Telesport / TV Sport

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 06, 2004 9:03 pm

ce aveti mah cu TV Sport ? lasa-i ca sunt buni si ei..dau 4 meciuri din Primera Divizion/week-end !
unde mai putem urmari noi live frumoasa echipa a Barcelonei ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Joi Sep 09, 2004 2:30 am

Prin Timisoara a inceput sa se zvoneasca ca acusi intra pe ecrane Telesport.Asa am auzit de la mai multe persoane cunoscute.Sper sa fie adevarat.Mosule tu ai dreptate...nu mai avem unde sa vedem Primera Division,dar daca ma uit la programul scris de Tic-Tac mai sus...WOW!

Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde TIC_TAC » Joi Sep 09, 2004 7:09 am

Raspopitu...si ceilalti Timisoreni in genereal.
Am auzit si eu faza cu ecranele.Nu eram sigur dar acum mi-ai confirmat( prea eram singurul care stiam:) )vor sa mearga prin orasele a caror echipa joaca in deplasare ( meci transmis de TS) si sa amplaseze ecrane pe care cei de acolo sa vada echipa favorita la lucru.Intentia e super cool.Din cate am auzit in Timisoara au cazut la o intelegere cu un tip care are o terasa destul de mare pe langa sala de sport....cred ca ar trebui sunati astia de la TS si intrebati...ii sun eu azi:).
Avatar utilizator
TIC_TAC
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 25, 2003 11:00 pm

Mesajde TIC_TAC » Joi Sep 09, 2004 9:11 am

Am aflat!PAGO se cheama locul unde se face proiectia pentru meciul lui POLI de duminca.( sper ca am retinut corect numele:) )
Avatar utilizator
TIC_TAC
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 25, 2003 11:00 pm

Mesajde becali » Joi Sep 09, 2004 10:16 am

@TIC TAC
Intreaba-i cum stau cu negocierile cu astral
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 11, 2004 11:52 pm

La sfarsitul meciului Barcelona-Sevilla de pe TV Sport, comentatorul a zis : "urmeaza o saptamana cu mult fotbal la TV Sport si Pro TV.."
TV Sport e chiar postul celor de la Pro TV ? ~o

Si vad ca dau meciuri din Premiership si in afara de Chelsea. Luni e Bolton - Man U. Dar de ce le dau inregistrat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dumars » Dum Sep 12, 2004 1:00 pm

Mosule nu prea esti atent.
S-a mai scris aici ca Adrian Sarbu este actionar la TVSport.
Local Kombat si alte emisiuni facute de Protv se difuzeaza in reluare si pe TVSport.
Iar TVSport nu transmite in direct Premier League pt simplul motiv ca nu au drepturile de difuzare, detinute de Telesport.
Asa cum ne-au obisnuit ei sa spuna adevarul intotdeauna (partial) vor transmite si Champions League (probabil meciurile lui Chelsea de pe Chelsea TV).
Nu zice nimeni ca nu sunt buni TvSport (au meciurile din Spania si inca o serie de alte emisiuni), dar chiar sa minta si sa ne creada fraieri nu e prea frumos.

:no:
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 12, 2004 1:07 pm

Aham. TV Sport au zis ca dau meciurile lu' Chelsea si Man U din Champhions League. Dar cred ca inregistrate.

Vad ca National TV a cumparat campionatul italian. Diseara...in direct de la 21:30...Sampdoria-Lazio.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dumars » Dum Sep 12, 2004 7:30 pm

Ok, tocmai am vazut si eu promo: luni de la 23.45: Manchester Utd-Bolton.
Joi 22.30: Sporting Lisabona-Rapid Viena Uefa.
Vineri Champions League: Lyon-Man Utd si apoi PSG-Chelsea.

In programul de luni scrie doar de Aston Villa-Chelsea (0-0).
http://www.tvsport.ro/program/


Superfain ca avem si campionatul italian. Chiar vroiam sa intreb daca stie cineva ceva. Deoarece B1TV nu au anuntat nimic.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 12, 2004 7:55 pm

Pai TV Sport asa au anuntat ca dau Bolton-Man U in tipul transmisiunilor de ieri din Primera.

Da...e marfa ca avem Il Calcio Serie A..si ma bucur ca dau pe Samp...ca e echipa mea preferata din "cizma".
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

targovistea are TELESPORTUL

Mesajde ivamaistru » Mie Sep 15, 2004 7:00 am

In targoviste, CVR, pe 14.09.2004 au introdus in grila TELESPORTUL SI N24, acum avem campionatul Angliei, campionatul Romaniei, Atletism, ieri au dat si WRESTLING.
ivamaistru
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 07, 2004 10:24 am
Localitate: TARGOVISTE

Mesajde becali » Mie Sep 15, 2004 7:33 am

Ce norocos esti
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Programul Telesport In 15.09.2004

Mesajde ivamaistru » Joi Sep 16, 2004 8:48 am

DE LA 16.00 AU TRANSMIS SECVENTE DIN MECIURILE DE BASCHET NBA :lol: , APOI O ORA GOLF PGA ;B , A URMAT RELUAREA DE LA MECIUL GLORIA-POLI AEK, REZUMAT PREMIER LEAGUE =D , LA 20.00 A FOST CONCURSUL DE ATLETISM GOLDEN LEAGUE DE LA BERLIN, APOI A FOST WRESTLING SI PROGRAMUL S-A INCHEIAT CU GOLF, TURNEUL PGA CANADIAN OPEN :wazzup:
ivamaistru
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 07, 2004 10:24 am
Localitate: TARGOVISTE

Mesajde OffTheTable » Joi Sep 16, 2004 8:56 pm

Hai mah , chiar vrei sa ne luam la bataie acilea :).Nu e de ajuns k nu prindem "ditamai" postul ne mai dai si detalii.Lasa-ne in voia lui dumnezeu sa suferim in nimicnicia noastra.Hai , sa ne auzim cu totii cand o sa avem ce comenta despre ceea ce vedem nu ce nu putem vedea.Bafta.
OffTheTable
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Dum Oct 12, 2003 2:28 pm
Localitate: Iasi

Mesajde TIC_TAC » Vin Sep 17, 2004 11:27 am

@ivamaistru

sa ai si tu programul de weekend:)
17 sept
CFR Cluj - FC ARGES ora 17:00
18 sept.
Arsenal - Bolton ora 14:45
Blackburn - Portsmouth ora22:00
19 sept
Gloria - Otelul ora 17:00
Southampton - Newcastle mora 19:00
Chelsea - Tottenham ora 22
20 sept
Manchester U - Liverpool 0ra 22:00

Vineri e o noua gala de Werstling.
Avatar utilizator
TIC_TAC
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 25, 2003 11:00 pm

Mesajde TIC_TAC » Joi Sep 23, 2004 10:38 am

Cica Telesport costa 10.000 lei/luna....asa scrie in ziare...
Avatar utilizator
TIC_TAC
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 25, 2003 11:00 pm

Mesajde becali » Vin Sep 24, 2004 11:55 am

Site-ul http://www.telesport.ro este functional
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Sep 26, 2004 7:39 pm

oarecum, numai sa nu incerci sa aflii programul ca "nu esxista program introdus"
eu ma intreb ce acoperire care telesportul si cum si-a permis mitica sa isi bata joc de atata lume acordand licenta unui post de cartier!!!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde rain22 » Lun Sep 27, 2004 8:35 am

Din pacate Telesport nu va intra "la distributie" pe cablu foarte rapid. Gurile reole spun ca TVSPOrt are un contract de exclusivitate cu kappa / astral si rds pe urmatorii 7-8 ani.

B1Tv parca nu a prelungit contractul pentru transmisiile de meciuri.

Exista un proiect interesant pentru iubitorii de sport. In mod normal, proiectul incepe pe 15 octombrie. Daca se confirma informatia, va tin la curent.
rain22
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Sep 25, 2004 5:00 pm
Localitate: Romania

Mesajde becali » Lun Sep 27, 2004 11:20 am

e cumva vorba de dth?
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Dum Noi 14, 2004 5:12 pm

E vorba cumva de... NBA ? :D Yeah right...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dumars » Joi Dec 02, 2004 8:50 pm

Managementul canalului TV Sport a fost preluat de Media Pro International, iar noul director al postului este Costi Mocanu. Aurel Costea (director general Astral
Telecom) va transfera cele 20% din actiuni ale sale catre Astral Telecom.
Media Pro Int si Adrian Sarbu ar putea prelua 40% din TVsport. Printre actionari se mai numara: Dragos Tanase (dir financiar UPC) 10%, Serghei Bulac (dir. fin RCS) 20%, Rosal Management & Consulting 45%, Claudiu Tanasescu 5 %. In prezent ratingul in mediul urban al TVSport este de 0,5%. Costi Mocanu anunta modificari in grila de programe si o campanie de marketing pt sustinerea acestui proces.

Capital, 2 dec 2004
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Vin Dec 03, 2004 12:25 am

Si aceste modificari includ NBA? :D
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde becali » Mar Ian 11, 2005 9:56 am

NBA va fi difuzat pe TVR 2
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde dumars » Joi Ian 20, 2005 11:28 pm

Astral a cumparat divizia de cablu TV a companiei RomTelecom Joi 20 Ianuarie 2005

Astral Telecom, una dintre primele doua companii de cablu TV din Romania, a cumparat saptamana trecuta Cable Vision of Romania (CVR), detinut de RomTelecom, in urma unei tranzactii in valoare totala de peste 8 milioane de dolari. CVR avea ca actionar majoritar pe RomTelecom si o cota de piata de circa 2-3%, cu 50.000 de abonati. Astral are o cifra de afaceri estimata, in 2004, la 75 de milioane de dolari si un profit de peste 30 de milioane de dolari.
CVR era ultimul jucator de talie medie ramas neachizitionat de catre cei trei mari competitori de pe piata romaneasca de comunicatii - Astral, RCS&RDS si UPC -, care controleaza in prezent circa 60-65% din piata din punct de vedere al numarului de abonati.
RomTelecom a declarat ca decizia de a vinde CVR face parte din programul de restructurare prin care trece compania.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde dumars » Sâm Apr 16, 2005 4:12 pm

In Alba Iulia pe Astral este Telesport (si TarafTv). Am urmarit MasterSeries de la
Monte Carlo. In rest nu prea multe. Dar tot e un pas inainte.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde raduivo » Sâm Apr 16, 2005 9:26 pm

Oare cand va fi Telesport si in retelele RCS&RDS ?
In Satu-Mare unica firma de cablu s-a asociat sau a fost preluata de circa
1 an si jumatate de RCS&RDS care a inceput modernizarea retelei existente - trecerea pe fibra optica. E adevarar ca RCS&RDS sunt actionari la TV Sport si de aceea nu introduc Telesportul ? Daca este adevarat protestez vehement deoarece si eu sunt mort dupa tenis care lipseste cu desavarsire de pe Tv Sport...
raduivo
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 01, 2003 9:43 am
Localitate: Satu-Mare

Mesajde dumars » Dum Apr 17, 2005 7:53 am

Da RCS (prin Serghei Bulac) are actiuni la TVSport (20%), dar si Astral este actionar, de aceea este surprinzator faptul ca a aparut si pe Astral. Probabil au considerat ca pana la urma nu este o concurenta atat de serioasa pe cat credeau ei si astfel a primit si Telesportul un balon de oxigen.
Si banuiesc ca si Telesportul si-a mai diminuat pretentiile financiare.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde dumars » Mar Mai 03, 2005 9:29 pm

Interesant, in Alba Iulia pe Astral este Telesport, dar va fi in pachetul Astral Plus
peste aprox 2 saptamani. In Cluj, tot pe Astral, nici vorba de Telesport.
Iar la Piatra Neamt pe Telemach este in pachetul de baza, dar, zic ei, va fi in sistem pay per view.
In alte retele (RCS, UPC, etc) a mai aparut de curand?
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Telesport in sistem pay per view

Mesajde dumars » Mie Iun 15, 2005 6:07 pm

Acest sistem presupune achiziţionarea canalului Telesport individual sau in cadrul pachetelor oferite de operatorii de cablu, in schimbul unei plăţi de abonament lunar, in valoare de 50.000 lei.

Horaţiu Nicolau, preşedintele Consiliului de administraţie al canalului tv, a declarat in cadrul unei conferinţe de presă, transmisă in direct de Telesport, că postul va emite 24 de ore pe zi. La randul său, Alexandru Turbatu, director tehnic al postului, a anunţat că vor fi difuzate, in cadrul sistemului de telefonie mobilă, mai multe producţii proprii ale acestui canal dedicat fenomenului sportiv.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator