Supaplex

Supaplex

Mesajde SOD » Sâm Dec 27, 2003 1:19 pm

acum vreo 4 zile,am gasit pe un cd vechi,uitat de vreme,supaplexul.efectiv nu ma mai pot dezlipi de comp.stiti jocul?cum vi se pare?eu zic ca e f bine facut,avand in vedere ca e de-un leat cu tutancamon.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Sâm Dec 27, 2003 3:27 pm

damn... SOD... intradevar, se poate numi JOC, nu l-am terminat si nici nu cred ca o sa reushesc sa-l termin vrodata... un joc vechi care se mentzine...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

e fainut joculetu da foarte greu

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 8:59 pm

eu lam jucat mai mult timp am ajuns pe la nivelu 9 cred.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde discreet » Mie Ian 14, 2004 1:07 pm

nivelu 9 zici?esti tare de tot.si te lasa in libertate?
discreet
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Ian 09, 2004 11:59 am

Mesajde jeguman » Mie Ian 14, 2004 2:49 pm

pacat ca nu mai poa' sa ne spuna dornea ce e ala 'mai mult timp' ca io de egzemplu dupa fo doo luni in care n-am facut decat sa joc Supaplex deja prinsesem jmecheria cu primu' nivel. In 2-3 zile l-am si terminat. Nivelu' doi a mers mult mai usor, in 43 de zile n-am avut ce scoate din el. Da' a venit nivelu' 3, care e greu, tata...
Acuma, la 13 ani de la lansarea jocului sunt la nivelu' 4 si simt ca-l dau gata-n curand.

acu' serios, doo probleme:

1. mie-mi pare rau ca n-am ami mult timp sa joc Supaplex si ca de fiecare data cand ma apuc de el se gaseste cate un destept sa-mi zica ba ca tre' sa ma duc la munca, ba ca tre' sa ma duc la scoala, ba ca s-a facut dimineata, ba ca s-a facut primavara... prostii d-astea. Si mai cred ca e si nivele imposibile care e facute doar sa distrugi monitoare si sa dai skip level. nivelu' 48 ala imi ridica mari semne de intrebare. Acu' sunt pe la 51, cu unu' sarit si ma astept la orice.

2. pentru cine intereseaza, sa caute pe net ca gaseste editoare de nivele. Asta daca vrei sa-ti faci viata mai usoara. Si aia de se pricep, sa-mi zica si mie cum pot sa maresc viteza pe varianta speedfix, ca prea se misca precum ochii decedatului.
jeguman
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Ian 14, 2004 2:22 pm

Mesajde gaga » Mie Ian 14, 2004 2:51 pm

Initial trimis de jeguman
pacnivelu' 48 ala imi ridica mari semne de intrebare.


am stat personal in camera cu cineva care a terminat nivelu' ala in fatza mea. vrei o poza cu autograf cu el?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde discreet » Mie Ian 14, 2004 3:31 pm

si io stiu pe cineva care a terminat nivelu 48,care ie foarte greu.de aia,in cercurile de gheimari de supaplex,astia catre termina nivelu 48 se cheama pashoptisti.

mai murdaricimen,iote cum faci.daca ai speedfix,dai browse la casutza de sus unde ai tu jocul pus,iar pentru casutza de jos trebe sa-ti iei solve00.ie primul la serciul supaplex pe gugal.ai optiune de viteza,dar si de cheet,adicalea vezi ce face enternetu?te invata sa furi,bre,asta te invata.

io am mari probleme la nivelu 59 si 60.da mari de tot.
discreet
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Ian 09, 2004 11:59 am

eu pot sa raspund acuma cas debanat:)

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 15, 2004 5:18 pm

La supaplex trebuie sa gandesti fratilor ca jocul ala lau facut niste oameni si tot niste oameni pot sal termine.
Jocul e facut mai greu pe masura ce progresezi ca asa e fiecare joc.
De obicei sugestiile mele sunt : sa nu te blochezi(fie sa nu poti sa iesi , fie daca iesi sati cada o bila in cap) si sa fii foarte atent cand mananci patratele sa nu iti cada o bila in cap.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Ian 15, 2004 5:24 pm

Initial trimis de dornea
daca iesi sati cada o bila in cap ... si sa fii foarte atent cand mananci patratele sa nu iti cada o bila in cap.


ba satz cada tzie o bila in cap si dupa aia sa fii atent sa nutz cada o bila in cap...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

mie atat la supaplex cat si in viata reala miau cazut bile in cap

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 15, 2004 5:28 pm

faza e cum ziceam si mai sus ca daca in viata reala de obicei nu mori de la bile la supaplex mori si ti se termina jocul de asta , asta e unul din lucrurile cele mai importante dupa care trebuie sa te uiti(sa nuti aterizeze una).
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Re: eu pot sa raspund acuma cas debanat:)

Mesajde SOD » Lun Ian 19, 2004 1:10 pm

Initial trimis de dornea
La supaplex trebuie sa gandesti fratilor ca jocul ala lau facut niste oameni si tot niste oameni pot sal termine.
Jocul e facut mai greu pe masura ce progresezi ca asa e fiecare joc.
De obicei sugestiile mele sunt : sa nu te blochezi(fie sa nu poti sa iesi , fie daca iesi sati cada o bila in cap) si sa fii foarte atent cand mananci patratele sa nu iti cada o bila in cap.

fratele meu alb e intelept ca tzantzaru anofel si are ochii agili ca o cartitza.sugestiile sale sunt demne de luat in seama,ca atunci cand privesti pe cer luna la 12 ziua.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Re: mie atat la supaplex cat si in viata reala miau cazut bile in cap

Mesajde gaga » Lun Ian 19, 2004 1:45 pm

Initial trimis de dornea
daca in viata reala de obicei nu mori de la bile la supaplex mori si ti se termina jocul de asta


cand o sa renunti la cocobongoleza si o sa te exprimi in limba lu' eminovici sa ne anunti si pe noi, pana atunci lasa subiectu-n pace si tine-ti genialele vorbe de duh pt tine sau pt pretenii tai aurolacii ca si neuronu aluia dormea de mult.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Lun Ian 19, 2004 11:28 pm

aaa, supaplex, joc de dat la dushmani. mie mi-a mancat ceva ore bune. iara nivelu' pashopt e batae de joc pentru inteligentza noastra neartificiala. plus ca intrevad o conspiratzie la mijloc deoarece nu ma lasa sa mai skip level deshi de skipuit e skipuit doar unu' ca restu' m-am intors dupa ele le-am urmarit, le-am vanat shi le-am termenat cu semi-brio.

dana, ca fuseshi martora, afex a avut el asha fo tehnica speciala de imblanzire? :D

--------------------------------------------------------------------------------
Initial trimis de dornea
daca iesi sati cada o bila in cap ... si sa fii foarte atent cand mananci patratele sa nu iti cada o bila in cap.
--------------------------------------------------------------------------------

patrate?! ce patrate?! deci daca e satz cada o bilan cap rishti sa le vezi pe toate patrate, inclusiv bila.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Feb 13, 2004 12:24 pm

nivelu 71.ma omoara cu zile.
de la 60 in sus nivelili sunt futere de mama.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Feb 14, 2004 1:52 pm

71 rezolvat.am mari necazuri la 75.
nocturo,la ce nivel esti?bhuttule,tu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Feb 14, 2004 2:14 pm

am terminat jocul asta prin 1994, 111 nivele parca... si acum creca mai am jocul pe o discheta din aia de 5.25 :)
Ce-i drept, atunci jucam pe un 286 si se misca putin mai incet.

PS: Ultimul nivel e floare la ureche... si acum il tin minte la cat l-am jucat :)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde SOD » Sâm Feb 14, 2004 2:19 pm

oooooo,ce onoare!se face gaura in cer.
ai terminat jocu zici?cate ai skipuit?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Feb 14, 2004 2:27 pm

neatza conitza

zero... le-am facut pe toate si oricum n-ai voie sa sari decat 10 sau 11 din cate tin minte.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde SOD » Sâm Feb 14, 2004 2:29 pm

3.tzii minte de te spargi.iesti bun.
ia zi,ti-ai luat boxe pana la urma?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Feb 14, 2004 2:42 pm

creca se pot sari mai mult de 3... dar poate ma insel (incearca sa sari pe la nivelele 70-80 si vezi cate te lasa si apoi sa-mi zici).
Alt joc la care eram minim zeu... era Sokoban, destul de asemanator cu asta, dar pe ala nu l-am terminat ca eram prea prost, l-au terminat "ai mei".

N-am mai luat ca nu s-au potrivit socotelile... asa ca tot la 3W ascult si acum. O sa-mi iau spre vara daca reusesc sa strang suma de care ziceam ;)
Tu ti-ai luat carnet?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde nocturna » Dum Feb 15, 2004 1:39 am

sod, io ma mishc incet shi nesigur, 64. am rezolvat problema cu skipuitu care era numa in mintea bolnava a peceului meu. da' acuma cu examenele s-a cam ashezat prafu' pe supaplex.

sopra: 10-11?! cum?! cat shi unde tre' sa dau shpaga?! shi tre' musai sa ajung la 70-80 sau e fo shmecherie?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Feb 16, 2004 12:57 pm

io prashesc acu la 79,care ie greu tare.si deja am 3 skipuite.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Feb 16, 2004 5:23 pm

nocturna scrie:sopra: 10-11?! cum?!
daca ma rogi frumos, iti zic.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde SOD » Lun Feb 16, 2004 5:50 pm

ie usor bre.se ia dupe net solve00 zip si splaunch zip ,se fixeaza pe pozitia cheat mode si te joci care vrei tu .de nivel zic.da nu mai iecsista satisfactia de care ai parte cand faci singur.de nivel vorbesc.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Feb 16, 2004 6:13 pm

de cand l-am terminat eu si pana acum... sa tot fi trecut 10 ani, deci nu exclud posibilitatea de a ma insela asupra situatiei.

Cine imi poate trimite si mie jocul pe mail? eventual sa-l ataseze la un post, pls
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Feb 16, 2004 6:39 pm

si io vreau ca m-ati inebunit de damijeana cu jocu asta
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Feb 17, 2004 11:02 am

poftitzi va rog!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Feb 24, 2004 1:33 pm

nocturnoaso,io sunt la nivelu 84,care e foarte,foarte usor,da eu sunt foarte,foarte prost ca nu-l termin.tu unde te afli?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tester » Mar Feb 24, 2004 5:01 pm

Mr Teo scrie:La supaplex trebuie sa gandesti fratilor ca jocul ala lau facut niste oameni si tot niste oameni pot sal termine.
Jocul e facut mai greu pe masura ce progresezi ca asa e fiecare joc.
De obicei sugestiile mele sunt : sa nu te blochezi(fie sa nu poti sa iesi , fie daca iesi sati cada o bila in cap) si sa fii foarte atent cand mananci patratele sa nu iti cada o bila in cap.


Am ras cu lacrimi la indicatiile pretioase, nu ofensa, si la comentariile de dupa,
si inca mai rad de-mi fug clientii. Ai uitat sa zici sa nu mori prin ezplozie si acolo m-ai derutat ca la mine asa o fost. As si sa nu-ti cada o bila in cap , copyright danone. Mama inca rad, nu de tine ci de faza.

Intradevar un joc din era de aur a pcurilor, merea la mine pe-un 286 cu turbo pus, nu era google pe atunci da era cheat asa ca aveam toate nivelele, ce am observat e ca totusi unele nivele mai avansate parea mai usoare decat unele cu numere mai mici.
Ma pun sa-l joc, ca ploua.
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Supaplex

Mesajde gela » Mar Apr 20, 2004 4:51 pm

:-S
jeguman scrie:pacat ca nu mai poa' sa ne spuna dornea ce e ala 'mai mult timp' ca io de egzemplu dupa fo doo luni in care n-am facut decat sa joc Supaplex deja prinsesem jmecheria cu primu' nivel. In 2-3 zile l-am si terminat. Nivelu' doi a mers mult mai usor, in 43 de zile n-am avut ce scoate din el. Da' a venit nivelu' 3, care e greu, tata...
Acuma, la 13 ani de la lansarea jocului sunt la nivelu' 4 si simt ca-l dau gata-n curand.

acu' serios, doo probleme:

1. mie-mi pare rau ca n-am ami mult timp sa joc Supaplex si ca de fiecare data cand ma apuc de el se gaseste cate un destept sa-mi zica ba ca tre' sa ma duc la munca, ba ca tre' sa ma duc la scoala, ba ca s-a facut dimineata, ba ca s-a facut primavara... prostii d-astea. Si mai cred ca e si nivele imposibile care e facute doar sa distrugi monitoare si sa dai skip level. nivelu' 48 ala imi ridica mari semne de intrebare. Acu' sunt pe la 51, cu unu' sarit si ma astept la orice.

2. pentru cine intereseaza, sa caute pe net ca gaseste editoare de nivele. Asta daca vrei sa-ti faci viata mai usoara. Si aia de se pricep, sa-mi zica si mie cum pot sa maresc viteza pe varianta speedfix, ca prea se misca precum ochii decedatului.


Ajutati un om necajit! Nu pot sa termin nivelul 48. Nu pot lua penultimul infotron. Nu vreau sa-l skipuiesc. Invatati-ma vreo smecherie! Astept de la cei mai batrani o mana de ajutor. :confused:
gela
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 20, 2004 8:44 am
Localitate: alba iulia

Următorul

Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron