Box Profesionist

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Box Profesionist

Mesajde Tszyu » Mie Mar 16, 2005 10:44 am

sunt placut surprins sa casesc cativa admiratori ai boxului pe forumu' asta.
hai sa vedem, poate se leaga ceva.
Tszyu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 16, 2005 10:36 am
Localitate: acu in constanta

Mesajde Tszyu » Mie Mar 16, 2005 10:46 am

O chestie foarte misto mai nou e pe TV sport !
Spre deosebire de EuroSport cu pseudo box profesionist german, Tv Sport chiar a dat box din America.
Acu vo 3 saptamani am vazut Gatti vs. Leija, la doar doua zile (!) dupa lupta, meciul pe TV Sport comentat de Doroftei (bine) si de un papagal angajat al postului care traducea "jab"-ul folosit ca expresie de Doroftei ca fiind cand directa de dreapta, cand directa de stanga . De unde lo fi scos TVSport pe incompetentu asta ? Un om care vrea sa comenteze box profesionist trebuie macar sa stie ca nu exista "jab" de dreapta si de stanga, "jab" poate fi doar de stanga (in cazul dreptacilor) sau de dreapta (la stangaci). Dar ma rog asta e doar una din multele prostii pe care lea scos pe gura acel "comentator" .
In rest ma bucur mult ca in sfarsit am vazut niste box adevaat pe post romanesc.
Tszyu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 16, 2005 10:36 am
Localitate: acu in constanta

pound-4-pound

Mesajde Tszyu » Mie Mar 16, 2005 10:48 am

1. Bernard Hopkins - (m-am plictisit de invincibilitatea lui)
2. Floyd Mayweather - (pe merit)
3. Antonio Tarwer - ( probabil ca nu sa luat in calcul infrangerea lui in fata
lui Glen Johnson)
4. Kostya Tszyu - (l-as pune numarul 1)
5. WinkyWright - (sal vedem pe 14 mai ce face cu Trinidad)
6. Manny Paquiao - (pur si simplu meserias venit de nicaieri, mai are un
examen de trecut in fata lui Morales)
7. Juan Manuel Marquez - ( la locul lui)
8. Marco Antonio Barrera - (las pune mai sus, mare campion)
9. Eric Morales - (e de ne despartit de Barrera)
10. James Toney - ( papagal, nu inteleg ce cauta aici)

surprinde absenta lui Zab Judah, in sfarsit din Pound-4-Pound a disparut Roy Junior .

comentariile din paranteze imi apartin.
Tszyu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 16, 2005 10:36 am
Localitate: acu in constanta

niste stiri

Mesajde Tszyu » Mie Mar 16, 2005 10:50 am

Floyd Mayweather a luat trei luni cu suspendare (pentru bataie intrun bar).
Asta inseamna ca se va putea intalni cu Arturo Gatti undeva in iunie pentru a vedea cine va avea onoarea sal infrunte ulterior pe Kostya Tszyu

Spadafora in schimb a luat 5 ani (fara nici un fel de suspendare)
probabil ca fa vi coleg de camera cu fiorosul Ike Ibeabuchi (neinvinsul supergreu), vietas parca ). Se vor spala pe spate unul pe altul , dupa mintea mea Spadafora va fi cel ce se va apleca dupa sapun. Defapt in fata lui Ike nu cred ca exista om care sa nu se aplece dupa sapun cand vrea el.

http://fightnews.ru/mt/archives/Ibeabuchi%20Ike.jpg

haz de necaz.
Tszyu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 16, 2005 10:36 am
Localitate: acu in constanta

Mesajde baixinho© » Mie Mar 16, 2005 12:34 pm

prietene, sunt shanse foarte mari sa iti iei avertisment de la primele posturi scrise. principalele motive ar fi ca:
1) exista deja un thread dedicat boxului
2) nu se scriu patru posturi intr-un interval de timp mai mic de trei ore, decat in cazuri de fortza majora.

ps: nu stiu daca ai lacune in ceea ce priveste gramatica limbii romane (cateodata scrii bine, cateodata greshit), dar incearca sa postezi corect, ca nu esti pe subforumul de aberatii.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Tszyu » Mie Mar 16, 2005 1:43 pm

amice, e foarte dragut din partea ta ca ai grija de mine simi doresti binele. multumesc.
imi pare rau ca tea deranjat maniera mea de a scrie (trebuie sa recunosc ca sunt un adept infocat al miscarii contrculturale, cum se aude - asa se scrie).
iar spre deosebire de acel thread la care faci tu referire, aici miar place sa se vorbeasca despre box profesionist si nu de campionatul european de amatori din Burgundia. atata tot.

sper sa nu fiu penalizat ca am depus inca un post intrun timp asa de scurt.

cu stima.
Tszyu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 16, 2005 10:36 am
Localitate: acu in constanta

Mesajde baixinho© » Mie Mar 16, 2005 2:08 pm

n-ai inteles nimic, nu am grija de tine, ci de acest subforum.

subiectul va fi inchis, iar tu vei scrie pe threadul dedicat boxului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron