Teren minifotbal cu iarba sintetica

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Teren minifotbal cu iarba sintetica

Mesajde fghimpu » Vin Mai 21, 2004 12:40 pm

Salutare!
Sunt din Bucuresti si vreau sa contruiesc asa ceva....care este opinia voastra? Este o "adevarata" afacere? Stie cineva cam la cat se ridica o astfel de investitie.
Astept idei si sfaturi de la voi.
Va multumesc mult.
Cu respect, Florin
fghimpu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 21, 2004 12:31 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Vin Mai 21, 2004 12:47 pm

afacerea e destul de profitabila din cate stiu io...
numa ca investitia este destul de mare....de genul mai multor zeci de mi de euroi.
Cel mai mult costa terenul, pe care il vrei cat mai aproape de centru. daca vrei sa faci o treaba tre sa faci si dusuri si daca vrei profit ceva mai mare bagi si un bar.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mai 21, 2004 1:03 pm

cel putin 50.000 euro (fara terenu propriuzis)
numai gazonul artificial costa cam 25-30 euro/mp adus din belgia. la fro 1000 mp (50x20 m) sunt deja 25-30.000 euro
inainte trebe facut terenul din beton pe care se aplica o shapa speciala cu aderenta pentru gazon si mai moale (sa nu-ti rupi picioarele sau sa faci periostita)iar betonul trebe bine armat pentru a nu se sfarama in timp.
urmeaza instalatia de nocturna(uamenii cu bani sunt liberi dupa 9-10 seara) , gardul de sarma de vro 4-5 m inaltime, instalatia de scurgere si cladirea auxiliara, vestiare/dushuri/wc-uri.
normal ca, asa cum a zis si memetskol, trebe si un barulet unde uaminii sa poata bea un suc/bere dupa mishcare.
in plus ai nevoie si de locuri de parcare ca in general cei care isi permit sa inchirieze un teren in bucuresti sau imprejurimi nu vin cu tranvaiu.
io fac unu in otopeni asa ca stiu ce vorbesc :D

iuytrryo: in conditii de calitate si servicii bune se poate obtine 50 para pe ora pt inchiriat, la o medie anuala de 6 ore pe zi merita

uietrpiu2: cuacavete uitai. terenurile de sport si afara nu se fac in centrul orasului ci la periferie in zone apropiate de lacuri, mare cu multa vegetatie si nepoluate

iuyputp3 : pe latul terenului de fotbal se pot face chiar si doua terenuri de baschet sau volei sau chiar si tenis de camp. deci exista si posibilitatea de teren multifunctional

succes !
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

rugaminte

Mesajde ullises » Mar Sep 21, 2004 9:23 pm

[salut,,,,vad ca stii multe despre ternurile astea....ma poti ajuta spunandu-mi de unde pot comanda sau cumpara direct balonul acela cu care se acopera terenurile...
ullises2003@yahoo.com
ullises@hotmail.com


multumesc mult


vlad :o
ullises
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 21, 2004 7:40 pm
Localitate: acasa

Mesajde sbuzoianu » Joi Ian 26, 2006 10:00 pm

Salutare!

Ma gandesc sa fac si eu un astfel de teren de minifotbal cu gazon artificial. Am inceput demararile pentru spatiul propriu-zis. Va intreb, de unde as putea sa cumpar suprafata sintetica? S-a vehiculat pe forum ceva legat de Belgia. Se poate da un nume, o adresa web?

Stefan
stf_01@yahoo.com
sbuzoianu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 26, 2006 9:53 pm
Localitate: Braila

Mesajde HABEEB » Lun Apr 24, 2006 8:43 am

[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am


Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron