discoteci

discoteci

Mesajde SOD » Mie Oct 09, 2002 11:29 pm

un alt fenomen demn de discutat este discoteca.
din bucuresti am vazut toate discotecile si mi-am format deja o parere.evident,si acestea se impart in discoteci pentru oamenii saraci si din patura de mijloc si discoteci pentru bogatani.astea din urma mi se par a fi niste etalari ale potentei patronilor,etalari in cea mai mare parte a lor, a prostului gust si al grandomaniei.
o discoteca medie si care are se bucura de un real succes este Blue Night sau cum o stiu multi R3,situata in Regie.Locatia arata aproape bine,exceptie facand mocheta,servirea este ireprosabila,barmanii sunt prietenosi,instalatia de sunet si lumini merge ceas,dj-ii si luministii sunt profesionisti.singurul minus este calitatea muzicii,mixajele de aici fiind facute anapoda,piesele se fileaza pe la jumatate si se baga exagerat de multe manele.e singura discoteca unde ma duc sa ma fac ranga!

discoteciel din tara,in schimb ,le cunosc din materialele video aduse de colegii mei de la diverse actiuni,precum si din povestiri.am fost in prea putine ca sa-mi pot face o parere competenta.dar,cu siguranta,foarte multe din ele dau clasa locatiilor din bucuresti.
remarc discoteca Rosu si Negru din Iasi si Xtrem din Focsani(si nu zic ca e din orasul meu).
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Oct 10, 2002 3:49 pm

sod-ule ce parere ai avut de priviledge de pe eminescu ?(atunci cand functiona) ...daca ai fost in ea...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Oct 10, 2002 4:43 pm

eu zic ca era mai mult un club decat discoteca.stiu locul,arata bine de tot.punea muzica dj arabu,care a pus si la mine vreo 2 ani.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Oct 11, 2002 11:06 am

Initial trimis de SOD
eu zic ca era mai mult un club decat discoteca.stiu locul,arata bine de tot.punea muzica dj arabu,care a pus si la mine vreo 2 ani.

da mah asta am zis si io ca era mai mult club da aia te intrebai ca mergea la threadu de cluburi...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Vin Oct 11, 2002 12:59 pm

SOD,Rosu si Negru din Iasi e una dintre cele mai nashpa!
Ca se mai aud cateva melodii bune,e un fapt pur intamplator!Mixajele sunt de tot rasul cateodata!De ex. dupa o piesa de club in toata regula-Cherokee-a dat 'Voi fi a ta' a Cristianei Raduta!Mi-a stricat tot cheful!

In schimb,Viper si Arena merita toata atentia,chiar daca sunt minuscule.Vine lume buna acolo.

In curand se va deschide si DOME CLUB.Reclama de la radio e disperant de incitanta :p Sigur e de house si sper sa ajung la deschidere!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Oct 11, 2002 1:05 pm

Lady,Rosu & Negru a fost tare la vremea ei.Acum,ce sa zic,nu mai sunt la curent cu ce se intampla din ea.astept de la tine o descriere a altor discoteci de acolo,respectiv sunet,lumini,muzica,dj,servire,bodyguarzi,preturi.un soi de cronica.

de asemenea ,astept pareri din timisoara,arad,constanta,oradea,cluj.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

in cluj-napoca

Mesajde ROXANA » Mie Oct 16, 2002 5:19 pm

acestea sunt numele discotecilor sau cluburilor din cj-n
dupa parerea mea cum sunt va da-ti seama dupa nr de stelute *
cea mai tare are *****...restul va da-ti voi seama :

KHARMA *****
FLASH *****
MAX ***
ATLANTIC ***
CLUB 69 ***
ESCAPE ****
WAKE-UP ****
SUN ***
COTTON Club ***
FETITELE VIENEZE **
LATINO CLUB **
ROATA ****
EUPHORIA **

mai multe detalii altadata
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Oct 17, 2002 4:40 pm

mai exista Flash?stiam ca au avut ceva probleme si ca primii proprietari nu mai sunt.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

yep

Mesajde ROXANA » Joi Oct 17, 2002 7:16 pm

asa este...
Flash mai exista.......
tot in acelasi local
dar acum arata mai bine !!!
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Joi Oct 24, 2002 1:20 pm

Initial trimis de SOD
Lady,Rosu & Negru a fost tare la vremea ei.Acum,ce sa zic,nu mai sunt la curent cu ce se intampla din ea.astept de la tine o descriere a altor discoteci de acolo,respectiv sunet,lumini,muzica,dj,servire,bodyguarzi,preturi.un soi de cronica.

de asemenea ,astept pareri din timisoara,arad,constanta,oradea,cluj.



R&N e cunoscut pt. ca e de ceva vreme...inteleg ce-ai vrut sa spui...

O miscare interesanta e schimbarea ce s-a produs de curand:

ECSTASY-o discoteca bine amplasata,bine decorata,dar cu manele din cand in cand-a intrat in renovare...si a devenit DOME CLUB,un club care promite mult si s-a deschis de cateva zile....N-am ajuns acolo inca,dar daca va fi numai house,atunci are toate sansele sa fie cel mai cool loc din oras.

Celelalte cluburi de house(ARENA,VIPER,BYBLOS) sunt fie mai ascunse,fie prea mici,iar eu prefer cluburile spatioase....
Sper sa merg in Dome saptamana viitore; daca nu,oricum merg intr-o discoteca,deci vin si pe fanclub cu impresii...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Dec 28, 2002 9:00 pm

am fost aseara la discoteca Maxx din Regie!desi o stiam cam cazuta,ei,aflati ca m-am inselat!sunet de exceptie,lumini de exceptie,servire ireprosabila,preturi studentesti!adica 2 sticle de Jim Beam,o droaie de Shark,o droaie de cocktail-uri si alte bauturi de femei- total 3.200.000!!!!!si multe fete frumoase!
o nota proasta - se baga manele(ca in toat ediscotecile din Regie!)
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde mihaitzu » Dum Mai 18, 2003 4:42 pm

Voi vb aici doar de discoteciile din Bucuresti, hai sa va spun eu ce inseamna discoteci.

1. Metropoly (Bistrita) - A 3-a discoteca din Europa
2. Rus (Salaj) - Super-mare si sofisticata, cand o vezi spui aici imi trebuie bani, dar totul e ieftin si super cool
3. Tequila (dej)- Superb
4. Ring (Gherla)- Disco inauntru, afara, piscina
5. Sun (cluj) - Ramai mut cand o vezi

Astea sunt discoteci, si nici nu trebuie sa ai buzunarul plin ca sa mergi.
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

Mesajde marian jan » Lun Aug 25, 2003 1:35 am

din cate stiu eu kharma din cluj e o terasa.care seamana mai mult cu un cort.de unde pana unde discoteca?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Re: in cluj-napoca

Mesajde kornikova » Dum Oct 12, 2003 1:13 am

Parerea mea e ca cea mai tare discoteca e MS ...e super,are muzica pe toate gusturile ....si tot ce iti doresti. Ar trebui sa o vizitati. MERITA!!!
kornikova
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 12, 2003 12:44 am
Localitate: romania-cluj

Mesajde ROXANA » Lun Mar 01, 2004 9:32 pm

marian jan scrie:din cate stiu eu kharma din cluj e o terasa.care seamana mai mult cu un cort.de unde pana unde discoteca?


Kharma din Cluj are mai multe ...nu numai o teresa care seamana cu un cort cum zici tu.... bar super cool si mare,discoteca cool si terasa mare super
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron