Club Expirat

Club Expirat

Mesajde expirat » Lun Mar 15, 2004 4:50 am

As dori sa va stiu parerea...ca facem vreo 4 luni de cand ne-am deschis...
http://www.expirat.org - Club Expirat - balamuc organizat
expirat
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Mai 08, 2003 11:28 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Lun Mar 15, 2004 9:22 am

tot ce vreau eu, e sa-mi explici cum ajung acolo. deci: sunt in fatza mc-ului de la cismigiu, pe unde o iau ca sa ajung la voi? in rest...numai de bine! :lol:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Mar 16, 2004 1:25 am

da, in seara asta am fost in expirat. nu mi s-a parut cine stie ce, e o atmosfera placuta dar m-a enervat faza "ramaneti la concert?" "cine canta?" "vasile ... nush cum" "nu" "atunci eliberati va rog masa in 3 min" si noi eram cu berile pe masa, unele pline. in fine, clubul era gol si nu se anunta mai nimeni dornic sa-l vada pe vasilica, si totusi am iesit...in fine. :)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde rocketman » Mar Mar 16, 2004 3:38 pm

E destul de klumea Expirat DAR nu se compara cu Fire. E un fel de Club A dar mai mijto. In schimb bodyguarzii sunt naspa rau, daca vrei sa dansezi si li se pare lor ca esti putin mai fistichiu se iau imediat de tine si dupa aia stau vreo 3 melodii fix in mijlocul ringului, o fi balamuc organizat, dar sa fie balamuc. Una peste alta e un club bun.
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Mar 16, 2004 8:03 pm

daca e de rele, mie nu-mi plac masuteleprea joase si scaunele incomode.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Mar 16, 2004 11:21 pm

Expirat e mult mai misto decat Fire. Acolo o sa gasiti cat de cat atmosfera care era in Club A prin '96, '97, nu Club A-ul de azi, o mare basina. O nebuneala frumoasa, nu batai intre puncheri si roacheri. Cat o mai tine si asta.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde rocketman » Mie Mar 17, 2004 3:11 am

Asta daca te intereseaza acel tip de atmosfera, eu personal prefer stilul noului val de rock si punk!
Dar cum am spuse o parere personala
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Mar 21, 2004 4:33 am

Expirat --> Str. Brezoianu nr. 4 (chiar langa Whispers)

Sunt obosita.. Probabil ca n-o sa intelegeti mare lucru din ce-o sa scriu eu p'aici, dar va rog sa tineti cont de doua chestii: 1. e aproape 5 dimineatza 2. sunt sub influentza alcoolului (care apropo, dauneaza..)
Cateva pareri: Muzica buna, atmosfera misto, lumea se simte bine, danseaza, canta, tipa, bea, fumeaza...

ce nu mi-a placut? Fumul. Absolut insuportabil. Erau anumite zone in care nu puteai sta..

si cam atat deocamdata...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde usualflow » Lun Mar 22, 2004 1:44 am

heh... Cand o sa se puna vreo piesa semnata Britney Spears in Expirat, probabil ca Piti o sa isi arunce betzele pe geam... Piesa pe care ai ascultat-o era chiar originalul, piesa aia frumoasa de pe vremea cand Oribilu Mosh era prichindel, nicidecum covaruiala lui Britney. :dir: Dar nu-i nici o problema, te inteleg, alcoolul e de vina. :T

Apropo de fum... adu-ti aminte ce te-am intrebat legat de actiunea de a fuma. E ciudat sa auzi de la o persoana pe care o vezi cum baga tigara dupa tigara ca o deranjeaza fumul dintr-un club.

Cat despre Expirat... E OK. Noroc cu EMIL. Nu sunt mare amatoare de astfel de locuri, insa atmosfera de acolo e frumoasa, muzica buna, iar oamenii de la bar foarte amabili. Mie imi place si banuiesc ca in serile cu un anumit specific muzical (rap/oldschool sau raggae/dub) programul e destul de reusit. :rolleyes:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Mar 22, 2004 4:56 am

Apropo, daca ajungeti pe acolo, incercati fomfleul, e de vis!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Mar 22, 2004 10:17 pm

Am modificat :D cre' ca alcoolu' era de vina... sau poate oboseala.. sau (tinand cont ca am mai vizitat 2-3 cluburi in seara respectiva) am incurcat ce piese au fost unde.. cine stie, ce conteaza. Cat despre fum&tigari&co. ce po' sa spun... Guilty as charged. Am fost, sunt, si probabil o sa mai fiu pentru ceva vreme, una dintre persoanele care "ajuta" la crearea fumului insuportabil din cluburi/baruri/carciumi/etc.

Dar sa revin la subiect.. Cel mai mult imi place atmosfera de acolo... si cred ca am mai spus asta. Nu pot comenta preturile pentru ca nu-mi amintesc cat am dat pe ce mi-am luat..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde usualflow » Mar Mar 23, 2004 12:14 am

Bine draga mea, te inteleg. ;e
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 23, 2004 12:24 am

Wild Rose, nu mai modifica cand gresesti. Lasa lucrurile sa curga de la sine. Si oamenii mari se mai insala.
Presupun ca ati facut referire la Joan Jett & The Blackhearts - I love rock'n'roll. Usual Flow are dreptate. Aveam 2 ani cand a aparut piesa.

Plus ca postati numai prostii. Nu spunetzi ce e mai important. Imi permit sa beau si eu o bere in localul asta ? Adica..e pana in 30 000 lei Silva bruna ? Sau e un alt bar de fitze ?

Portnoy ce e aia fomfleul si cat costa el ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Mar 23, 2004 12:40 am

Fomfleul e un mic cocktail, coniac si numaistiuce, nu pot sa spui exact, pt ca si eu eram sub influenta. Da faza misto e ca da ala foc la suprafata licorii fermecate, si tu trebuie sa sorbi cu paiu repede. E gege! Costa parca vreo 60k. Berea se gaseste la pretul de 20k, si nu prea gasesti decat un sortiment. Deci nu e bar de fite. Eu de cate ori am mers, am mers lunea si e cu intrare, 20k, pentru ca sunt concerte folk.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Mar 24, 2004 11:28 pm

Moshule, te inseli..Ti-am spus foarte clar:

Nu pot comenta preturile pentru ca nu-mi amintesc cat am dat pe ce mi-am luat..


Sambata e tot cu intrare (20k) desi eu una n-am platit, i-am zambit bodyguardului si am trecut pe langa el..de nenumarate ori.. :D

Si inainte sa uit.. hai totusi sa vorbim despre Expirat nu greselile mele, okey?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde SOD » Vin Mar 26, 2004 1:38 pm

concluzii dupa prima si ultima vizita acolo.
1/ o bodega cu pretentzii de club
2/ o bodega neadecvata cantarilor live
3/ o bodega cu personal incapatzanat, care nu asculta de sfaturi bune.inca doo cantari ca cea cu Kgula si o sa fitzi nevoitzi sa cumparatzi drivere noi la boxele alea, si nu e decat 100 de euro un driver
4/ mult fum.imposibil de stat
5/ chiar daca pretzurile sunt mai mult decat ok, nu o sa mai vin deoarece nu e un loc care sa ma faca sa ma simt bine
6/ publicul lasa de dorit
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tequila » Dum Apr 25, 2004 8:51 am

avea si parti bune si parti rele cand mai mergeam eu pe acolo...
sile rullzz vineri...vlad mai are de muncit la atitudine..nu de fiecare data cand e el sictirit sa strice seara tuturor...
barmanii destul de beti incat sa fie ok...
pana la urma hai ca ati facut ceva bun...bafta in continuare;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde nodingat » Vin Sep 17, 2004 11:43 pm

e genu' de bodegă care-mi place, a fost facută-n Bucureşti după ce s-a bucurat caţiva ani de succes in Vamă, atmosfera insă era gravă-n Vamă. Aici, in Bucureşti parcă se pierde ceva...
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde tequila » Sâm Sep 18, 2004 10:14 am

in curand se redeschide in bucuresti...cu un nou look :ham: ...asteptam pareri dupa deschidere...
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde tequila » Sâm Sep 18, 2004 7:00 pm

dupa o vara de foc se pune toamna pe jar :ham:

PE 24 REDESCHIDEREA CLUBULUI EXPIRAT...CU UN NOU LOOK :o

cine vrea sa inceapa toamna cu o surubelnita...un godfather...sau un urs...vineri seara...party

~a
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Club Expirat

Mesajde BullShitMisfit » Lun Ian 31, 2005 1:15 pm

Dragut club, n-am ce zice. Da e najpa ka nu pun un gen anume de muzica, ci trec de la Placebo la Fugees, de la Metallica la ''i will survive''. Orikum, e loc bun de o intalnire cu prietenii (la o bere, la o tequila, ce spunetzi?).
This body holding me reminds me of my own mortality, embrace this moment, remember, we are eternal, all this pain is an illusion. (Tool - Parabola)
Avatar utilizator
BullShitMisfit
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 12:00 am

Mesajde shiona » Mie Apr 19, 2006 9:34 pm

am fost si eu pe acolo acu cateva saptamani...mi-a placut...atmosfera marfa...mi-a placut modul in care-i impartit....si peretele din spatele scenei :P...in rest muzica misto...si nu intr-atat de tare incat sa nu te auzi asa cum se intampla prin alte locuri...
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron