Bani...mai usor decat credeti

Forum dedicat formatiei Andre si fanilor acesteia

Bani...mai usor decat credeti

Mesajde MPS » Lun Dec 16, 2002 9:49 pm

Probabil ca ati intrat pe multe site-uri care promit bani dar de fapt nu fac nimick! Acesta nu este chiar asa. Nu e o escrocherie, si nici nu trebuie sa citesti mailurile altora sau sa rulezi diferite programe care iti dau bataie de cap! Cu doar 60000 si 6 timbre pe care le vei trimite la adresele din lista de mai jos, poti face avere! Daca iti merge mintea, vei intelege ca TOTUL este LEGAL si verificat la PTTR, si fii sigur ca merge daca nu trisezi si vei respecta intocmai pasii de mai jos!
Fii atent si citeste totul pana la sfarsit....nu poti decat sa pierzi 60.000 lei!

PASUL 1:

- Ia 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", apoi impatureste fiecare coala ca sa intre in plic;
- Ia 6 bancnote de 10.000 de lei si punele CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure);
- Pune FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchide plicurile.
Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimite plicurile la urmatoarele adrese:

1)MIDVICHI CRISTIAN-STR. PORTULUI NR.33, BL. H10, SC.B, ET.3, AP.24, LOC. MANGALIA, COD 8727, JUD CT
2)MARCU BOGDAN-STR. FLUVIULUI NR. 1, SECTOR 1, BUCURESTI
3)PARASCHIV VICTOR ALEXANDRU - SOS. COLENTINA, NR. 53, BL. 59, SC. C, ET. 3, AP. 86, SECTOR 2, BUCURESTI
4)CARNARU FLAVIUS MIHAI - STR. VINTILA MIHAILESCU, NR 12, BL 79, SC A, ETJ 3,AP 24,SECTOR 6, BUCURESTI
5)TECSAN CLAUDIU - STR.ION BERINDEI NR. 12, BL. 60, SC. 2, ET. 3, AP. 59, SECTOR 2, BUCURESTI
6) BILCIU RADU - STR. ILARIE CHENDI, NR. 20, SECTOR 2, BUCURESTI
PASUL 2:


- Taie din lista pe numarul 1 si muta celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4, 4 devine 3, 3 devine 2, 2 devine 1). Astfel numarul 6 devine liber;
- Completeaza cu numele si adresa TA aceasta pozitie.

Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza.
Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE,deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea si la urma urmei sunt numai 60.000 lei iar tu ai sa primesti mult mai mult.

PASUL 3:


- Schimba ce doresti din acest anunt dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.
- Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri/newsgroup-uri (sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga!
Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol pentru fiecare anunt; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului ('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu 'notepad' ('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia '.txt'. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles,sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri. GATA! Felicitari... ASTA E! Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5a si primesc si ei cate 50.000 de lei. Eu primesc astfel 5 x 5 x 10.000 de lei = 250.000 de lei. Si facand socoteala pentru numele tau pe fiecare pozitie vei constata ca vei castiga peste 100 de mil. UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM!! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20-50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce?
Tineti minte : JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VA FUNCTIONA !!! SI ANUNTATI-VA PRIETENII CHIAR AZI ! ASTFEL VOR CRESTE PT TOTI CASTIGURILE !!!
MPS
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:10 am

Înapoi la Andre

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron