lectii tobe

FanCluburile din domeniul Muzica

lectii tobe

Mesajde valdy_andreas » Dum Feb 14, 2010 9:23 pm

Salut! Te-ai gandit sa te apuci de tobe? Ti-ar placea sa fi un bun tobar si toata lumea sa te aprecieze pentru asta? Perfect! Sunt aici pentru tine si te pot invata tot ceea ce ai nevoie pentru a fi un tobar apreciat si respectat. Fie ca o faci pentru viitorul tau si vrei sa devii profesionist, fie ca o faci de hobby, e bine ca ai luat decizia asta si ma bucur ca putem imparti magia tobelor. Ma numesc Valdy Andreas si am imbratisat pasiunea pentru percutie de la varsta de 12 ani. Atras de frumusetea muzicii am cantat in multe proiecte pop, rock, metal, hardcore, grunge, post-grunge, blues, alternative, punk, acustic si electro. Acum lucrez cu Dana Nalbaru si colaborez in doua proiecte de blues si coveruri. Dispun de o sala de repetitie antifonata si dotata cu scule profesionale. Am un set de tobe Tama Starclassic, premiere, metronom, metoda de lucru, lectii video, partituri si pasiunea de a-i invata si pe altii sa cante la tobe. O lectie de tobe dureaza doua ore cu pauza de 10-15 minute, timp in care se poate servi cafea, suc, ceai. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa ma contactezi si sa stabilim o prima intalnire pentru a incepe lectiile. Ai nevoie doar de seriozitate, tenacitate, rabdare si pasiune. De restul ma ocup eu. De asemenea te pot consilia in alegerea unei trupe in care sa canti, te pot ajuta sa-ti cumperi tobe si accesorii, te pot indruma spre success. Daca ai simt ritmic, ureche muzicala si dorinta de a canta sunt alaturi de tine. Cu drag Valdy Andreas!

0729.142488
cursuri.tobe@yahoo.com
Avatar utilizator
valdy_andreas
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 14, 2010 9:17 pm
Localitate: bucuresti

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori