacate. Altfel nimeni nu-ti mai ofera servicii. Nici Strider-ul! Ti-a dat nishte haine de livrat la un cineva din Ald-Ruhn. Park la un vanzator de haine in "Manor District"
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Joi Apr 07, 2005 8:18 pm

omg, exista oameni care-l mai joaca!

RESPECT
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Viper2k » Vin Apr 08, 2005 8:00 pm

UNDE??? aaa... da, eu :)

Ma chinui de 2 zile sa gasesc un guar alb. Quest principal ca sa fiu facut Nerevarine si de ultimu' trib. UNDE DUMNEZEU E GUARUL ALA???
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Viper2k » Vin Apr 08, 2005 8:01 pm

UNDE??? aaa... da, eu :)

Ma chinui de 2 zile sa gasesc un guar alb. Quest principal ca sa fiu facut Nerevarine si de ultimu' trib. UNDE DUMNEZEU E GUARUL ALA??? ;a
Avatar utilizator
Viper2k
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Vin Apr 08, 2005 8:28 pm

"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Ciuma » Vin Mai 13, 2005 7:58 pm

da superb jos...poate unul din cele mai elaborate jocuri din toate punctele de vedere...nota 10 plus...eu am avut si bloodmoon si tribunal dar nu am reusit sa ajung decat in tribunal...am jucat destul de mult timp dar faptul ca nu imi mergea prea bine pe comp era un dezavantaj...oricand l-as rejuca pentru ca este unul din cele mai deosebite jocuri...respect celor care l-ati jucat cu adevarat...
All i've got is insane
Avatar utilizator
Ciuma
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Sâm Mai 14, 2005 6:40 pm

Morrowind Done Quick:
http://speeddemosarchive.com/Morrowind.html
Best time: 0:14 (minutes):26 (seconds) by Ryan 'Benito' Bennitt on 23.04.05.

bwhahahahahahaahaha..
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Tailgunner » Lun Mai 16, 2005 10:23 am

LeSharK scrie:Morrowind Done Quick:
http://speeddemosarchive.com/Morrowind.html
Best time: 0:14 (minutes):26 (seconds) by Ryan 'Benito' Bennitt on 23.04.05.

bwhahahahahahaahaha..



Am jucat si eu o groaza de Morrowind, insa as vrea si eu sa vad pe unu' care tine in mana Sunder/Keening fara Wraithguard. Chiar si o zecime de secunda. :)) Vrajeala, clar :)
Tailgunner
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mai 13, 2005 2:04 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lord_Nerevar_17 » Lun Mai 16, 2005 7:41 pm

To Mega Therion scrie:Super jocul... Sunt la lev 23 si a aparut o problema...

Nu mai stiu cu cine am vorbit sau ce quest am acceptat, dar de la o vreme nu mai vrea nimeni sa faca afaceri (barter, travel, training...) cu mine... cica "you bear the mark of Zenithar". Parca mai tin minte ca am vorbit cu cineva care m-a pus sa jur pe Zenithar ca o sa fac nu stiu ce treaba da am uitat despre ce era vorba si in jurnal nu scrie nimic...

Daca stie cineva ce tre' sa fac il rog mult sa dea un post :sal:

NU trebuia sa faci asta....acum...daca vrei sa il termini tre sa iei questu principal de la incepu...am patit-o si eu :D..sa nu mai faci asta...k acum te cred toti cu ashlanderii
Lord_Nerevar_17
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mai 16, 2005 6:40 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lord_Nerevar_17 » Lun Mai 16, 2005 7:43 pm

Opa-Opa scrie:hehe, la fel am incercat si io :)

ba m-am dezbracat chiar si-n pielea goala ca nu treceau dintii aluia prin armura, da degeaba. Am impresia ca depinde si din ce clan de vampiri face parte "muscatoru".
Oricum, am citit ca trebuie sa astepti ceva pana te transformi.

Tre sa te lasi muscat pana iei hemofilie...si apoi sa dormi pana te transformi (dar sa nu dormi pana te insanatosesti"UNTIL HEALD" :D )
Lord_Nerevar_17
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mai 16, 2005 6:40 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lord_Nerevar_17 » Lun Mai 16, 2005 7:46 pm

o-neill scrie:Ajunsesem sa am un wood elf la nivelu 23 cu acrobatics 100 (adica maximu) , aveam vreo 60 la blade shi la marksman ... imbracat in exquisite din cap panan picioare , cu full glass armor + nishte artifacts de nota 10 facute de mine. Eram invincibil ( in joc ) , nu exista nici o creatura sau mage care sa-mi puna probleme.Ajunsesem cam la 70 % din joc din aprecierile mele ... shi cand am vazut ca ma puneau aia sa explorez dea lungu shi dea latu lumea aia idoata de dura juma de zi omeneasca o misiuna amarata am zis ca-mi bag picioru in el de joc. Si cu toate astea am cunoscut pe cineva care la terminat de nenumarate ori pt ca ia placut extrem de mult (nebun). Jocu e super ... grafica shi sunetu -> nota 10 , storylinen-u e mishtocutz shi el.Ce e cel mai de apreciat este universu jocului , libertate de mishcare shi variatie de personaje , decor ...etc .Concluzie e joc care necesita multa rabdare un comp destul de bun shi ceva skill de gaming.

Ce zici de un Dark Elf de lvl 50 cu 100 la blade si la majoritatea skillurilor...cu vraji personalizate...cu keening si sunder si care il tine la respect si pe Vivec :D chiar vreau sa il vad pe unu cu personaj mai tare :P
Lord_Nerevar_17
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mai 16, 2005 6:40 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron