Pentru cei care nu mai vor fotbal!

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Pentru cei care nu mai vor fotbal!

Mesajde COSS+min » Mie Apr 06, 2005 10:53 pm

Aici propun sa criticam mass-media sportiva din Romania pemtru totala lipsa de respect manifestata prin indiferenta aproape totala fata de alte sporturi(in afara de fotbal)!
O sa incep eu:

Cei de la TvSport au intrerupt meciul de basket din euroliga masculina de miercuri seara dintre Panathinaikos si Efes Pilsen la scorul de 88-88 , chiar cand urma o dramatica repriza de prelungiri, pentru a difuza Stirile(acel moment de idolatrizare a declaratiilor de neam-prost, de comentarea a intrigilor cele mai scandaloase si mai ordinare, bineinteles din fobalul romanesc). Au dovedit o lipsa de respect elementara fata de telespectatori, aceasi care constituie singurul motiv pentru care exista presa, si pentru care se lupta si isi permite aproape orice! Ei lucreaza „ in slujba cititorilor(telespectatorilor)â€Â
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Vin Apr 08, 2005 6:17 pm

AVE!!!sunt total de acord...eu pot sa continui cu PRO Sport & Gazeta care parca nici nu stiau ca se desfasoara CE de Tenis de Masa si Romania a luat vreo 4 medalii, din care 2 de aur...Pe prima pagina trona nationala sau mai stiu eu ce, parca pe mine ma intereseaza cum se fac ei de toata cacaoa cand alti "fraieri" aduc tricolorul pe cea mai inalta treapta a podiumului...Mihaela Steff&co nu au primit o prima pagina in care sa se arate ca sportivii nostri sunt de aur, nu de cacao ca fotbalistii, care isi pierd vremea luptandu-se in celulare si ultimele modele de masini si se fac manga prin cluburi...se poate arata tot ce e mai frumos in sportul romanesc...nicidecum balacarelile lui becali,corleone&co (scris cu litera mica, pentru ca sunt mici nimicuri!!!) ... RUSINE!!!RUSINE!!!RUSINE!!! :bleah: :dir:
:fuck:
:fuck:
:fuck:
:fuck:
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde COSS+min » Vin Apr 08, 2005 10:29 pm

Bine astia din presa sportiva sunt in mod special nesimtiti! Mi-a cazut in mana din intamplare Adevarul de azi si aveau un supliment de 8 pagini !!! despre Asesoft Ploiesti si performanta lor! -m-a surprins placut!

Nu e cazul Gazetei&porsport care n-au dat in viata lor mai mult de juma de pagina despre un alt sport!! Cel mai mult ma enerveaza cand spun ca ei stiu sa respecte peformanta, performerii si pe cititorii!! :fuck: :fuck:

Conversatia mea cu unul care cica ar fi Costi Mocanu(seful Tvsport):

C.O.S. a scris:
A cazut satelitul? Hmm Ciudat! Atat de ciudat incat e de necrezut!

Nu vreau sa va injur dar cert e ca am pierdut 2 ore degeaba!

Cum naiba eurosportului nu i s-a intamplat asta niciodata in toata istoria lui?

Costi Mocanu zice:
Ba, ce-i drept, nici eu n-am mai pomenit una ca asta. Chiar asa este! Nimeni nu se astepta la prelungiri de aceea organizatorii n-au facut rezervare de satelit decit pina la 21.15 (ceva de genul acesta). Faza este ca trebuie sa fim crezuti, pentru ca NIMENI n-a mai avut prelungirile. Va dati seama ce scandal a fost in Turcia si Grecia!!! Astazi am primit la redactie un mail de la organizatori care si-au cerut scuze. Miine ne vor da prelungirile meciului de ieri. De aceasta data au facut comanda de satelit. Sper sa o fi facut si pentru meciurile de azi...

http://www.tvsport.ro/forum
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am


Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator