Accidente ale userilor la locul de munca

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Accidente ale userilor la locul de munca

Mesajde LoveVerde » Vin Ian 21, 2005 9:12 pm

Ieri, jucand la antrenament am avut ghinionul sa aterizeze pe mine o pivoata neagra, imensa. Mergea pe un saseu si eu m-am pus in fata cosului sa scot un fault in atac. Ghinionul a fost ca a aterizat pe glezna mea care s-a dus intr-o parte iar genunchiul in cealalta parte, iar restul corpului in alta parte. Urlam ca o nebuna de durere si nu ma puteam opri. Am ajuns la urgente la spital aseara, mi-au facut niste radiografii care nu aratu prea rau, dar ligamentele nu se vad pe radiografii oricum iar ce ma doare pe mine sunt ligamentele, mai ales locul unde sunt ligamentele incrucisate. Nu s-au putut uita la ligamente pentru ca imi e prea unflat. Dureri? DA. NU am dormit toata noaptea iar acum inca imi vine sa urlu, stand in pat. Sa speram ca nu am nevoie de operatie, desi eu zic 90% ca voi avea nevoie (am experienta cu celalat genunchi, dar care nu a fost accidentat asa rau ca asta). Oricum, de jucat e cel mai probabil ca nu voi mai juca sezonul asta, sa speram totusi ca o sa joc la Campionatul European din vara. Ma duc luni dimineata la doctor pentru ligamente si atunci voi vedea ce e de facut. Sa imi tineti pumnii, va rog !!! Imi vine sa mor :(
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 21, 2005 9:28 pm

Naspa :cry:
Eu sunt alaturi de tine...si sper sa te refaci...si in viitor sa avem si noi o romanca in WNBA...adica pe tine.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Ian 21, 2005 9:28 pm

stiu ce inseamna, ca am simtit pe propria piele. mai mult chiar, am avut probleme cu meniscurile la toate cele doua picioare, dar si la multimea de glezne pe care le am. in fine. o sa redenumesc threadul asta, dar inca nu shtiu cum.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Vin Ian 21, 2005 9:31 pm

Merci mosule :(
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 21, 2005 9:34 pm

baixole...presupun ca tu nu erai o sperantza a sportului romanesc...si nici n-ai avut bursa la colegiu in USA...pentru basket.
asa..si eu am avut genunchiul luxat...si timp de 2 saptamani mergeam de'abusilea prin casa.

Love Verde...uite...si Kobe s-a accidentat....asa ca nu esti singura :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Vin Ian 21, 2005 9:36 pm

Eu am avut futut si celalat genunchi si am scapat de operatie pt ca am tot amanat-o si pana la urma s-a refacut de la sine. Am umblat pe la doctori un an jumate, stiu tot ce se poate despre genunchi. M-as bucura sa fie doar meniscu, dar nu e doar atat. Genunchiul asta e mult mai rau, nu il pot misca ca ma doare de imi vine sa urlu. Cu celalat genunchi am jucat la Campionatul European dupa 3 zile de la accidentare, cand doctorul mi-a zis clar ca am nevoie de operatie. Acum ... nici sa umblu nu pot e GROAZNIC !!!
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Ian 21, 2005 9:50 pm

bai gasca, nu te mai baga in seama daca nu cunosti despre ce este vorba. m-am accidentat la genunchi pe 9 septembrie 1991, cand facusem un an si 8 luni de arte martiale.

iubire_verde, nu amana operatia nici o zi daca este nevoie. asa am facut eu (de fapt, nu m-am operat nici in ziua de azi), iar acum imi sare meniscul la fiecare miscare mai brusca. sunt doar cartilagiile, dar daca astepti sa se rezolve problema "de la sine", cum am facut eu, nu ajungi la nici un rezultat. cartilagiile alea nu se pun la loc pentru ca asa vrei tu. din pacate.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Vin Ian 21, 2005 10:39 pm

Aveam doar fisura, nu era rupt. De la fisura de 6 mm am ajuns la fisura de 4,1 mm, pe urma de 2,3mm iar pe urma nu s-a mai vazut deloc. Ligamentele nu erau belite, erau doar intinse si nu aveau nevoie de operatie. Am avut noroc cu genunchiul ala. Cu asta nu cred ca voi fi asa norocoasa.

Baixule sa redenumesti threadul, nu imi place nici mie cum suna, dar nu stiam ce altceva sa pun.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Vin Ian 21, 2005 10:44 pm

Nu pot decat sa-ti urez mult noroc... si sanatate. Sa mananci bine sa-i dai corpului tot ce-i trebuie ca sa se refaca.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde LoveVerde » Vin Ian 21, 2005 10:52 pm

Merci mult ...........
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 21, 2005 10:58 pm

Ce inaltime si greutate avea pivoata neagra care a aterizat pe tine ?
Ce cauta un shooting guard ca tine...aparandu-se sub cosh la pivotul advers ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Vin Ian 21, 2005 11:06 pm

Inaltime ... cam 182 si greutate MAREEEEEEEEE. nu e grasa, dar e ca un munte de puternica si e foarte grea. e numai fibra, daca ma izbesc de ea cad in fund. Oricum, eu fiind point-guard sunt prima care ajunge in aparare iar ea era pe contra-atac.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde ElMundo » Sâm Ian 22, 2005 5:42 pm

Sa-i fie rusine negresei ca a accidentat asa picior frumos...
Fa-te bine si "keep your head up"!

P.S. Poate poti sa postezi poze de la vreun meci de-al tau (daca exista)...sunt curios...
In the middle of everlasting darkness...
Avatar utilizator
ElMundo
Junior Member
 
Mesaje: 167
Membru din: Vin Sep 20, 2002 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Dum Ian 23, 2005 9:20 am

Merci ... o sa pun si ceva poze in curand
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Dum Ian 23, 2005 10:18 am

loveverde, insanatosire grabnica iti doresc si eu spun ca ar fi bine sa asculti si sa faci cum spun medicii ca e mai bine. nu trage de timp si, nu in ultimul rind, asculta-l pe baics. ai grija de tine !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Ian 23, 2005 12:13 pm

am redenumit threadul, dupa cum se poate constata. daca aveti vreo idee mai buna, nu o tineti pentru voi. cand o sa am timp, o sa detaliez treaba cu meniscurile mele.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Mar Ian 25, 2005 4:48 pm

Am fost la doctor ieri si mi-a zis: "Nu stiu ce ai, hai saptamana viitoare". Cand i-am zis la unu din antrenori a zis" bine te duci lunea viitoare. Cand i-am zis lui Coach Doug (Doug West jucator in NBA si fost capitam la Minesota) a zis ca nu ma lasa sa ma duc la un medic care imi zice: "Nu stiu ce ai". Noroc cu el. Sa imi tineti pumnii (L)
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Sâm Iul 30, 2005 12:51 am

WHOA ... ma uitam pe forum si am dat peste threadul asta. Am si uitat ca l-am facut.

Pot sa va dau vesti bune: m-am refacut complet, nu am ajuns la operatie. Vara aceasta a fost ultima perioada de recuperare (pe care am facut-o in Romania), acum sunt intr-o forma foarte buna. Am avut turneu in Washington DC saptamana asta si am jucat bine, am fost top scorer in cateva meciuri. Sunt foarte fericita ca pot sa incep sezonul cu forte proaspete si baterii reincarcate.

Nu stiu daca va interesa lucrul acesta, dar na ...

:)
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm


Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori