Aberatii pufoase

uscaturi de prin padurile mai mult sau mai putin verzi

Aberatii pufoase

Mesajde Puf » Mie Sep 13, 2006 7:46 pm

Cred ca avem mai multe fetze, cate una pentru fiecare petala din sufletul nostru.

Cred ca si iubirea si adevarul elibereaza, dar numai in momentul in care incetezi sa le doresti sau sa le cauti.
Cred ca atunci cand iubim pe cineva, iubim pentru ceea ce suntem/devenim noi in prezenta acelei persoane, si nu pentru ce este el/ea in sine.

Cred ca ne putem darui inima, si cel putin o parte din noi o fac uneori. Dar a-ti darui inima pentru ca in schimb sa fii iubit, e la fel ca atunci cand iti instrainezi ochii, pentru ca in schimb sa fii vazut.

Cred ca nu poti darui iubire daca nu te iubesti mai intai pe tine. Dar a te iubi pe tine implica doua persoane.
Cine este cel care iubeste? Si cine este cel iubit?
O sa las viata sa ma duca unde vrea ea.
Avatar utilizator
Puf
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Sep 12, 2006 11:00 pm

Mesajde Puf » Vin Sep 15, 2006 8:30 am

intalniri naive...el si ea vin cu sufletele dezmembrate aproape...nu rezolva nimic... isi ling doar ranile printre ocheade aruncate furis peste masa la care stau sa bea un suc...
intalniri naive...el si ea vin cu dorinte si vise si patimi si au impresia ca si le vor implini in doi...
intalniri naive...el si ea mint... si mint atat de naiv...dar sunt orbi...
intalniri naive...el si ea cu atatea alte intalniri in spatele lor,naive prin numar si fapte...
m-am saturat de intalniri naive...ale mele si ale tuturor celor din jurul meu...te ucid si culmea ,daca te lasa in viata,te fac mai naiv...
si o iei de la capat,cu sufletul dezmembrat ,sa astepti o noua intalnire...
O sa las viata sa ma duca unde vrea ea.
Avatar utilizator
Puf
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Sep 12, 2006 11:00 pm

Mesajde Puf » Joi Sep 28, 2006 8:49 pm

Cand ploua se spune ca plange cerul.E poate adevarat ma intreb insa cand plangem noi, ce pamant ne aduna lacrimile si cui le ofera?
Uneori ai cuvintele in palme , le rasucesti si ele se aseaza unul cate unul intr-o ordine numai de ele stiuta, asa incat te reprezinta, te infatiseaza, te leaga sau te ascund. Alteori din marea de cuvinte nu gasesti nici unul care sa iti stea aproape, sa te ajute sa iesi din hatisul de ganduri, sa iti zimbeasca si sa te faca sa razi. E atat de frumos rasul! Si noi avem nevoie de atatea cuvinte ca sa radem.
Poate de asta plangem mai usor` nu ne trebuie nici macar o litera.
O sa las viata sa ma duca unde vrea ea.
Avatar utilizator
Puf
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Sep 12, 2006 11:00 pm


Înapoi la De pe jurnale, scoala veche, politici etc.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator