Discoteci sau pub-uri ?

Ce preferi ?

Pub-uri
28
53%
Discoteci
9
17%
Nici una
8
15%
Ambele
8
15%
 
Voturi totale : 53

Discoteci sau pub-uri ?

Mesajde omnem » Mar Dec 24, 2002 4:14 pm

Azi dicutam cu nishte prieteni ce preferam intre discoteci shi pub-uri, pana la urma au cashtigat pub-urile.

Voi ce parere avetzi ?
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 24, 2002 5:05 pm

Eu prefer pub-ul . Sa stau sa beau o bere si sa ascult o muzica. Si sa vorbesc cu oamenii. In discoteca...prea e zapaceala mare !
Discoteca nu e pentru oameni seriosi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mosule...:)

Mesajde Love2Fly » Mar Dec 24, 2002 11:12 pm

Eu prefer pub-ul . Sa stau sa beau o bere si sa ascult o muzica. Si sa vorbesc cu oamenii. In discoteca...prea e zapaceala mare !


Oh....dragii mosului.....tineretu' din ziua de azi e nesimtzit....bai....Moshule...frate...te inteleg ca esti vorbaretz dar in discoteca ies adevaratele distractii...cu dans pe masa....muzica la maxim....bere la discretie etc....daca tu la varsta ta zici ca e agitatie in disco inseamna ca te comporti ca la 40!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Dec 25, 2002 10:50 am

threadul in sine este extrem de stupid!nu exista termen de comparatie intre disco si pub!si in plus de asta,conceptul de pub,ca si cel de club, a fost denaturat in romania.pub-urile sunt prin excelenta niste locuri unde predomina lumina alba,unde sunt mese de lemn si se bea bere pana la inconstienta!pe cand la noi,pub-urile au tendinta de a deveni niste mini-discoteci!ba mai mult,se fac si concerte in unele locuri!e de cacat!
e la moda,daca ai bani,sa-ti faci un bar!si acesta nu poate fi decat pub sau club de house!asa ca nu mai lansati discutii idioate daca nu va pricepeti!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde omnem » Mie Dec 25, 2002 12:12 pm

Initial trimis de SOD
threadul in sine este extrem de stupid!nu exista termen de comparatie intre disco si pub!si in plus de asta,conceptul de pub,ca si cel de club, a fost denaturat in romania.pub-urile sunt prin excelenta niste locuri unde predomina lumina alba,unde sunt mese de lemn si se bea bere pana la inconstienta!pe cand la noi,pub-urile au tendinta de a deveni niste mini-discoteci!ba mai mult,se fac si concerte in unele locuri!e de cacat!
e la moda,daca ai bani,sa-ti faci un bar!si acesta nu poate fi decat pub sau club de house!asa ca nu mai lansati discutii idioate daca nu va pricepeti!


mie nu mi se pare deloc stupid, in romania, in cate pub-uri am fost nu sau facut prea multe concerte (defapt cam nici unu din cate imi amintesc eu) cre ca faci o confuzie SOD sau io.

Ideea era ce preferi intre un bar linishtit shi nebunia din discoteci...;M
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde baixinho© » Mie Dec 25, 2002 6:36 pm

Initial trimis de omnem
cre ca faci o confuzie SOD sau io.


Cred ca mai repede tu faci confuzie decat SOD.

Initial trimis de omnem
Ideea era ce preferi intre un bar linishtit shi nebunia din discoteci


Prefer sa beau inr-un bar, sa mai stau la un pahar de vorba decat sa plec dimineata din discoteca si sa am urechile infundate.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Dec 25, 2002 8:31 pm

desi am fost prin multe discoteci tot mai bine este in pub-uri deoarece atmosfera e mai linistita decat in discoteca !
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Dec 25, 2002 8:42 pm

Initial trimis de omnem


mie nu mi se pare deloc stupid, in romania, in cate pub-uri am fost nu sau facut prea multe concerte (defapt cam nici unu din cate imi amintesc eu) cre ca faci o confuzie SOD sau io.

Ideea era ce preferi intre un bar linishtit shi nebunia din discoteci...;M

georgele,ti-am zis sa nu te bagi daca nu stii?de pub 18 ai auzit?ei,au concerte la greu!si apoi,hotarati-va despre ce se discuta aici!pub vs disco sau bar linistit vs disco,ca-s conceptii diferite!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde omnem » Mie Dec 25, 2002 8:49 pm

Initial trimis de SOD

georgele,ti-am zis sa nu te bagi daca nu stii?de pub 18 ai auzit?ei,au concerte la greu!si apoi,hotarati-va despre ce se discuta aici!pub vs disco sau bar linistit vs disco,ca-s conceptii diferite!


mda, nu mi-ai spus... altzii au intzeles ideea...
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde SOD » Joi Dec 26, 2002 4:44 am

Initial trimis de omnem


mda, nu mi-ai spus... altzii au intzeles ideea...

bre,iarta-ma!poti sa ma ierti?eu ies in oras asa rar si nu prea stiu cu se se mananca astea!am vrut sa ma dau mare!si in plus de asta,sunt si greu de cap!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde omnem » Joi Dec 26, 2002 10:44 am

chiar daca o zici ironic: lol, scrie sus ca va vreau sa va stiu parerea, io m-am ambalat mai mult, am avut doua zile mai naspha...
sunt pub-uri shi pub-uri unele arata cum zici tu altele cum zic eu...

:o
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde baixinho© » Joi Dec 26, 2002 9:31 pm

Initial trimis de SOD
eu ies in oras asa rar si nu prea stiu cu se se mananca astea!


Asa se intampla cand esti casatorit! Dar nu trebuie sa fii suparat! O sa vina soarele si pe strada ta! Dar cred ca o sa iti poti face timp liber sa te intalnesti cu cei de pe forum! :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Dec 29, 2002 10:26 pm

Initial trimis de omnem
chiar daca o zici ironic: lol, scrie sus ca va vreau sa va stiu parerea, io m-am ambalat mai mult, am avut doua zile mai naspha...
sunt pub-uri shi pub-uri unele arata cum zici tu altele cum zic eu...

:o

sa mor eu?mai bine povesteste cu ce fel de ghicitori vii la mine!cred ca ar trebui sa scrii la subiecte la care te pricepi!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde omnem » Dum Dec 29, 2002 10:45 pm

refuz sa mai raspund sod, vb pe ym sau prin pm-uri dak ai ceva de comnetat, numai posta atat off-topic... ca nu-l intreci pe mosh...
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde SOD » Dum Dec 29, 2002 10:52 pm

la ce sa-l intrec ma?la 100 metri garduri?la ce?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Dec 29, 2002 11:46 pm

hmm, ce preferi, pizza sau vin fiert? cam asha suna intrebarea asta. pentru ca nu poti compara discotecile cu pub-urile. pentru absolut cel mai simplu motiv din lume: in discoteca te duci sa dansezi (chiar daca mai faci si alte activitati conexe).

s-a-nteles?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Mie Feb 19, 2003 10:10 pm

si eu prefer pub-ul cand vreau un loc mai retras, darla sfarsit de saptamana, sunt obligat sa ies cu prietenii in discoteca. daca suntem peste 10 atunci ies cu placere si in discoteca mai ales daca e o seara de vineri can e numai rock si muzica din anii 70-80-90
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mar Apr 29, 2003 12:36 am

Intrebarea putea fi pusa altfel : puburi sau bodegi ?
Cam difera intre ele puburile cu discotecile...am votat pentru discoteci desi .. merita sa votez : amandoua!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Crystalized » Vin Mai 30, 2003 12:48 pm

Eu prefer discotecile pentru ca e mare galagie si se face o atmosfera incredibila,toti incep sa danseze si lumea nu mai e interesata de tot felul de detalii nesemnificative.
Crystalized
 

Mesajde Tiger Blue » Dum Iun 01, 2003 5:55 pm

Discoteca este mai preferabila dar este si mai aglomerata!:ham:
Avatar utilizator
Tiger Blue
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Miss Lizzie » Mar Iun 03, 2003 5:33 pm

Eu prefer pub-urile. Acolo se poate discuta, fara muzica exagerat de tare sau alte lucruri asemanatoare. Este o atmosfera mult mai placuta.:-X :love: :*
Be yourself and you won't regret it!
Miss Lizzie
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Mai 31, 2003 5:29 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Matrashita » Mie Iun 11, 2003 3:29 pm

Eu zic ca depinde ce ai de gand sa faci.
Puburile mijto din Bucuresti sunt un loc de relaxare,cu muzica buna,atmosfera pe masura si preturi asemenea.
Discotecile de pe la noi s-au cam stricat sa zic asha.
Dar votez "ambele"!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Iole » Dum Aug 28, 2005 5:51 pm

Eu sunt pt discoteci ca poti sa faci chestii pe care nu le poti face in puburi - lumea nu e cu ochii pe tine si asteapta sa spui mereu cate ceva ca sa nu se plictiseasca.
Avatar utilizator
Iole
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mai 10, 2005 11:00 pm

Mesajde diablo_pECi » Joi Sep 22, 2005 1:08 am

mai degraba puburi...prefer sa stau la o masa cu o bautura in fatza shi tovarashi pe langa mine purtand conversatzii pe teme diverse...dupa caz :D
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Mie Oct 19, 2005 6:55 pm

MUSIC PUB-ul din cluj e cel mai fainutz...deci pub-uri
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde monserat » Sâm Oct 29, 2005 5:55 am

Eu le prefer pe amandoua.Discoteca ii pentru serile mai "nebunesti" iar pub-urile sunt pentru serile mai linistite cand nu am atata energie de consumat
Credinta castiga cel mai mult,umilinta primeste cel mai mult,dragostea insa lucreaza cel mai mult
Avatar utilizator
monserat
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Oct 14, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Noi 28, 2005 10:44 pm

imi plac amundoua dar poate as inclina putin balanta spre discoteca mie imi place mult sa dansez iar in pub-uri nu prea se poate face asta.
Daca aveti drum prin Bacau va recomand ca discoteca Bahia un club extraordinar.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Pub-ul, daca esti trecut de 25

Mesajde Hardyb » Mar Mai 09, 2006 5:40 pm

Pub-ul e mai placut, mai linistit, muzica poate fi si mai buna decat la discoteca (un...jazz live, ce ziceti?); granita dintre Pub, Club sau...restaurant se subtiaza din ce in ce mai mult, nu?
Avatar utilizator
Hardyb
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 21, 2005 11:00 pm


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron