live music - cine si de ce?

live music - cine si de ce?

laptaria lui enache
0
Niciun vot
fire club
2
22%
pub 18
0
Niciun vot
backstage
3
33%
becker brau
1
11%
altele
1
11%
club a
2
22%
 
Voturi totale : 9

live music - cine si de ce?

Mesajde SOD » Vin Dec 06, 2002 12:47 am

majoritatea oamenilor de pe acest forum au vazut macar odata in viata un concert de club!acest sondaj se doreste a fi un soi de rascolire a memoriei fiecaruia,pentru a afla care loc din bucuresti este cel mai adecvat pentru organizarea concertelor live!criteriile sunt traditie,scenotehnica adecvata,frecventa concertelor,calitatea concertelor,precum si serviciile pe care le ofera aceste locatii!va rog argumentati!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

pai!

Mesajde Zgubilici » Vin Dec 06, 2002 1:59 am

laptaria local frumusel, preturi cam marisoare, dar clar nu e loc decat pentru johnny raducanu & friends. concerte nu pot fi acolo, poate doar ceva care sa intretina atmosfera in timp ce omul isi cea cafeau/berea ... plus ca forma sa e destul de incomoda. In ultima vreme vad ca acest club a inceput o serie de concerte de rock...alternativ, initiativa laudabila dar nu prea sunt tangenta intre ce se intampla pe acel ... piedestal ... si laptaria in sine.

Fireclub ar putea deja fi catalogat ca un club exclusivist, am foarte multi prieteni care merg acolo, dar nu pot sa suport Fire-ul. preturile sunt intr-adevar mici comparativ cu cele din jur. Concertele de acolo in afara de formatiile prietene ale clubului sau prietene ale prietenilor clubului foarte putine plus ca de fiecare data cand am fost acolo am plecat foarte dezgustata, sunet ingrozitor de prost. Chiar saptamana asta am ajuns acolo si oamenii care frecventeaza acel loc sunt pur si simplu wannabe-freaks. Nu-mi place...mai deloc!

BackStage - house of live music. BackStageul e destul de sump - nu mai scump ca altii dar totusi scump. Cred ca la capitolul concerte gasesti cel mai curat sunet, vin formatii variate. Mi se pare ca e un loc mic pentru concerte, plus ca sunt coloanele si daca nu esti in primele randuri nu mai apuci sa vezi. Cel mai mult imi place la BackStage seria de concerte din dosar: concertele unplugged, pentru copii, fel si fel de evenimente speciale pentru care am venit special de la Ploiesti de cateva ori.

In Becker Brau nu am mai fost niciodata asa ca nu ma pronunt...ar mai fi Club A dar cred ca a fost adaugat in sondaj. In Club A se canta si se fac conferinte pe tema asta, initiativa laudabila, impactul nu-i prea mare iar preturile acceptabile...mai multe dupa un somn!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde vali » Vin Dec 06, 2002 3:27 pm

laptarie: asezarea de tot kktul, mesele alea sunto foarte inghesuite, barul este greu accesibil i timpul concertului, scena este foarte mica, sunetul este prost. preturile nu sunt nici mici, nici mari (25.mii halba)

becker: sunet fain, asezarea este bunicica, cu conditia ca la mesele din fata sa nu stea nimeni jos. si de obicei sta. preturi decente. are un punct in minus ca e la mama dracu si nu stiu multi sa ajunga acolo. un punct in plus ca la concerte se intra pe baza de rezervatie, evitandu-se inghesuiala. am fost acolo de 4 ori si m-am simtit foarte bine de fiecare data.

fire: preturi mici (10 mii berea), sunetul de tot kktul, renume prost din cauza faunei de toata jena care misuna pe acolo. in caz de concert, e inghesuiala mare si pentru ca e intrarea ieftina, vin si scandalagii.

pub18: nu e loc deloc. absolut de kkt faza cu "intrare numai pe legitimatie de club sau rezervare la concerte.

club a: decent, preturi acceptabile (15 mii berea), sunetul e vai de mama lui, scena extrem de mica. in caz de concerte mari, inghesuiala pe masura.

endzone: faza de superkkt cu mesele din fata si cu bategarzii care vor ca aia de stau acolo sa vada si ei concertul de pe scaun.

piranha: loc berechet, preturi decente, suntetisti profesionisti (nu ai lor). e najpa daca ploua.

backstage: sunet excelent, preturi mari, loc destul.

green hours: loc putin, preturi acceptabile (20 mii berea)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Dec 28, 2002 8:56 pm

consider acest sondaj ca fiind unul de cacat din motivul ca 95% din userii acestui forum habar nu au ce inseamna musica live si probabil nu or sa stie nici peste 1000 de ani!in afara de jivinele x si alte cacaturi nu au nimic in cap!asta este nivelul lor!huo!huo!huo!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

:)))

Mesajde NEVERMORE » Lun Feb 10, 2003 12:24 am

Mah..alea nu sunt cluburi...alea sunt spelunci...:)))Laptaria s-a dus de mult, in Fire e sufocant mai ales la concerte cu Parazitii, Club A e plin de gioarse...
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Mesajde Zgubilici » Mar Feb 11, 2003 8:22 pm

Pai si cum iti explici atunci ca in ultima vreme cele mai frumoase concerte se fac in laptarie?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron