Manual de pian

venite de pe clasice

Manual de pian

Mesajde karamel » Mar Iul 27, 2004 2:22 am

A auzit cineva de vreun manual de pian sau ceva de genu' asta?Exista asa ceva? Eu am un manual de vioara pentru incepatori si am cautat peste tot si un manual de pian, dar nu am gasit nicaieri.
karamel
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Ian 02, 2004 1:15 am

Salut !

Mesajde Clayder » Joi Iul 29, 2004 1:53 pm

Buna,Karamel ! Ma numesc Adi si cred ca te pot ajuta sa-ti gasesti manualul de pian. Ai intuit bine,chiar exista un manual pentru pian;se numeste :"Maria Cernovodeanu" si se invata dupa el in clasa I .Te ajuta sa cunosti notele si forma mainii pe pian,plus la fiecare lectie ai cate 2-3(4) melodii usor de cantat ! Am terminat Conservatorul anul acesta si de aceea trebuie sa-mi dai crezare ! Daca imi citesti mesajul si doresti sa mai vorbim despre acest lucru,scrie-mi pe adresa " [clayder2004@yahoo.com[/email] " .
Clayder
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 29, 2004 1:40 pm
Localitate: BUZAU

Mesajde nicole23 » Sâm Iul 30, 2005 10:31 am

Buna ziua,
Aveam un vis cand eram mica: sa cant la pian. Ma imaginam adesea cum mangaiam clapele pianului, dar nu am avut niciodata posibilitatea sa iau lectii. Acum insa as vrea sa-mi implinesc visul. Poate e prea tarziu si poate nici nu am ureche muzicala, asta e cam sigur, dar tot imi doresc sa iau cateva lectii, poate invat automat sa cant, numai sa cant. Pentru inceput as avea nevoie sa invat notele. Ce manual as putea sa folosesc? Si daca imi poate recomanda cineva un profesor cu multa rabdare si intelegere, i-as fi recunoscatoare. Imi doresc sa iau lectiile pentru sufletul meu. Dar ma voi opri pentru moment la dorinta de a procura un manual care sa-mi ofere explicit informatii si sa ma invete notele. Ce ziceti, ma puteti ajuta?
Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
O zi frumoasa in continuare si note cat mai dulci in suflet!
nicole23
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 30, 2005 10:19 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde nichita_adela » Mar Ian 09, 2007 6:32 pm

ma poate ajuta si pe mine cineva cu materiale legate pian?????? eu am o orga si imi doresc foarte mult sa invat sa cant la ea,stiu ca nu este usor de invatat dar incetul cu incetul poate voi reusii. :a:

ajutorrrrrrrrr. eu am o oraga simi doresc foarte mult sa pot invata sa cant la ea.am cautat materiale pe internet ceva legat de invatarea ,o carte scanata.un profesor virtual.trebuie sa invat de la 0.ma poate ajuta si pe mine cineva??????? va rog mult
nichita_adela
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 09, 2007 6:24 pm
Localitate: PLOIESTI


Înapoi la Clasicisme

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator