Momente de neuitat (din sport)

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 06, 2004 1:19 am

Imi amintesc doar ultimele doua evenimente enumerate de Ion_Ion. Intr'adevar...finala cu Mike Pwell si Carl Lewis..a avut loc in 1992, dar din cate tin minte..nu la CM...ci la JO Barcelona.
Golul lui Van Basten mi-l mai aduc si eu aminte. In finala au olandezii au jucat cu URSS...iar meciul l-am vazut la televiziunea rusa...de unde intelegeam doar : "ocin harasho, mihailicenko ! ocin harasho, protasov ! ocin harasho , dasaev ! ".

In 1982 aveam 3 ani...asa ca nu am urmarit mondialul spaniol. pe cine avea Brazilia in lot atunci ? Careca ? Alemao ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde john_john » Lun Dec 06, 2004 7:58 am

sigur n-a fost la barcelona, cred ca era la tokio, la cm. dar, a propos de barcelona, dream teamul original....
in 82 la brazilia jucau socrates, falcao, zico
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 06, 2004 8:39 am

Si inainte de Dream Teamul de la Barcelona '92...primul meu All-Star-Game urmarit in direct...din Orlando. Cu Magic Johnson MVP.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde john_john » Lun Dec 06, 2004 3:19 pm

campionatele mondiale de rugby, care, de cand s-au prostit competitiile fotbalistice similare au devenit evenimentele mele favorite. dar cel mai de neuitat moment va fi la vara, daca fc national castiga cupa romaniei (cu titlul mai e de asteptat..)
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Dec 06, 2004 4:01 pm

1. nu sunt campionate mondiale, ci Cupe mondiale.
2. esti prima persoana pe care o vad ca specifica faptul ca "cel mai neuitat moment va fi".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde john_john » Lun Dec 06, 2004 6:03 pm

da, sunt cupe mondiale (si la fotbal la fel). nu "cel mai neuitat", ci "cel mai de neuitat" (cu sensul de "cel mai fain"). de am gresit, cer iertare.
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Mesajde theOffender » Mar Dec 07, 2004 7:09 am

campionatele mondiale de rugby (...) au devenit evenimentele mele favorite

mi-aduc aminte de meciul dintre englezi shi sud africani din 1999 (cupa mondiala) cand sud africanii au inscris 6 drop goluri pe fondul unei dominari engleze quasi totale ~p
shi-am reushit shi noi sa-i batem pe americani :D

iar finala intre all blacks shi francezi!...
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Dec 07, 2004 10:12 am

theOffender scrie:iar finala intre all blacks shi francezi!...

...este ultimul lucru pe care vreau sa mi-l amintesc.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde john_john » Sâm Ian 29, 2005 9:00 pm

pe saitul cm de fotbal 2006 pot fi vazute cateva dintre cele mai tari meciuri din istoria mondialelor (din '66 incoace, de fapt)- integral!
john_john
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Dec 05, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator