Bosorogii jocurilor,meseriasii jocurilor!

Bosorogii jocurilor,meseriasii jocurilor!

Mesajde krossfire » Vin Aug 22, 2003 7:08 am

Uhhh,m-am gandit sa scriu topicul asta orikum,pentru ca trebuie sa ma fac auzit in problema asta:

Sunt un gamer relativ vechi,adik ma joc pe Pc de prin 1994(am jucat si jocuri din 1989) si consider ca jocurile vechi sunt (dupa cum apunea si un topic mai vechi) oldies but goldies!De asemenea ii consider pe gamerii mai vechi mult mai buni decat cei din noua generatzie care nu shtiu decat Counter shi alte aberatzii de genul astah(nu neaparat Counterul este o aberatzie,dar jocul astah de-a Rambo,imi provoaca greatza-COunterul este un joc de echipa!)
Astah nu inseamna ca nu sunt shi gameri noi care sa se joace la greu shi pe jocuri mai serioase...
Cine e cu mine sau nu e...sa scrie!!!


P.S:http://www.the-underdogs.org este cel mai mare site de abandonware de pe tot netu' (din 1987-2003,jocuri).Are freewareuri shi altele.De cand a cazut abandonkeep,astah a ramas cel mai mare.Nu strica sa intrati pe http://www.freeoldies.com,e un motor de cautare.Veti gasi shi siteuri ca http://www.oldgames-fr.com,sunt cool!Am gasit shi primul Aoe asha,dar nu ma interesa.....eu voiam Master of Magic(cel mai tare turn based fantasy )..shi l-am luat cu tot cu patch....
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Re: Bosorogii jocurilor,meseriasii jocurilor!

Mesajde dorinn » Lun Ian 12, 2004 8:14 pm

nice!!
am gasit actua soccer pe-acolo so i'm a new fan \:/
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

sunt niste joculete fainute peacolo

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 16, 2004 7:24 am

Nuinteleg exact la ce se refera subiectul dar daca se refera la jocurile vechi ca sa fie faine eu aprob asta din tot sufletul.
Mai demult astia nu aveau cine stie ce tehnica si nici buget asa ca au lucrat la idei comerciale.
Multe idei din spatele jocurilor vechi pot sa zici cas la nivelul gradinita grupa mica totusi jocurile respective au avut succes enorm.
Ex: Dyna Blaster care a fost Atomic Bomberman si a avut n feluri de continuari pe urma.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde God » Dum Mai 09, 2004 6:47 pm

Faza cu gamerii mai vechi asa e...se descurca mai bine. Astia noi au mintile clouded de cs-ul ala cretin!

Leisure suit larry,heretic ..omg!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde FaXiU » Dum Mai 09, 2004 11:04 pm

ultima VII...eh ce vremuri..sau chuckie eggul HCurilor...Pacat ca nu se gandeste nimeni sa faca ceva cu Atomic Bombermanul ala. Era un joc la care rulam...singurul la care ma simteam zeu...dang...
faxqiu uai tzarane....
Avatar utilizator
FaXiU
Junior Member
 
Mesaje: 340
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde -TeG-rhw » Dum Mai 09, 2004 11:14 pm

Am citit un column recent pe ESR in care Carmac vorbea de new gamers vs old gamers ( se referea aproape exclusiv la Q3... de genu Lakerman vs elpajo etc, new generation ). Este bine scris si va recomand sa-l cititi.
Ideea e ca gamerii de azi sunt mai buni decat cei de mai de mult. Nivelul creste. Get used to it, si nu ratati spectacolul de azi cu retrairea amintirilor de ieri.
Avatar utilizator
-TeG-rhw
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Lun Mai 10, 2004 1:07 am

Adika asta ? Pentru ca e super si are perfecta dreptate.

[indent]
Makaveli? Thresh? Lakerman? They’re not here and won't be coming back. Open your eyes and enjoy. Don’t wait for yesterday to come back. You’ll miss today.
[/indent]
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde God » Lun Mai 10, 2004 1:19 am

Vai cum juca tresh q2...ah ce vremuri! Intr-adevar quakerii noi sunt buni dar sincer nu ma impresioneaza la maxim elpajuo asa mult!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde io+ » Dum Aug 15, 2004 8:59 am

dorinn scrie:nice!!
am gasit actua soccer pe-acolo so i'm a new fan \:/


haha actua soccer .... ce mai jucam in liceu asta :A
io+
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Lun Apr 05, 2004 6:25 pm
Localitate: floating

Mesajde raluca032003 » Dum Apr 03, 2005 4:12 pm

pe ce sait pot gasi dyna joculet
raluca032003
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 28, 2005 7:15 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ninjou » Mar Apr 05, 2005 10:04 pm

getting old lammin :)
Avatar utilizator
ninjou
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Decron » Joi Apr 14, 2005 9:43 pm

Intradevar gamerii de azi sunt mai buni din multe puncte de vedere celor vechi. noi ne agatam cu dintii de statut de gameri respectabili. NU statut egal cu 0. Eu eram superstar impreuna cu niste prieteni prin salile de joc din constanta. La doi ani dupa apogeu mancam bataie de la copii de 12-13 ani si eu aveam vreo 17-18. Dupa cum spunea cineva mai sus "Get used to it!"
p.s. eu ma joc la calculator de peste 17 ani ...
Imi plac florile ... au un gust minunat
fur avatarele altor membri
Decron
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 05, 2005 12:00 pm
Localitate: on the edge


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron