Stage Club - Sibiu

Stage Club - Sibiu

Mesajde basstard » Vin Dec 05, 2003 11:13 pm

Deschis relativ recent as vrea sa va prezint acest club:

Locatie: subsolul Casei de Cultura a Sindicatelor Sibiu

Preturi: medii pt un club ( 25 000 sticla de Hopfen)

Spatiu: berechet (pt Sibiu e chiar prea mare, tre sa se adune multa lume sa para plin). E si inalt, deci nu te asfixiezi cu fum de tigara cand e full. La primul coltar (in fata - cum intri) te kci pe tine de frig, ca bat alizeele de la ventilatie.
Scena are o limba, ca la alea de moda.

Sunet: Super mijto. Unu din patroni (Manole da la Antract) are si firma de sonorizari deci ie scule mijto. La unele concerte poate umpic cam tare (daca stai langa boxe iti cad urechile)

Concerte: in fiecare joi (ocazional si martea)

Muzica: CAm najpa, mai ales ca nu o prea variaza DJ-ul. (discomaneli mai vechi...pt iubitorii de macarena, mai cate un rock'n'roll, o injectie de Rammstein si Guano Apes spre miezul noptii dupa care retur.) E de inteles... Sibiul e oras destul de mic, un club de rock asa de mare ar fi aproape gol.

Karaoke Miercurea. E distractiv... o data de doo ori. Ai ocazia sa il auzi pe the one and only Adi Corlaciu... dupa care ai ocazia sa te saturi de el :D

Concluzia unui prieten din Cluj: "clubu' asta e fain, pacat ca e in Sibiu"

Daca aveti drum prin Sibiu puteti face o vizita in Stage. Daca e si concert e garantata atmosfera. Daca nu cum aveti noroc (Va poate confirma SOD care saracu' a suportat o Macarena si un Meneaito dupa care am mers intr-o crasma micuta la 'rockangeala" )
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Dec 20, 2003 12:45 am

hihihihihi,da parca am suportat si vreo doo vodci mari.neh?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Joi Dec 25, 2003 10:39 pm

Ai suportat tu multe in seara aia.... nu stiu cum ai putut suporta atatea....saracu de tine.

Ontopic:
S-a mai "reparat" muzica in Stage... scapa mai des cate o portie de rockangeala...mai ales dupa 23 (asta nu inseamna ca am scapat de macaerne)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Yabba » Vin Feb 27, 2004 8:02 am

Sincer, imi pare rau sa spun dar Sibiul e cel mai nasol oras din Romania. Incepand de la omameni si terminand cu orasul in sine. Atata jeg si atatia oameni speriati de bombe n-am vazut nicaieri in tara.
Cat despe faimosul club... am rezerve. Arata ca un roker reformat; e tuns, e spalat, e schimbat de haine, cu cravata si costum dar tot rokareala asculta in casti... sincer nasol barul. ;j
Life is like a box of chocolates, you’ll never know what you’re goanna get!
Avatar utilizator
Yabba
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 24, 2004 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Feb 28, 2004 12:59 pm

Ti-a trecut vreodata prin cap (citind inca o data postul tau ma indoiesc ca ti-ar trece prin cap altceva decat musCA) CA Stage-ul asta nu a fost conceput pentru tine? Baruri de rockangeala sunt altele (nici in Bucuresti nu gasesti club de rockangeala de dimensiunile Stage-ului si cu conditiile de acolo pt ca financiar nu ar rezista... rockerii vor vodca shi bere eftene si cu asa ceva nu intretii un club cu scule de zjde mii de oiro)

Cat despre Sibiu-jegos ma abtin, mai ales ca esti din Bucuresti care intrece ca jeg tot Ardealul la un loc.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Yabba » Lun Mar 01, 2004 1:51 pm

bassplayer scrie:Ti-a trecut vreodata prin cap (citind inca o data postul tau ma indoiesc ca ti-ar trece prin cap altceva decat musCA) CA Stage-ul asta nu a fost conceput pentru tine? Baruri de rockangeala sunt altele (nici in Bucuresti nu gasesti club de rockangeala de dimensiunile Stage-ului si cu conditiile de acolo pt ca financiar nu ar rezista... rockerii vor vodca shi bere eftene si cu asa ceva nu intretii un club cu scule de zjde mii de oiro)

Cat despre Sibiu-jegos ma abtin, mai ales ca esti din Bucuresti care intrece ca jeg tot Ardealul la un loc.



1) am stat in sibiu 4 zile, timp in care nu am reusit sa dau de cineva pe strada care sa-mi explice cum pot ajunge la o anumita adresa; toata lumea ori trecea si nu se oprea ori bagau super viteza. Tin sa mentionez ca nu sunt nici ciung, nici slut. M-am plimbat mult atat prin tara cat si pe afara iar chestia asta doar Sibiul mi-a facut-o :)

2) toate muzeele, toate punctele de atractie sunt de un jeg de.... strazile sa nu mai zic iarla capitol mancare stati jalnic.

Zici de Ardeal... ma scuzi dar Clujul, Sighisoara chiar si Brasovul nici nu se pot compara cu prapaditul de Sibiu.

Bucurestiul o fi el jegos nu zic nu, dar mancare, distractie si oameni cu care sa poti vby pe strada gasesti fara sa fugi de/dupa ei.
Life is like a box of chocolates, you’ll never know what you’re goanna get!
Avatar utilizator
Yabba
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 24, 2004 12:00 am

Mesajde basstard » Mar Mar 02, 2004 7:01 pm

Wild Rose, sterge te rog ultimele 2 posturi ( al meu cu "ti-a trecut vreodata....." si al lui Yabba cu "10am stat in Sibiu 4 zile" ) si asta care l-am scris acum, ca nu isi au locul pe thread.
Aci e vorba de Stage, nu de ce a patzit un ratat in Sibiu.
Yabba, daca tu nu ai stiut sa te descurci in Sibiu nu inseamna ca Sibiul si sibienii sunt varza. Am auzit foarte putine pareri proaste despre Sibiu, deci luandu-ne dupa parerile majoritatii varza esti tu, nu Sibiul.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Mar 03, 2004 12:18 am

Le-am sters.

Yabba: iti spun acum si sper sa nu fiu nevoita sa ma repet: Nu ma intereseaza ca ai fost in Sibiu. Nu ma intereseaza ce ti s-a intamplat acolo. Poate ai cazut intr-un santz si te-au futut aurolacii in cur. Tot nu ma intereseaza. Aici este vorba despre un club din Sibiu, nu despre Sibiu (daca vrei du-te pe turism) si nu despre oamenii din Sibiu.. Nu imi strica mie forumul pentru ca "tu nu stie romaneste" si nu intelegi despre ce este vorba pe acest subiect.

Bass : Daca ajung vreodata prin Sibiu, ma duci si pe mine in Stage? ;D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde PuYa-Stage » Lun Mar 08, 2004 8:25 am

Mai dute ma Bassplayer ... eu cred ca tu vrei sa iei o batie mica ... :)
PuYa-Stage
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 08, 2004 1:16 am
Localitate: Sibiu

Mesajde basstard » Lun Mar 08, 2004 10:16 am

Aloo, gara Glamboaca, domnu puja de dupa bloc, aci ie forum de crasme, "batiile" la matale in sat sa le tzii, aci daca te roade sa scrii fa-o la subiect.
(Wild, a tunat si s-au adunat toti "meseriasii" taman la tine pe forum. ;n Sterge-l te rog pe domnu Puya si sterge si postu asta. Sarumana)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mar 08, 2004 12:30 pm

Yabba scrie:Sincer, imi pare rau sa spun dar Sibiul e cel mai nasol oras din Romania. Incepand de la omameni si terminand cu orasul in sine

sincer,imi pare rau sa spun da sanatoriul de la timis a decazut ,incepand cu doctorii si terminand cu pacientii in sine.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mar Mar 09, 2004 12:34 am

http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=239368#post239368

va sfatuiesc sa vizitati linkul de mai sus..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde PuYa-Stage » Lun Mar 15, 2004 1:35 am

bassplayer ... esti cam prost ma ... daca tie nu iti convine muzica nu poti sa tii pentru tine? ce "discomaneli" la unele persoane le place .. daca tie nu iti place ce faci atata gura? dupa ce ca ati cantat in stage si nici macar nu va sincronizati ... lamer ...
bye
PuYa-Stage
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 08, 2004 1:16 am
Localitate: Sibiu

Mesajde basstard » Mar Mar 16, 2004 12:29 am

Deci baietzashu asta ie pseudo-DJ-ul din Stage ofuscat nevoie mare ca am indraznit sa comentez de muzica pe care cu marinimie o ofera clientzilor clubului

Auz mai baietzash,
Aici esti pe un forum, pe care nu se accepta jignirile adresate altor useri. La tine la Jina vorbesti cum vrei aici incearca sa fii civilizat. Deja ai un avertisment, vezi ca e banul pe drum.

Mi-am spus parerea personala despre muzica din Stage si o sustin. (In caz ca nu ai vazut, in al doilea post am scris ca s-a mai "reparat") Am si explicat de ce o consider naspa si e punctul meu de vedere, nu inteleg ce te foote pe tine grija. La fel vad ca te roade sincronizarea BP. Esti dovada vie a faptului ca prostu' moare de grija altuia.
Cu mine discutzi cand invetzi sa te comportzi civilizat, pana atunci marsh la Macarena!

PS: Wild Rose, cineva te-a blestemat sa faci curatzenie aici ;n
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Mar 16, 2004 11:10 pm

PuYa-Stage, daca vrei scandal te sfatuiesc sa mergi pe alt forum.. sau, invata sa te comporti civilizat. Mai mult nu iti spun, rolul meu ca moderatoare nu este sa te educ pe tine..
vrei alt avertisment... sau trecem direct la ban? :con:

pese: te sfatuiesc sa citesti regulamentul, eventual cu dex-ul in mana..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

hai cu ma-ta!

Mesajde PuYa-Stage » Lun Apr 26, 2004 10:40 pm

bai lake, tu poate vrei sa te caut umpic sa te invat sa vorbesti ca te crezi prea presus si nu e bine frate!ca ai mult de pierdut! ;f

:fuck:
PuYa-Stage
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 08, 2004 1:16 am
Localitate: Sibiu


Înapoi la De pe gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron