Hochei pe Gheata

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde baixinho© » Lun Mar 07, 2005 3:14 pm

zsolt, mi s-a acrit sa-ti editez posturile la care dai quote la postul anterior. la prima abatere vei fi pedepsit.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde zsolt77 » Mar Mar 08, 2005 5:00 pm

baixinho © scrie:zsolt, mi s-a acrit sa-ti editez posturile la care dai quote la postul anterior. la prima abatere vei fi pedepsit.

Mi se pare ca m-ai dat ultimatum? :con: pentru ce ?nu inteleg ce am facut!!si altii au dat quote la postul anterior!! :nope:
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde baixinho© » Mar Mar 08, 2005 6:43 pm

mai baiatule, tu ori nu intelegi limba romana ori faci mishto de mine: NU MAI DA QUOTE LA POSTUL ANTERIOR, ADICA NU MAI CITA TOT POSTUL DE DINAINTEA CELUI PE CARE VREI SA IL SCRII, CA TE BANEZ. da, si altii au dat quote, dar nu ca tine la fiecare post. este ultima data cand iti mai inghit faza asta.

ps: da, este un ultimatum.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Mar 08, 2005 7:03 pm

eyewitness scrie:troilebuzu 85 nu mai are statie la foisor. asa si?


e groasa asta cu foishoru. Is surse sigure?


baixule, permite-mi un off-topic, daca Patrunjelu Sighetu Marmatiei s-ar duela cu Steaua pt titlul national la tenis pe apa, ai tine cu aia doar din ciuda pe steaua, nu?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

hm...

Mesajde TorsionGril » Mar Mar 08, 2005 7:10 pm

io zic ca merita ciucu` sa castige...:D oricum campionatul intern e varza...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mar 08, 2005 11:55 pm

si io zic ca stolojan trebuia sa fie presedinte...
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde macko62 » Vin Mar 11, 2005 8:01 pm

vad ca sa terminat cu razboiul!!
azi de la ora 18 afost intalnire intre suporteri Ciucului si conducerea echipei!!
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde zsolt77 » Vin Mar 11, 2005 9:17 pm

baixinho © scrie:mai baiatule, tu ori nu intelegi limba romana ori faci mishto de mine: NU MAI DA QUOTE LA POSTUL ANTERIOR, ADICA NU MAI CITA TOT POSTUL DE DINAINTEA CELUI PE CARE VREI SA IL SCRII, CA TE BANEZ. da, si altii au dat quote, dar nu ca tine la fiecare post. este ultima data cand iti mai inghit faza asta.

ps: da, este un ultimatum.
baix imi pare rau de tot dar cred ca a venit timpul sa iau ramas bun de la acest forum!!!Am uitat pe ultimele trei pagini am avut trei mesaje din care la unu am dat quote nu asa cu ai facut-o tu!!Esti un baiat arogant lipsit de un respect pe care ar trebui sa ai fata de vizitatorii acestui forum.Nu trebuie sa ma dai afara pentru ca nu o sa mai vin aici niciodata(prea des nici nu am facut-o)!Mult succes in cariera ta de administrator dar cred ca acest lucru este mult peste capacitatea ta !! :bye:
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde baixinho© » Vin Mar 11, 2005 9:28 pm

zsolt, ai un singur mesaj pentru ca pe celelalte ti le-am modificat eu. nu am spus ca te dau afara, doar ca te banez. nu sunt administrator, sunt moderator. nu este treaba ta daca sunt arogant si lipsit de respect. pentru cultura ta generala, chiar nu sunt (iar asta ar putea sa ti-o confirme Viszkis si Painkiller). ti-am explicat cu frumosul ca nu ai voie sa dau quote la tot postul precedent, dar tu ai continuat sa faci la fel. altii au inteles - tu nu. unul dintre noi are o problema. ghici cine?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde zsolt77 » Vin Mar 11, 2005 9:40 pm

baixinho © scrie:unul dintre noi are o problema.
Sigur ca da !
am multe probleme!Dar acele probleme nu sunt de natura acestui forum!
Spune-mi te rog: e hobby,sau loc de munca acest post.. "moderator"?
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde baixinho© » Vin Mar 11, 2005 9:44 pm

prima varianta.

ps: vezi ca ai inteles care este treaba cu quote?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde zsolt77 » Vin Mar 11, 2005 9:49 pm

Am inteles demult dar nu-mi amintesc sa fiu atentionat niciodata,si nu am dat mare atentie acestul lucru dintr-un simplu motiv:scopul ! :nope:
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde zola19 » Dum Mar 13, 2005 12:13 pm

Echipa Romaniei si Sport Clubul, au sanse sa joaca saptamana viitoare la Ciuc (20 martie) cate un meci amical cu echipa ungara Fradi(Ferencvaros),unde joaca si doi profesionisti din NHL:Rob Niedermayer si Jason Strudwick!
Avatar utilizator
zola19
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 22, 2005 12:00 am

Mesajde macko62 » Sâm Mar 19, 2005 4:33 pm

Nu vine Fradi!!!!!!!!!!!!
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde zola19 » Sâm Mar 19, 2005 4:59 pm

Din pacate...:(
Avatar utilizator
zola19
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 22, 2005 12:00 am

Mesajde macko62 » Dum Mar 20, 2005 1:26 pm

Ne pune cineva rezultatele de la mondiale U 18 din Bucuresti???
Multumesc anticipat.

Ieri in M-Ciuc U 18 Ungaria-HC M-Ciuc 6-7!!!!!!!!!!!!!!!!

editat de baixinho ©: nu mai posta de doua ori consecutiv in maiputin de trei ore. foloseste butonul Edit.
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde macko62 » Dum Mar 20, 2005 1:27 pm

Ieri in M-Ciuc U 18 Ungaria-HC M-Ciuc 6-7!!!!!!!!!!!!!!!!
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde macko62 » Lun Mar 21, 2005 4:47 pm

Mii de scuze

Iata primul rezultat:
ISL - CRO 1 - 3
( 1 - 0 , 0 - 3 , 0 - 0 )

http://www.iihf.com/hockey/tournam/tournaments.htm#
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde Sorin.S » Mar Mar 22, 2005 12:33 am

Probabil ca ati aflat... la U18
ISLANDA-CROATIA 2 - 6 ( 1-0,0-3,1-3)
LITUANIA - UNGARIA 3 - 8 (1-3,1-5,1-0)
MEXIC - ROMANIA 3-0 (2-0,0-0,1-0)
Avatar utilizator
Sorin.S
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 17, 2004 12:00 am

Mesajde macko62 » Mar Mar 22, 2005 8:06 am

Ce a fost cu baietii?
Sau se simte lipsa ciucanilor?
Pana nu de mult pe Mexicani o bateam linistit!!
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde Sakkormi » Mar Mar 22, 2005 10:01 am

macko62 scrie:Ce a fost cu baietii?
Sau se simte lipsa ciucanilor?
Pana nu de mult pe Mexicani o bateam linistit!!

Baietii nostrii au fost invinsi de o echipa a Mexicului surprinzatoare in multe sensuri. ~) ~)

Avand in componenta cativa jucatori nascuti in 1990 si 1991 (numarul 19 cel putin mi s-a parut ca a venit direct de la gradinita) adversarii nostrii de ieri au practicat un joc defensiv bun, dovada ca nu au primit nici un gol si au fost foarte buni in situatiile de superioritate numerica (nu-mi aduc bine aminte dar doua goluri au fost primite in astfel de situatii). Plus ca portarul nostru a gafat la 2 goluri asa ca vom avea probleme mari in lupta pentru evitarea retrogradarii. Si eu care credeam ca vom promova din nou sunt nevoit sa ma uit cum joaca echipa romaniei un meci gen 'mortii cu ranitii'. :T :T

Rusine domnule Pana, acum ai posibilitatea sa-ti dai seama ca fara juniorii din Harghita hocheiul romanesc este la acelasi nivel cu Izrael, Turcia si asa mai departe. Oricum cel mai bun jucator al partidei a fost Sara din Gheorgheni + mi-a placut Balint (nr. 18), insa nu stiu de ce este nr. 7 capitan de echipa, nu este in stare sa intre cu pucul in treimea adversa. ;a ;a Poate a prins doar o zi slaba [-X [-X

Oricum le urez succes baietilor, sa se trezeasca si sa bata macare Izlanada sau Lituania pentru ca Ungaria nu avem nici o sansa in mod sigur. ;j ;j
Sakkormi
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Apr 14, 2004 9:48 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sorin.S » Mar Mar 22, 2005 10:40 am

macko62 scrie:Ce a fost cu baietii?
Sau se simte lipsa ciucanilor?
Pana nu de mult pe Mexicani o bateam linistit!!


Pana nu de mult mexicanii nici nu se vedeau din W III QUAL. iar noi chiar aveam o echipa de hochei...
Daca nu se schimba ceva la acest nivel...in curand o sa ne duelam cu Bosnia,Turcia si alte super forte ale hocheiului mondial!
hochei.ro
Avatar utilizator
Sorin.S
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 17, 2004 12:00 am

Mesajde macko62 » Mar Mar 22, 2005 12:21 pm

Noi ne mancam aici!!
Dar dl pana?? ( nu din greseala am scris numele lui cu litere mici!!!!)
Nici acuma nare dreptate dl KURKO?
Sa vedem azi!!!!!!!!!!!!!!
macko62
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 10:07 am
Localitate: ACASA

Mesajde zola19 » Mar Mar 22, 2005 2:52 pm

Pana a facut o mare greseala, ca nu a selectat jucatorii dupa performanta,dar asta este, din cauza lui sufera o echipa intreaga!Nu hocheistii sunt de vina de aceste rezultate! oamenii din federatie nu vad ca Pana nu este omul potrivit pt aceasta functie?trebuia sa fie schimbat odata, si cred ca de data asta o fac(asta numai Dumnezeu stie)!Sa nu dea Dumnezeu ca Romania sa retrogradeze din grupa!Hai baieti!!!
Jos cu pana!!! :bleah:
Avatar utilizator
zola19
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 22, 2005 12:00 am

Mesajde zsolt77 » Mar Mar 22, 2005 9:53 pm

pana trebuie impuscat cu sapte gloante

iihf.com prezinta pe pana ...ATENTIE!!...Team Leader
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde baixinho© » Mar Mar 22, 2005 10:29 pm

e jale mare rau de tot. in secunda 23 romanii primisera deja un gol.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde (se)cuiul » Mie Mar 23, 2005 8:32 am

zola19 scrie:Pana a facut o mare greseala, ca nu a selectat jucatorii dupa performanta

Cum sa-i selecteze, mai baiatule, generatia asta n-a jucat in sezonul actual nici un meci oficial pe teritoriul tarii. Campionatul a fos oprit inaite sa se intample cate ceva, iar "selectionerii" selecteaza echipa dupa ureche, fara sa-i fi vazut vreodata jucand meciuri cu oarecare miza, sau, pe unii fara sa-i fi vazut macar in poze... Si sunt talente, slava domnului, numai ca ar trebui sa se ocupe cineva si de hochei acolo, sus, pe la FRHG, nu numai de ciolane si puicute zemoase de servit la campioni. (Apropo, doua chestii pentru care sunt revoltat pana in adancul sufletului meu: 1. de ce distinsa topitoare de gheturi nu a avut chilotei in tricolor? 2. nu s-a gasit si ceva sticle de Zarea sau un Panciu macar? Sa fi avut si tara ceva foloase de pe urma reprezentatiei... ) :bleah: :bleah: :bleah:
Nu va fie frica, am auzit pe undeva prin internet, ca si Republica Centr-Africana are planuri serioase de a intra in marea familie a tarilor cu hochei. Poate, poate avem si noi o sansa sa mai batem pe cineva... macar la primul lor meci international... ;a ;a
(Se)cuiul din talpă. The personal touch ;).
Avatar utilizator
(se)cuiul
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Mie Mar 17, 2004 12:00 am

Mesajde zola19 » Mie Mar 23, 2005 12:09 pm

Romania-Lituania, 3-8, e de ras!eu am o presimtire, ca Romania va retrograda din grupa!(Doamne fereste, daca vreau eu asa ceva), dar dupa aceste meciuri nu cred ca are sanse, pt ca in afara Islandei, au numai meciuri grele!Echipa mai are o singura sansa, daca o bate pe islandezi! :nope:
Avatar utilizator
zola19
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 22, 2005 12:00 am

Mesajde Attila » Joi Mar 24, 2005 11:26 am

Cum au facut adversarii nostrii pregatirea la CM U18?

In August toti jucatorii, propusi in nationala de catre cluburi, au participat la un test complex, au fost selectionati 30+4!!! jucatori, si dupa o saptamana de antrenament lotul a fost redus la 20+3, care a participat 4 turnee alaturi de echipe din div 1 si A. ++ partide de pregatire in tara, si ultima in Miercurea Ciuc, pe care au pierdut, (adevarat, au pus actent pe scheme tactice, si pentru noi a fost un meci de onoare)

Antrenorul este Eduard Giblac, care a castigat campionat mondial de juniori (NU div 2), cu Iaromir Jagr in echipa.


Dl Pana Dvs Ce Ati facut pentru Nationala U18???????
De ce nu a fost organizat macar campionat intern????
De ce nu sa stiut cu 20 de zile inainte de CM cine va fi antrenorul lotului???
De ce declarati ca nationala este mai presus de orice cind este vorba de "noi", iar in biroul federal se trateaza la capitolul "altii". (Discutia la Tv Sport intre Dl Kurko si Dvs)
Dvs doriti ca U18 sa evolueze in Div 3 ???
(din pacate cu echipa prezenta avem toata sansa sa si ramanem acolo, este nevoie de un miracol ca sa castigam astazi, un scor egal nu va fi de ajuns)

Dl Pana stiu ca presupunerea este mult prea riscanta dar nu cumva ati avut in vedere promovarea nationalei Ungariei (din diverse motive)??????

(in 2003 echipa noastra a fost promovat in DiV 1 invingand Ungaria)


nu se va mai transmite nimic pe TV Sport, oricum un 15-0 cu Croatia si cu Ungaria nu va fi de mare spectacol
Attila
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mar 02, 2005 7:19 am
Localitate: Csíkszereda

Mesajde Sakkormi » Joi Mar 24, 2005 12:25 pm

Reactia presei scrise referitoare la meciul pierdut impotriva echipei Mexicului ;a ;a ;a
rusinica, rusinicaaaaa

http://www.gsp.ro/index.php?a=6063&pid=6344&ss=all%7Call%7C01-01-2004%7C24-03-2005%7C0%7C1%7CMexic
Sakkormi
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Apr 14, 2004 9:48 am
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron