Hochei pe Gheata

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Kryszti » Lun Mar 18, 2002 10:24 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Petrican ! Publicul spectator de pe patinuare...spun ca Radu Viorel este portar de NHL ! Tu ce parere ai ?


In 99, cand a fost Cm in Ungaria si a promovat Ungaria, Radu Viorel a fost declarat cel mai bun portar, iar Szuper Levente, portarul Ungariei era al doilea. Szuper joaca acum in NHL, iar Radu Viorel.....
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Hochei pe ice

Mesajde baixinho© » Joi Mar 21, 2002 6:43 pm

Din pacate, nu prea urmaresc NHL pentru ca nu am unde. Insa m-am uitat la meciurile din cadrul turneului olimpic. Si din ce am vazut acolo, m-am lamurit: "Hasek al Romaniei" facea fata cu brio. Un lucru este clar: in campionatul nostru nu are ce sa caute un portar ca el, pentru ca "se strica". Nu stiu ce branza o sa faca la Dinamo, deoarece nivelul intrecerii interne va fi aceeasi, indiferent unde o sa apere Radu Viorel. Cred ca ar trebui trimis intr-o prima faza de urgenta in Elvetia, Germania sau Franta. Iar daca va fi sa fie ulterior NHL - cu atat mai bine. Daca nu - macar ca vine la nationala cu alta mentalitate din toate punctele de vedere. Sa fie intr-un ceas bun.
Petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 22, 2002 6:01 am

Dar catzi ani are Radu Viorel ? Nu e deja prea batran pt. a mai pleca undeva ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Hochei pe gheata

Mesajde baixinho© » Dum Mar 24, 2002 8:51 pm

Radu Viorel are 32 de ani. Ii implineste anul acesta.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 17, 2002 11:31 am

Incepe ..Campionatul Mondial de Hockey pe Gheatza..grupa B !
Vineri ,19 aprilie ,ora 21..jucam cu Ungaria , iar sambata ,ora 19 jucam cu China !
Meciurile televizate LIVE de TVR 2 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Hocheistii romani, de risul curcilor

Mesajde Rolf » Joi Apr 18, 2002 3:05 pm

Prezenta in aceste zile in Ungaria, unde se desfasoara partidele Diviziei I a Campionatului Mondial de hochei pe gheata, reprezentativa Romaniei intra in istoria competitiei prin contraperformantele inregistrate. Elevii antrenorului Marius Gliga au contabilizat deja doua infringeri (1-8 cu Norvegia si 2-12 cu Danemarca), iar portarul Viorel Radu se poate “laudaâ€Â
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Mirela » Joi Apr 18, 2002 4:11 pm

Bah...io una...nu stiu nimic despre hocheiul oe gheata...la fel ca si ciclismul...e un sport care ma lasa relativ rece(!),in principal datorita faptului ca am un mare gol in cunostinte in ceea ce priveste sportul.....
spuneti-mi si mie cere-s regulile,care-s echipele "de vaza"...si nu in ultimul rand ce- asa extraordinar la acest sport....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Apr 18, 2002 4:20 pm

Asa pe scurt regulile ar fi: tre sa dai gol! :D Se pedepsesc faulturile (inclusiv cu eliminare). O alta regula e ca nu ai voie sa pasezi din treimea ta direct in cea adversa. Echipe de vaza ar fi Rusia, SUA, Canada, Suedia, Cehia... E extraordinar daca-ti place. Mie unu imi place sa ma uit la fotbal si hochei, mai subtire la handbal, si deloc la baschet, iar la polo si volei ma mai uit intimplator (acu dau exemple din sporturile de echipe). Deci...

Asta sa-ti tina de foame pina intra Moshu sau petrican aici sa te lamureasca profesionist!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

cateva reguli de baza

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 18, 2002 4:39 pm

The Coolest Game on Earth ! Asta este sigla ligii profesioniste de hockey pe gheatza din AMerica de Nord ! NHL !
Un sport...care imi place enorm de mult,se afla imediat dupa basket in topul preferintelor mele !
Reguli : offside este atunci cand jucatorul intra inaintea pucului...in trimea adversa,delimitata de lina albastra
degajare interzisa este cand pucul trece peste 2 linii ,si nici un jucator nu se afla acolo pt. a intra in posesia lui.
Nu se fluiera degajare interzisa atunci cand echipa ce degajaza pucul se afla in inferioritate numerica
faulturi sunt mai multe tipuri de faulturi pt. care se primeste penalizare ; nu le stiu denumirile foarte bine nici eu....dar daca ma uit la un meci stiu despre ce e vorba !
Rolf...fii tu amabil si cauta penalitatzile pt. hockey ! tre' sa fie pe vreun site !

De asemenea sa mai precizam ca hockeyul se joaca 5 la 5 .plus portari ! Jucatorii pot fi eliminatzi,dupa gravitatea faptelor...2 sau 5 minute.
Daca un jucator al unei echipe este eliminat...spunem ca echipa respectiva se afla in inferioritate numerica. Iar echipa adversa..in superioritate numerica. Daca echipa in superioritate inscrie....jucatorul eliminat reintra pe teren,.

Hockeyul este cel mai solicitant sport din lume...de aceea jucatorii nu rezista mai mult de 2-3 minute pe gheatza. Astfel ei se schimba foarte des. O echipa are in general la dispozitzie 4 linii....adica 20 de jucatori de camp !
Mai revin si cu alte detalii..pe masura ce imi amintesc !

Ar fii bine..sa zica si petrican ceva,in cazul in care vede acest post !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 19, 2002 8:28 am

Inca cateva lucruri despre hockey :

Se spune ca portarul reprezinta 90 % din valuarea unei echipe. Un portar de valuare poate castiga un meci..ba mai mult..un intreg turneu. Elocvent in acest caz este Dominik "The Dominator" Hasek...portarul ceh care a adus de unul singur medalia olimpica de aur...Republicii Cehe,la Olimpiada de iarna de la Nagano 1998.
Daca atzi vazut la viatza voastra vreun meci de hockey...poate atzi sesizat cu cata dragoste este inconjurat portarul de catre totzi coechipierii. La finalul unui meci...totzi se reped la portar si il felicita prin acel gest devenit celebru pentru hockeysti....il bat cu mana in cap,peste casca. :p

Hockeyul este cel mai colectiv sport de echipa. Daca la fotbal,handbal sau basket potzi face fente,driblinguri ...pentru a trece de adversar...in hockeyul pe gheatza acest lucru este aproape imposibil. De cele mai multe ori...se intampla ca pucul sa treaca de adversar...dar nu si jucatorul ! :)
De aceea se joaca in pase. Pasele sunt foarte importante. Pasa decisiva este la fel de bine cotata ca un gol..in hockey. Ba mai mult...si cel care a pasat ..celui care a dat pasa decisiva..este considerat pe picior de egalitate cu marcatorul.
Deci...in clasamentul realizatorilor....cate 1 punct primesc : marcatorul,primul pasator si al doilea pasator.

Daca o echipa da gol in superioritate se numeste...power play goal. Daca o echipa da gol in inferioritate se numeste ...short handed goal.

Penalizari se dau pentru : tinere cu crosa,barare cu crosa,piedica cu crosa,batai intre jucatori,obstructionare. Au denumiri ilustrative in engleza...dar nu mi le amintesc. Tre' sa mai vad un meci..ca sa imi vina in minte.

La nivel de echipe nationale...cei mai titrati sunt Uniunea Sovietica. Sovieticii au posedat,de-a lungul timpului,cea mai celebra scoala de hockey. Au dat...zeci si zeci de jucatori de supervaloare.
La nivel de echipe de club...cel mai puternic campionat este National Hockey League ..pe scurt NHL....liga profesionista nord-americana. Aici evolueaza echipe din USA (ex : Boston Bruins,Detroit Red Wings,Colorado Avalanche,Los ANgeles Kings,St.Louis Blues) si echipe din Canada (ex : Montreal Canadians -echipa de suflet a lui Aliosha,Vancouver Canucks,Calgary Flames).
Tin minte..un caz celebru. Cand pe la sfarsitul anilor 70..un jucator sovietic de mare valuare (Sasha Fetisov...care in acest moment antrebneaza nationala Rusiei) a dorit sa plece in USA. Pentru acest lucru a fost amenintat de guvernul comunist de la Kremlin....cu deportarea in Siberia !!!

La momentul actual...Rusia nu mai este marea forta de odinioara. Acum..se pare ca in prim plan sunt nord -americanii (ultima finala olimpica : SUA vs. Canada) dar si scandinavii (Swerige & Suomi) . Si sa nu-i uitam pe Cehi : campionii olimpici de la Nagano...si de 3 ori consecutiv campioni mondiali in ultimi ani . Acum vreo 2 ani..tin minte ca in finala campionatului mondial Cehia a jucat cu Slovacia ! :p

Ca jucatori...preferatzii mei sunt : Jaromir Jagr (nr. 68 de la Washington Capitals..si in echipa Cehiei.....poarta 68...in cinstea Primaverii de la Praga din 1968...cand stim bine ce au facut rusii (baga-leash pula) saracilor cehi )
Theo Fleury de la Detroit Red Wings si Canada....omul fara dintzi in gura. Intrebat de un reporter de ce la banii sai nu isi pune dintzi...a raspuns : "Nu are rost..ca oricum mi sparg la fiecare meci ! Am sa imi pun cand ma las de hockey ! " :p
Peter Forsberg de la Colorado Avalanche si Suedia.
Si bineinteles portarul celor de la Colorado Avalanche si al nationalei Canadei : Patrick Roy (se pronuntza roa in Canada de limba franceza si roi in Canada de limba engleza).

Cea mai celebra ura intre doua formatzii ,in hockeyul mondial ....bineinteles...Statele unite ale Americii vs. URSS (Russia)

Mirela....sper sa itzi fie pe plac acest mic comentariu al meu...referitor la hockeyul pe gheatza....un sport pe care eu il iubesc foarte mult.
Am sa mai revin..si cu alte amanunte,legate de acest minunat sport.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Apr 19, 2002 9:42 am

Misto comentarii Oribile. Parca ai fi io pe schi! ;)
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 20, 2002 1:25 pm

Marea Britanie ne-a invins cu 5-2 ..iar Ungaria cu 4-1 !
Daca ,in seara asta,nu batem China....la anu' jucam in al treilea esalon cu echipe gen : Bulgaria,Luxemburg,Spania.
Mexicul,New Zeeland si Republica Democarata Coreana sunt in esalonul IV. Nu cred ,bai Rolf,ca avem cum sa jucam cu ei la anu' !
(asta ca ziceai tu..ca avem sanse sa jucam cu hockeystii mexicani...care vad gheatza doar in paharele cu whisky :p )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Astia e mari !

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 21, 2002 6:26 am

Titlul postului...se refera la hockeystii romani...care au reusit sa invinga China..astfel evitand retrogradarea in esalonul III al hockeyului mondial !
Suntem buni si noi...am reusit sa invingem The People Republic of China.....o super putere a hockeyului mondial :D :D :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Astia e dezinformati!

Mesajde Rolf » Lun Apr 22, 2002 11:56 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mexicul,New Zeeland si Republica Democarata Coreana sunt in esalonul IV. Nu cred ,bai Rolf,ca avem cum sa jucam cu ei la anu' !
(asta ca ziceai tu..ca avem sanse sa jucam cu hockeystii mexicani...care vad gheatza doar in paharele cu whisky :p )


Ba, ala era articol din Evenimentu..... ai naibii jurnalisti sportivi, m-au indus in teroare!

Oribile, ia zi-ne tu si despre competitiile de hochei. Cum e cu campionatu si alte alea... ca ziceai ca mai revi cu amanunte.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 22, 2002 4:22 pm

Pai eu stiu asa :
Exista Campionatul Mondial de Hockey...ala unde joaca Cehia,Canada,Rusia...si aia bunii.De aici anual retrogradeaza doua echipe.
Pe urma...Campionatul Mondial de Hockey...esalonul secund...care are doua grupe. Castigatoarele grupelor promoveaza si joaca cu mai marii hockeyului (din grupa noastra anu' asta a promovat Danemarka). Ultimele din grupa retrogradeaza in esalonul III (din grupa noastra a retrogradat China :D ).
De asemenea ..esalonul III are doua grupe...cu echipe gen Turcia si Israel. Si aici..la fel...prima din fiecare grupa promoveaza...ultima din grupa retrogradeaza.
Si mai exista esalonul IV...ce contine doar 3 echipe. Anul asta : Mexic,Republica Democrata Coreana si Noua Zeelanda.

O sa mai revin ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Apr 22, 2002 8:23 pm

ha ha ha ha acum am vazut postul lui Moshu de mai sus.
Canadians - echipa mea de suflet :p
Oribile nu ai povestit-o pe aia cu Lemieux si caneta de pepsi.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 22, 2002 11:13 pm

Ce sa povestesc cu Lemiux si "caneta" de Pepsi ??
Nu mai stiu ! Zi tu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Apr 24, 2002 2:20 am

In timp ce "echipa mea de suflet", este la egalitate cu Bruins, 1-1 in meciul 3 al play-offului va voi povestii o intamplare cu celebrul Lemieux...

In timp ce se afla pe banca de rezerve, mai demult, in timpul unui meci un spectator l-a lovit cu o cutie de PEPSI in cap. S-a intors furios si l-a localizat pe idiot cu ajutorul altui spectator. A sarit banca de rezerve cu patinele in picioare si l-a rupt cu bataia. Pe urma a intrat inapoi pe gheata.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 24, 2002 4:26 am

Meci nerecomandat cardiacilor la Molson Center,in Montreal..unde echipa locala,Canadiens,a intalnist Boston Bruins..in meciul 3 al primului tur din play off.
In sfertul 3..Boston conducea cu 3-1....dar canadienii au revenit surprinzator...si au invins cu 5 -3...inscriind in 5 minute..nu mai putin de 3 goluri.
Montreal conduce seria cu 2-1 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

despre hochei

Mesajde baixinho© » Mar Apr 30, 2002 8:23 pm

nu am timp cum sa pun ceva aici, dar promit ca o sa vin cu diverse chestii. Mosule, felicitarile mele. Te pricepi chiar foarte bine, mult mai bine decat mine (din ce am citit pe diagonala). Ramane sa ne mai citim operele de arta. Pe maine.
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 8:29 pm

10x ,Petrican ! Aprecierile tale,m-au magulit !
Itzi astept parerile...care intodeauna au fost competente !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

tot despre hochei, evident

Mesajde baixinho© » Mie Mai 01, 2002 9:34 am

Moshule, m-ai dat pe spate. Am citit pe indelete ce ai scris tu acolo. Pe cuvantul meu, nu mai am nimic de spus. M-am facut mic, m-am bagat intr-un colt si ... si gata. Din pacate - hocheiul american nu l-am urmarit. Asta nu inseamna ca nu am auzit de marele Wayne Gretzky (cu toate apelativele ce i-au fost date), Mario Lemieux sau cei care au mai facut istorie in "eneiciel" (cum imi place mie la nebunie sa scriu). Insa am un mare respect pentru Saku Koivu. Intr-un sport dur, in care oricand poti primi un cot in fatza sau un puc intre dintri (ma refer la cei care mai au asa ceva) omul cu pricina a avut curajul sa revina pe gheata dupa ce a invins cancerul. Mai sunt si jucatori de acest gen. Si nu numai ca a invins, dar joaca foarte bine avand in vedere ca a stat destul de mult timp in afara ghetii si a revenit de cateva meciuri.
In ceea ce priveste ciclismul, mie mi se pare un sport cel putin la fel de dur. Asta deoarece nici un alt sportiv in afara celor care se suie in sa nu depun efort timp de 4-5 ore. Iar aici ma refer la interminabilele curse din Turul Frantei, mai mult decat un Campionat Mondial sau o editie a Jocurilor Olimpice la ciclism. Vezi cazul (apropo de cancerul lui Koivu) lui Ance Armstrong, care a castigat de o maniera imrpesionanta ultimele doua editii ale lui Le Tour. Ma uitam la curse si ramaneam cu gura cascata la felul in care il depasea pe Jan Ullrich. Dar, ma rog, acesta este un forum despre hochei. aca doriti sa deschideti unul despre ciclism, puteti sa o faceti. Iar daca va este rusine, spuneti-mi mie si fac eu unul.
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 02, 2002 12:46 pm

Ma bucur,Petrican,ca ti-a placut ceea ce am scris ! Am scris..cum am putut si eu mai bine !

NHL-ul a ajuns in acest sezon la faza turului II din play off ! Iata meciurile :

Eastern Conference
Montreal Canadians vs. Carolina Hurricanes
Ottawa Senators vs. Toronto Maple Leaf

Western Conference
St. Louis Blues vs. Detroit Red Wings
San Jose Sharks vs. Colorado Avalanche
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

despre hochei

Mesajde baixinho© » Vin Mai 03, 2002 11:16 am

Asa cum mi-am impus in ceea ce priveste campionatul Romaniei, o sa ma ocup indeaproape si in legatura cu eneiciiel. Dar,e viudent, din sezonul viitor. Nu stiu in ce masura o sa reusesc, dar merita macar sa incerc. Oricum, tru Liga Nationala de Hochei Connex o sa-mi fie mai simplu, deoarece sunt doar sapte echipe. Mai tinem legatura. O sa incerc sa fac un foruym pentru ciclism, dar cand o sa se apropie Le Tour. Astept pareri pro sau contra referitoare la aceasta initiativa a mea.
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Montreal - Carolina : game 1

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 04, 2002 5:19 am

Acum o ora s-a terminat primul meci al semifinalei. Pana in jumatatea sfertului 3 a fost egalitate, 0-0. Koivu a jucat nasol.
Car. a dat un gol superb 1-0 si pe final au reusit desprinderea, 2-0. Pacat de "echipa mea de suflet", ca sa il citez pe Oribilul Mosh.
De semnalat faza din finalul meciului cand a marcat Car. Odjick a luat foc si s-a dus drept spre marcator dandu-i ditamai decisiva.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 11:18 am

Aliosha..de ce nu te duci si tu sa asisti la un meci din tribuna ? Cat e biletu ?
........
Bai Petrican...chiar nu vezi ca exista subiect dedicat ciclismului ?????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 04, 2002 4:25 pm

Costa destul de mult, mai ales in fazele astea dar odata si odata tot o sa ma duc. O sa aleg ceva mai cu miza sa stau langa tifossi din Montreal. :p
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 07, 2002 3:55 pm

Care tifosi din Montreal ? Grasanii aia care maninca floricele in timpul meciului ??? Sau copii care maninca hot-dog ??
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Montreal - Carolina meci 2

Mesajde Aliosha » Mar Mai 07, 2002 4:58 pm

Tifosii din Montreal s-au bucurat de aceasta data pentru o victorie fara drept de apel pe pamant american :p
In prima repriza era deja 3-0, Koivu marcator odata si pasand deciziv a doua oara. Am vazut meciul la unii care luasera foc, exact ca noi la fotbal. Injurau jucatorii adeversi, tipau, dadaeau indicatii tehnice, certau jucatorii de la Mtl. :D
Pe deasupra comentatorii de la TV au facut greva asa ca am avut ghinionul sa imi comenteze baieti meciul in stilul lor caracteristic.
Urmatoarele 2 meciuri in Mtl, Miercuri si Vineri.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 10, 2002 6:25 pm

O finala neastepta..la Campionatul Mondial de Hockey ce se desfasoara in aceste zile in Suedia.

Russia - Slovakia

Rushii au trecut in semifinale de Suomi ! Iar Slovacia..de tzara gazda..Swerige !

Finala..se transmite pe TVR 2..duminica ! (cel putin asa cred :p )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori