Mafia - probabil Game Of The Year

Mafia - probabil Game Of The Year

Mesajde Mr Hyde » Lun Sep 30, 2002 1:42 am

Ma, nu zice nimeni nimic de Mafia? A aparut cam de o luna si pot spune ca este unul din cele mai bune jocuri jucate de mine ever, o combinatie de GTA3 cu Hitman sau Max Payne, grafica excelenta, poveste interesanta, ce mai, un joc de nota 10+
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Game Over » Lun Sep 30, 2002 10:19 am

Il am dar n'am avut timp sa-l shi joc pt. ca acum is innebunit dupa IceWind Dale 2 :D, dar, ... cine vrea sa shtie mai multe:
Click aici
shi Aici.
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

super!

Mesajde Rãzvãnelu » Sâm Noi 23, 2002 7:14 pm

mishto de tot jocu`......chiar mi`a placut....are si unele minusuri...da` per total e marpha... :B
Rãzvãnelu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Iul 18, 2002 4:10 pm
Localitate: Cîmpina

Mafia

Mesajde Remy » Vin Dec 27, 2002 11:14 pm

Am jucat jocu' asta in prostie in ultimele doua luni; e cel mai tare joc facut vreodata, dupa parerea mea.
Are controlu' usor si o grafica excelenta; pacat ca are cerinte mari.
Face probleme si pe GeForce2 si la o grafica mai buna incarca greu, ba chiar te scoate din joc. Mie mia ars o placa de 128 ram.
Acum joc la 680*480
El condor pasa!
Remy
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Dec 23, 2002 10:22 pm
Localitate: Romania, Craiova

Mesajde AdevaRapper » Sâm Ian 04, 2003 12:48 am

Este sub GTA 3!
Parerea mea!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde AMDme » Lun Ian 06, 2003 8:55 pm

Initial trimis de AdevaRapper
Este sub GTA 3!
Parerea mea!


Exact!!!
Si a mea.

Grafica nu e de nota 10, ci de vreo 7 sau 8 pt. un joc ce ocupa trei CD-uri ma asteptam la ceva mai mult, fisiere audio cu compresie OGG (nu ca in GTA3 wav-uri ima), texturi si scripturi toate comprimate... fata de MaxPayne, un CD totul, fata de Hitman tot un CD, iar GTA, daca ar fi fol compresie audio ar fi ocupat mai putin de un CD. Calitate mare la o cantitate mica...

Realismul e ca p***. Hitman inscrie 10p (de "suspect" ai auzit, de Realtime Advanced AI, de componente - arme - reale, care exista)
Toate elementele din Mafia sunt generate pe loc in comparatie cu Hitman unde toti AI din joc au "o viata" proprie, se deplaseaza in timp real (TOTI!!) iar actiunile sunt toate coordonate in functie de actiuni: daca lasi un gardian sa-si anunte colegii ca exista un asasin printre ei toti te vor urmarii, pe baza descrierii, pe baza cunoasterii, unde intra in actiune acel trigger numit "suspect" etc)

Nu cred ca in trecut... cand mergeai pe strada unul din 4 oameni avea o mitraliera la el, nu cred ca daca te ciocneai de cineva in trafic, acel cineva iesea din masina si te ciuruia, tot cu mitraliere... GTA3 inscrie mai mult, 9.90.
AMDme
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Ian 02, 2003 9:31 pm
Localitate: Munchen

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 10, 2003 11:11 pm

SI libertatea de actiune din GTA este de-a dreptul fenomenala si permite o rejucabilitate ridicata!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde AMDme » Sâm Ian 11, 2003 12:36 pm

Initial trimis de AdevaRapper
SI libertatea de actiune din GTA este de-a dreptul fenomenala si permite o rejucabilitate ridicata!


Exact!!!
AMDme
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Ian 02, 2003 9:31 pm
Localitate: Munchen

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 15, 2003 11:24 pm

...si ce au implementat in Mafia, modul "free ride" este o replica la GTA 3! Total nereusita!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

ai dreptate dar totusi are un defect

Mesajde Mihai bunu » Dum Feb 09, 2003 12:38 am

Mafia este un joc de strategie, poti zice ca sunt 3 jocuri intr-un singur joc, problema este ca este vechi (problema pusa de mau multi gameri). Ai totusi niste limite care ai vrea sa trci de ele dar nu poti.
Avatar utilizator
Mihai bunu
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 20, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 12, 2003 11:58 pm

Tocmai limita asta este cea care incomodeaza cel mai mult gameplay-ul!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Baluba » Sâm Apr 05, 2003 10:17 pm

Am instalat GTA3, ma joc de cateva luni si inca nu m-am saturat.

Am instalat Mafia, am jucat o ora, am dezinstalat Mafia. Mi se pare chiar enervant. Au incercat sa faca ceva cat mai real, dar in loc sa puna accent pe gameplay s-au luat de tot felul de detalii imbecile (spre exemplu daram un indicator - iau amenda, depasesc viteza - iau amenda etc). Iar partea cea mai rea e cu masinile care sunt ingrozitoare - ma bucuram cand luam 50 la vale. Ah ... si sa nu uitam instalarea de 1.8 Gb.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Wu` » Vin Sep 05, 2003 7:14 pm

la mafia mi se pare misto ideea sti mafie ani 30-40 da e mai bun GTA my opinion
pace
Wu`
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Sep 02, 2003 3:55 pm

Mesajde Love2Fly » Lun Sep 08, 2003 11:26 pm

La inceput marfa apoi nashpa....Am facut si eu vreo 6 misiuni dupa care a venit misiunea aia cand trebuia sa iesi pe locul I la cursa aia de masini....de acolo n-am mai putut sa trec si l-am dezinstalat!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Black Knight 2 » Vin Sep 12, 2003 11:24 pm

Initial trimis de AdevaRapper
...si ce au implementat in Mafia, modul "free ride" este o replica la GTA 3! Total nereusita!

De fapt chiar mi-ar placea sa aiba GTA "free ride" sa poti sa-ti alegi tu masina dorita si politie NO!....Dar fara asta si yo zic ca GTA are nota 10+10+10+10+10 adica chiar nu ma plictisesc nici odata sa il joc mai ales cu modul Real GTA.
Black Knight 2
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Sep 12, 2003 10:05 pm
Localitate: Iasi

sunt PROST! Help me

Mesajde mafia_man_ro » Dum Sep 28, 2003 10:25 pm

cine imi poate spune cum termin nivelul 15-08 "the lucky bastard-the Harbour" incercand sa dau de urma lui Sergio Morrello pe care nu il mai gasesc dupa ce am terminat de omorat "inamicii"!!! pls Help Me!!!!!!
mafia_man_ro
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 28, 2003 10:10 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Abaddon » Vin Oct 10, 2003 11:33 pm

Nu jtu ce sa zic la game of the year dar e marfa .....
mi-a placut in asa hal ca am terminat misiunile
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 18, 2003 3:55 pm

La inceput am fost incantat cand l-am instalat si vazut prima data (adica ieri). Acum deja m-am enervat si cred ca-l sterg. Nici de prima misiune nu pot sa trec. Nu gasesc unde trebuie sa-i duc pe mafiotii aia handicapatzi. Harta aia e varza ..cu busola cu tot. In GTA3 mult mai bine ma descurc. Acolo am rezolvat lejer vreo 20 misiuni.

Mafia sux !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 20, 2003 2:01 pm

penibil !

misiunea cu motelul. dupa ce il salvez pe sam vine un pishat si ma loveste...il omor si pe ala...si cacatii nu s-au gandit sa salveze jocu....mai tre' sa-l urmaresc si pe unu care a furat mai stiu eu ce bani !

am sters jocul ! prefer sa joc Fifa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Am jucat GTA3...

Mesajde Aurolacul » Mie Dec 31, 2003 4:57 pm

Da nu stiu de ce nu sunt asa de innebunit dupa el. Hmm, nu e un joc rau, e chiar foarte bun, dar nu stiu ce are.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 12, 2004 11:36 pm

Acum ca am terminat Mafia pot spune si care este misiunea mea preferata. De departe aia cu puscaria cand tre' sa ajung in turn si sa trag cu luneta. Marfa de tot realizata puscaria...cu toate celulele alea. Si mi-a dat si asa o senzatie horor...nu stiai la ce sa te astepti in inchisoarea aia parasita. Am jucat-o cu sufletul la gura.

monk si Hades, preferata voastra care e ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Mie Ian 14, 2004 10:57 pm

aia cu spargerea bancii mi se pare cea mai misto... intotdeauna am vrut sa sparg o banca...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Aia...

Mesajde Aurolacul » Lun Apr 05, 2004 12:59 am

misiunea 12: A Good Deal, cand trebuie sa-i omori pe toti gangsterii aia in parcarea supraetajata, da shi aia cand trebuie sa il omori pe senator pe vapor e marfa.

Povestea la GTA 3 mi se pare varza, mafia ede 3 ori mai buna, chiardaca grafica nu e chiar de nivelul GTa-ului. Versiunea free ride e misto, da mai faina e aia Free ride Extreme, dupa ce iei bolidurile alea: Crazy Horse shi Hot Rod.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron