Sporturi extreme

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Aragorn » Dum Apr 14, 2002 5:00 am

Initial trimis de Aliosha
Bobo sincer nu stiu cum pentru ca eu ma dau rar si pe piste line...

Oricum daca tii mortis poti sa iti iei cotiere , genunchiere si casca si sa bagi viteza
:D


Aliosha am si din alea , mai putin casca, dar nu cred ca m-ar ajuta contra o masina sau un school bus :D
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 16, 2002 5:38 pm

Bobo...s-a suparat pe mine..ca i-am mutat subiectul cu patinele..pe sporturi extreme !
Bobo..nu ai de ce sa te superi ! Acum nu o sa aglomeram..forumul de sport..cu asa ceva !
Ce ar fi sa deschid si eu pe fotbal un subiect..."Tinutul mingii pe cap " ??? Se refera la fotbal,nu ? Iar mie imi place foarte mult..sa jonglez cu mingea pe cap....dar asta nu inseaman ca tre' sa fac un subiect separat pt. asa ceva !

Asa ca.....patinele tale..raman aici pe Sporturi Extreme ! (aici ii si este locul de altfel..nu stiu de ce ai mai deschis tu subiect separat)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Apr 16, 2002 8:04 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bobo...s-a suparat pe mine..ca i-am mutat subiectul cu patinele..pe sporturi extreme !
Bobo..nu ai de ce sa te superi ! Acum nu o sa aglomeram..forumul de sport..cu asa ceva !
Ce ar fi sa deschid si eu pe fotbal un subiect..."Tinutul mingii pe cap " ??? Se refera la fotbal,nu ? Iar mie imi place foarte mult..sa jonglez cu mingea pe cap....dar asta nu inseaman ca tre' sa fac un subiect separat pt. asa ceva !

Asa ca.....patinele tale..raman aici pe Sporturi Extreme ! (aici ii si este locul de altfel..nu stiu de ce ai mai deschis tu subiect separat)


bai mosule, decand mersul pe patine e sport extrem? Ce mersul pe bicleta la-i trecut aici????
CAnd oi incepe sa ma dau pe bare si sa fac sarituri peste cap atunci sa ma treci aici la sporturi extreme, altfel lasa-l in sport unde ii este locul....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mar Apr 16, 2002 8:17 pm

Initial trimis de B-O-B-O


bai mosule, decand mersul pe patine e sport extrem? Ce mersul pe bicleta la-i trecut aici????
CAnd oi incepe sa ma dau pe bare si sa fac sarituri peste cap atunci sa ma treci aici la sporturi extreme, altfel lasa-l in sport unde ii este locul....


Si mosule eu nu ma las pana nu am subiectul inapoi pe sport (si daca e nevoie voi apela si la sopra)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

the ultimate challenge

Mesajde Mirela » Mar Apr 16, 2002 8:32 pm

am gasit in Dublin un curs destul de scump,da'merita...e pentru cei amatori de sarituri cu parasuta si dureaza 1-2 saptamani.in prealabil,profesionistii te testeaza si te pregatesc pentru marea saritura(in "pregatire" intra bungee jumping-ul si cateva sarituri de la altitudini mai mici).dupa care,cand considera instructorii ca esti gata sa sari...te trimit acolo sus si te lasa sa-ti infrunti moartea cu ochii...

i sooo wanna do it!!!(dar nu pot pana nu invat sa inot :()
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 16, 2002 8:35 pm

Pai..Sopra e fratimiu ,ma ! Potzi apela la el...dar o sa-tzi ia capacitatea de a modera pe fotbal ! :p ......care pana acum datorita mie nu ti-a luat-o..ca pusei o vorba buna pt. tine !
Ce ai sa te faci..cand ai sa fii un simplu user la fanclub ????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Apr 16, 2002 10:14 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Pai..Sopra e fratimiu ,ma ! Potzi apela la el...dar o sa-tzi ia capacitatea de a modera pe fotbal ! :p ......care pana acum datorita mie nu ti-a luat-o..ca pusei o vorba buna pt. tine !
Ce ai sa te faci..cand ai sa fii un simplu user la fanclub ????


Sopra e fratetu? LOL
Auzi ma acum ma ameninti? Crezi ca mie mi-e frica de tine?
Ce am cerut in afar sa fii cinstit aici unde moderezi?
Zi si mie de ce plimbatu' cu patinele e considerat de tine un sport extrem? Atunci de ce nu si plimbatu pe jos,cu bicicleta,cu masina, etc. nu sunt sporturi extreme?
Intelegeam daca ziceam ceva ca am incercat sa fac saritura peste cap sau sa ma dau pe balustrade da nu sa ma plimb normal, asa ca te rog inca odata muta-mi subiectul inapoi.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 16, 2002 11:27 pm

Pai..tu m-ai amenintat cu Sopra !!!
A...si uitai sa itzi spun...forumul de sport..este o regiune autonoma . Si-a castigat propria dependentza..fatza de fanclub.ro ! :)
Eu..sunt dictator aici ! Un fel de Fidel Castro !

Acum..lasand gluma la o parte....sa spunem ca.....eu nu consider plimbatul cu patinele un sport demn sa aiba subiect separat. Asa...sa facem si pentru sariturile cu skyurile subiect separat. Forumul...si asa are multe subiecte..si se face dezordine !
Asa ca am zis sa-l unesc cu subiectul de Sporturi Extrme...pentru ca patinatul pe role...aici isi gaseste cel mai bine locul !
Daca tu te-ai suparat..treaba ta !
Mai multe explicatzii nu itzi mai dau !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Apr 17, 2002 8:33 am

Daca va mai certati va banez :D .... pe irc!

Ar mai putea fi o solutie la aceasta problema: un thread pentru intrebari, sau ceva de genul asta, bineinteles doar pentru nedumeriri legate de sport. Ma gindesc ca pot interveni probleme diverse: cineva sa ceara un sfat legat de piese pentru biciclete, sau ce placa de skateboard e mai buna sau stiu io ce alte probleme.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 17, 2002 11:25 am

Da...sunt de acord ! Sa faca Bobo...subiectul...si sa intrebe ce nelamuriri are ..acolo .....iar eu am sa-i raspund cu placere....si la randu-mi o sa intreb si eu daca am nevoie de ceva !
Ok,Bobo ???
Si nu te mai plange la Sopra....ca nu te poate ajuta ! Eu sunt singurul care te paote ajuta...legat de forumul de sport !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Apr 17, 2002 2:21 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da...sunt de acord ! Sa faca Bobo...subiectul...si sa intrebe ce nelamuriri are ..acolo .....iar eu am sa-i raspund cu placere....si la randu-mi o sa intreb si eu daca am nevoie de ceva !
Ok,Bobo ???
Si nu te mai plange la Sopra....ca nu te poate ajuta ! Eu sunt singurul care te paote ajuta...legat de forumul de sport !


Ok Moshule, dar ma lasi sa fac ceva?
Un sondaj in care sa intreb catik considera plimbatu cu rolele un sport extrem...(dar fara sa influentezi tu :))
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 18, 2002 4:27 pm

Babi Bobo...ti-am zis chiar si eu ca nu e sport extrem...dar nu isi are rostul sa facem subiect separat....numai pt. tine ! :)
Hai...fa threadu ala de intrebari si intreaba acolo..ce vrei tu legat de patinele cu rotile !
Fa-l mai repede..ca vreau sa intreb si eu ceva !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

!!!!Snowboarding!!!!

Mesajde Animal X*Girl » Sâm Iun 08, 2002 8:32 pm

Who of u guys LOVE snowboarding!!!I think it's a great feeling...even if it hurts sometimes...*crush*
Well however...tell me please how it is when u go snowboardin...
Pa pa v-am pupat!!!;v
Animal X*Girl
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Iun 02, 2002 11:30 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 8:46 pm

Mesajul de mai sus...m-a amuzat teribil..si m-am decis sa nu il sterg. Fata...facuse thread separat de snowboard...si postase mesajul pe care il vedetzi mai sus ! :D

Raspundetzi careva..ca eu nu stiu engleza ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Mar Iul 23, 2002 3:26 pm

cand am fost in Canada am facut bungee jumping..de la 75 de metri..este o senzatie unica!try it!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mie Iul 24, 2002 1:20 am

Am ajuns aici... Cred ca mi-ar place sa incerc sa sar cu parasuta... Sau bungee jumping, dar e mai periculos... :D
Kayla
 

Mesajde Nightmare » Dum Apr 13, 2003 7:09 pm

As vrea sa fac bungee-jumping.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Sport extrem!!!!!!!!!11

Mesajde LS. » Dum Apr 13, 2003 7:52 pm

Orice sport pe care practicand-ul iti face suvoaie de adrenalina in corp, se numeste sport extrem.

Pt. unii e a merge noaptea printr-un cartier rau faimat al Bucurestului, pt. altii e de a face un diving cu rechinii Australieni!!

Pt. unii a merge pe bicicleta pe strazile noastre e extrem, iar pt. altii a conduce un A.T.V. pe rotile din dreapta e o adevarata orgasma.

Pt. unii a merge la furat cirese e extrem, iar pt. altii un clibing pe Anapurna e un vis " ud ".

Fiecare cu extremul lui.....eu am practicat totul de pe acest forum
( si mai practic ) dar un lucru mi-e clar....nu exista ca extremul subacvatic.....nimic nu se compara.

Mai jos...fetita mea la 10 ani inainte de a se scufunda cu delfini.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde LS. » Dum Apr 13, 2003 8:00 pm

Initial trimis de Cr@zY @nGeL
As vrea sa fac bungee-jumping.


Si dupa aia sa injuri clipa in care ai scos portofelul....

In alpinism o cadere de factorul 1. e la fel......dar mult mai ieftin.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde jeorj » Mar Mar 15, 2005 4:02 pm

Descopar si eu subiectul despre sport extrem.(lasat in uitare)
Vad ca prea putini dintre cei care si-au dat cu parerea pe aici sunt in cunostinta de cauza. Plimbatul cu bicicleta prin parc sau mers cu rolele la scoala. Ce-i extrem in asta?

Senzatii tari...... Dupa ce cazi ca glontul timp de treizeci de secunde, efectuand si rotiri controlate in toate directiile(cate 6 rotiri in directii diferite pe cat posibil in mai putin de 10 secunde) si cand vine momentul sa deschizi parasuta si esti ametit de atata invarteala sa descoperi ca-ti lipseste manerul de deschidere~p~p~p

Sau la o lansare in masa din mai multe avioane sa constati ca unul care a sarit in paralel si-a luat parasuta cu marsarier (si-a legat chingile invers~p~p~p).

Sau un tip aterizeaza langa o vaca iar parasuta peste vaca. Vaca, speriata a luat-o la fuga. Se fi vazut acolo rodeo~p~p~p.

Intamplari de astea pot povesti o gramada.

Sport extrem adevarat ar fi Base jumping.
Stie cineva vreun loc in romania unde se poate practica acest sport?
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Paragusul » Mar Mar 15, 2005 4:21 pm

Pana acum:

- rafting - este "cel mai superb" - mai ales ca a fost 47 de kilometri pe cheile nerei, o zi intreaga - barca de doua persoane, dar a fost betonat
- bungee jumping - am sarit si chestia este intr-adevar de mare senzatie - din Herastrau de pe macara de la 60 m
- escalada sportiva - trasee cu asigurare de jos pana in 4, 5, ba am facut o data si o "bavareza parca", mi-am lasat antebratele la coborare langa stanca
- snorkeling - nu prea e extrem decat cand treci de 5 metri si trebuie sa egalizezi
- speologie sportiva (TSA) - asta inseamna mers in pesteri cu tarasuri, diaclaze, puturi si honuri de la 20 la 150 metri unde se pune coarda
Cu mii de pipe si purici,

Paragusul
---------------------
www.afterhours.ro
Avatar utilizator
Paragusul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 26, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mie Mar 16, 2005 9:11 am

Paragusul scrie:Pana acum:

- rafting - este "cel mai superb" - mai ales ca a fost 47 de kilometri pe cheile nerei, o zi intreaga - barca de doua persoane, dar a fost betonat

Macar ati avut parte de "white water"?
- speologie sportiva (TSA) - asta inseamna mers in pesteri cu tarasuri, diaclaze, puturi si honuri de la 20 la 150 metri unde se pune coarda

Care pestera ti-a placut cel mai mult?
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Mirela » Mar Mai 10, 2005 9:58 am

Si pentru ca tot m-am trezit la ore atat de matinale (bre, o fi aproape ora 11 pe la voi, da' la mine nu-i nij macar noo inca...ma rog, nu zic de alde aliosha si altii care inca mai dorm la ora asta, dar la mine asta nu e ora de trezit)

dar daca tot m-am trezit, sa va spui ca si anume stau si ma analizez si cred ca m-am ticnit de tot./ adica termina omu' facultatea, ishi cauta job, se pune pe picioare. io nu. io m-am decis sa fac altceva. si cat mi-a trebuit sa ma decid? doo minute, cat mi-a adus tanti de la ghisheul din Spar tigarile (ML, 100's, ca i-a trebuit 3 minute sa le gaseasca, atat de multi le fumeaza...)

anyways, dupa cum ziceam, peste nujtu cate cateva saptamani o sa incerc ceva ce n-am mai incercat pana acum...si anume saritu' cu praciuta...
nu ma-ntrebatz, stiu numa' ca e paraciuta irlandeza suta-n suta, ceea ce nu m-am decis inca daca e de bine sau de nu, dar o sa mai vedem.

ah, care e chichitza? apoi ma duc la omini de pi unde vreu io, si le zic asha, mie mi-i frica de-mi cad pantalonii de mine de frica. da' pe cuvantu' meu ca o sa sar de la 10.000 de picioare (explicau nenii instructori pe site cum ca ar fi "more than 2 miles high"...de care fel de mile nu m-am prins, da' e de la inaltime anyways)

asha...deci omini buni, care vretz sa ma sponsorizati sa fac io chestia asta tampita si kamikaze? banii se duc 1. in sri lanka, pentru reparatiile de dupa tsunami, 70% si 2. pentru asociatia orbilor din irlanda (30%)

si deci io o sa sar. 10.000 de pijoare, 30 de scunde free fall, tandem gliding, slava domnului ca cu un instructor langa noi.

asta mai inseamna ca doo saptamani ianinrte, no smoking, no alcohol, no caffeine, no hardcore fun.

macar pentru asta si merit sponsorizare, nu credetz?
'ai ca ma duc sa mai sudez o tigare, sa mai cujet la tamdem-gliding-ul ala...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde jeorj » Joi Iun 02, 2005 7:51 am

Ia povesteste-ne Mirelo, ai reusit tandem-glidingu ala sau ti-ai revenit din mahmureala si te-ai razgandit.
Apropo de sponsorizare, am auzit ca pe undeva prin Australia pe puscariasi ii obliga sa sara cu parashuta, asa ca daca te duci pe acolo spargi o banca , te baga in puscarie si faci parasutism pe gratis. Asa ca revi de acolo precum vorba ceea: "si cu xula-n xur si cu sufletu-n rai":D

Ps. Daca ai ocazia sa te parasutezi sa sti ca merita sa incerci. Dupa primele salturi frica se transforma in pasiune.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Lupyter » Lun Aug 08, 2005 1:04 am

Oameni buni ..si tineri extremisti...avatarul meu edovada vie ca se poate...cine vrea Bunjee sa ma contacteze , eu mai vreau fratilor...si cand suntem mai multi cred ca iesim si mai bine la bani!!!!
Avatar utilizator
Lupyter
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Aug 07, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori