Ce parere aveti despre Karate??

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Epigon » Mie Dec 22, 2004 5:41 pm

Eu practic wu-shu de cinci ani si sunt suparat ca antrenorul meu nu ma mai anunta cand sunt concursuri. Pe el nu-l mai intereseaza de mine. Vede numai bani, si se gandeste cum sa scoata mai multi. Eu am 14 ani si sunt multiplu campion national. Stau la Galati si ma antrenez mai mult singur, antrenorul meu nu stie tao-lu(sau kata, sau balet, sau cum vreti voi) si nu prea mai am incredere in el. Asta e alta poveste. Stilul meu preferat este stilul celor opt zei betivi. Am un coleg de antrenament care se lupta in ring asa cum se lupta calugarii shaolin, artistic, dar eficient. Nu prea am vazut sa-l bata vreo unu. Sper ca in 2008, la Beijing, sa fac si eu parte din echipa romaniei de wu-shu, si poate voi cuceri primul titlu olimpic al acestei discipline.
Epigon
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 22, 2004 5:12 pm
Localitate: galati

Mesajde baixinho© » Mie Dec 22, 2004 9:27 pm

ia legatura cu cineva de la federatie. poate rezolvi problema intr-un fel.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Ian 02, 2006 9:20 pm

scriu aici, deoarece nu cred că are sens să deschid un thread dedicat K1. ceea ce voiam să comunic (celor care nu ştiau) este că unul dintre cei mai buni luptători din ultimii ani, olandezul Ernesto Hoost, s-a retras din activititate. nu in totalitate. mai precis, va lupta doar in meciuri demonstrative, nu şi in turneele piramidale. plecand de aici, puteţi comenta această informaţie sau să purtaţi discuţii despre K1.

personal, regret retragerea lui Hoost, dar mă consolez cu ideea că il vom mai vedea din cand in cand. credeam că urmaşul lui este Remy Boniansky, dar am văzut că şi-a furat-o urat de tot (K.O. in rundul doi, dacă nu mă inşel) in semifinalele turneului campionilor, care a avut loc in decembrie la Tokyo.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori