Coca-Cola sau Pepsi?

Coca-Cola vs Pepsi

Coca-Cola
40
44%
Pepsi
51
56%
 
Voturi totale : 91

Coca-Cola sau Pepsi?

Mesajde MiG29 » Joi Ian 16, 2003 12:30 am

Dupa parerea mea piatza mondiala de soft-drinks se cam reduce la Coca-Cola shi Pepsi(fiecare cu ale ei...Fanta vs Mirinda,Sprite vs7Up ...).Eu unul prefer Pepsi.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 16, 2003 12:51 am

Azi de dimineatza ma gandeam sa fac acest thread. Dar pana sa ajung pe forum am uitat ideea. Incredibil...cum Mig s-a gandit la acelasi lucru in aceiasi zi.

Votez cu Pepsi . Cel putin in Romania este cu 3 clase peste Coca-Cola . Oricum ambele bauturi sunt matrasite...dar Pepsi se pare ca e mai putin matrasita.
Imi place si Pepsi normal si Pepsi Twist. Pepsi Max e oribil. Pepsi Light nu am baut niciodata.
Cele mai bune Pepsiuri pe care le-am baut au fost Pepsiurile de pe vremea lui Ceasca si Pepsiurile turcesti.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Ian 16, 2003 12:51 am

Si eu rpefer tot Pepsi.
Dar sa stii ca in multe tari, fanta, mirinda nu exista...dar exista alte lucruri care in Ro nu sunt...
Si din cate am obeservat eu romanaia are cele mai mutle variante de fanta...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Ian 16, 2003 1:05 am

Mda.chiar k romania a cam batut recordu la Fanta(dak apare shi Fanta de mandarine de care am vazut la nemtzi suntem chiar buni).Anyway am auzit un zvon k cica o sa apara sau a aprut deja Pepsi Blue..Shtie cineva mai multe?
P.S.Moshule...empatie mah:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 16, 2003 9:38 am

Am citit mai demult intr-un ziar ca a fost facut un sondaj de catre Coca-Cola iar Romania cica este cel mai mare consumator de Fanta din Europa. Si s-au gandit sa introduca noi modele unice in lume. Acum nu stiu cat de adevarat este. Dar...se pare ca numai noi avem Fanta Shokata (Mirela...nu mai bea d'aia mancati-ah ca nu-i buna de nimic :p) , Fanta fructe de padure (vopsea curata) si alte Fante.

Acum vreo 4-5 ani....exista in Romania...Mirinda albastra...care era echivalentul Kinley de la Coca-Cola.

Eh..nici astia nu stiu pe ce sa mai scoata banii.

Am uitat sa va zic..ca si Pepsiul & Coca-Cola unguresti la sticla de sticla de 1l erau extraordinare pe langa ce bem noi in Romania in ziua de azi.

Migule...am uitat sa itzi zic. De multe ori imi iau Pepsi la 0.33 la doza. Mi se pare mult mai bun ca cel de la sticla. Si il iau cu 10k/doza de la XXL. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Ian 16, 2003 9:46 am

Am votat si eu cu Pepsi (Pepsi Twist is the best), dar nu am nimic nici cu Coca-Cola; iar in decembrie cred ca am baut zeci de litri de Coca-Cola pana sa gasesc si eu un dop din ala cu Mos Craciun... Din pacate Pepsi nu au facut nici un concurs cu premii in perioada sarbatorilor, ca atunci cumparam produsele lor...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Ian 16, 2003 12:55 pm

Moshule,10k cutia?:)Wow!.Sa fac shi la noi un XXL d-asta k am intzeles k e super ieftin:D..
Mirinda de struguri e cea mai de kkt bautura de la Pepsi...shi Pepsi Max
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

cola!

Mesajde drama_queen » Vin Mar 07, 2003 3:44 pm

N-am mai baut cola de un secol (e un pariu pus cu mine insumi), dar o consider mai buna ca pepsi... I don't know, nu suport gustul de pepsi. Anywayz, tot mai bune sunt sucurile naturale... si (Uau!) mult mai sanatoase... :o
"Silvia!"/ "Yes, Mickey!"/ "How do You call your lover boy?"/"Come here, lover boy!"
"And if he doesn't answer?"/"Oh lover boy!"
"And if he still doesn't answer?"/"I simply say: Baby, oh baby/ My sweet baby, You're the one/ Baby, oh baby/My sweet baby, You're the one!"
Avatar utilizator
drama_queen
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Vin Mar 07, 2003 10:01 pm

Votat coca-cola dar mie imi plac la fel de mult amandoua...
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 08, 2003 12:16 am

Daca itzi plac la fel de mult amandoua pe baza carui fapt ai votat cu Coca -Cola ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Sâm Mar 08, 2003 1:16 am

pai am votat-o la "random" doar nu pot sa le votez pe amandoua...:)
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Mar 22, 2003 11:57 pm

Votez cu pepsi. Coca cola nu-mi place. Cu toate E-urile si-a pierdut tot gustul de odinioara.
Pepsi... totusi merge si inca mai cumpar.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 24, 2003 1:18 am

Bravo , depeche. Pepsi nu are E-uri....sa cumperi in continuare. Este un produs natural suta la suta.

Eu am cam rarit-o in ultma vreme cu sucurile astea. Nu mai beau nici Pepsi.

Mig...vezi in atasament. E un mic dar pentru tine. :p
Fişiere ataşate
pepsi.jpeg
pepsi.jpeg (16.14 KiB) Vizualizat de 8114 ori
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mar 24, 2003 11:42 pm

Cool,Pepsi de la rusi.Moshule.mai tzii minte k shi inainte de 89 exista Pepsi la noi?(shi brifcor):D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 24, 2003 11:56 pm

Esti nebun ? Normal ca stiu ca exista Pepsi. La sticla de 0.25 ..frumos stilizata. Si cu vechea emblema de la Pepsi. Cat de frumoasa era emblema aia !
Era 4 lei/sticla...si dadeai cu tunu sa o gasesti. Pe la munte..pe la restaurante..era si 10 lei.
Dar era mult mai bun..ca asta din zilele noastre.....sau poate asa mi se parea mie ..copil fiind.
Si mai era si Quick Cola...la sticla de sticla de 0.5 . Cu ursuletz pe el.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Mar Mar 25, 2003 8:59 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bravo , depeche. Pepsi nu are E-uri....sa cumperi in continuare. Este un produs natural suta la suta.



Pepsi are cu doua E-uri mai putzine decat Coca-cola. Si pentru alea doua E-uri in plus nu mai cumpar Coca-cola. :p
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde C^ine » Mie Mar 26, 2003 11:15 pm

fanta verde
heh
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde J'adore » Mie Mar 26, 2003 11:17 pm

Mie imi plac amandoua, mai ales ca aici la mine cola sucks beau mai tot timpul pepsi, singurul pepsi pe care nu vil recomand este pepsi blue, care are un gust foarte ciudat si parca are mai mult "acid". But totusi eu am votat cola, chiar daca imi plac amandoua, dar parca era mouseul mai aproape de.........:D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde basstard » Vin Mar 28, 2003 6:04 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Esti nebun ? Normal ca stiu ca exista Pepsi. La sticla de 0.25 ..frumos stilizata. Si cu vechea emblema de la Pepsi. Cat de frumoasa era emblema aia !
Era 4 lei/sticla...si dadeai cu tunu sa o gasesti. Pe la munte..pe la restaurante..era si 10 lei.
Dar era mult mai bun..ca asta din zilele noastre.....sau poate asa mi se parea mie ..copil fiind.
Si mai era si Quick Cola...la sticla de sticla de 0.5 . Cu ursuletz pe el.


La noi la Sibiu era doar Pecsi
:(
De ai am ramas eu eu traumatizat ......din copilarie. Unde a fost ursuletul cand aveam nevoie de el?
In concluzie...votez PECSI
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Vin Mar 28, 2003 8:47 am

Desi nu sunt mare consumator si nu am o bautura racoritoare preferata, am votat Pepsi, cel putin pentru Pepsi Twist
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything,
with a dissolute imagination of the like which has never been seen.
Atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell.
And kill me again or take me as I am, for I shall not change.
NEVER !"
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde afra » Vin Mar 28, 2003 11:25 pm

Eu beau si pepsi si cola.Dar dintre produsele pepsi imi place doar pepsi, pe cand la produsele cola imi plac toate variantele: fanta, sprite.
Erau tari primele reclame la cola, care nu sunau ceva de genu' "nu consumati suc obisnuit , ci beti cola", ci "Beti cola nu pepsi".
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde b0mber » Sâm Mar 29, 2003 1:27 am

imi place mai mult pepsi...imi pare rau ca nu se mai face pepsi ca pe vremea lu' raposatu,era mult mai bun.....apropo de coca-cola si pepsi,am auzit ca mai demult astia de la coca-cola obisnuiau sa saboteze pe cei de la pepsi,punand ace de seringa si tot felul de chestii din astea in sticlele de pepsi....cat de avid de succes pe piata trebuie sa fii sa faci asa ceva?
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

bauturi

Mesajde Cristina » Joi Apr 03, 2003 8:36 am

Nu beau nici Pepsi nici Cola deoarece nu am voie sa beau acidulate , dar in momentele in care ma simt lipsita de forte in special la examene beau Pepsi care mi se pare mult mai buna decat Cola, care dupa ce am baut o gura de Cola urmatoarea miscare este buda.
Ce sa mai zic de Fanta si celelate bauturi nici nu ma ating de ele.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nightmare » Joi Apr 24, 2003 12:12 am

Eu prefer Pepsi (mai mult pentru Pepsi Twist).
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Fanta de portocale

Mesajde Guinevere » Sâm Apr 26, 2003 4:10 am

I se mai pare cuiva ca are si un usor gust de... miere? :)
Guinevere
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:47 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 26, 2003 9:27 am

Fanta are gust de medicamente si de substante chimice...nicidecum de miere. :mad:
La fel si Mirinda. Dar parca mai baubila e Fanta. Deci la categoria "sucuri de portocale" ash credita compania Coca-Cola. Dar..nu beau eu asa ceva.

Pt. Paste mi-am luat 3 X 2,5 l de Pepsi. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Lun Mai 12, 2003 8:39 pm

in sua cola este de mizerie... nebaubil.... dua ce iei o gura efectiv te simti ca si cum ai un raf e cerul gurii... are si un gust naspa.... rar mai beau sprite...
in rest beau pepsi one si pepsi twist.
am incercat si eu de curand pepsi blue sa vad ce patesc... am luat o gura si am vazut c a e cea mai mare porcarie de suc ever...
sa incercati vanila coke ca e mai de doamne ajuta la coca cola comapny.
:kiss: ya'll
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 12, 2003 9:02 pm

vanila coke ...a comandat Vincent Vega in Pulp Fiction....cand era cu Mia la Jack Rabbit Slim. mi-ash cumpara si eu...dar nu se gaseste in Romania.
tre' sa fie o bautura clasica. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ire » Lun Mai 12, 2003 9:47 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Esti nebun ? Normal ca stiu ca exista Pepsi. La sticla de 0.25 ..frumos stilizata. Si cu vechea emblema de la Pepsi. Cat de frumoasa era emblema aia !
Era 4 lei/sticla...si dadeai cu tunu sa o gasesti. Pe la munte..pe la restaurante..era si 10 lei.
Dar era mult mai bun..ca asta din zilele noastre.....sau poate asa mi se parea mie ..copil fiind.
Si mai era si Quick Cola...la sticla de sticla de 0.5 . Cu ursuletz pe el.

..Si Frucola...o data era sa ma otravesc, cred ca pusesera numai esenta in sticla si am tras o dusca de mi-a luat foc esofagul..
Sint de acord, pepsi care-l luai o data numai cu pile de pe la cantinele partidului nu se compara cu apa chioara de astazi...
Avatar utilizator
Ire
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Apr 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Crystalized » Sâm Mai 17, 2003 3:38 pm

Cola cu aroma de vanilie rullzz,dar si Pepsi e bunicel.
Castiga Cola pt. ca e mai acidulata si....plina de mister;)
Crystalized
 

Următorul

Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator