Box

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mike Tyson intr-un moment de intelepciune

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 09, 2002 1:22 am

"You can't touch me, you not man enough! I'll eat your asshole alive you bitch! Ho! Anybody in here can't fuck with this, this is the ultimate, man! Fuck you, you ho! Come and say it to my face i'll fuck you in the ass in front of everybody! You bitch! C'Mon! You Bitch! You're scared, coward! You not man enough to fuck with me! You can't last two minutes in my world, BITCH! Look at you, scared now, you HO! Scared like a little white pussy! Scared of the real man! I'll fuck you til you love me." - Mike Tyson, speaking to a reporter
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 09, 2002 1:33 am

Ba....sa stii ca Mike Tyson este mult mai intelept decat sportivii nostrii. Invitat fiind la CNN's World Sport...a vorbit pilduitor..si a dat cateva citate din Cartea Sfanta a Coranului ! (pe care a aprofundat-o la bulau)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 09, 2002 1:39 am

Da observ. E la fel de intelept ca militantii hamas.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 5:54 pm

Pe 31 mai.....isi apara Leonard Dorin Doroftei..centura cu diamante in fatza argentinianului Balbo ! La sala Polivalenta din capitala !

Daca stie cineva cat e biletul..sa ma anuntze....sa imi dea detalii !

Meciul se televizeaza ???
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Dum Mai 12, 2002 6:24 pm

Biletul e intre 500.000 si 3 milioane.Iar daca meciul se
televizeaza asta nu stiu, probabil ca da.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 6:56 pm

Multumesc Oana ! Incredibil ! De unde sa aiba romanul de rand bani sa intre la acest meci ?
Sper sa il dea la televizor....pentru toata tzara !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Dum Mai 12, 2002 7:24 pm

In direct la TV nu cred sa-l dea. Si intr-adevar pt cat castiga romanul este foarte scump biletul dar gandeste-te ca este in joc o centura mondiala si afara nu cred ca cel mai scump bilet ar fi costat sub $100 in nici un caz.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Lun Mai 13, 2002 10:29 am

Intr-adevar...daca ar da meciul la TV...cine s-ar mai duce
la meci...toata lumea ar sta acasa,in fotoliu,comod...
Oricum,eu sper sa-l dea si sper ca Doroftei sa-l ter-
mine inca odata pe argentinianul asta.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 13, 2002 5:09 pm

Bah....dar cand se bate Lenox Lewis cu Mike Tyson ?? ...ca de vreo 2 ani e tot vorba !
...............
Eu m-ash duce la Doroftei..daca ar fi maxim 100 000 lei/biletu'.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Mai 13, 2002 7:07 pm

Pai cine nu s-ar duce la meci daca ar costa 100.000lei biletul?!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 13, 2002 7:35 pm

Cei carora nu le place boxul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Dum Mai 19, 2002 8:58 pm

Televiziunea romana inca nu a stabilit daca meciul dintre
Doroftei si Balbi va fi transmis in direct sau inregistrat.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 23, 2002 7:41 pm

Probabil ca Doroftei vs. Balbi nu va fi transmis in direct......dar vom avea live (pe HBO) Lennox Lewis vs. Mike Tyson ! Pe 9 iunie !
Un meci pe care personal..de'abia il astept !

Tin cu Lewis....un boxer ce imi place foarte mult (imediat dupa Felix Savon in topul meu ) . Imi place ca e inalt si are bratzele lungi....si loveste napraznic cu lovitura directa de la inaltimea lui !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Lun Mai 27, 2002 9:05 pm

Am citit in Prosport o caracterizare super a lui Balbi. O sa o reproduc aici integral:
"Ieri dupí£-amiazí£ a sosit la Bucuresti Raul Balbi, adversarul lui Leonard Doroftei pentru titlul mondial la box profesionist, versiunea WBA. Argentinianul a iesit din aeroport insotit de antrenorul Mario Tedesco, preparatorul fizic Fernando Servide si sparring- partner-ul Juan Cabrerra. íŽmbrí£cat tip sport, intr-un trening negru si cu adidasi care pot fi cumpí£rati cu 500.000 de lei din complexul Europa, Balbi a afisat in permanentí£ un zimbet timid. Blitzurile fotoreporterilor au surprins, insí£, atirnate de gitul boxerului, douí£ lanturi groase din aur masiv, scoase intentionat la vedere. Micutul pugilist, care are doar 1,64 metri si figura unui spí£lí£tor de parbrize de la Piata Romaní£, a pí£rut putin speriat de multimea ziaristilor prezenti la Otopeni. "Am venit cu chef sí£ cistig lupta", a spus el, fí£rí£ sí£ fací£ declaratii amenintí£toare la adresa adversarului sí£u, asa cum procedase inainte sí£ piardí£ prima luptí£ in fata lui Doroftei. "

:D Fara comentarii
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Leonard Doroftei

Mesajde baixinho© » Mie Mai 29, 2002 8:27 pm

Nu stiu de ce, dar tare mi-e teama ca Balbi o sa castige. Sunt roman, ar trebuie sa spun (macar din patriotism) ca Dorin al nostru o sa se impuna. Dar am fost la antrenamentul deschis al lui Leonard. Poate am eu alta logica, dar nu mi se pare normal ca antrenamentul sa-l dedici suporterilor, sa vorbesti cu el si, "in timpul liber" sa mai sari coarda sau sa lupti in ring cu antrenorul. Dar sa dea Domnul sa ma insel.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 10:55 pm

Si eu tot inspre argentinian inclin ! Mi-a placut enorm de mult cum a boxat in primul meci cu Dorin. Are niste lovituri ucigatoare. Loveste tare de tot in burta...si chiar in spate ..inspre rinichi. Are lovituri foarte bine plasate.

Sper....totusi..ca Leonard Dorin Doroftei sa se impuna !
Doamne ajuta !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Mai 29, 2002 11:37 pm

Eu cred ca Doroftei are un atu f. important : joaca acasa! Nu il vada sa paraseasca infrant ringul in fata propriilor suporteri. Personal consider ca o sa-l desfiinteze pe cocalarul asta de Balbi! :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 31, 2002 10:57 pm

Tocmai s-a terminat fantasticul meci...in care Leonard Dorin Doroftei l-a invins categoric pe argentinianul Raul Pepe Balbi.
Un meci castigat de "Moshu" ...intr-o maniera mult mai categorica decat cel din San Antonio.
Incredibil si publicul de la Sala Polivalenta.

Mari boxeri..amandoi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Pretul victoriei

Mesajde Rolf » Sâm Iun 01, 2002 10:58 am

"Imediat dupí£ meci, lui Doroftei i s-a fí£cut rí£u din cauza efortului depus si a deshidratí£rii, motiv pentru care conferinta de presí£ nu s-a mai tinut. Dorin a ametit in timp ce fí£cea dus. Apoi i s-au invinetit miinile si picioarele, si-a pierdut cunostinta. Cind si-a revenit partial, avea piciorul sting amortit si nu se putea sprijini pe el. O ambulantí£ a fost chematí£, dar dupí£ 15 minute de asteptare, sportivul a fost transportat cu un Ford, o masiní£ de pazí£, la Spitalul de Urgentí£ Floreasca. La ora 1:15, el a fost adus pe targí£ piní£ la sectia Urgente Majore. Observatorul din partea WBA l-a insotit si el pe Dorin. La putin timp dupí£ incheierea partidei, pugilistul roman a fost supus unui test doping si a urinat singe. Oficialii au spus cí£ Doroftei a fost dus la spital pentru un control de rutiní£. "Dupí£ meciul de la San Antonio s-a simtit mult mai rí£u, dar acum vrem sí£ ne asigurí£m cí£ situatia e sub control", a declarat Cristian Gí£nescu." Mai multe aici http://www.prosport.ro/articol/index.php?table=article&id=380&chapter=Main%20Under%20Principal%20Article sau chiar pe pagina principala.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 2:29 pm

Si inca ceva..imi place foarte mult de Doroftei..asa ca om. Vorbeste frumos,este inimos,este patriot. Este un om bun !

Chiar in acest moment este invitat la TVR..si vorbeste foarte frumos. E lovit destul de rau pe la arcade..si are si ochi unflatzi. Greu sport....boxu asta !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

asa sunt romanii

Mesajde SOD » Sâm Iun 01, 2002 2:54 pm

atmosfera incendiara la polivalenta!hai moshu,hai romania!am avut pielea gaina pe toata perioada meciului iar la sfarsit mi-au dat lacrimile la coltul ochilor!meci de mare senzatie!
meciul in sine a fost greu,dar rezultatul a fost pe masura!doroftei a aratat inca o data intregii lumi ca romania este capabila sa produca sportivi de clasa mondiala.
o bila alba pentru bug mafia pentru ca au fost alaturi cu adevarat de doroftei.cred ca sunt mari iubitori de sport si romani pana in maduva oaselor.
SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN DIN ROMANIA!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Iun 01, 2002 3:26 pm

Doroftei este un om extraordinar! Mult bun simt si un luptator adevarat. Ce s-a intamplat aseara a fost emotionant! SOD eu chiar am plans!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Despre Doroftei

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 01, 2002 9:11 pm

Trebuie sa recunosc ca m-am inselat. De altel, nu este prima data cand o dau in bara la pronoisticuri. De aceasta data, sunt fericit ca nu mi-a iesit. Oricum, trebuie sa recunosc ca Balbi are un cap de piatra. L-a lovit Dorin al nostru de cel putin 100 de ori (lovituri numarate) si nu avea nimic. Dar bine ca l-a invins. A contat seria de lovituri din finalul reprizei a opta. Cat despre acea numarare, nu cred ca Balbi a cazut doar din lovitura. S-a si dezechilibrat. Punctajele mi s-au parut putin cam mari (la diferenta de lovituri ma refer), dar, pana una alta. tot Dorin este Campionul Mondial. Bravo, mosule! Eram la 5-10 metri de ring (poate mai putin) si se vedea pe fata lui dorinta de a invinge. Este un adevarat om si sportiv. Chiar daca, din motive de necesitati fiziologice nu a putut saluta publicul ca un adevarat campion.
Petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Iun 03, 2002 2:39 pm

Am vazut in Prosport punctarea pe reprize. Doar 1 repriza a fost cistigata de Balbi si una egala, 10 au apartinut lui Doroftei. Deci victorie clara si categorica!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Despre Doroftei

Mesajde baixinho© » Lun Iun 03, 2002 11:49 pm

Eu am fost la meci si am vazut pe viu. Repriza a patra a fost a lui Balbi si, partial a doua. De prima nici vorba. In prima a fost Doroftei calare peste el. Dar ce mai conteaza? Tot Mosul este campion mondial.
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Mar Iun 04, 2002 11:09 am

Pai bineinteles ca sunt io analfabet; 1 repriza = o repriza, asta am vrut sa zic. Repriza 4 (cum zici) a fost a lui Balbi si 12 egal.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Lennox Lewis vs. Mike Tyson

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 12:36 am

Duminica dimineatza,la Bucuresti..vom avea LIVE pe HBO ,de la Pyramid Arena din Memphis infruntarea dintre britanicul Lennox Lewis si americanul Mike Tyson.
Un meci ce reunseste toate cele trei centuri ale super'greilor profesionisti.
Pretul biletelor la acest meci s-a situat intre 250 de dolari si 2400 de dolari.
Iata ce declarau cei doi pugilisti inate de meci. Lewis despre Tyson : "Este ignorant,arogant si imbecil. Cand il auzi vorbind parca ai asculta un personaj din desenele animate."
Tyson spunea la adresa lui Lennox Lewis : "Principalul meu obiectiv este sa-l omor.Vreau sa-l omor,dar tot o sa-l iubesc" .
Si o declaratzie a lui Iron Mike despre Isus : "Susnt musulman,dar cred ca Isus ar sta la o bauta si la o discutie cu mine" .
Asadar,va fii un meci pe care o lume intreaga il va astepta cu sufletul la gura.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iun 09, 2002 10:40 pm

Acum am vazut si eu meciul in reluare,ca nu m-am sculat dimineatza sa il vad in direct.
Cam slabutz. Ma asteptam la o lupta mai crancena. Tyson nu prea a miscat. Victorie meritata a lui Lennox.
O dreapta senzationala ce l-a trimis pe Iron Mike la podea..in runda cu numarul 8.
Mi-au placut cei doi la final,la declaratzii. Au vorbit frumos. S-a vazut ca sunt tovarashi. Declaratziile si tot ceea ce fac ei inate de meci..sunt pura publicitate ! Sa scoata bani !
In timpul liber..cred ca beau beri impreuna si mananca friptane !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

lewIS-tysON

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 15, 2002 7:11 am

Apropo de meci. Am fost la cativa pumni sa castig o pereche de manusi de box. Ce-i drept, pentru amatori nu pentru profesionisiti. Au facut astria de la HBO la "Meriot" pariuri (nu plateai nimic) pentru pronosticuri asupra victoriei. Am mers pe pumnii lui Lewis in runda a 7-a, cu toate ca voiam sa castige Tyson. Daca-l lua mai tare din runda a 6-a, acum, manusile erau la mine. Asa...
In rest, parerea mea este ca, intr-adevar, sunt tovarai de bautura. Sau poate ca ma uit prea mult la filemele cu Rocky si ma inspir de acolo.
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Mie Iun 19, 2002 12:26 pm

Tot am uitat sa intreb: astia la meci cica fu si Nicu Gheara, care face parte din stafful lui Lewis (sau Tyson, nu mai stiu). Ca ce chestie? Cum adica?
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron